Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγα σημερα στο πλαισιο της πατρας και το ειχαν.τσεκαρα με τερμα χαμηη φωτεινοτητα το γκρι κολλησα και τη μουρη μου στην οθονη αλλα πουθενα κιτρινισμα.μαλλον ειναι νεα παρτιδα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε τι οφειλεται αυτο?μπορω να το απενεργοποιησω?

 

Πηγαινε Ρυθμισεις-> Οθονη->Κινουμενη εικονα-> και κανε κλικ στην επιλογη <<χωρις κινουμενες εικονες>>

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Aπάντηση:

1. Βάλε το Nokia ovi, και σώσε τα μηνύματά σου (κάντα δηλαδή sync με το PC)

2. Kλείσε τελείως το Nokia ovi. (Και από το taskbar κάτω δεξιά, τελείως δηλαδή).

3. Κατέβασε το Nokia2AndroidSMS.

4. Τρέξτο. Θα σου βρει αυτόματα το datastore που έσωσε το ovi. (αν όχι, έχει επιλογή για να βρεις το datastore μόνος σου).

5. Πάτα convert, και θα δημιουργήσει ένα xml αρχείο με όλα σου τα μηνύματα στον ίδιο φάκελο του έσωσες το Nokia2AndroidSMS.exe

6. Πάρε αυτό το xml αρχείο και αντίγραψέ το στο κινητό σου, κάπου στην sdcard δεν έχει σημασία που.

7. Κατέβασε από το market το SMS Backup & Restore.

8. Χρησιμοποίησε το app για να βρεις το αρχείο στην SDcard και να εισάγεις όλα σου τα sms στο Galaxy σου.

9. Σβήσε το xml αρχείο από την sdcard τώρα αν θες.

10. Άνοιξε την εφαρμογή μηνυμάτων και διάβασε τα μηνύματά σου :)

 

Φιλε μου δε μπορει να το βρει με τιποτα το xml αρχειο.... :(

Τι κανω λάθος?????

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δε μπορει να το βρει με τιποτα το xml αρχειο.... :(

Τι κανω λάθος?????

 

Τί εννοείς δε μπορεί να το βρεί; Ποιός δε μπορεί να το βρει; Το δημιούργησες ή όχι;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στο πλαισιο της πατρας και το ειχαν.τσεκαρα με τερμα χαμηη φωτεινοτητα το γκρι κολλησα και τη μουρη μου στην οθονη αλλα πουθενα κιτρινισμα.μαλλον ειναι νεα παρτιδα

 

Πολύ αμφιβάλλω ότι είναι νέα παρτίδα.Επίσης παίζει ρόλο και ο φωτισμός, που σίγουρα στο πλαίσιο έχει αρκετά φώτα.

 

Πηγαινε Ρυθμισεις-> Οθονη->Κινουμενη εικονα-> και κανε κλικ στην επιλογη <<χωρις κινουμενες εικονες>>

 

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος (μιας και δεν έχω τη ρομ) αλλά δεν νομίζω ότι απενεργοποιείτε έτσι.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς δε μπορεί να το βρεί; Ποιός δε μπορεί να το βρει; Το δημιούργησες ή όχι;

 

Η εφαρμογή SMS Backup & Restore δε μπορει να το βρει στη καρτα.

Φυσικα και το δημιουργησα με τις οδηγίες που εδωσες αλλα δε το βρισκει.

Link to comment
Share on other sites

Κολλαει παιδια, σκαει η εφαρμογη κανονικα μετα απο 15-25 λεπτα πλοηγησης. Αυτο σε 2 Galaxy S 2 που το δοκιμασα ο ιδιος και στο Sensation που εχω - κι εκει τα ιδια. Κατι παιζει με διπυρηνα και συνδυασμο με 2.3.3...

Το εχω αναφερει στη GI (μεχρι και δοκιμαστικη εκδοση, ειδικη για να εντοπισουμε το προβλημα ελαβα) και περιμενουμε αναβαθμιση συντομα...

Mεσα στο επομενο 15 ημερο , θα λυθει το θεμα , με αναβαθμιση :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δε μπορει να το βρει με τιποτα το xml αρχειο.... :(

Τι κανω λάθος?????

