Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απάντηση : οποιαδήποτε rom και να βγεί ,μπορείς να την περάσεις!

πάρτο απ'την αρχή. θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

 

Sent from my Pc using Firefox! :lol:

 

 

Φιλε angelos22 το εχω διαβασει ολο thread μην ανησυχεις.

Ρωτησα αν γινετε να περασουμε το B137 χωρις μα εχουμε βαλει πριν την B136, αυτο εννοουσα πριν.

 

Ισος ειναι χαζη η ερωτηση , επιτρεψε μου διοτι ασχολουμαι μολις ενα μηνα με Android.

 

Φιλικα παντα :)

 

Sent from my u8800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε angelos22 το εχω διαβασει ολο thread μην ανησυχεις.

Ρωτησα αν γινετε να περασουμε το B137 χωρις μα εχουμε βαλει πριν την B136, αυτο εννοουσα πριν.

 

Ισος ειναι χαζη η ερωτηση , επιτρεψε μου διοτι ασχολουμαι μολις ενα μηνα με Android.

 

Φιλικα παντα :)

 

Sent from my u8800 using Tapatalk

 

αν έχεις περάσει την Β136 ειναι οκ!

προς το παρών μην περνάς τίιποτα,δεν αξίζει το κόπο! όπου να'ναι βγαίνει η cyanogen 7!

κάνε λίγη υπομονή.

το Χ5 είναι το πρώτο μου android! όπως καταλαβαίνεις είμαι μία απο τα ίδια.

:)

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

την stock rom πως την ξαναπερναμε?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δεν γινετε μεσω recovery με το install zip from sd card?

 

ναι? και που μπορουμε να βρουμε τη rom?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι? και που μπορουμε να βρουμε τη rom?

 

κοιτα εδω....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3634416#post3634416

 

με εμφαση στη λεξη "ΕΔΩ" :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει root με το z4root, και προσπαθώ, εις μάτην, να κάνω edit το αρχείο για το volume ηχείου & ακουστικών.

Βγάζει error όταν κάνω save.

Τι άλλο πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

εχεις το root explorer?

αν ναι το ανοιγεις και πας στο φακελο που πρεπει , πατας πανω δεξια εκει που λεει mount r/w αν θυμαμαι καλα (οτι και να λεει το πατας απλα μια φορα) και μετα μπορεις να ανοιξεις το αρχειο και να κανεις edit οτι θελεις...

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο Market πως είναι επί πληρωμή.

Το έκανα edit με το ES που είχα, και η ένταση ανέβηκε σε ικανοποιητικά επίπεδα (ευτυχώς γιατί είχα απογοητευθεί)

Ευχαριστώ πάντως, γιατί το έψαξα λιγο διαφορετικά!

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο Market πως είναι επί πληρωμή.

Το έκανα edit με το ES που είχα, και η ένταση ανέβηκε σε ικανοποιητικά επίπεδα (ευτυχώς γιατί είχα απογοητευθεί)

Ευχαριστώ πάντως, γιατί το έψαξα λιγο διαφορετικά!

 

εχω και εγω το ES αλλαζω ομως τις τιμες παταω αποθηκευση και μου βγαζει σφαλμα. μπορεις να μου πεις εσυ πως το εκανες?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εδω....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3634416#post3634416

 

με εμφαση στη λεξη "ΕΔΩ" :p

απαικτος! thanks!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 ...Εμφάνιση μηνυμάτων

 

οριστε και το link με την V8.2 του genokolar! http://www.megaupload.com/?d=3DOP0APD

 

εγκατεστησα αυτο το update αλλα μου βγαζει ενα error οταν κανει boot στην επιφανεια εργασιας, παταω για να παρω τηλεφωνο και στα sms το μηνυμα ειναι αυτο "λυπουμαστε υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας android.process.acore. προσπαθηστε αργοτερα¨" βοηθηστε με λιγο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 ...Εμφάνιση μηνυμάτων

 

οριστε και το link με την V8.2 του genokolar! http://www.megaupload.com/?d=3DOP0APD

 

εγκατεστησα αυτο το update αλλα μου βγαζει ενα error οταν κανει boot στην επιφανεια εργασιας, παταω για να παρω τηλεφωνο και στα sms το μηνυμα ειναι αυτο "λυπουμαστε υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας android.process.acore. προσπαθηστε αργοτερα¨" βοηθηστε με λιγο

 

ειχες βαλει την 4.0.0.5 recovery του genokolar?

ακολουθησες κατα γραμμα αυτα?: http://android.modaco.com/content/huawei-u8800-ideos-x5-u8800-modaco-com/341011/ultimate-guide-to-the-huawei-u8800/

Link to comment
Share on other sites

ειχες βαλει την 4.0.0.5 recovery του genokolar?

