Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα θεματάκι καθότι πρωτάρης στο Android.

Είχα κάνει μια επαναφορά ρυθμίσεων στις πρώτες ώρες που είχα το τηλέφωνο (προφανώς από λ@λ@κία :O) και έχασα κάποιες εφαρμογές :confused: .

Τώρα πάω " ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ > ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ> ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ> ΟΛΑ "

και βρίσκω εκεί ένα σωρό που δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι και βρίσκω και το ΔΙΠΛΟ ΡΟΛΟΙ και την ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΟΣ που "χαθηκαν" με την επαναφορά ρυθμίσεων αλλά δεν μπορώ να επαναφέρω αν και θα το ήθελα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερωτηση 1:

Πως μπορω να παρω ολα τα sms μεσω blutooth απο το παλιο μου κινητο ΝΟΚΙΑ Ν95 (κατι σαν inport οπως εκανα με το Htc

Ερωτηση 2:

Πως απενεργοποιω το 3g?

Ερωτηση 3:

Πως καθαριζω ο,τι εφαρμογη τρεχει στο μπακραουντ?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση 1:

Πως μπορω να παρω ολα τα sms μεσω blutooth απο το παλιο μου κινητο ΝΟΚΙΑ Ν95 (κατι σαν inport οπως εκανα με το Htc

Ερωτηση 2:

Πως απενεργοποιω το 3g?

Ερωτηση 3:

Πως καθαριζω ο,τι εφαρμογη τρεχει στο μπακραουντ?

2. πατας παρατεταμενα το power button και σου εμφανιζει ενα μενου που εχει και την επιλογη για data.

3. task manager, υπαρχει προεγκατεστημενο στο κινητο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι μου φαινεται οτι η μπαταρια μια βδομαδα μετα εχει αρχισει να παιρνει τα πανω της...?:)

ενω πριν δεν μου κρατουσε ουτε 4 ωρες τωρα με την ιδια χρηση(και μιλαμε του εχω αλλαξει τα φωτα) το κινητο βγαζει μια μερα στο χαλαρο....:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά

 

1.Έχουν κάνει όλοι παράπονο για τις θερμοκρασίες που ανεβαζει η συσκευή και συγκεκριμένα στην περιοχή της κάμερας.(άποψη μου είναι πως είναι κάπως λογικό για μια διπλοπύρινη συσκευή τόσο λεπτη,από την άλλη κακώς με τόσα λεφτά που θα δώσει κάποιος να μην το είχαν προβλέψει και να έκαναν κάτι)

 

2.Παράπονο για ροζ και κίτρινες γραμμές στην οθόνη.Πιστεύω πως αυτό παίζεται αν θα αλλάξει με κάποια αναβάθμιση η είναι θέμα καθαρά οθόνης.

 

1. Εχω διαβασει οτι ειναι μαλλον θεμα λειτουργικου αρα θα φτιαχτει λογικα στην 2.3.4 .

 

Περιμενουμε να δουμε

 

2. Το κιτρινο εχει αναφερθει οτι προερχεται απο την οθονη amoled και απο τον τροπο κατασκευης της .

 

Τωρα για την ροζ κηλιδα στην καμερα πιθανον να ναι και αυτο θεμα λειτουργικου .

 

Ας μας πει ο φιλος που χε βγαλει τα βιντεο με τον τοιχο αν περασε το update για την καμερα και να ξανακανει το τεστ να δουμε

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι μου φαινεται οτι η μπαταρια μια βδομαδα μετα εχει αρχισει να παιρνει τα πανω της...?:)

ενω πριν δεν μου κρατουσε ουτε 4 ωρες τωρα με την ιδια χρηση(και μιλαμε του εχω αλλαξει τα φωτα) το κινητο βγαζει μια μερα στο χαλαρο....:)

να ξερεις οτι η μπαταρια δειχνει τι πραγματικα αξιζει μετα απο καποιο αριθμο πληρων φορτισεων (κυκλοι)...

