Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρωτα απο ολα να πω κατι.Πολλοι εδω μεσα λετε "για συσκευη τον 600€".Αν δηλαδη το παρετε σε 5-6 μηνες που θα εχει πεσει κοντα στα 400€ δεν θα ειναι σφαλματα πλεον;Μην κοιτατε ποσο εχει(οκ το σκεφτεσε μεν) αλλα το τι λεει πως προσφερει, το τι λεει πως ειναι και το τι κανουν οι ανταγωνιστές στην κατηγορια που αγωνιζεται.Παμε τωρα και σε αλλες παρατηρησεις.

Αλλα 2 αρνητικα που βρηκα.Ειχε πεσει η μπαταρια στο 7% και θελησα να τραβηξω φωτοκαι μου βγαζει μηνυμα "χαμηλη σταθμη μπαταριας" και δεν μου δινει καν την επιλογη να τραβηξω φωτο ή οχι.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.Οκ χαμηλη σταθμη μπαταριας μεν αλλα ειναι ανηκουστω να μην σου δινει προσβαση εαν το θες.Με αφηνεις να ανοιξω gps-wifi κλπ και δεν μπορω να τραβηξω φωτο ή βιντεο εαν το χρειαζομαι;;;Ελπιζω να μην μου βγαλει κανενα τετοιο μηνυμα σε προσπαθεια κλησης στο 1 ή 2 % χαχααχαχ.

GPS.δεν ξερω τιο γινετε ρε παιδια αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να κλειδωσω το τηλεφωνο χωρις χρηση wifi.Οποιος το εχει κανει εχωντας μονο το gps ανοιχτο και χωρις ενεργοποιημενο wifi και πακετα δεδομενων ( 3G) ας το αναφερει.καποιοι λεγανε στιος πρωτες σελιδες πως τους βρισκει 7-8 δορυφορους σε 25" μεσα σε σπιτι κιολας!!! και εγω σημερα με λιακαδα σε καθαρο περιβαλον απο κτηρια, προσπαθουσα με το GPS Test να κλειδωσω δορυφορους και τιποτα.Εβρισκε 7-8 αλλα δεν κλειδωνε με κανεναν να δωσει θεση.Δεν το συζηταω οτι δεν μπορω να δουλεψω ουτε τον πλοηγο της συσκευης, ουτε τους χαρτες ουτε κανα 2 που εχω βαλει επανω και προσπαθω.Ας δωσει καποιος λεπτομερειες και εαν ξερει την θυρα που εχουμε τον δεκτη και την τιμη ας μας την πει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλλα 2 αρνητικα που βρηκα.Ειχε πεσει η μπαταρια στο 7% και θελησα να τραβηξω φωτοκαι μου βγαζει μηνυμα "χαμηλη σταθμη μπαταριας" και δεν μου δινει καν την επιλογη να τραβηξω φωτο ή οχι.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.Οκ χαμηλη σταθμη μπαταριας μεν αλλα ειναι ανηκουστω να μην σου δινει προσβαση εαν το θες.Με αφηνεις να ανοιξω gps-wifi κλπ και δεν μπορω να τραβηξω φωτο ή βιντεο εαν το χρειαζομαι;;;Ελπιζω να μην μου βγαλει κανενα τετοιο μηνυμα σε προσπαθεια κλησης στο 1 ή 2 % χαχααχαχ.

Αυτό λύνεται με μια εφαρμογή κάμερας από το market ή αν είσαι root και περάσεις μια μονταρισμένη μαμίσια εφαρμογή της κάμερας.

Και όχι ο σκοπός είναια ακριβώς αυτό, να μπορείς να κάνεις όσες πιο πολλές κλήσεις και λοιπές "αναγκαίες" εφαρμογές όταν είναι χαμηλά η μπαταρία.

Μπορεί να είναι απαράδεκτο αλλά έτσι είναι η Samsung, λύσεις υπάρχουν πάντως.

Edited by Tyxerakias

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα να πω κατι.Πολλοι εδω μεσα λετε "για συσκευη τον 600€".Αν δηλαδη το παρετε σε 5-6 μηνες που θα εχει πεσει κοντα στα 400€ δεν θα ειναι σφαλματα πλεον;Μην κοιτατε ποσο εχει(οκ το σκεφτεσε μεν) αλλα το τι λεει πως προσφερει, το τι λεει πως ειναι και το τι κανουν οι ανταγωνιστές στην κατηγορια που αγωνιζεται.Παμε τωρα και σε αλλες παρατηρησεις.

