Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω στείλει στον εαυτό μου και ενώ αρχικά δείχνει το αρχείο να είναι γύρω στα 250kb τελικά έρχεται 10kb....:confused:

 

Σε τι compress είναι όταν το στέλνεις και σε τι compress είναι όταν σου έρχεται; .jpg / .png αντίστοιχα, σωστά;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειλικρινά πιστεύετε ότι αν έχεις οποιαδήποτε συσκευή κάτω από τον ήλιο με gps bt φόρτιση και 3g ανοιχτό στους 30+ βαθμούς για αρκετή ώρα δε θα καεί; το θεωρώ πολύ δύσκολο άλογα αν υπάρχει οκ.

 

Μη ξεχνάμε ότι το κινητό ανεβάζει θερμοκρασία γτ η 2.3.3 δεν δουλεύει τέλεια

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Λοιπον, επειδη διαβαζω εδω συνεχεια το θεμα με την θερμοκρασια, και μιας και ειχα το sgs2 για 2 μερες δοκιμαστικα, θα σας πω το εξης που παρατηρησα.

Ειχα βαλει ενα widget στο sgs2 που μου εδιχνε συνεχως την θερμοκρασια της μπαταριας. το ιδιο εχω και στο sgs1.

Με την ιδια χρηση, λιωνωντας και τα δυο κινητα σε παιχνιδια βαρια (pro2011, gt racing, need for speed shift), οι θερμοκρασιες που εδειχνε το widget ηταν πολυ κοντα και στα δυο κινητα. οταν παιζω για μιση ωρα need for speed shift, η θερμοκρασια στο sgs1 εδιχνε κοντα στους 46 βαθμους.

Η μονη διαφορα λοιπον που ειδα ειναι οτι στο sgs2 η θερμοτητα ηταν πιο εντονη στο πισω μερος,στο καπακι, και συγκεκριμενα στο επανω μισο μερος μονο. απο την αλλη στο sgs1 ενω ηταν και αυτο καπως ζεστο, δεν σου εδινε την αισθηση οτι εκαιγε τοσο.

Το συμπερασμα μου ειναι οτι εφοσον οι θερμοκρασιες ειναι σχεδον ιδιες με την ιδια χρηση, και συνυπολογιζοντας οτι το ενα εχει διπυρηνο επεξεργαστη, εχει μεγαλυτερη μπαταρια, ειναι λεπτοτερο και εχει καπακι το οποιο ειναι πιο λεπτο και εξαγαγει πιο ευκολα την θερμοκρασια σε αυτον που το κραταει, τοτε εμενα μου φαινεται απολυτως φυσιολογικο.

Και απο την αλλη σκεφτειτε οτι σιγουρα στην samsung θα το τεσταραν πριν βγει στην κυκλοφορια. αν ζεσταινοταν και ειχε προβλημα δεν θα το αφηναν ετσι.

 

τι εννοείς ακριβως φιλε....?

στελνω και παιρνω mms κανονικοτατα....

εχεις προβλημα με τις ρυθμισεις....?

Ενημερωτικα φιλε, ο "φιλος" που αναφερεις ειναι...φιλη. Η ρεβεκκα ειναι. το γραφει και στην υπογραφη της :lol::lol::lol:

 

Έχω wind και ελληνική συσκευη και ενώ έχει κανονικά τις ρυθμίσεις όταν μου έρχονται εικόνες είναι 10kb μιλάμε για χάλια ανάλυση.....

Έχω δοκιμάσει και με το μαμά πρόγραμμα και με το go sms pro, που ούτως η άλλως αυτό έχω default.....και παρ'ολα αυτά τίποτα.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, έκανα με το apn backup and restore και έσβησα και ξαναπέρασα τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα....:mad::mad::mad:

Κάποιος που να έχει wind να τσεκάρει τι γράφει μέσα στις ρυθμίσεις των δικτύων μπάς και χρειάζεται να περάσω κάτι επιπλέον.....:rolleyes:

Ρεβεκκα υποθετω οτι εχει να κανει με την wind και το compression που κανει. εφοσον τα υπολοιπα παιδια στελνουν κανονικα τοτε σιγουρα κατι παιζει απο τον παροχο. για κοιταξε στις ρυθμισεις->ασυρματη προσβαση->δικτυα κινητης->ονοματα σημειων προσβασης, στο wind mms (η οπως αλλιως το ονομαζει), μηπως εκει μεσα εχει καποια επιλογη για το μεγεθος του mms.

