Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια, βλεπω ειστε ολοι ξεφτερια!!!

Λυστε μου ομως κι αυτην την απορια:

Ψαχνω στον τηλεφωνικο καταλογο μου τον Γεωργιο Παπαδοπουλο.

Γραφω Γεωργιος και μολις παταω κενο για να γραψω το πρωτο γραμμα απο το Παπαδοπουλος,

γραφει πως δεν υπαρχουν επαφες που να ταιριαζουν (ενω υπαρχει μεσα)

Γενικως δεν δεχεται να ψαξει αν βαλεις κενο και οποιοδηποτε γραμμα...Πως θα βρω αυτον που θελω μεσα σε 60 Γιωργάδες?

Πολυ απλα κανε αναζητηση για Παπαδοπουλος αντι για Γιωργος....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, βλεπω ειστε ολοι ξεφτερια!!!

Λυστε μου ομως κι αυτην την απορια:

Ψαχνω στον τηλεφωνικο καταλογο μου τον Γεωργιο Παπαδοπουλο.

Γραφω Γεωργιος και μολις παταω κενο για να γραψω το πρωτο γραμμα απο το Παπαδοπουλος,

γραφει πως δεν υπαρχουν επαφες που να ταιριαζουν (ενω υπαρχει μεσα)

Γενικως δεν δεχεται να ψαξει αν βαλεις κενο και οποιοδηποτε γραμμα...Πως θα βρω αυτον που θελω μεσα σε 60 Γιωργάδες?

ξεχνα την εφαρμογη για τις επαφες. στην κεντρικη οθονη, πατα και κρατα πατημενο το αριστερο πληκτρο αφης. θα σου εμφανισει την αναζητηση. γραψε εκει γραμμα γραμμα και πες μου αν στο βρει. η αναζητηση αυτη ψαχνει για οτι εχεις στο κινητο. επαφες, εφαρμογες, Bookmarks, φωτο, τραγουδια, κ.τ.λ.

 

Μολις ανοιξεις την αναζητηση οπως σου ειπα, μπορεις να πατησεις το αριστερο πληκτρο, και να πας στις "ρυθμισεις αναζητησης" και να επιλεξεις που θελεις να ψαχνει. σου προτεινω να μην επιλεξεις τον "ιστο". ετσι θα σου βρισκει πολυ πιο γρηγορα τις επαφες.

δοκιμασε και πες μου πως σου φαινεται :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να συνδεσω usb φλασακι στο κινητο?εχω παρει τον ανταπτορα αλλα με το που το συνδεω δεν γινετε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

ξεχνα την εφαρμογη για τις επαφες. στην κεντρικη οθονη, πατα και κρατα πατημενο το αριστερο πληκτρο αφης. θα σου εμφανισει την αναζητηση. γραψε εκει γραμμα γραμμα και πες μου αν στο βρει. η αναζητηση αυτη ψαχνει για οτι εχεις στο κινητο. επαφες, εφαρμογες, Bookmarks, φωτο, τραγουδια, κ.τ.λ.

 

Μολις ανοιξεις την αναζητηση οπως σου ειπα, μπορεις να πατησεις το αριστερο πληκτρο, και να πας στις "ρυθμισεις αναζητησης" και να επιλεξεις που θελεις να ψαχνει. σου προτεινω να μην επιλεξεις τον "ιστο". ετσι θα σου βρισκει πολυ πιο γρηγορα τις επαφες.

δοκιμασε και πες μου πως σου φαινεται :).

σ'ευχαριστω φιλε..αν εννοεις ως αριστερο πληκτρο αφης την αναζητηση στην κεντρικη οθονη, το κανω, επιλεγω να ψαξει στις επαφες αλλα μου κανει τα ιδια...ενω στο iphone και στα nokia δουλευει σωστα!!!

Τι πατατα ειναι τωρα αυτη? Εχω 1700 επαφες περασμενες λογω εργασιας μου!!!

Εσυ το δοκιμασες κ σου δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια σε μενα τουλάχιστον οσο και αν το προσπαθησα δεν γινεται...προφανως ειναι μπαγκ...

οταν ζουμαρω το κειμενο στον broswer δεν προσαρμοζεται στην οθονη!!! αυτο γινεται μονο με τον οπερα....

ας μας πει καποιο απο τα παιδια που εχει τον πρωτο γαλαξια αν με την τελευταια στοκ εκδοση γινεται ειμαι περιεργος...