Αλλα 2 αρνητικα που βρηκα.Ειχε πεσει η μπαταρια στο 7% και θελησα να τραβηξω φωτοκαι μου βγαζει μηνυμα "χαμηλη σταθμη μπαταριας" και δεν μου δινει καν την επιλογη να τραβηξω φωτο ή οχι.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.Οκ χαμηλη σταθμη μπαταριας μεν αλλα ειναι ανηκουστω να μην σου δινει προσβαση εαν το θες.Με αφηνεις να ανοιξω gps-wifi κλπ και δεν μπορω να τραβηξω φωτο ή βιντεο εαν το χρειαζομαι;;;Ελπιζω να μην μου βγαλει κανενα τετοιο μηνυμα σε προσπαθεια κλησης στο 1 ή 2 % χαχααχαχ.

GPS.δεν ξερω τιο γινετε ρε παιδια αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να κλειδωσω το τηλεφωνο χωρις χρηση wifi.Οποιος το εχει κανει εχωντας μονο το gps ανοιχτο και χωρις ενεργοποιημενο wifi και πακετα δεδομενων ( 3G) ας το αναφερει.καποιοι λεγανε στιος πρωτες σελιδες πως τους βρισκει 7-8 δορυφορους σε 25" μεσα σε σπιτι κιολας!!! και εγω σημερα με λιακαδα σε καθαρο περιβαλον απο κτηρια, προσπαθουσα με το GPS Test να κλειδωσω δορυφορους και τιποτα.Εβρισκε 7-8 αλλα δεν κλειδωνε με κανεναν να δωσει θεση.Δεν το συζηταω οτι δεν μπορω να δουλεψω ουτε τον πλοηγο της συσκευης, ουτε τους χαρτες ουτε κανα 2 που εχω βαλει επανω και προσπαθω.Ας δωσει καποιος λεπτομερειες και εαν ξερει την θυρα που εχουμε τον δεκτη και την τιμη ας μας την πει.

 

Για το πρώτο πρόβλημα που αναφέρεις υπάρχει ήδη η λύση που δίνει όχι μόνο πρόσβαση στην camera/video σε χαμηλά ποσοστά μπαταρίας αλλά δίνει και τα εξής έξτρα:

-Records Audio in 192kbps/44.1Khz quality (CD Quality) rather than stock (64kbps/16khz quality)

-Increased Video Bitrate in 1080 and 720p modes

-Optional No Sounds versions (for Standard and Highbit versions!). All of the features, None of the noise! Yes, even the autofocus noise is gone!

-HyperX-'s SuperHighBit version now available

Ναι μεν ο developer σταμάτησε να υποστηρίζει το hack για δικούς του λόγους αλλά το .αρκ είναι εκεί για όποιον το θέλει...

Επίσης σίγουρα θα βγεί και πιο απλή moda που θα αλλάζει μόνο το προαναφερθέν πρόβλημα για όσους δεν θέλουν να κάνουν τόσες αλλαγές μιας και ο developer πάπαλα...;) Για περισσότερα εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1104051

Για το gps δεν έχω κανένα θέμα...Πάντα το χρησιμοποιώ με wifi και packet data κλειστά χωρίς κανένα πρόβλημα και με πολύ γρήγορο lock...:)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το βάλεις σε έναν φάκελο του προγράμματος ο οποίος δεν υπάρχει... Και εγώ έτσι τν πάτησα και δεν μπορούσα να κάνω τν μεταφορά..

Για να δημιουργηθεί αυτός ο φάκελος πρέπει να πάρεις ένα backup στο s2.

Μετά βαλε εκεί το αρχείο και θα το δεί....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Σωστοςςςς.... Το έκανα.....:)

 

Εντόπισα ένα θέμα με το κινητό.......

Με την κάρτα 2σε1 της Cosmote για να γίνει η εναλλαγη απο τη μια γραμμη στην άλλη μάλλον πρέπει να κάνεις restart τη συσκευη... :O

 

Κρίμα... :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανακάνει την ερώτηση.Έχοντας περίπου 150 εφαρμογές έχω ελευθερα κατά μέσο ορο 390mb ram. Ποσο περισσεύουν σε εσάς και από που το βλέπουμε?Είναι λογικό το νούμερο με τόσο πολλές εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανακάνει την ερώτηση.Έχοντας περίπου 150 εφαρμογές έχω ελευθερα κατά μέσο ορο 390mb ram. Ποσο περισσεύουν σε εσάς και από που το βλέπουμε?Είναι λογικό το νούμερο με τόσο πολλές εφαρμογές?