ακολουθησες κατα γραμμα αυτα?: http://android.modaco.com/content/huawei-u8800-ideos-x5-u8800-modaco-com/341011/ultimate-guide-to-the-huawei-u8800/

 

την εχω βαλει αλλα δεν εκανα wipe

Link to comment
Share on other sites

κανονικα οι πιο πολλες rom δεν θελουν wipe αλλα στην δικια μας περιπτωση επειδη (απο οτι φαινεται) ερχεσαι απο stock και πας σε εντελως αλλη εκδοση rom καλο ειναι να κανεις wipe οπως λεει στις οδηγίες! στα update του δεν θα χρειαστει να ξανακανεις περα απο την dalvik cache.
Link to comment
Share on other sites

κανονικα οι πιο πολλες rom δεν θελουν wipe αλλα στην δικια μας περιπτωση επειδη (απο οτι φαινεται) ερχεσαι απο stock και πας σε εντελως αλλη εκδοση rom καλο ειναι να κανεις wipe οπως λεει στις οδηγίες! στα update του δεν θα χρειαστει να ξανακανεις περα απο την dalvik cache.

 

εκανα wipe εγινε εγκατασταση χωρις προβλημα δεν μου βγαζει το error που μμου εβγαζε, αλλα τωρα θελω να ξαναεγκαταστησω τα προγραμματα που ειχα εγκαταστησει παω μεσω στο android market και μου τα βγαζει ως installed και δεν με αφηνει να τα εγκαταστησω, τι μπορω να κανω για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

στο market του κινητου? δεν παιζει να στα βγαζει installed αν δεν ειναι οπως και διποτε μεσα στο κινητο... μηπως ειναι? για κοιτα τα applications.

επισης απο το market στο internet μπορεις να τα ξαναβαλεις κι ας ειναι εγκατεστημενα.

Link to comment
Share on other sites

στο market του κινητου? δεν παιζει να στα βγαζει installed αν δεν ειναι οπως και διποτε μεσα στο κινητο... μηπως ειναι? για κοιτα τα applications.

επισης απο το market στο internet μπορεις να τα ξαναβαλεις κι ας ειναι εγκατεστημενα.

 

λοιπον στην διαχειριση αρχειων μου τα βγαζει αλλα δεν μπορω να τα ανοιξω απο εκει παταω να μου ανοιξει ολες τις εφαρμογες απο την αρχικη οθονη αλλα δεν μου τις εμφανιζει μονο καποιες που εχει απο μονου του εγκατεστημενες μετα παω στο android market απο το pc αλλα μου τα βγαζει installed και μου λεει οτι δεν μπορει ξανακανει install.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν ακολουθησες σωστα τις οδηγίες. μετα απο το install δεν θα επρεπε να εχεις τιποτα. θα επρεπε να ειναι εντελως stock (η να εχει μεσα οτι εχει βαλει ο developer).

 

μαλλον δεν ακολουθησες κατα γραμμα τις οδηγιες!

http://android.modaco.com/content/huawei-u8800-ideos-x5-u8800-modaco-com/341011/ultimate-guide-to-the-huawei-u8800/

 

το εχω flash-αρει 3-4 φορες και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα (και ειναι η πρωτη μου εμπειρια με smartphones και android).

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τον ήχο κατά τη διάρκεια κλήσης? Φαίνεται ότι ο συνομιλητής μου δεν μ'ακούει πολύ καλά κατά την κλήση, ενώ εγώ τον ακούω δυνατά και καθαρά. Υπάρχουν αυξομειώσεις στην ένταση. Έπαιξα με τις τιμές στο "hwVolumeFactor.cfg" αλλά το πρόβλημα παραμένει δυστυχώς. Δεν είχα κάποια τύχη με τις Β160 και Β137(εν χρήσει) roms. Φοβάμαι μην είναι στο hardware το θέμα.:cry: Αν έχει κανείς καμιά συμβουλή, ελεύθερα...

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τον ήχο κατά τη διάρκεια κλήσης? Φαίνεται ότι ο συνομιλητής μου δεν μ'ακούει πολύ καλά κατά την κλήση, ενώ εγώ τον ακούω δυνατά και καθαρά. Υπάρχουν αυξομειώσεις στην ένταση. Έπαιξα με τις τιμές στο "hwVolumeFactor.cfg" αλλά το πρόβλημα παραμένει δυστυχώς. Δεν είχα κάποια τύχη με τις Β160 και Β137(εν χρήσει) roms. Φοβάμαι μην είναι στο hardware το θέμα.:cry: Αν έχει κανείς καμιά συμβουλή, ελεύθερα...

 

αν δεν είναι πρόβλημα του δικτύου ( του δικου σου η του συνομιλητη σου) τοτε ειναι σίγουρα hardware!

όσο και να πειράξεις το hwVolumeFactor.cfg δεν θα καταφέρεις τίποτα. εκει αλλάζεις οτι έχει σχέση με το master volume.

έχει αναφερθει αν θυμάμαι καλα σε μερικά Χ5 υπάρχει πρόβλημα με το μικρόφωνο της ομιλίας, έχει 2 μικρόφωνα, το δευτερο κάνει noise cancelation.

τράβα μια βόλτα απ'το service, το μικρόφωνο αλλάζει στο τσάκ μπάμ!

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...