Link to comment
Share on other sites

να ξερεις οτι η μπαταρια δειχνει τι πραγματικα αξιζει μετα απο καποιο αριθμο πληρων φορτισεων (κυκλοι)...

 

ναι το ξερω.....τωρα εχει αρχισει πραγματικα να παιρνει τα πανω της.....

το αφησα 3 φορες να σβυσει τελειως....στην αρχη και μετα κανονικα....(στο 20% περιπου το εβαζα για φορτιση)

η διαφορα τωρα πραγματικα ειναι μεγαλη....:)

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομα παραπονο που εχει αναφερθει ειναι η μικρη εμβελεια του wifi και αυτο ειναι κατι που με ενδιαφερει αρκετα...

Οντως εχουν ολοι αυτο το προβλημα, η οπως ειχε γραφτει η συσκευη συνεργαζετε καλυτερα με καποια ρουτερ?

 

Το θεμε επισης με τη φωνιτικη κληση ειναι κατι που με ενδιαφερει, πρεπει οπως ειπε καποιος πριν να γυρισουμε τα ονοματα απο Ελλινικα σε Αγγλικα για να καταλαβει η συσκευη τι θελουμε να κανει?

Edited by pacman63
Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει τον κόσμο να βρω πως μπορώ να αλλάξω τα controls που έχει για wifi κτλ όταν κατεβάζεις το status bar.. δεν υπάρχει τρόπος να βάλουμε όποια θέλουμε? Πρέπει αναγκαστικά να έχουμε τα συγκεκριμένα?
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει τον κόσμο να βρω πως μπορώ να αλλάξω τα controls που έχει για wifi κτλ όταν κατεβάζεις το status bar.. δεν υπάρχει τρόπος να βάλουμε όποια θέλουμε? Πρέπει αναγκαστικά να έχουμε τα συγκεκριμένα?

 

Μόνο με κάποια καραcustom rom που το επιτρέπει (και που δε νομίζω ότι υπάρχει για το S II), θα μπορούσες να το κάνεις. Με λίγα λόγια δηλαδή όχι, δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξουν αυτά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα.

Μόλις παρέλαβα και τη δικιά μου συσκευή.....

Με μια πρώτη ματιά φαίνεται πολύ δυνατό μηχάνημα. Θα αρχίσω σιγά σιγά να διαβάζω και όλες τις σελίδες από την αρχή αλλά σαν μια πρώτη βοήθεια θα παρακαλούσα να μου πείτε λίγο τον τρόπο με τον οποίο μπορώ να περάσω όλες μου τις επαφές, μηνύματα, ραντεβού κτλ από το Nokia E72 πού έχω. :(

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομα παραπονο που εχει αναφερθει ειναι η μικρη εμβελεια του wifi και αυτο ειναι κατι που με ενδιαφερει αρκετα...

Οντως εχουν ολοι αυτο το προβλημα, η οπως ειχε γραφτει η συσκευη συνεργαζετε καλυτερα με καποια ρουτερ?

 

Το θεμε επισης με τη φωνιτικη κληση ειναι κατι που με ενδιαφερει, πρεπει οπως ειπε καποιος πριν να γυρισουμε τα ονοματα απο Ελλινικα σε Αγγλικα για να καταλαβει η συσκευη τι θελουμε να κανει?

 

θα σου μιλησω για την δικια μου συσκευη....

δεν εχω κανενα προβλημα...

στα ιδια μερη που επιανα wifi με το n900 n8 και τον πρωτο γαλαξια πιανω και με τον δευτερο χωρις κανενα προβλημα.......

Link to comment
Share on other sites

θα σου μιλησω για την δικια μου συσκευη....

δεν εχω κανενα προβλημα...

στα ιδια μερη που επιανα wifi με το n900 n8 και τον πρωτο γαλαξια πιανω και με τον δευτερο χωρις κανενα προβλημα.......

