Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λάθος το να κλείνεις εφαρμογές. Aυτό και αν σου τρώει την μπαταρία. Εδώ δεν είναι windows, όσες περισσότερες εφαρμογές τρέχουν χωρίς να έχει πρόβλημα το σύστημα τόσο το καλύτερο. Διάβασε εδώ για περαιτέρω πληροφορίες.

Πάνω στο θέμα του copilot, δοκίμασε να κάνεις clear data/εκκαθάριση από ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> κατεβασμένες -> copilot

 

Οχι δεν καταλαβες.Παω απλα στο task manager του κινητου και παταω εκει που λεει clear memory

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι δεν καταλαβες.Παω απλα στο task manager του κινητου και παταω εκει που λεει clear memory

 

Ναι, τι Γιάννης τι Γιαννάκης. Το ίδιο πράγμα είναι αυτό που λες. Το clear memory συνίσταται μόνο αν το κινητό συμπεριφέρεται περίεργα.

Αλλιώς τις εφαρμογές τις κλείνεις με το "back" κουμπί, αν τις βλέπεις ανοιχτές στον task manager δεν παίζει ρόλο. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολες με back τις κλεινω.

οκ αρα δεν ασχολουμαι πια με το task manager για τη μνημη. Προς το παρον εκανα clear data στο copilot. Αν ηταν ολα νορμαλ δεν θα επρεπε να αρχιζει να πεφτει το ποσοστο της μπαταριας που εχει φαει το copilot εφοσον δεν το ανοιγω ποτε εδω και σχεδον μια βδομαδα?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

 

σημερα μου παρουσιαστηκε ενα ΣΟΒΑΡΟ προβλημα ενω δεν το χρησημοποιουσα μου εκλεισε 2 φορες , ΚΡΑΣΑΡΕ !!!!!!!!!!!!

για την ακριβια το βρηκα κλειστο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wifi , 3g δεν τα ειχα ενεργοποιημενα , καθως και λογικα ειχε αρκετη μνημη ελευθερη οπως και πολυ ελευθερο χωρο στην εσωτερικη μνημη

 

προβλημα μπαταριας δεν ηταν ειχε 70%

 

εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλον αυτο το προβλημa;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

 

φιλε μου ειχε συμβει το ιδιο και υπεθεσα οτι πατηθηκε το κουμπι μεσα στην τσεπη... την πρωτη μερα που το πηρα (ισως να το υπεθεσα γιατι αυτο ηθελα να πιστευω :P) το χα αναφερει κ ολας. αλλα απο τοτε δεν εχει ξαναγινει κατι ισως να αφαιρεσα και καποιες εφαρμογες και να επαιξε και αυτο το ρολο του

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα η μπαταρια ετσι?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σε κόβω

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι γιατι εχω σκασει...

Πως μπορω να περασω τις επαφες που εχω στο outlook 2007 στο sgs2.

Κατι βρηκα μεσω gmail αλλα που τις αποθηκευει τις επαφες το outlook σε ποιο φακελο του σκληρου?

Edited by pacman63
Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω γιατι δεν εχω κανενα απο αυτα τα προβληματα....?

πριν απο λιγο εστειλα ενα κάρο mail με photos και δεν ειχα κανενα προβλημα...φυγανε τα παντα κανονικα...

 

Δεν γνωριζω.Το σιγουρο ειναι οτι τωρα 2 μερες οι περισσοτεροι πελατες μου συνεχως παραπονιουνται.Δεν ειναι τυχαιο!!!! Ειχα και το blackberry 9700 χωρις κανενα προβλημα .

μιλαω περιπου την ημερα γυρω στις 2-3 ωρες συνολικα και με τα προηγουμενα τηλεφωνα δεν ειχα κανενα θεμα και ΔΕΝ ηταν και διπλοπυρηνα .

Οπως επισης και το θεμα με τα μαιλ. Στα 40-50 μαιλ που εχουν συνημμενα δεν φευγουν (οχι παντα) ολα παραμενουν στα προχειρα,οποτε εγω πρεπει να τσεκαρω συνεχως απο εκει αν φυγανε .

Αυτο που κανει εντυπωση ειναι οτι ενω βρισκομαι στο ιδιο σημειο και το σημα ειναι αρκετα καλο τα μαιλς δεν φευγουν .