σου φαινεται πολυ η ελευθερη ram η λιγη??μεσω του ενσωματομενου task manager βλεπεις τη ram εχεις..τι εφαρμογες τρεχουν κλπ..

προσωπικα δεν εχω τοσες πολλες εφαρμογες και ουτε συγχρονισμους να τρεχουν και εχω 505 ram ελευθερη:wacko:

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανακάνει την ερώτηση.Έχοντας περίπου 150 εφαρμογές έχω ελευθερα κατά μέσο ορο 390mb ram. Ποσο περισσεύουν σε εσάς και από που το βλέπουμε?Είναι λογικό το νούμερο με τόσο πολλές εφαρμογές?

 

Καταπληκτικο.εχω 22 εφαρμογες και 423mb ελευθερα.Μια χαρα εισαι

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση οταν μιλαω στο κινητο με καποιον και μου ζηταει να του δωσω πληροφοριες για ενα νουμερο (επαφη) παω την βρισκω απο το εμφανιση πληκτρολογιου κτλπ μολις ανοιγω τις επαφες αμεσως αυτος που περιμενει στην γραμμη να του δωσω το νουμερο ,μου λεει οτι δεν ακουει λες κ του κλεινει η γραμμη ,ξαναπαω πισω χωρις εμφανιση πληκρολογιου και με ξανακουει κανονικα ,ξερει κανεις γιατι γινετε αυτο?

υποψην ειμαι συνδεμενος με hands free itech

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! θας σας πω την προσωπικη μου εμπειρια για το τηλ. με λιγα λογια ειναι απλα καταπληκτικο! Αλλα αναγκαστικα να το επιστρεψω και να παρω τα λεφτα μου πισω διοτι : το ειχα 4 μερες κ του ειχα αλλαξει κυριολεκτικα τα φωτα παιχνια, ιντερνετ κτλ. ειπα λοιπον να δοκιμασω κ το gps το βαζω λοιπον στο αυτοκινητο κ μεχρι στιγμης μου δουλευε αψογα ξαφνικα ομως περιπου μετα απο μια ωρα μου εσβησε ( η μπαταρια ηταν στο φουλ) , κυριολεκτικα εψηνες αβγα στο τηλ. οποτε λεω κατευθειαν θερμοκρασια , προσπαθησα να το αναψω τιποτα , μετα απο κανα μεσαωρο που κρυωσε το αναψα κ απο τοτε μου εκανε επανεκινησεις 2 με τρεις φορες την μερα...βγαλτε τα συμπερασματα μονοι σας αυτο πιστευω οτι ειναι πολυ σημαντικο προβλημα hardware για ολα τα 2πυρηνα που θα βγουν! Τωρα μπορει κ να μου ετυχε τι να πω...

 

Οπως εχω ξαναπει μπορει να ειναι και θεμα της 2.3.3 σε συνδυασμο με τα δυπηρινα . Περιμενουμε την2.3.4

Edited by saliez
Quote Deleted.

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε τον root explorer μπορειτε να μου πειτε αν εχετε ενα θεμα με την διαγραφη αρχειων? Επιχειρω να διαγραψω ενα οποιοδηποτε αρχειο, φαινεται να διαγραφεται, αλλα οταν ξαναμπαινω στον φακελο αυτο βρισκεται παλι εκει. Δεν αναφερομαι σε αρχεια συστηματος, αλλα σε οποιοδηποτε αρχειακι μια εξωτερικης καρτας. Επισης εχω δοκιμασει και τις δυο τελευταιες εκδοσεις της εφαρμογης (οι οποιες δουλευαν κανονικα στο SGS μου.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν αντισταθηκα αλλο, το αγορασα, σουπερ το εργαλειο. Για καποιον που εχει ερθει απο το πρωτο galaxy η διαφορα ειναι μικροτερη αλλα σιγουρα εμφανης σε ολα τα επιπεδα.

 

Το wifi σαφως μικροτερο range απο το πρωτο, αλλα θα το δοκιμασω καλυτερα με μερικες ημερες χρησης.

 

Γενικως, well done samsung

Link to comment
Share on other sites

Να μην το αγορασεις το εχεις σκεφτει?