 

Το κινητο σου το αγορασες απο εξωτερικο η απο Ελλαδα?

Το ιδιο ρωταω και τον προηγουμενο φιλο που μολις παρελαβε.

 

Παιδία καλησπέρα.

Μόλις παρέλαβα και τη δικιά μου συσκευή.....

Με μια πρώτη ματιά φαίνεται πολύ δυνατό μηχάνημα. Θα αρχίσω σιγά σιγά να διαβάζω και όλες τις σελίδες από την αρχή αλλά σαν μια πρώτη βοήθεια θα παρακαλούσα να μου πείτε λίγο τον τρόπο με τον οποίο μπορώ να περάσω όλες μου τις επαφές, μηνύματα, ραντεβού κτλ από το Nokia E72 πού έχω. :(

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σου το αγορασες απο εξωτερικο η απο Ελλαδα?

Το ιδιο ρωταω και τον προηγουμενο φιλο που μολις παρελαβε.

 

το αγορασα απο ελλαδα mutirama....

φιλε το κινητο ειναι τοσο τελειο που πραγματικα το απολαμβάνω οσο δεν παει.....:)

εχω παθει την πλακα μου πραγματικα...

δεν εχω ξαναπιασει στα χερια μου κατι παρόμοιο....

πραγματικα προσπαθω να του βρω κατι αρνητικο και δεν μπορω....:)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ ζεστη...βάζω να παίξω κανένα παιχνιδάκι και στο 10λεπτο έχει πάρει φωτιά το δάχτυλο μου απο την θερμοκρασία της οθόνης...
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετ σκαλισμα να αναφερω και εγω τις πρωτες εντυπωσεις μου... πραγματικα με ειχε τρομαξει λιγο το μεγεθος του και ειχα μια επιφυλαξη αλλα το συνηθιζεις μεσα σε ενα λεπτο.. η οθονη απιστευτη οπως και το σερφαρισμα... οσο αναφορα το wifi η μονη συγκριση που μπορω να κανω ειναι με το προηγουμενο μου (zte blade). Απο ρουτερ γειτονα το zte το χανε σε καποια σημεια στο σπιτι... με το galaxy δεν το χανει ποτε.. και συνδεεεται και πολυ γρηγορα θα το τεσταρω και σε αλλα σημεια βεβαια καφετεριες κλπ για να χω ολοκληρωμενη αποψη... επισης και η θερμοκρασια δε μου φαινεται τοσο μεγαλη οπως ειχ φοβηθει απο αυτα που διαβαζα (σε σχεση παλι με το zte που εκεινο πραγματικα ζεματαγε)... ραδιοφωνο και τραγουδια ακομα και μεσα σε λεωφορεια κ μετρο ακουγονται καμπανα..

 

υ.γ. το angry birds (φανταζομαι και τα υπολοιπα παιχνιδια αλλα αυτο ελιωσα για αρχη) ειναι πραγματικα απολαυση στην οθονη του

 

υ.γ. 2 :!::!: Μου εκλεισε μεσα στην τσεπη και ενω περπαταγα 3 φορες παιζει να εγινε επειδη πατιοταν τα κουμπι?? οσο το κραταγα στο χερι και γενικως δεν μου χει κλεισει ποτε ξανα για κανεναν αλλο λογο. εχει τυχει σε αλλον αυτο??

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο εμενα.

στις 3 μερες που εχω στην κατοχη μου το τηλεφωνο μονο θετικες εντυπωσεις εχω.

παρολο που δεν εχω κανει 3-4 κυκλους φορτισεων -εκφορτισεων η μπανταρια με εχει εντυπωσιασει !!!

 

θετικο επισης ειναι το οτι μπορεις να κανεις search σε enterprise mails μεσα απο την εφαρμογη που εχει το sgs2 (οπως το bb bold 9700 os 6.1)

 

Σε αυτο που θελω την βοηθεια σας ειναι αναφορικα με τις επαφες .