 

Εσυ στελνεις μαιλ απο pop account η απο exchange ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολες με back τις κλεινω.

οκ αρα δεν ασχολουμαι πια με το task manager για τη μνημη. Προς το παρον εκανα clear data στο copilot. Αν ηταν ολα νορμαλ δεν θα επρεπε να αρχιζει να πεφτει το ποσοστο της μπαταριας που εχει φαει το copilot εφοσον δεν το ανοιγω ποτε εδω και σχεδον μια βδομαδα?

 

Αμα μενουν στο παρασκηνιο δεν καταναλωνουν μπαταρια ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

μετά από 7 μέρες χρήσης και κυριολεκτικά 6 πλήρης φόρτισης διαπίστωσα πως η μπαταριά του είναι πολύ λίγη για ένα τέτοιο κινητό ότι ρύθμιση και να κανείς ώστε να μην χρησιμοποιήσει πολύ μπαταριά πάλι πέφτει πολύ γρήγορα, έχει τύχη να το αφήνω φορτισμένο το βραδύ και μετά από 8 ώρες το πρωί να είναι στο 80% με κλειστά wifi 3g kai gps η μπαταριά του είναι απαράδεκτη,κάθε μέρα μου έκλεινε 2 με 3 φορές έκανε μόνο του restart, όταν ήταν ανοιχτώ wifi bluetooth kai 3g έκαιγε από πίσω και ειδικά όταν το φόρτιζα και χωρίς να το δουλεύω έφτανε στα ύψη η θερμοκρασία,μπροστά στη οθόνη αλλά και πίσω στη κάμερα και στην μπαταριά,

το κερασάκι στην τούρτα ήταν στην έκτη μέρα μου έβγαλε ένα μαύρο κύκλο στη οθόνη ίσα που να το κοιτάς και να σε ενοχλεί όποτε και ευτυχώς ήταν μέσα στα πλαίσια της επιστροφής στο κατάστημα, όποτε και σήμερα το χαιρέτησα με μεγάλη μου χαρά,ποτέ ξανά samsung, ταπεινή μου γνώμη είναι πώς για 550 με 600 ευρω με τέτοια προβλήματα δεν αξίζει με τίποτα και ας είχε και ι7 cpu.

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρηκα λυση στο προβλημα με το χαμηλο volume στο hands free το εδωσα πισω.Και επειδη το εψαξα αρκετα ειδα οτι εχουν πολλοι αυτο το προβλημα.Το αλλο προβλημα που ειχα ειναι οτι μερικες στιγμες το τηλεφωνο εβραζε χωρις να το ζοριζω...που να ειχε τραβηξει οτι το Ν900 μου δλδ :lol::lol::lol:.Και σε μουσικη δεν ηταν τοσο καλο οσο το Desire...πολυ χαμηλοτερη ενταση και χειροτερος ο ηχος.Κριμα γιατι μου αρεσε.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ. Μάρκα και μοντέλο που το δοκίμασες?

 

i.tech clip ME 304

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάλι συνέβη το εξής με τν μπαταρία... Εχθές το βράδυ έπεσα για ύπνο και η μπαταρία ήταν στο 2%, το πρωί που σηκώθηκα είπα να πατήσω το κεντρικό πλήκτρο (αν και ήμουν σίγουρος ότι το είπε το ποίημα κανονικά :p ) έτσι για το γ@μωτο....

Η οθόνη άνοιξε κανονικά και η μπαταρία ήταν στο 1%!!!!! Τελικά μετά από μια ώρα έσβησε και το έβαλα για φόρτιση...

Κουφό??