 

Σε ευχαριστω για την ειρωνικη λυση σου αλλα φανταζομαι οτι εσυ που το πηρες και το κανεις τα στραβα ματια στο προβλημα κατι παραπανω θα ξερεις!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν αντισταθηκα αλλο, το αγορασα, σουπερ το εργαλειο. Για καποιον που εχει ερθει απο το πρωτο galaxy η διαφορα ειναι μικροτερη αλλα σιγουρα εμφανης σε ολα τα επιπεδα.

 

Το wifi σαφως μικροτερο range απο το πρωτο, αλλα θα το δοκιμασω καλυτερα με μερικες ημερες χρησης.

 

Γενικως, well done samsung

Φιλε τα εβαλα διπλα διπλα σε σημεια στο σπιτι που δουλευω το κινητο μου συνεχεια (sgs1), και το wifi range ειναι ακριβως ιδιο μεταξυ sgs1 Και sgs2.

μην κοιτατε τι σας δειχνει στο σημα. ακομα και με μια γραμμη, το κινητο με wifi εχει ταχυτητα πολυ καλη.

εγω παλι στα ιδια σημεια μου δινει την εντυπωση οτι το sgs2 εχει καλυτερο ταχυτητα.λιγη διαφορα, αλλα εχει. ισως να ειναι και ιδεα μου ομως γιατι λογω καλυτερης cpu και gpu μπορει να δειχνει στον μαμα browser οτι το φορτωνει πιο γρηγορα.

να πω επισης οτι τα τεσταρα και τα δυο σε μαμα browser, και τα δυο με 2.3.3 φυσικα, και στην εφαρμογη youtube.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τα εβαλα διπλα διπλα σε σημεια στο σπιτι που δουλευω το κινητο μου συνεχεια (sgs1), και το wifi range ειναι ακριβως ιδιο μεταξυ sgs1 Και sgs2.

μην κοιτατε τι σας δειχνει στο σημα. ακομα και με μια γραμμη, το κινητο με wifi εχει ταχυτητα πολυ καλη.

εγω παλι στα ιδια σημεια μου δινει την εντυπωση οτι το sgs2 εχει καλυτερο ταχυτητα.λιγη διαφορα, αλλα εχει. ισως να ειναι και ιδεα μου ομως γιατι λογω καλυτερης cpu και gpu μπορει να δειχνει στον μαμα browser οτι το φορτωνει πιο γρηγορα.

να πω επισης οτι τα τεσταρα και τα δυο σε μαμα browser, και τα δυο με 2.3.3 φυσικα, και στην εφαρμογη youtube.

 

και εγω φιλε δεν ειχα κανενα προβλημα στο wifi το ειπα και σε παλιοτερα Posts...

στα ιδια σημεια που επιανα με n900 n8 και πρωτο γαλαξια πιανω και με τον δευτερο χωρις κανενα προβλημα απολύτως.....

και στην δουλεια μου που το wifi ειναι αρκετα "μακριά" και εχω και τοιχο αναμεσα και παλι δεν εχω προβλημα.....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την ειρωνικη λυση σου αλλα φανταζομαι οτι εσυ που το πηρες και το κανεις τα στραβα ματια στο προβλημα κατι παραπανω θα ξερεις!

 

Καθολου ειρωνικο δεν ηταν.

Το κινητο μου ουτε τσουρουφλαει, ουτε εχει προβλημα με αποχρωσεις ουτε τπτ.

Σιγα μη κανω στραβα ματια για 599€ που εδωσα, απεναντιας μαλιστα.Αλλα δεν

εχω καποιο προβλημα ειλικρινα.

Απλα συμφωνω με μερικους οτι το διπυρηνο εχει απαιτησεις οσο και να το κανεις,

και αλουμινενια πλατη να του βαζανε θα σου αρεσε να εχεις κινητο με ψυκτρα?

Η Samsung πουλαει τρελλα, λες οι χρηστες εδω να ειναι οι πρωτοι που το τεσταρουνε και βρηκαν θεματα?

Το quality control καθε εταιρειας ετσι τα δινει στην καταναλωση?Στραβες παρτιδες παντου τυχαινουν.

Βαλε ενα απαιτητικο παιχνιδι-εφαρμογη στο PC σου να δεις για ποτε παιρνουν μπρος τα ανεμιστηρια.

 

Κι οποιος το εχει αγορασει απο Πλαισιο Mall την εβδομαδα 23-29/5 (27 το πηρα) ας μας πει μιας και ειπα για παρτιδα

 

Χαρειτε το, το κινητο μαμαει

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τα εβαλα διπλα διπλα σε σημεια στο σπιτι που δουλευω το κινητο μου συνεχεια (sgs1), και το wifi range ειναι ακριβως ιδιο μεταξυ sgs1 Και sgs2.