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογές ρε φρέντυ.. more --> settings --> auto-fit pages

Έχεις τα δύσκολα και σε παιδεύουν τα απλά... ; :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω φιλε..αν εννοεις ως αριστερο πληκτρο αφης την αναζητηση στην κεντρικη οθονη, το κανω, επιλεγω να ψαξει στις επαφες αλλα μου κανει τα ιδια...ενω στο iphone και στα nokia δουλευει σωστα!!!

Τι πατατα ειναι τωρα αυτη? Εχω 1700 επαφες περασμενες λογω εργασιας μου!!!

Εσυ το δοκιμασες κ σου δουλευει?

ανοιξε την αναζητηση οπως σου ειπα, πατησε το αριστερο πληκτρο, πηγαινε στις ρυθμισεις. πηγαινε στην επιλογη "στοιχεια με δυνατοτητα αναζητησης" και εκει μεσα βγαλτα ολα και ασε τσεκαρισμενο μονο τις επαφες. πηγαινε πισω και δοκιμασε παλι.

δεν υπαρχει περιπτωση να μην στο βρει (ευχομαι :lol:)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογές ρε φρέντυ.. more --> settings --> auto-fit pages

Έχεις τα δύσκολα και σε παιδεύουν τα απλά... ; :lol:

 

βρε δασκαλε τα εγραψα και πιο πανω...:lol::p

ενω εχω την επιλογη τικαρισμενη το κειμενο και παλι δεν προσαρμόζεται.....

σημερα το παρατήρησα γιατι σερφαρω κυριως με τον οπερα.....:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να συνδεσω usb φλασακι στο κινητο?εχω παρει τον ανταπτορα αλλα με το που το συνδεω δεν γινετε τιποτα

 

τι ακριβώς φλασάκι πας να συνδέσεις και ποιον αντάπτορα έχεις αγοράσει;

Link to comment
Share on other sites

βρε δασκαλε τα εγραψα και πιο πανω...:lol::p

ενω εχω την επιλογη τικαρισμενη το κειμενο και παλι δεν προσαρμόζεται.....

σημερα το παρατήρησα γιατι σερφαρω κυριως με τον οπερα.....:)

 

επιβεβαιωνω και εγω οτι τουλαχιστον με τικαρισμενη αυτη την επιλογη δεν γινοταν τιποτα..

 

παντως σε review στο youtube το ειδα να κανει κανονικα το fit.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς φλασάκι πας να συνδέσεις και ποιον αντάπτορα έχεις αγοράσει;

 

ενα φλασακι μεταφορας δεδομενων και ενα ανταπτορας μινι usb σε θυληκο usb

Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε νέα σου.. (για το αν έχει τα γνωστά προβλήματα η όχι) :)

 

 

οκ το πήρα, αν και πρώτου το αγοράσω το άνοιξα πρώτα να δω κάμερα οθόνη κλπ και μετά το πήρα!

 

στην κάμερα είδα αυτό το απαλό ροζ ανάλογα αν είσαι λάμπα η έξω με συννεφιά, και αν δεν το λέγατε δύσκολα θα το πρόσεχα!!!

στην οθόνη τώρα έψαξα σε γρι στο χαμηλό ο φωτισμό κλπ ώρες και ώρες δεν έχει όπως είδα φώτο εδώ και διάβασα!!

η οθόνη δεν έχει άσπρο μαύρο φωτεινό κλπ καμένο κολλημένο πιξελ απλά τέλεια οθόνη

με τα ακουστικά η κλήση ακούγεται δυνατά!!!

στο ράδιο με ακουστικά δυνατό καλές ψιλές και μπάσο, mp3 δεν πέρασα ακόμα κλπ, δεν είχα πρόβλημα σε αυτό με τα ακουστικά οκ εδώ

γενικά πολύ δυνατός επεξεργαστής και μερικά παιχνίδια που έπαιξα μηδέν κολλήματα και γραφικά πολύ καλά και με μια οθόνη σαν αυτήν περιττά τα λόγια!!!!!!!

και μου άρεσε πολύ το ηχείο δυνατός και καθαρός ήχος!!! αν και το περίμενα χαμηλό λόγου μικρού πάχους.