 

Πρέπει να το βάλεις σε έναν φάκελο του προγράμματος ο οποίος δεν υπάρχει... Και εγώ έτσι τν πάτησα και δεν μπορούσα να κάνω τν μεταφορά..

Για να δημιουργηθεί αυτός ο φάκελος πρέπει να πάρεις ένα backup στο s2.

Μετά βαλε εκεί το αρχείο και θα το δεί....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by makis21
Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάμε 1080p video, μειώνεται πάρα πολύ το εύρος της εικόνας. Αυτό για μένα κάνει αποτρεπτικό το τράβηγμα σε 1080p. Έχω επιλέξει για μένα το 720p με full ποιότητα, που επίσης είναι εξαιρετικό.

Θεωρώ πως αυτό με το 1080p video γίνεται γιατί κάνει crop το video από το cmos, αντί να παίρνει τα 8MP και να τα συμπιέζει σε 1080p. Μάλλον δεν προλαβαίνει ο επεξεργαστής. Τα όριά του είναι στο 720p για να το κάνει αυτό.

Έχει κάποιος άποψη ή/και περισσότερες γνώσεις περί του (σοβαρού κατεμέ) θέματος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει live streaming ?

«Δεν νομίζω τάκη» (χα χα χα)

Όχι μόνο δείχνει αλλά είναι και σούπερ.

Δες εδώ τώρα :

http://www.fromsportcom.com/v-2/8/72/v-287299.html

Περίμενε να φύγει η διαφήμιση πρώτα :).

 

παιζει το flash του Ant1 Πχ και παιζει εαν εχεις βαλει προγραμματα οπως spb live tv ΑΛΛΑ αν πας σε διαφορα site που προσφερουν πολλα καναλια, και νομιζω το wwitv ειναι ενα απο τα κορυφαια με πανω απο 30 Ελληνικα καναλια με live streaming, δεν παιζει τιποτα αλλο περαν 3-4 που ειναι μεσω website.Πολυ απλα δεν πρεπει να υποστηριζει asf αρχεια.Δοκιμασα και στο wwitv mobile οπου ειναι αποκλειστικα για κινητα με ελαχιστα καναλια αλλα και εκει τα ιδια ακριβος.Με ρωταει πως θελω να ανοιξω τα αρχεια, με βιντεο ή με ιντερνετ, και μετα βγαζει ¨μη υποστηριζομενος τυπος αρχειαου¨ .Στο winmobile μου επαιζε κανονικοτατα.Πιστευω οτι καποιον player ομως θα βρουμε.Αν κρατησω το κινητο γιατι...

 

 

panart

Σήμερα 15:37

Παράθεση από aris_volos >

 

παιδια καλησπερα! θας σας πω την προσωπικη μου εμπειρια για το τηλ. με λιγα λογια ειναι απλα καταπληκτικο! Αλλα αναγκαστικα να το επιστρεψω και να παρω τα λεφτα μου πισω διοτι : το ειχα 4 μερες κ του ειχα αλλαξει κυριολεκτικα τα φωτα παιχνια, ιντερνετ κτλ. ειπα λοιπον να δοκιμασω κ το gps το βαζω λοιπον στο αυτοκινητο κ μεχρι στιγμης μου δουλευε αψογα ξαφνικα ομως περιπου μετα απο μια ωρα μου εσβησε ( η μπαταρια ηταν στο φουλ) , κυριολεκτικα εψηνες αβγα στο τηλ. οποτε λεω κατευθειαν θερμοκρασια , προσπαθησα να το αναψω τιποτα , μετα απο κανα μεσαωρο που κρυωσε το αναψα κ απο τοτε μου εκανε επανεκινησεις 2 με τρεις φορες την μερα...βγαλτε τα συμπερασματα μονοι σας αυτο πιστευω οτι ειναι πολυ σημαντικο προβλημα hardware για ολα τα 2πυρηνα που θα βγουν! Τωρα μπορει κ να μου ετυχε τι να πω...