μην κοιτατε τι σας δειχνει στο σημα. ακομα και με μια γραμμη, το κινητο με wifi εχει ταχυτητα πολυ καλη.

εγω παλι στα ιδια σημεια μου δινει την εντυπωση οτι το sgs2 εχει καλυτερο ταχυτητα.λιγη διαφορα, αλλα εχει. ισως να ειναι και ιδεα μου ομως γιατι λογω καλυτερης cpu και gpu μπορει να δειχνει στον μαμα browser οτι το φορτωνει πιο γρηγορα.

να πω επισης οτι τα τεσταρα και τα δυο σε μαμα browser, και τα δυο με 2.3.3 φυσικα, και στην εφαρμογη youtube.

 

Οκ παιδια ειδα τις γραμμες, μου βγηκε και λιγο offline αλλα ηταν το πρωτο boot. Απο ταχυτητα ειναι οντως πολυ γρηγοροτερο απο το πρωτο, δεν το συζητω. Και ο browser οσο γρηγορος και σε desktop Pc, απιστευτος.

Σε καποιες μερες θα ξερω καλυτερα

 

Thanks παντως

Link to comment
Share on other sites

Eίχα ρωτησει αν γινεται να αλλάξουμε τους ελληνικούς χαρακτήρες στα sms ωστε να φαίνονται "μικρα" ελληνικά.

 

Οποιος θέλει να τους βλέπει έτσι το Go sms pro κάνει αυτή τη δουλεία.;)

 

Φίλε μου σε ποιο μενού πρέπει να αναζητήσουμε τη συγκεκριμένη επιλογή;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

σου φαινεται πολυ η ελευθερη ram η λιγη??μεσω του ενσωματομενου task manager βλεπεις τη ram εχεις..τι εφαρμογες τρεχουν κλπ..

προσωπικα δεν εχω τοσες πολλες εφαρμογες και ουτε συγχρονισμους να τρεχουν και εχω 505 ram ελευθερη:wacko:

 

Στό τασκ μάνατζερ μού έχει 500mb ελευθερα αλλά το άθροισμα με την μνήμη σε χρήση είνα 700mb.Εάν τώρα πατησω παρατεταμένα το κεντρικό κουμπί και πάω διαχείριση εργασιών /ram τότε εχω ~460/833 που σιμενει 367 ελευθερα.Ποιά η διαφορά καί ποιό είναι το σωστό νούμερο της ελεύθερης ραμ ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε τον root explorer μπορειτε να μου πειτε αν εχετε ενα θεμα με την διαγραφη αρχειων? Επιχειρω να διαγραψω ενα οποιοδηποτε αρχειο, φαινεται να διαγραφεται, αλλα οταν ξαναμπαινω στον φακελο αυτο βρισκεται παλι εκει. Δεν αναφερομαι σε αρχεια συστηματος, αλλα σε οποιοδηποτε αρχειακι μια εξωτερικης καρτας. Επισης εχω δοκιμασει και τις δυο τελευταιες εκδοσεις της εφαρμογης (οι οποιες δουλευαν κανονικα στο SGS μου.

 

Όχι δεν υφίσταται τέτοιο θέμα, μου διαγράφει κανονικά τα αρχεία

Link to comment
Share on other sites

 

Εντόπισα ένα θέμα με το κινητό.......

Με την κάρτα 2σε1 της Cosmote για να γίνει η εναλλαγη απο τη μια γραμμη στην άλλη μάλλον πρέπει να κάνεις restart τη συσκευη... :O

 

Κρίμα... :(

 

Όχι φίλε μου, κάνοντας την εναλλαγή της γραμμής σου λέει ότι θα κάνει μόνο του restart.

Προσωπικά εχω βγάλει το ΡΙΝ και δε "καταλαβαίνω" τίποτα....ααααα τι κάνει πολύ γρήγορα την εναλλαγή (πχ συκρίσημο με Ν8);)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από χθες το απόγευμα.

Μετάβαση από HTC Desire HD. Πρώτη μετάβαση από Android σε Android.

Email, contacts, calendar συγχρονισμένα με Gmail. Συν… εφαρμογές!

 

Τώρα τι κάνω?

Εργοστασιακές ρυθμίσεις στο HTC, χάνονται όλα, login με το Sii και έρχονται όλα?

Και οι εφαρμογές?

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο? Η σειρά αυτή είναι σωστή?