 

το δευτερο που πρεπει να κοιταξεις ειναι το εξης. μπες στην εφαρμογη μηνυματα. πηγαινε στις ρυθμισεις και κατω κατω στην κατηγορια ρυθμισεις μηνυματος πολυμεσων, θα βρεις την επιλογη λειτουργια δημιουργιας. ανοιξε την και εκει πρεπει να εχεις επιλεγμενο το "Ελευθερο".

ριξε μια ματια και πες μας. αν δεν ηταν στο ελευθερο, βαλτο και δοκιμασε να στειλεις ενα mms στον εαυτο σου :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω μεγαλο προβλημα με το volume στον ηχο οταν μιλαω με το hands free.Ειναι πολυ χαμηλη η ενταση,σχεδον δεν ακουω τι μου λενε.Εχω δοκιμασει καποια ρυθμιση απο το service menu αλλα και παλι ειναι πολυ χαμηλα.Και εχω δοκιμασει και αλλα hands free.Ξερει κανενας κατι;

 

Μόλις αυτό θα ρ.ωταγα και γω...Λόγω του ότι δεν έχει αναφερθεί από άλλους, να υποθέσω πως τα δικά μας έχουν πρόβλημα στο hands free ή στην υποδοχή στη συσκευή?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αυτό θα ρ.ωταγα και γω...Λόγω του ότι δεν έχει αναφερθεί από άλλους, να υποθέσω πως τα δικά μας έχουν πρόβλημα στο hands free ή στην υποδοχή στη συσκευή?

 

Έχεις πρόβλημα με την ένταση μόνο κατά τη διάρκεια της ομιλίας ή γενικά και όταν ακούς ράδιο mp3 κλπ;

εδώ ο φίλος λέει ότι είχε το ίδιο πρόβλημα μόνο με την ομιλία και με την ΚΕ7 του λύθηκε...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3644730#post3644730

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη καλησπέρα.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα...τίποτα και δεν νομίζω ότι είναι απο την wind γιατί οι ρυθμίσεις είναι συγκεκριμένες..........:wacko:

Έκανα μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα, δοκίμασα το apn backup and restore και πέρασα το αρχείο που έδινες στο φόρουμ σου αλλά τζίφος.....

Τσέκαρα και αυτό που είπες και το έβαλα στο "ελεύθερο", έστειλα μήνυμα στον εαυτό μου και τα ίδια :confused:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...υπάρχει κάποιος τρόπος να μην κλείνει το winamp όταν ανοίγω άλλη εφαρμογή..;αν έχετε να μ προτείνετε κάποιον καλύτερο player ακόμη καλύτερα...σας ευχαριστώ...

 

Sent from my Samsung Galaxy S 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη καλησπέρα.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα...τίποτα και δεν νομίζω ότι είναι απο την wind γιατί οι ρυθμίσεις είναι συγκεκριμένες..........:wacko:

Έκανα μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα, δοκίμασα το apn backup and restore και πέρασα το αρχείο που έδινες στο φόρουμ σου αλλά τζίφος.....

Τσέκαρα και αυτό που είπες και το έβαλα στο "ελεύθερο", έστειλα μήνυμα στον εαυτό μου και τα ίδια :confused:

 

Έλα ρεβέκκα καλησπέρα :p

Και εγω έχω wind και έχω το ίδιο πρόβλημα όλα τα μμς έρχονται 10 kb ..αυτό συμβαίνει μόνο στην wind όμως γιατί από βονταφονε μου έρχονται κανονικά ..πριν από λίγο το δοκίμασα ..μου στείλανε ένα από wind και το μμς ήταν στα 10 kb ενώ από vodafone ήταν στα 191 :blink:

Το ίδιο έγινε και σε νοκια ν8 που δοκίμασα ..οπότε είναι θέμα καθαρά της απαράδεκτης wind και όχι του κινητού και ένας ακόμη λόγος που θέλω να φύγω από αυτήν την εταιρία ...απαράδεκτοι σε όλα τους ...

 

PS ρεβεκα μην το ψαχνεις δεν φταιει το κινητο...