 

Δεν μπορω να κανω search σε enterprise επαφες μεσα απο την εφαρμογη 'επαφες' του sgs2 .γνωριζετε τι πρεπει να κανω ?

 

Σημειωτεον:ο λογαριασμος exchange ειναι ρυθμισμενος σωστα και στα μαιλς μπορω να δω ολες τις επαφες καθως επισης στο συγχρονισμο ειναι ολα τσεκαρισμενα .

 

αν γνωριζει καποιος να με βοηθησει σε αυτο λογο του οτι στον server εχουμε 3000 επαφες και θελω να εχω προσβαση σε αυτες .

 

σας ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Πως μπορω να εισαγω ολα τα sms απο το παλιο μου κινητο ΝΟΚΙΑ Ν95

(κατι σαν inport μεσω bluetooth) Υπαρχει καποια εφαρμογη? :)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Πως μπορω να εισαγω ολα τα sms απο το παλιο μου κινητο ΝΟΚΙΑ Ν95

(κατι σαν inport μεσω bluetooth) Υπαρχει καποια εφαρμογη? :)

 

Aπάντηση:

1. Βάλε το Nokia ovi, και σώσε τα μηνύματά σου (κάντα δηλαδή sync με το PC)

2. Kλείσε τελείως το Nokia ovi. (Και από το taskbar κάτω δεξιά, τελείως δηλαδή).

3. Κατέβασε το Nokia2AndroidSMS.

4. Τρέξτο. Θα σου βρει αυτόματα το datastore που έσωσε το ovi. (αν όχι, έχει επιλογή για να βρεις το datastore μόνος σου).

5. Πάτα convert, και θα δημιουργήσει ένα xml αρχείο με όλα σου τα μηνύματα στον ίδιο φάκελο του έσωσες το Nokia2AndroidSMS.exe

6. Πάρε αυτό το xml αρχείο και αντίγραψέ το στο κινητό σου, κάπου στην sdcard δεν έχει σημασία που.

7. Κατέβασε από το market το SMS Backup & Restore.

8. Χρησιμοποίησε το app για να βρεις το αρχείο στην SDcard και να εισάγεις όλα σου τα sms στο Galaxy σου.

9. Σβήσε το xml αρχείο από την sdcard τώρα αν θες.

10. Άνοιξε την εφαρμογή μηνυμάτων και διάβασε τα μηνύματά σου :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον ποιότητα του ήχου κατά την βιντεοσκόπηση. Δεν ξερω αν είναι μονοφωνική ή στερεοφωνική και επιπλέον πως διαχωρίζει τους ήχους. Τι εννοώ να εξηγήσω. Ένα samsung pixon που είχα, ενώ τράβαγε καταπληκτικό βίντεο, σε περιβάλλον που είχε πολύ δυνατό θόρυβο (πάρτυ, μπουζούκια, συναυλίες κλπ) όταν έβαζες να ακούσεις το βίντεο, δεν άκουγες τίποτα παρά μόνο ένα δυνατό βουιτό. Δεν μπορούσε να αναπαράγει τίποτα. Μπούκωνε τελείως. Δεν ξέρω αν υπάρχει κι εδώ αυτό το θέμα. Το nokia n8 που είχα για παράδειγμα, ακουγονταν και η παραμικρή λεπτομέρεια όσο δυνατός κι αν ήταν ο ήχος
Link to comment
Share on other sites

Aπάντηση:

1. Βάλε το Nokia ovi, και σώσε τα μηνύματά σου (κάντα δηλαδή sync με το PC)

2. Kλείσε τελείως το Nokia ovi. (Και από το taskbar κάτω δεξιά, τελείως δηλαδή).

3. Κατέβασε το Nokia2AndroidSMS.

4. Τρέξτο. Θα σου βρει αυτόματα το datastore που έσωσε το ovi. (αν όχι, έχει επιλογή για να βρεις το datastore μόνος σου).

