Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έβαλα το ΚΙΕΣ, πώς μπορώ να βάλω το K7? μου δείχνει ότι δεν υπάρχει firmware για αυτό... τι νέα έχει το Κ7 και πώς μπορεί να το βάλει κάποιος?

ΧΩρίς να είμαι ΄σίγουρος νομίζω ότι το kies αναγνωρίζει αν η συσκευή είναι "ελληνική" ή όχι και αντίστοιχα στέλνει την αναβάθμιση. Στην Ελλάδα οι αναβαθμίσεις έρχονται αργότερα και επειδή εγώ δεν έχω την ελληνική έκδοση του τηλεφώνου , 'ίσως για αυτό στην δική μου περίπτωση ήταν διαθέσιμη η αναβάθμιση (Κ7).

Link to comment
Share on other sites

ΧΩρίς να είμαι ΄σίγουρος νομίζω ότι το kies αναγνωρίζει αν η συσκευή είναι "ελληνική" ή όχι και αντίστοιχα στέλνει την αναβάθμιση. Στην Ελλάδα οι αναβαθμίσεις έρχονται αργότερα και επειδή εγώ δεν έχω την ελληνική έκδοση του τηλεφώνου , 'ίσως για αυτό στην δική μου περίπτωση ήταν διαθέσιμη η αναβάθμιση (Κ7).

ακριβως....στην ελλαδα ερχονται λιγο καθυστερημενα οι αναβαθμισεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούσε λογικά, να φτιαχτει ενα app που θα μπερδεύει το kies και να καταλαβαίνει οτι ειναι απο Γερμανία ή Αγγλια ; μμμμ ..

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις το CSC (όχι CRC), στο επίσημο του K7 που έβαλες. Δεν έχω το τηλέφωνο οπότε δεν ξέρω ποιό είναι... Στο Galaxy S ο συνδυασμός για να αλλάξει το CSC είναι *#272*IMEI#, όπου IMEI ο αριθμός ΙΜΕΙ του τηλεφώνου, βγαίνει αν κάνεις *#06#, ή κοιτάς στο κουτί, ή κάτω από τη μπαταρία.

Δεν ξέρω αν ο συνδυασμός για το csc δουλεύει για το II. Αν δουλεύει όμως, και βρεις ποιό θες, έχε υπόψη σου ότι η αλλαγή συνοδεύεται από factory reset, και θα χάσεις τις εφαρμογές σου.

 

1:) δεν είναι επικύνδυνο το update με αυτόν τον τρόπο?

 

2:) πως μπορώ να κάνω backup τα settings μου σε αυτήν την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Yeap υπάρχει κατι ..

[WINDOWS APP] Kies 2.0 Registry Patcher 1.8.0.0, patch registry on latest Kies

This tool is was designed in order to easily patch the registry to force Kies to update your Galaxy S.

This latest version of patcher works even with latest Kies (2.0.0.11014_49_2), all you have to do is to spoof your firmware version to and older one, you can even spoof the product code in order to change it.

The new spoof system works differently from the older patching system, it allow you to use the original dll of kies and works on latest Kies; It should even be future-proof.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=835628

 

Θέλει λιγο ψάξιμο, γιατι ειναι για το Galaxy S.. μπας και δουλεψει και το SGS2 .. :D

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Άψογος.

Ερώτηση: Πώς αλλάζω launcher?

 

Εγκαθιστάε τον Launcher που θέλεις και όταν μπεις σε ένα πρόγραμμα πατώντας παρατεταμένα το κεντρικό κουμπί θα σου πει έξοδος ή με tw ή με ότι άλλο βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Yeap υπάρχει κατι ..

[WINDOWS APP] Kies 2.0 Registry Patcher 1.8.0.0, patch registry on latest Kies

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=835628

 

Θέλει λιγο ψάξιμο, γιατι ειναι για το Galaxy S.. μπας και δουλεψει και το SGS2 .. :D

 

δεν καταλάβα... τι είναι αυτό?

 

Που μπορώ να βρω τι διαφορές έχει το ΚΕ7 από τκ Κε2?

 

επίσης αφού μου είπαν ότι θέλει factory reset, πώς μπορώ να κάνω μπακ απ όλα τα πράγματα και μετά ρηστόρ?