ελα να συνεχισουμε την κουβεντα για το θεμα εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3667475#post3667475

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρεβέκκα καλησπέρα :p

Και εγω έχω wind και έχω το ίδιο πρόβλημα όλα τα μμς έρχονται 10 kb ..αυτό συμβαίνει μόνο στην wind όμως γιατί από βονταφονε μου έρχονται κανονικά ..πριν από λίγο το δοκίμασα ..μου στείλανε ένα από wind και το μμς ήταν στα 10 kb ενώ από vodafone ήταν στα 191 :blink:

Το ίδιο έγινε και σε νοκια ν8 που δοκίμασα ..οπότε είναι θέμα καθαρά της απαράδεκτης wind και όχι του κινητού και ένας ακόμη λόγος που θέλω να φύγω από αυτήν την εταιρία ...απαράδεκτοι σε όλα τους ...

 

Εμένα μου στείλανε από cosmote αλλά μου ήρθε το ίδιο 10kb θα βάλω ένα γνωστό που έχω με vodafone να μου στείλει να δω και θα ενημερώσω :)

Sorry δεν είδα τη συνέχεια που έγραψες θα συνεχίσω και εγώ απο εκεί....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου στείλανε από cosmote αλλά μου ήρθε το ίδιο 10kb θα βάλω ένα γνωστό που έχω με vodafone να μου στείλει να δω και θα ενημερώσω :)

Sorry δεν είδα τη συνέχεια που έγραψες θα συνεχίσω και εγώ απο εκεί....

 

Παντως και σε ν8 που εβαλα την καρτα σιμ μου το ιδιο ακριβως....

9 κb τα wind και κανονικα απο vodafone...

δεν εχω δοκιμασει cosmote...προφανως ομως ειναι θεμα της wind.....

Link to comment
Share on other sites

Για εσάς που έχετε wind, μήπως να πάτε σε κάποιο κατάστημα της wind μήπως η κάρτα sim σας είναι παλιά ? Μήπως αν την αλλάξετε θα είστε οκ ?

Υποθέσεις κάνω μήπως και βρούμε την άκρη :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πρόβλημα με την ένταση μόνο κατά τη διάρκεια της ομιλίας ή γενικά και όταν ακούς ράδιο mp3 κλπ;

εδώ ο φίλος λέει ότι είχε το ίδιο πρόβλημα μόνο με την ομιλία και με την ΚΕ7 του λύθηκε...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3644730#post3644730

Τα τραγούδια τα ακούω μια χαρά. Δεν έχω μπει στη διαδικασία του rooting.... όντας ψαρούκλας στο Android system..

Δηλαδή μια επίσημη Ελληνική αναβάθμιση θα το λύσει φαντάζομαι....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα...υπάρχει κάποιος τρόπος να μην κλείνει το winamp όταν ανοίγω άλλη εφαρμογή..;αν έχετε να μ προτείνετε κάποιον καλύτερο player ακόμη καλύτερα...σας ευχαριστώ...

 

Απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271531

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...υπάρχει κάποιος τρόπος να μην κλείνει το winamp όταν ανοίγω άλλη εφαρμογή..;αν έχετε να μ προτείνετε κάποιον καλύτερο player ακόμη καλύτερα...σας ευχαριστώ...

Καταρχάς αυτό που σου είπε ο athanaso77, αλλά μια ερώτηση. Τι εννοείς σου κλείνει; Έχεις βάλει task killer;

Αν έχεις βάλει, απεγκατέστησε τον και μην ξαναβάλεις task killer.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία:

Στις επαφές δεν μου εμφανίζει την μπάρα κάτω από την εικόνα της κάθε επαφής (history κλπ). Δηλαδή μπαίνοντας στις επαφές, πατάω πάνω σε μία, ανοίγει η καρτέλα του, αλλά κάτω από τη φωτογραφία έχει το κινητό του νούμερο, του σπτιού του κλπ. Στο Galaxy s2 του φίλου μου έχει μία μπάρα που δείχνει διάφορες πληροφορίες όπως το ιστορικό κλήσεων, μηνυμάτων κλπ με το συγκεκριμένο άτομο.

Τι μπορώ να κάνω για να βλέπω τη συγκεκριμένη μπάρα;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας. Ελπίζω κάποιος να με βοηθήσει.

 

YΓ. Η μπάρα που δεν μου εμφανίζεται ποτέ έχει τις εξής επιλογές: Info, History, Activies, Media.

Edited by principe
Link to comment
Share on other sites

Για εσάς που έχετε wind, μήπως να πάτε σε κάποιο κατάστημα της wind μήπως η κάρτα sim σας είναι παλιά ? Μήπως αν την αλλάξετε θα είστε οκ ?