 

Είναι αλήθεια ότι πολλές φορές το τηλέφωνο αναπτύσσει υψηλές θερμοκρασίες.

Την πρώτη μέρα που το πήρα μου έσβησε 2-3 φορές (όχι στο αυτοκίνητο) και μόνο αφού περνούσε περίπου 1 λεπτό μπορούσα να το ανοίξω.

Πάντως το ότι έπρεπε να το αφήσεις μισή ώρα να κρυώσει για να μπορέσεις να το ανοίξεις είναι ανησυχητικό και μάλλον σημαίνει πως η θερμοκρασία του θα ήταν ~60 C.

Ελπίζω να μην έχουμε χειρότερα Ιούλη - Αύγουστο όταν η θερμοκρασία περάσει τους 40 C. (πέρσι στην Κύπρο είχαμε 46 C. )."

 

Τρομερα συμαντικο θεμα αυτο με την θερμοκρασια και μου κανει εντυπωση που δεν ειναι πρωτο θεμα στις συζητησεις μας.Πιστευω οτι δεν θα επρεπε να αναβει τοσο πολυ το κινητο και εαν σβηνει εστω και για ενα λεπτο λογο υπερθερμανσης απο χρηση και οχι απο εξωτερικους παραγωντες πρεπει να αντικαθασταθει πληρως

Edited by antoni18s
Link to comment
Share on other sites

παιζει το flash του Ant1 Πχ και παιζει εαν εχεις βαλει προγραμματα οπως spb live tv ΑΛΛΑ αν πας σε διαφορα site που προσφερουν πολλα καναλια, και νομιζω το wwitv ειναι ενα απο τα κορυφαια με πανω απο 30 Ελληνικα καναλια με live streaming, δεν παιζει τιποτα αλλο περαν 3-4 που ειναι μεσω website.Πολυ απλα δεν πρεπει να υποστηριζει asf αρχεια.Δοκιμασα και στο wwitv mobile οπου ειναι αποκλειστικα για κινητα με ελαχιστα καναλια αλλα και εκει τα ιδια ακριβος.Με ρωταει πως θελω να ανοιξω τα αρχεια, με βιντεο ή με ιντερνετ, και μετα βγαζει ¨μη υποστηριζομενος τυπος αρχειαου¨ .Στο winmobile μου επαιζε κανονικοτατα.Πιστευω οτι καποιον player ομως θα βρουμε.Αν κρατησω το κινητο γιατι...

Συνονοματε, ειχα ολο το weekend το galaxy s II για να το δοκιμασω ωστε να κανω ενα video review, Και το ελιωσα πραγματικα. τουλαχιστον απο τα 3 site που βλεπω στον υπολογιστη μου live streaming αγωνες, τα ιδια τα δοκιμασα και στο galaxy και εβλεπε κανονικα ολα τα streams (directon, vimeo, veetle, κ.τ.λ) πολυ γρηγορα και πολυ smooth.

το asf που αναφερες παιζει με windows media player (της microsoft) και realplayer, οποτε η απαντηση ειναι φυσιολογικη. το μεγαλυτερο μερος των streams πλεον στο ιντερνετ ομως, δεν ειναι asf, απ'οσο γνωριζω εγω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αν και ξεφεύγει λίγο από το topic, πως βλέπετε τη θερμοκρασία? Με κάτι sensor apps που βρήκα δεν βλέπω να έχει temperature sensor.

υπαρχουν πολλα battery widgets δωρεαν στο μαρκετ.αυτη ειναι μια ευκολη λυση.

εκτος αυτου, μπορεις να πας στο τηλεφωνο (στον dialer, εκει που πληκτρολογεις αριθμους για να καλεσεις καποιον) και να πληκτρολογησεις το παρακατω :

*#*#4636#*#*

θα σου εμφανισει ενα κρυφο μενου. στις πληροφοριες μπαταριας εχει οτι χρειαζεσαι :). προσοχη με τις διεσεις και τα αστερακια να ειναι στη σωστη σειρα, αλλιως δεν στο εμφανιζει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω εχω εγκατεστημενο το flash σε καθε σελιδα μου λεει να το κατεβασω για να την δω κανονικα?