Link to comment
Share on other sites

μετά από 7 μέρες χρήσης και κυριολεκτικά 6 πλήρης φόρτισης διαπίστωσα πως η μπαταριά του είναι πολύ λίγη για ένα τέτοιο κινητό ότι ρύθμιση και να κανείς ώστε να μην χρησιμοποιήσει πολύ μπαταριά πάλι πέφτει πολύ γρήγορα, έχει τύχη να το αφήνω φορτισμένο το βραδύ και μετά από 8 ώρες το πρωί να είναι στο 80% με κλειστά wifi 3g kai gps η μπαταριά του είναι απαράδεκτη,κάθε μέρα μου έκλεινε 2 με 3 φορές έκανε μόνο του restart, όταν ήταν ανοιχτώ wifi bluetooth kai 3g έκαιγε από πίσω και ειδικά όταν το φόρτιζα και χωρίς να το δουλεύω έφτανε στα ύψη η θερμοκρασία,μπροστά στη οθόνη αλλά και πίσω στη κάμερα και στην μπαταριά,

το κερασάκι στην τούρτα ήταν στην έκτη μέρα μου έβγαλε ένα μαύρο κύκλο στη οθόνη ίσα που να το κοιτάς και να σε ενοχλεί όποτε και ευτυχώς ήταν μέσα στα πλαίσια της επιστροφής στο κατάστημα, όποτε και σήμερα το χαιρέτησα με μεγάλη μου χαρά,ποτέ ξανά samsung, ταπεινή μου γνώμη είναι πώς για 550 με 600 ευρω με τέτοια προβλήματα δεν αξίζει με τίποτα και ας είχε και ι7 cpu.

εγώ έβαλα χθες την ρομ από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101671 την GT-I9100_XWKE7_original και πάει μια χαρά,λίγο η μπαταριά τελειώνει γρήγορα άλλα φυσικό είναι αφού είναι oc.

Συγνώμη που θα είμαι αυστηρός μαζί σου, αλλά η γνώμη σου δεν είναι καθόλου υποκειμενική.

Εκτός οτι έβαλες Overclock Kernel και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, όταν πειράζουμε το κινητό χωρίς να ξέρουμε τι κάνει τι, είναι φυσιολογικό να γίνονται αυτά.

 

Ούτε να υπερασπιστώ την Samsung θέλω ούτε τίποτα. Καλό θα είναι όμως να μην παραπληροφορούμε με αυτόν τον τρόπο.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρηκα λυση στο προβλημα με το χαμηλο volume στο hands free το εδωσα πισω.Και επειδη το εψαξα αρκετα ειδα οτι εχουν πολλοι αυτο το προβλημα.Το αλλο προβλημα που ειχα ειναι οτι μερικες στιγμες το τηλεφωνο εβραζε χωρις να το ζοριζω...που να ειχε τραβηξει οτι το Ν900 μου δλδ :lol::lol::lol:.Και σε μουσικη δεν ηταν τοσο καλο οσο το Desire...πολυ χαμηλοτερη ενταση και χειροτερος ο ηχος.Κριμα γιατι μου αρεσε.

 

Συγνώμη επέστρεψες το κινητό επειδή ο ήχος μέσω hands free ήταν χαμηλός ? Όλα τα άλλα καλούδια του κινητού δεν σου κάνανε αίσθηση?

 

Προσωπικά πιστεύω ότι το κινητό είναι πάρα πολύ καλό. παρά τα μικροπροβλήματα που έχει, και που στη τελική μπορούν να διορθωθούν με κάποιο update.

 

Χωρίς παρεξήγηση :)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη επέστρεψες το κινητό επειδή ο ήχος μέσω hands free ήταν χαμηλός ? Όλα τα άλλα καλούδια του κινητού δεν σου κάνανε αίσθηση?

 

Προσωπικά πιστεύω ότι το κινητό είναι πάρα πολύ καλό. παρά τα μικροπροβλήματα που έχει, και που στη τελική μπορούν να διορθωθούν με κάποιο update.

 

Χωρίς παρεξήγηση :)

 

Δε σε παρεξηγω :).Αν δεις στο τελος του post γραφω οτι ειναι κριμα που πρεπει να το δωσω πισω γιατι μου αρεσε.Απλα δε με βολευει να ειμαι στο δρομο,να ακουω μουσικη και να πρεπει να βγαζω το hands free για να μπορεσω να ακουσω τον αλλο.Ηταν δραματικη η κατασταση.Ασε που οταν μιλουσα λιγη ωρα επιανε φωτια το τηλεφωνο και δεν μπορουσα να το εχω συνεχεια στο αυτι μου.Τι να πω;Μπορει εγω να επεσα σε μουφα συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινη μου μπαταρια.. στο πρωτο κομματι της αποτομης πτωσης, επαιζε για περιπου 3 τεταρτα ραδιοφωνο απο το ηχειο.. επισης, στο σημειο που ειναι κλειστΟ το wifi, ειχα ανοιξει 3g.. τελος ολη μερα σχεδον ηταν ανοιχτο bluetooth, και μιλησα καπου στη 1 ωρα, και εστειλα 23 μηνυματα..