Υποθέσεις κάνω μήπως και βρούμε την άκρη :).

 

Έχω ενάμιση χρόνο που την άλλαξα φίλε δεν νομίζω να φταίει η κάρτα ...μια ζωή η wind τέτοια έκανε..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πρόβλημα με την ένταση μόνο κατά τη διάρκεια της ομιλίας ή γενικά και όταν ακούς ράδιο mp3 κλπ;

εδώ ο φίλος λέει ότι είχε το ίδιο πρόβλημα μόνο με την ομιλία και με την ΚΕ7 του λύθηκε...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3644730#post3644730

 

Μμμ τελικά ούτε με το ke7 λύθηκε και δε ξέρω τι φταίει και μόνο όταν μιλώ με κάποιον με τα ακουστικά είναι τόσο χαμηλή ένταση...

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξαναπει και πιο παλια.. Ημουν απ τους πρωτους που ανεφερα το θαμε της θερμοκρασιας..

εχω κατι αλλο προβλημα, που δεν θελω να το αναφερω γιατι θα αρχισουν αλλα 1000+ posts στη σειρα να λενε για αυτο που στην τελικη μπορει να ειναι μονο δικο μου προβλημα..:lol:

 

Πες ρε φιλε , πρεπει να ξερουμε τα προβληματα , κι οχι να σκεφτομαστε τι θα γινει με τα ποστ .

 

Αφου ειναι προβλημα πρεπει να αναφερθει .

 

jpeg το στέλνω και jpeg το λαμβάνω, αλλά ενώ φεύγει γύρω στα 250kb έρχεται 6-10kb:cry:

 

Μηπως εχετε επιλεξει στις ρυθμισεις του κινητου σας ή του αποστολεα το resize της εικονας ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μμμ τελικά ούτε με το ke7 λύθηκε και δε ξέρω τι φταίει και μόνο όταν μιλώ με κάποιον με τα ακουστικά είναι τόσο χαμηλή ένταση...

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τα ιδια κι'εγω...περασα το ΚΕ7 αλλα δεν αλλαξε κατι.Κατι μου λεει πως καποιες συσκευες εχουν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κι'εγω...περασα το ΚΕ7 αλλα δεν αλλαξε κατι.Κατι μου λεει πως καποιες συσκευες εχουν προβλημα.

 

το θεμα ειναι γιατι μονο για τις κλησεις βγαζει χαμηλοτερη ενταση αυτο δε μπορω να καταλαβω γτ δεν ειναι hardware απο τη στιγμη που για μουσικη βιντεο κτλ ειναι μια χαρα :angry:

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, τώρα για τι το είδα και μου έχει… “κάτσει”?

Όταν ανοίγεται την εφαρμογή της κάμερας, ακούγεται –σε ήσυχο περιβάλλον- ένα μικρό τακ – τακ?

Έχετε προσέξει εκείνη τη στιγμή να κάνει ένα διπλό “παίζω” μέσα ο φακός? (πρέπει να τον κοιτάτε όταν ανοίγεται την εφαρμογή).

 

Απλά το παρατήρησα τώρα και με έχει πιάσει κάτι…:O

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, τώρα για τι το είδα και μου έχει… “κάτσει”?

Όταν ανοίγεται την εφαρμογή της κάμερας, ακούγεται –σε ήσυχο περιβάλλον- ένα μικρό τακ – τακ?

Έχετε προσέξει εκείνη τη στιγμή να κάνει ένα διπλό “παίζω” μέσα ο φακός? (πρέπει να τον κοιτάτε όταν ανοίγεται την εφαρμογή).

 

Απλά το παρατήρησα τώρα και με έχει πιάσει κάτι…:O

Μην σε αγχωνει φιλε μου. το ακουσα κι'εγω στο sgs2 που δοκιμασα για 2 μερες. Το κανουν και ψηφιακες φωτογραφικες μηχανες αυτο. ειναι το ανοιγμα του κλειστρου της καμερας :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μην σε αγχωνει φιλε μου. το ακουσα κι'εγω στο sgs2 που δοκιμασα για 2 μερες. Το κανουν και ψηφιακες φωτογραφικες μηχανες αυτο. ειναι το ανοιγμα του κλειστρου της καμερας :).

 

και εμενα το ιδιο τακ τακ ακουγετε

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο τακ τακ ακουγετε

Ειναι φυσιολογικοτατο. το εκανε και στο htc hd2 μου το ιδιο ακριβως :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...