στις ρυθμισεις του browser εχει επιλογη για το flash. το αναφερει σαν προσθετες λειτουργιες (κατι τετοιο), και εχει 3 επιλογες, ανοιχτο, κλειστο, κατα απαιτηση. αν το εχεις στο κλειστο ισως γι'αυτο στο κανει. βαλτο στο κατα απαιτηση καλυτερα, η στο ανοιχτο παντα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Νέα για τη μπαταρία:

Μετά από 4 φορτίσεις-εκ φορτίσεις

και μετά από 4ώρες συνεχόμενες ομιλίας ,push mail ενεργο για όλη την διάρκεια της μέρας ,10 λεπτά angry birds,3 λεπτά wifi,10 λεπτά επεξεργασία excel, και όλα αυτά μέ bt ενεργο(ποιος μιλάει άλλωστε χωρίς τόσες ώρες;;;;:-) ) μάρκας νοκια bh-208 το κινητό έκλεισε.

 

Πληροφοριακά το κινητό είναι root κάι με KE7

Και με 3g always on!

 

το θέμα των επαφών όπως και των μάιλς (αν και το έχουν διορθώσει αρκετά δεν φτάνει ακόμα το bb) είναι πρόβλημα ,αλλά μαλλον ολα είναι θέμα συνήθειας.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. πως γινεται να αλλαξουμε το χρονο στον οποιο σβηνει η οθονη και κλειδωνει το κινητο? σε μενα γινεται σε 15'' κια θελω να το καθυστερησω...

2. πως μπορουμε να αλλαξουμε τις προεπιλογες οσον αφορα τους browsers και το αν ενας αριθμος θα καλειται απ το κινητο ή απ το skype? βασικα πως καταργουμε τεέιως τις προεπιλογες αν θελουμε καθε φορα να μας ρωταει για το πως θελουμε να το κανουμε?

Edited by djlevo7
Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάμε 1080p video, μειώνεται πάρα πολύ το εύρος της εικόνας. Αυτό για μένα κάνει αποτρεπτικό το τράβηγμα σε 1080p. Έχω επιλέξει για μένα το 720p με full ποιότητα, που επίσης είναι εξαιρετικό.

Θεωρώ πως αυτό με το 1080p video γίνεται γιατί κάνει crop το video από το cmos, αντί να παίρνει τα 8MP και να τα συμπιέζει σε 1080p. Μάλλον δεν προλαβαίνει ο επεξεργαστής. Τα όριά του είναι στο 720p για να το κάνει αυτό.

Έχει κάποιος άποψη ή/και περισσότερες γνώσεις περί του (σοβαρού κατεμέ) θέματος;

 

H μπορει απο τα 8 mp να χρησιμμοποιει τα 2 mp που αντιστοιχουν σε 1920χ1080 αναλυση...δεν πιστευω οτι μικραινει το ευρος αλλα μεγαλωνει το καδρο που καλυπτει ..στο τηλ θα δεις αυτο που χωραει να απεικονισει η οθονη του..σε μια full hd τηλεοραση θα φαινεται ολο το ευρος του καδρου

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις του browser εχει επιλογη για το flash. το αναφερει σαν προσθετες λειτουργιες (κατι τετοιο), και εχει 3 επιλογες, ανοιχτο, κλειστο, κατα απαιτηση. αν το εχεις στο κλειστο ισως γι'αυτο στο κανει. βαλτο στο κατα απαιτηση καλυτερα, η στο ανοιχτο παντα.

 

Χμ,

ξεκαθαρα για flash δε λεει πουθενα εκτος κι αν ειναι εκει που λεει enable plug-ins.