Link to comment
Share on other sites

Το έλιωσα τις τελευταίες 4 μέρες παιδιά. Η γνώμη μου είναι ότι δεν υπάρχει αντίπαλος αυτή τη στιγμή. Έκανα και ένα πλήρες review αν θέλετε να δείτε γιατί είμαι τόσο ενθουσιασμένος να διαβάσετε και μια δεύτερη γνώμη για το λατρεμένο μου Galaxy S2 :respect:

 

+1000000.....το μονο που χρειαζεται ειναι ενα custom boot για να απαλαγουμε απ την pre-loaded σαβουρα της Samsung καθως και τους ρουφιανοσπορους της Goggle...(εχει και αυτο μια αρρωστημενη σχεση με το διαδικτυο οπως το μηλο) :lol:

 

:yahoo:

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

για αυτό το λόγο, αν δε σας ενδιαφέρουν οι άμεσες ενημερώσεις μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κάποιο πρόγραμμα όπως το JuiceDefender το οποίο ενεργοποιεί το push αυτόματα για 5 λεπτά κάθε μια ώρα - η οπότε θέλετε εσείς - και μετά το κλείνει.

 

εμένα πάντως μου αρέσουν οι αυτόματες ενημερώσεις και το κινητό μου αντέχει μια γεμάτη μέρα συνήθως οπότε δεν έχω καταφύγει σε αυτή τη λύση.

 

# sent from a Samsung Galaxy S II

 

Το δοκίμασα, και είναι ακριβώς αυτό που ήθελα. Αγόρασα το Ultimate και όντως ανοιγοκλείνει τις συνδέσεις όπως λέει. Θα σας πω εντυπώσεις. Πάντως, φαίνεται πάρα πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Ebuddy για android στο κινητο και χρησιμοποιώ μσν και φεισμποοκ το θέμα είναι οτι και να βγω απο την εφαρμογη συνεχίζει όλη μερα το φεισμπουκ και με δειχνει μέσα ξέρετε αν υπάρχει λυση γι αυτό ?
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Yeap υπάρχει κατι ..

[WINDOWS APP] Kies 2.0 Registry Patcher 1.8.0.0, patch registry on latest Kies

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=835628

 

Θέλει λιγο ψάξιμο, γιατι ειναι για το Galaxy S.. μπας και δουλεψει και το SGS2 .. :D

 

Συνεχίζει να δουλεύει αυτό το hack.Την τελευταία φορά που το είχα χρησιμοποιήσει με το galaxy 1 δεν έπαιζε

 

δεν καταλάβα... τι είναι αυτό?

 

Που μπορώ να βρω τι διαφορές έχει το ΚΕ7 από τκ Κε2?

 

επίσης αφού μου είπαν ότι θέλει factory reset, πώς μπορώ να κάνω μπακ απ όλα τα πράγματα και μετά ρηστόρ?

 

Δεν μπορείς.Είναι black box από samsung.

 

Αν παίζει ακόμα αυτό το hack,ουσιαστικά αυτό που κάνει έιναι ότι "κοροιδεύει" το kies(πειράζει το registry) και νομίζει ότι το κινητό σου είναι για παράδειγμα αγγλικό οπότε παίρνεις την αναβάθμιση σε xwke7.

 

Σημ. από ότι διάβασα στο xda το hack αυτό δεν λειτουργεί πια.Οπότε μην φάτε το χρόνο σας προσπαθώντας

 

Αν το κάνεις μέσω kies σου δίνει επιλογή για backup το kies οπότε δεν χρειάζεσαι κάποιο πρόγραμμα.

Αν το κάνεις μέσω odin θα σου κάνει factory reset.

Πρόγραμμα για backup και restore titanium backup pro στο market

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι ειπωθηκε οτι μπορει να γινει update της καμερας μεσω kies αλλα δεν ξερω ακριβως πως?το κινητο ειναι ελληνικο με αγορα απο multirama!

 

Δεν κάνεις Update από το KIES φίλε μου. Κάνεις Update μέσα από την ενσωματωμένη εφαρμογή Samsung Apps! Ψάχνεις λίγο μέσα στην πρώτη σελίδα με τις εφαρμογές και το κατεβάζεις. Ακολουθείς τα βήματα και βουαλά εξαφανίζετε παντελώς η ροζαλίτα :D

 

+1000000.....το μονο που χρειαζεται ειναι ενα custom boot για να απαλαγουμε απ την pre-loaded σαβουρα της Samsung καθως και τους ρουφιανοσπορους της Goggle...(εχει και αυτο μια αρρωστημενη σχεση με το διαδικτυο οπως το μηλο) :lol:

 

:yahoo:

 

Πολύ καλο το review :) Congrats !