(εννοείται πως ότι υπάρχει στην κάρτα θα το μεταφέρω με drug & drop)

 

Ευχαριστώ πολύ και sorry που ρωτάω, αλλά δε θα ήθελα να χαθεί κάτι!

Link to comment
Share on other sites

σου φαινεται πολυ η ελευθερη ram η λιγη??μεσω του ενσωματομενου task manager βλεπεις τη ram εχεις..τι εφαρμογες τρεχουν κλπ..

προσωπικα δεν εχω τοσες πολλες εφαρμογες και ουτε συγχρονισμους να τρεχουν και εχω 505 ram ελευθερη:wacko:

 

Έχω ξανακάνει την ερώτηση.Έχοντας περίπου 150 εφαρμογές έχω ελευθερα κατά μέσο ορο 390mb ram. Ποσο περισσεύουν σε εσάς και από που το βλέπουμε?Είναι λογικό το νούμερο με τόσο πολλές εφαρμογές?

 

Καταπληκτικο.εχω 22 εφαρμογες και 423mb ελευθερα.Μια χαρα εισαι

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

παιδια το ποσες εφαρμογες εχετε εγκατεστημενες δεν παιζουν κανενα ρολο με την ελευθερη ram..η ram ειναι για τα προγραμματα που τρεχουν και παραμενουν ανοικτα για πολλους και διαφορετικους λογους!!!δεν παει ο αλλος να εχει 1000 εφαρμογες?αν δεν υπαρχει τιποτα να τρεχει στο background η ramθα ειναι πανω απο 600

 

Υ.Γ. φιλε afilopou νομιζω οτι συζηταγα μαζι σου για το προβλημα με την διακοπη κλησης οταν μεταβαινει το κινητο απο H σε 3G...η απενεργοποιηση του fast dormancy εμενα μου εδωσε την λυση...4-5 μερες τωρα δεν μου το εχει ξανακανει...επισης δεν απενεργοποιειται με το κλεισιμο της συσκευης και το internet πηγαινει κυριολεκτικα κομματια...απο μπαταρια το ιδιο μπορω να σου πω!στο λεω για να το ξαναδοκιμασεις μηπως δεν ειχε γινει κατι σωστα σε εσενα γιατι απο οτι θυμαμαι ειχες πει οτι σου το ειχε ξανακανει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια το ποσες εφαρμογες εχετε εγκατεστημενες δεν παιζουν κανενα ρολο με την ελευθερη ram..η ram ειναι για τα προγραμματα που τρεχουν και παραμενουν ανοικτα για πολλους και διαφορετικους λογους!!!δεν παει ο αλλος να εχει 1000 εφαρμογες?αν δεν υπαρχει τιποτα να τρεχει στο background η ramθα ειναι πανω απο 600

 

Κι όμως... εμμέσως πλην σαφώς παίζει το ρόλο του. Γιατί όσο περισσότερες εφαρμογές έχεις εγκατεστημένες, τόσο περισσότερες τρέχουν στο background της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στό τασκ μάνατζερ μού έχει 500mb ελευθερα αλλά το άθροισμα με την μνήμη σε χρήση είνα 700mb.Εάν τώρα πατησω παρατεταμένα το κεντρικό κουμπί και πάω διαχείριση εργασιών /ram τότε εχω ~460/833 που σιμενει 367 ελευθερα.Ποιά η διαφορά καί ποιό είναι το σωστό νούμερο της ελεύθερης ραμ ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

δεν του απαντησε καποιος γιατι εχω και εγω την ιδια απορια

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως... εμμέσως πλην σαφώς παίζει το ρόλο του. Γιατί όσο περισσότερες εφαρμογές έχεις εγκατεστημένες, τόσο περισσότερες τρέχουν στο background της συσκευής.

 

αυτο συμβαινει εαν οι εφαρμογες που εχεις κατεβασει τρεχουν απο μονες τους background.... δηλ εαν εχω εγκαταστησει 100 παιχνιδια μου μειωνετε η ram?αυτο που θελω να πω ειναι πως καποιος μπορει να εχει κατεβασει 1000 εφαρμογες που καμια να μην τρεχει background και να εχει ram πανω απο 600 ενω καποιος αλλος μπορει να εχει κατεβασει 10 εφαρμογες που να τρεχουν ολες background και να εχει ram κατω απο 400!αρα δεν παιζει ρολο η ποσοτητα των εφαρμογων αλλα η ποιοτητα και η λειτουργια τους στο background

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...