Ναι οκ, το εβαλα Always on τωρα, thanx

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο ειναι απαρεδεκτο για συσκευη των 600 ευρω!!!Θελω να παρω και εγω το s2 και εχω τρομαξει με αυτα που ακουω εδω μεσα !Δηλαδη στην παραλια με τους καυσωνες τι θα κανει??? Θα λιωσει??? Δεν ειναι λυση να μην παιξεις 1-2 ωρες games η να μην κανεις χρηση αλλων app γιατι υπαρχει προβλημα θερμοκρασιας!!Απαιτω απο την συσκευη να δουλευει μεχρι εξαντλησεως της μπαταριας και οχι να σβηνει απο μονη της γιατι σηκωσε θερμοκρασια!! :confused:

 

Να μην το αγορασεις το εχεις σκεφτει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

 

Πριν 2 ωρες πηγα και το πηρα και εγω το κινητο (ηταν το τελευταιο κομματι στο Πλαισιο), το εχω τωρα και φορτιζει κλειστο....Περιμενω να φουλαρει η μπαταρια και να αρχισω το ψαξιμο....

Link to comment
Share on other sites

..17η μερα...οτι και να του κανω πανω απο 41 βαθμους δεν δειχνει...χθες εβγαλε 50 λεπτα Angry Birds με 7% μπαταρια..μαλλον η μπαταρια ωριμασε...:P

Γι'αυτο ειναι τα φορουμ και η παρεα εδω. Για να συζηταμε τα θετικα, τα αρνητικα και οτι βλεπουμε σε καθημερινη βαση και χρηση. Δωστε του λιγο χρονο να δειτε πως θα τα παει με το θεμα της θερμοκρασιας, αλλα και γενικα για την αυτονομια. οταν θα ερθει και η 2.3.4 με το καλο, σιγουρα θα εχει διορθωσεις.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

 

Πριν 2 ωρες πηγα και το πηρα και εγω το κινητο (ηταν το τελευταιο κομματι στο Πλαισιο), το εχω τωρα και φορτιζει κλειστο....Περιμενω να φουλαρει η μπαταρια και να αρχισω το ψαξιμο....

καλοριζικο..

να μας πεις και εσυ τις εντυπωσεις σου!!:)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

..17η μερα...οτι και να του κανω πανω απο 41 βαθμους δεν δειχνει...χθες εβγαλε 50 λεπτα Angry Birds με 7% μπαταρια..μαλλον η μπαταρια ωριμασε...:P

 

Χωρίς να θέλω να κάνω σύγκριση να αναφέρω ότι στο Desire HD σήμερα με συνεχή χρήση εφαρμογών για μία ώρα η μέγιστη θερμοκρασία ήταν 37 βαθμοί.

Οι 41 βαθμοί που αναφέρεις δεν είναι πολλοί αν λάβουμε υπ' όψιν ότι το Desire HD έχει μονοπύρηνο επεξεργαστή και το Galaxy S II διπλοπύρηνο.

Απ' την άλλη το πόση θερμοκρασία θα ανεβάζει τον Αύγουστο που ο υδράργυρος θα φτάσει (και πολύ πιθανόν περάσει) τους 40 βαθμούς παραμένει ένα σοβαρό ερώτημα...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω σύγκριση να αναφέρω ότι στο Desire HD σήμερα με συνεχή χρήση εφαρμογών για μία ώρα η μέγιστη θερμοκρασία ήταν 37 βαθμοί.

Οι 41 βαθμοί που αναφέρεις δεν είναι πολλοί αν λάβουμε υπ' όψιν ότι το Desire HD έχει μονοπύρηνο επεξεργαστή και το Galaxy S II διπλοπύρηνο.

Απ' την άλλη το πόση θερμοκρασία θα ανεβάζει τον Αύγουστο που ο υδράργυρος θα φτάσει (και πολύ πιθανόν περάσει) τους 40 βαθμούς παραμένει ένα σοβαρό ερώτημα...

Ειχα για ολοκληρο το weekend που μας περασε ενα sgs2 και το ελιωσα γιατι θελω να κανω ενα δικο μου review οταν βρω χρονο και γιατι φυσικα με ενδιαφερει η μεταβαση απο sgs1 σε sgs2. το εστησα οπως το δικο μου sgs1 Και το ζορισα οσο δεν παει.

αναφερω και για την θερμοκρασια αλλα και καποια αλλα πραγματακια σε αυτο το topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308134

 

για την θερμοκρασια συγκεκριμενα γραφω εδω για οποιον ενδιαφερεται :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3665293#post3665293

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...