 

το kies λέει ότι έχει PDA:KE2 / PHONE:KDJ / CSC:KE2 (EUR)

 

αυτά εμένα μου άρεσε πολύ, και έχω και ενα iphone 4

Link to comment
Share on other sites

βρε δασκαλε τα εγραψα και πιο πανω...:lol::p

ενω εχω την επιλογη τικαρισμενη το κειμενο και παλι δεν προσαρμόζεται.....

σημερα το παρατήρησα γιατι σερφαρω κυριως με τον οπερα.....:)

 

Περίεργο. Για δοκίμασε να αλλάξεις το default zoom kai να τικάρεις - ξετικάρεις το auto-fit !

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ενα φλασακι μεταφορας δεδομενων και ενα ανταπτορας μινι usb σε θυληκο usb

 

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος. Τον αντάπτορα από που τον αγόρασες; Έγραφε ότι είναι για usb on the go;

 

Αν ναι, τότε τι ακριβώς μάρκα-μοντέλο φλασάκι έχεις και τι χωρητικότητας;

Link to comment
Share on other sites

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος. Τον αντάπτορα από που τον αγόρασες; Έγραφε ότι είναι για usb on the go;

 

Αν ναι, τότε τι ακριβώς μάρκα-μοντέλο φλασάκι έχεις και τι χωρητικότητας;

 

αστο καταλαβα...ο ανταπτορας πρεπει να ειναι ενας ειδικος και οχι γενικος ανταπτορας μετατροπης mini usb σε θυληκο usb ε?θα ψαξω να βρω αυτον που λες...καμια ιδαιτερη και σιγουρη προταση για αγορα του ανταπτορα απο ελλαδα?

 

υγ.ευχαριστω φιλε karlesg για την αμεση βοηθεια που μου εδωσες και καταλαβα τι ειχα λαθος..

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

αστο καταλαβα...ο ανταπτορας πρεπει να ειναι ενας ειδικος και οχι γενικος ανταπτορας μετατροπης mini usb σε θυληκο usb ε?θα ψαξω να βρω αυτον που λες...καμια ιδαιτερη και σιγουρη προταση για αγορα του ανταπτορα απο ελλαδα?

 

Ναι πρέπει να είναι από micro-usb σε usb και να έχει μια συγκεκριμένη συνδεσμολογία ή για να το πούμε πιο απλά πρέπει να γράφει ότι είναι κατάλληλος για χρήση USB On The Go (OTG). Από Ελλάδα δεν έχω κάτι υπόψη μου.

 

Αν θέλεις να "μετατρέψεις" αυτόν που πήρες μόνος σου και να τον κάνεις να δουλεύει δες εδώ :)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1092493

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να είναι από micro-usb σε usb και να έχει μια συγκεκριμένη συνδεσμολογία ή για να το πούμε πιο απλά πρέπει να γράφει ότι είναι κατάλληλος για χρήση USB On The Go (OTG). Από Ελλάδα δεν έχω κάτι υπόψη μου.

 

Αν θέλεις να "μετατρέψεις" αυτόν που πήρες μόνος σου και να τον κάνεις να δουλεύει δες εδώ :)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1092493

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου για την αμεση βοηθεια...μαλλον θα παω για αγορα νεου αφου αυτος εδω ειναι μονοκοματος και δεν ανοιγει...?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα χρειάζομαι έμμεση βοηθεια για να μην παρω χαπια νεύρων :) τοσο στο Γαλαξια 1 οσο και στον δυο που αγόρασα προχθές οταν παω να γραψω μεγαλο κείμενο σε φόρουμ στο δικο μας για παραδειγμα ποτε δεν καταφερνω να παω την οθονη μεχρι την τελευταία λεξη.παντα με παει μεχρι την μεση αυτών που εχω γραψει η δυο τρεις γραμμές πριν το τελος!το μηλο ας πουμε ειχε αυτην την επιλογή που έκανε ζουμ στις λέξεις και κατεβάζει το κείμενο μεχρι τελος.εμεις εχουμε κατι τετοιο η οτι γράψαμε γράψαμε και δεν αλλάζει;;;και οπως ειπε και πιο πανω ενας φιλος πολυ ζέστη αυτες τις τρεις πρώτες μερες χρήσης του σταματάει καθολου η το καλοκαίρι θα το δουλευω μεσα στο ψυγείο μην ψοφίσει απο καύσωνα;;;;ευχαριστω! Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Για δοκίμασε να αλλάξεις το default zoom kai να τικάρεις - ξετικάρεις το auto-fit !