 

Ευχαριστώ παίδες για τα καλά λόγια. :O

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

1:) δεν είναι επικύνδυνο το update με αυτόν τον τρόπο?

 

2:) πως μπορώ να κάνω backup τα settings μου σε αυτήν την περίπτωση?

 

1) Δεν είναι update, και όχι, δεν είναι επικίνδυνο, εδώ άλλαξες ολόκληρο firmware αν κατάλαβα καλά, αυτό δεν είναι τίποτα... :p

2) Mε root και titanium backup pro.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Ebuddy για android στο κινητο και χρησιμοποιώ μσν και φεισμποοκ το θέμα είναι οτι και να βγω απο την εφαρμογη συνεχίζει όλη μερα το φεισμπουκ και με δειχνει μέσα ξέρετε αν υπάρχει λυση γι αυτό ?

 

δεν ειναι θεμα συσκευης.. και εμενα με το desire το ιδιο μου κανει πολλες φορες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν έχει κάποιο θέμα το applanet.net γιατί προσπαθώ να μπώ εδώ και μέρες και δεν μπορώ.

φτιαχνουν τον server εδω και καποιες μερες..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως πηγαίνει το τηλ σε λειτουργία samsung kies (pc studio) γιατί το συνδέω με usb και δεν το αναγνωρίζει το kies.

 

Θα πας στο Settings > Application > Development και θα ξετικάρεις το USB Debugging.

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν έχει κάποιο θέμα το applanet.net γιατί προσπαθώ να μπώ εδώ και μέρες και δεν μπορώ.

 

Γεια σου, μιας και βλέπω οτι είσαι νέος χρήστης υπενθυμίζω οτι απαγορεύεται οποιαδήποτε συζήτηση για παράνομο λογισμικό δημόσια στο forum.

Ευχαριστώ.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

χθες σε 1 επαφή χωρίς να το έκανα εγώ εκτός και αν έγινε κατά λάθος από τα 3 τηλ καποιας

επαφής το 1 ήτανε σε αποριψη ?????? αυτό πως γίνετε εγώ νόμιζα πως ολόκληρη η επαφή βγενη εκτός δεν κατάφερα να βρω πως έγινε μόνο το 1 , το οποίο με βολευη κιόλας επίσης με το bluetooth hands free όταν το ανοίγω το πρωί δεν συνδέετε με την συσκευή

πρεπη να πάω να επιλέξω από το τηλ την σύνδεση αλλά παρόλα αυτά την χάνι μέσα στην ημέρα :(

 

Τώρα πως να κάνω μόνιμα και όχι για 2 λεπτά την ορατότητα του τηλ στο bluetooth ώστε να μην χάνω την σύνδεση με το itech hands free ? (είναι για 2 συσκευές και πληρεί τις προϋπoθεσις ) Και το ίδιο επίσης πως να κάνω ΜΟΝΟ 1 αριθμό τηλ από μια επαφή που την έχω με 2 η 3 τηλ να είναι απορρίψιμο ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Καλησπέρα μήπως υπαρχή κάποια απάντηση σαυτα τα 2 ερωτήματα κανείς δεν ξέρη τίποτα ?

Δεν μαρεση να ξαναρωτάω αλλά δυστυχώς η πέρασε απαρατήρητο από κάποιον γνώστη ΗΗΗΗΗ ??????? :X:X:X:X

(((( Το είχα ερώτηση πριν 3 μέρες ))))

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κανένα καλό app για το καιρό που να προσθέτεις πολλές πόλεις και να κάνει update σε όλες μαζί? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κανένα καλό app για το καιρό που να προσθέτεις πολλές πόλεις και να κάνει update σε όλες μαζί? Ευχαριστώ

 

Yπάρχει ειδική ενότητα για εφαρμογές Android, σε παρακαλώ απευθύνσου εκεί:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

 

 

 

 

Επίσης μια παράκληση προς όλους τους αναγνώστες της ενότητας του Samsung Galaxy II, να γράφετε στις σωστές ενότητες και θέματα. Αν έχετε πρόβλημα με το hardware του κινητού, υπάρχει θέμα. Για θήκες και αξεσουάρ, υπάρχει άλλο θέμα. Μην γράφετε όπου να'ναι, γιατί έτσι το forum θα γεμίσει με άσχετες ασύνδετες πληροφορίες και δε θα διαβάζεται.

 

Καλή συνέχεια :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...