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για τον συγχρονισμό επαφών,που αποθηκεύει το outlook τις επαφές;

Επίσης τι τεστ πρέπει να κάνουμε στο κινητό για να δούμε αν έχει προβλήματα έτσι ώστε να το πάμε πίσω εντός 7 ημερών.Ας γίνει ένας γενικός οδηγός.

Το κινητό το εχω από την Δευτέρα και δεν το εχω χρησιμοποιήσει ακόμα μιας και προσπαθώ να βάλω επαφές κλπ από το Ν95 που εχω στον γαλαξία.ΒΟΉΘΕΙΑ..

Link to comment
Share on other sites

Περνας με το sync της νοκια τις επαφες στο outlook και μετα με το kies τις κανεις sync με το s2...Απλο.

 

ΥΓ Τι εννοεις που τις αποθηκευει?Στο pst αρχειο του outlook μαζι με τα email κτλ...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης τι τεστ πρέπει να κάνουμε στο κινητό για να δούμε αν έχει προβλήματα έτσι ώστε να το πάμε πίσω εντός 7 ημερών.Ας γίνει ένας γενικός οδηγός.

 

Διάβασε εδώ όπου υπάρχουν οι αναφορές με τα προβλήματα που έχουν αντιμετωπίσει χρήστες... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307415

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Περνας με το sync της νοκια τις επαφες στο outlook και μετα με το kies τις κανεις sync με το s2...Απλο.

 

ΥΓ Τι εννοεις που τις αποθηκευει?Στο pst αρχειο του outlook μαζι με τα email κτλ...

 

Έκανα συγχρονισμό τις επαφές από Ν95 στο outlook μετά συνεδω τον γαλαξία με το usb και επιλέγω την εφαρμογή κιes air που έχει;Γιατί όταν πηγα να το κάνω έτσι μου έβγαλε πρόβλημα ήθελε λογαριασμό gmail.Εχω έναν λογαριασμό αλλά σαν βασικό mail εχω hotmail.Έχει μια επιλογή στο gmail για συγχρονισμό επαφών αλλά όταν πατάς αναζήτηση σε βγάζει να ψάξεις που είναι το αρχείο pst λογικά.Αλλά που να ψάξω στον σκληρό;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόβλημα με τα ακουστικά στη ένταση δεν έχει παρουσιαστεί σερ όλους ; άσων όχι το πάω για αντικατάσταση κρίμα πάντως γιατί δεν έχωκίτρινη οθόνη η κάτι τέτοιο , λοιπόν είναι γενικό το πρόβλημα η το έχουν μερικοί τυχεροί;

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα είμαι αυστηρός μαζί σου, αλλά η γνώμη σου δεν είναι καθόλου υποκειμενική.

Εκτός οτι έβαλες Overclock Kernel και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, όταν πειράζουμε το κινητό χωρίς να ξέρουμε τι κάνει τι, είναι φυσιολογικό να γίνονται αυτά.

 

Ούτε να υπερασπιστώ την Samsung θέλω ούτε τίποτα. Καλό θα είναι όμως να μην παραπληροφορούμε με αυτόν τον τρόπο.

και ποίος σου είπε ότι εγώ έκανα oc στο κινητό αναφέρω κάτι τέτοιο και δεν το ξέρω?

να ξέρουμε τη μιλάμε,

εγώ δεν παραπληροφορώ κανένα έγραψα αυτά που πέρασε το κινητό αυτές της μέρες, το αν θα το πιστέψει κάποιος η όχι δικό του πρόβλημα εγώ δεν έχω κανένα λόγο να λέω ψέματα...

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα από τα προβλήματα που λέτε..και από τα handsfree μια χαρά ακούω..μην σας πω οτι είναι κ δυνατα κ φοράω μόνο το ένα...Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το kies.μπορεί να βοηθήσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...