5. Πάτα convert, και θα δημιουργήσει ένα xml αρχείο με όλα σου τα μηνύματα στον ίδιο φάκελο του έσωσες το Nokia2AndroidSMS.exe

6. Πάρε αυτό το xml αρχείο και αντίγραψέ το στο κινητό σου, κάπου στην sdcard δεν έχει σημασία που.

7. Κατέβασε από το market το SMS Backup & Restore.

8. Χρησιμοποίησε το app για να βρεις το αρχείο στην SDcard και να εισάγεις όλα σου τα sms στο Galaxy σου.

9. Σβήσε το xml αρχείο από την sdcard τώρα αν θες.

10. Άνοιξε την εφαρμογή μηνυμάτων και διάβασε τα μηνύματά σου :)

 

Να φανταστω οτι κατι αντιστοιχο γινεται και για τις επαφες και το ημερολογιο?

 

Το κινητο σου το αγορασες απο εξωτερικο η απο Ελλαδα?

Το ιδιο ρωταω και τον προηγουμενο φιλο που μολις παρελαβε.

 

Από Γερμανο.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

καποιο προβλημα παιζεται με το gps δεν με βρισκει ουτε στους χαρτες ουτε σε καποια widget καιρου που εχω (fancy widget) χτες με βρηκε πανευκολα... παιζει να πειραξα κατι απο τις ρυθμισεις? στους χαρτες μου λεει η τρεχουσα τοποθεσια σας ειναιπροσωρινα μια διαθεσιμη. και μεσα και εξω απο το σπιτι αυτο
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Και πανω που ειχα ψηθει να το παρω...τσουπ προβληματα με την οθονη προοβληματα με την καμερα :( Γνωριζει καποιος αν το εχει φερει καποιο καταστημα να παω να το δω απο κοντα και να το δουλεψω λιγο;

ευχαριστω πολυ.!

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και πανω που ειχα ψηθει να το παρω...τσουπ προβληματα με την οθονη προοβληματα με την καμερα :( Γνωριζει καποιος αν το εχει φερει καποιο καταστημα να παω να το δω απο κοντα και να το δουλεψω λιγο;

ευχαριστω πολυ.!

 

Όπως έχουν πει και σε προηγούμενες σελίδες υπάρχει στο πλαίσιο όπου μπορείς να το δει κανείς και να το δουλέψει..Εγώ θα παω Δευτέρα να δω τι λέει και θα το πάρω.Πάντως μην σκας με τα προβλήματα που έχει βγάλει έως τώρα,τα περισσότερα πιστεύω να διορθωθούν με την 2.3.4

Link to comment
Share on other sites

Aπάντηση:

1. Βάλε το Nokia ovi, και σώσε τα μηνύματά σου (κάντα δηλαδή sync με το PC)

2. Kλείσε τελείως το Nokia ovi. (Και από το taskbar κάτω δεξιά, τελείως δηλαδή).

3. Κατέβασε το Nokia2AndroidSMS.

4. Τρέξτο. Θα σου βρει αυτόματα το datastore που έσωσε το ovi. (αν όχι, έχει επιλογή για να βρεις το datastore μόνος σου).

5. Πάτα convert, και θα δημιουργήσει ένα xml αρχείο με όλα σου τα μηνύματα στον ίδιο φάκελο του έσωσες το Nokia2AndroidSMS.exe

6. Πάρε αυτό το xml αρχείο και αντίγραψέ το στο κινητό σου, κάπου στην sdcard δεν έχει σημασία που.

7. Κατέβασε από το market το SMS Backup & Restore.

8. Χρησιμοποίησε το app για να βρεις το αρχείο στην SDcard και να εισάγεις όλα σου τα sms στο Galaxy σου.

9. Σβήσε το xml αρχείο από την sdcard τώρα αν θες.

10. Άνοιξε την εφαρμογή μηνυμάτων και διάβασε τα μηνύματά σου :)

 

ευχαριστω πολυ φιλε, θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...