 

δεν γινεται φιλε δοκιμασα τα παντα....

και το πιο κουφο ειναι οτι το ιδιο πραγμα γινεται και με τον dolphin.....(και εκει δεν προσαρμόζει το κειμενο με τιποτα....)

:blink:

με εχει κουφανει το θεμα τελειως....μιλαμε...

αν μεγαλωσεις ενα κειμενο στο πρωτο γαλαξια και χτυπησεις 2 φορες με το δαχτυλο στην οθονη το κειμενο προσαρμόζεται κανονικα..εδω με την ιδια κινηση σε κανει ζουμ ουτ.....:blink:

μιλαμε για τρελο μπαγκ τωρα και απορω πως κανενα απο τα παιδια μεχρι τωρα δεν πρόσεξε τιποτα....:blink:

ειχα να ζησω τετοιο πραγμα απο το n8....:p

Link to comment
Share on other sites

ειχα να ζησω τετοιο πραγμα απο το n8....:p

 

με τον οπερα μια χαρα ηταν βρε :lol: εχεις προβλημα και σε οπερα η μονο στον μαμισιο και τον dolphin?

 

οταν πηρα το Ν8 πηρε ο κολλητος μου το s2... αρκετα θετικς οι εντυπωσεις μου :O το μονο θεμα ειναι η μπαταρια... ακομα δεν του αντεξε 24 ωρες :lol: (αν και μενα επειδη παιζω συνεχεια στην μερα πανω ειναι γυρω στο 30-40% :p)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

με τον οπερα μια χαρα ηταν βρε :lol: εχεις προβλημα και σε οπερα η μονο στον μαμισιο και τον dolphin?

 

οταν πηρα το Ν8 πηρε ο κολλητος μου το s2... αρκετα θετικς οι εντυπωσεις μου :O το μονο θεμα ειναι η μπαταρια... ακομα δεν του αντεξε 24 ωρες (αν και μενα επειδη παιζω συνεχεια στην μερα πανω ειναι γυρω στο 30-40%

 

με τον οπερα ολα δουλεύουν ρολοι....:)(αυτος ο οπερα τελικα παντου σωτήρας ειναι...:lol:)....

φιλε θα πρεπει-αν τελικα ειναι μπαγκ γιατι μπορει να παιζει κατι αλλο και να μην το εχουμε παρει ακομη χαμπαρι-να το διορθώσουν αμεσως αυτο..μιλαμε για κινητο που την μεγαλυτερη του χρηση την κανεις σε θεματα ίντερνετ......(αυτα για να μην κραζουμε μονο το ν8:lol:....)...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να "μετατρέψεις" αυτόν που πήρες μόνος σου και να τον κάνεις να δουλεύει δες εδώ :)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1092493

 

Εγω πατως προσπαθησα.. αδικος κοπος.. Εκανα σωστα τη συνδεσμολογια αλλα δεν θελει να συνδεθει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μπορείτε να μου διευκρινισετε κατι; Πηγαινω στις ρυθμισεις οθονης και στην τελευταια επιλογη λεει Gyro Calibration. Το επιλεγω, δειχνει την σφαιρα, αλλα αυτη δεν κινειται. Υπαρχει περιπτωση να μην λειτουργει το γυροσκοπιο στην συσκευη μου; Και αν ναι, πως το καταλαβαινω; Τι κανει τελικα το γυροσκοπιο; Σε εσας κινειται η σφαιρα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Οι σημειώσεις (notes) του outlook συγχρονίζονται;

Υπάρχει τόνος στα ελληνικά;

Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις το chat του facebook;

 

Καμμιά βοήθεια;

Οι αρχικές οθόνες λειτουργούν σε landscape mode;

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

ανοιξε την αναζητηση οπως σου ειπα, πατησε το αριστερο πληκτρο, πηγαινε στις ρυθμισεις. πηγαινε στην επιλογη "στοιχεια με δυνατοτητα αναζητησης" και εκει μεσα βγαλτα ολα και ασε τσεκαρισμενο μονο τις επαφες. πηγαινε πισω και δοκιμασε παλι.

δεν υπαρχει περιπτωση να μην στο βρει (ευχομαι :lol:)

 

δυστυχως κ παλι τιποτα..μαλλον δεν το δοκιμασες εσυ κ εγινα το πειραματοζωο...

λοιπον..αλλο ξεφτερι?

να βλεπω εθελοντες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...