Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καποια ρυθμιση να αναβει η οθονη οταν ερχεται μηνυμα?

 

Υπαρχει εφαρμογη noled

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει εφαρμογη noled

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

και ειναι πραγματικα φοβερη...οχι μονο για μνμτα αλλα για καθε ειδους ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ ενας ευτυχής( ; ) κατοχος galaxy s2 και θελω να πω τις πρωτες μου εντυπώσεις. Ολα καλα ολα ωραια εκτος απο δυο πραγματα: το kies ειναι κυριολεκτικα crapware. Ουτε τους drivers δεν περναγε μονο του! Δευτερον η μπαταρια μετα την πρωτη πληρη φορτιση ηταν επιοικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Και αυτο που με προβληματισε ειναι η καταναλωση του συστηματος (κοντα στο 25%!). Κι αυτο εχοντας βαλει μια ρομ για καλυτερη μπαταρια υποτιθεται...

 

Εχει κανεις τεσταρει τα kernels για το ποιο εχει καλυτερη διαχειρηση ενεργειας;

 

Σιγουρα ειναι νωρις ακομα το κινητο επιδεχεται πολλων βελτιωσεων στον τομεα αυτο...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και ειναι πραγματικα φοβερη...οχι μονο για μνμτα αλλα για καθε ειδους ειδοποιησεις

 

Σου δούλεψε στο SGS2 ? Άλλαξες καμια ρύθμιση ?

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως δε χρειάζεται να είναι τικαρισμένο για να το κάνεις root?

Oχι.

ναι αλλα αφου κανεις root το ξετικαρεις και εισαι οκ

Οχι.

Καλο ειναι να το εχεις τικαρισμενο αυτο για να μπορεις να συνδεθεις με adb αν γινει καμια στραβη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σου δούλεψε στο SGS2 ? Άλλαξες καμια ρύθμιση ?

 

μου δουλευει κανονικοτατα και ειναι και που χρησιμο....ρυθμισεις κανεις αναλογα με το τι θελεις να σου βγαζει στην οθονη σου σαν ειδοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Από τα μηνύματα που στέλνετε από το κινητό καταλαβαίνω ότι δεν μπορούμε να βάλουμε τόνους στις λέξεις. Δεν σας ενοχλεί αυτό; Δεν υπάρχει τρόπος να είναι οι λέξεις τονισμένες χωρίς να χρησιμοποιείς την αυτόματη γραφή;
Link to comment
Share on other sites

Κατι για το sAMSUNG KIES...

Το εχω κατεβασει απο το ιντερνετ.. αλλα ειναι παρα πολυ αργο.. δεν ξερω το γιατι.. θελω να δω τα βιντεο που εχω στο κινητο ειτε για να τα κατεβασω στο pc αλλα κανει παρα παρα πολλη ωρα loading και στο τελος τπτ δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

μου δουλευει κανονικοτατα και ειναι και που χρησιμο....ρυθμισεις κανεις αναλογα με το τι θελεις να σου βγαζει στην οθονη σου σαν ειδοποιηση

 

Εμενα δεν δουλεύει .. λογικά παιζει να χει πρόβλημα με το WidgetLocker που χω εγκατεστημένο..

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

παιδες χαιρετω την παρεα. Μολις το πηρα καινουριο απο Saturn Θεσσαλονικη 499€ (με αποσυρση). Τωρα το φορτιζω. Πειτε μου τον σωστο τροπο φορτισης τωρα που ειναι ολοκαινουριο?
TCe
Link to comment
Share on other sites

καλλησπερα .... στα μυνηματα γιατι γραφει μονο με κεφαλαια??? και γιατι προσπαθει να τους βαλει και τονους!!!!!!!!!!!! θα σαλταρω!! καμια βοηθεια???επισεις πως απενεργοποιω την φωνειτικη κληση???
Link to comment
Share on other sites

παιδες χαιρετω την παρεα. Μολις το πηρα καινουριο απο Saturn Θεσσαλονικη 499€ (με αποσυρση). Τωρα το φορτιζω. Πειτε μου τον σωστο τροπο φορτισης τωρα που ειναι ολοκαινουριο?

 

κανονικη πληρη φορτιση και μετα να το ευχαριστηθεις....

Link to comment
Share on other sites

Το TW 4 τα σπαει....αρκετα ωραια widgetakia...τοσο δυσκολο τους ηταν να βαλουνε επιλογη για καθετο σκρολαρισμα των apps :mad:

 

Η γνωστη photo για το picture frame widget :p

 

http://img838.imageshack.us/img838/3946/picniconthebeach.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Το TW 4 τα σπαει....αρκετα ωραια widgetakia...τοσο δυσκολο τους ηταν να βαλουνε επιλογη για καθετο σκρολαρισμα των apps :mad:

 

Η γνωστη photo για το picture frame widget :p

 

http://img838.imageshack.us/img838/3946/picniconthebeach.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tα οποια widgets (δεν ξερω αν το προσεξε κανεις) λειτουργουν και με 3rd party launchers πλεον!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Tα οποια widgets (δεν ξερω αν το προσεξε κανεις) λειτουργουν και με 3rd party launchers πλεον!

 

Απο θέμα λειτουργικότητας ADW και Launcher Pro είναι ασύγκριτα καλύτεροι στο galaxy s II....Είναι θέμα προτιμήσεων βέβαια αλλά οι επιλογές που προσφέρουν οι δυο προαναφερόμενοι launchers ξεπερνούν κατά πολύ αυτές του TW4...

Link to comment
Share on other sites

καλλησπερα .... στα μυνηματα γιατι γραφει μονο με κεφαλαια??? και γιατι προσπαθει να τους βαλει και τονους!!!!!!!!!!!! θα σαλταρω!! καμια βοηθεια???επισεις πως απενεργοποιω την φωνειτικη κληση???

 

Αν θέλεις να γράφεις με μικρά ελληνικά στα SMS κατέβασε το go sms pro ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο system info ποσους πυρηνες βλεπετε στη cpu; με quadrant και systempanel μου λεει οτι εχει εναν...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο system info ποσους πυρηνες βλεπετε στη cpu; με quadrant και systempanel μου λεει οτι εχει εναν...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk[/QUO

 

οχι εμενα λεει 2 πυρηνες!!!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως κ παλι τιποτα..μαλλον δεν το δοκιμασες εσυ κ εγινα το πειραματοζωο...

λοιπον..αλλο ξεφτερι?

να βλεπω εθελοντες!!!

Δεν εγινες πειραματοζωο φιλε μου και δεν τεσταρισα τιποτα χρησιμοποιωντας εσενα. μην λεμε πραγματα που δεν ισχυουν γιατι δεν ειμαστε μικρα παιδια.

Αυτο που σου λεω μου δουλευει κανονικοτατα και στο sgs1 Και στο sgs2. πολυ απλα. τελος.

γραψε πρωτα το επωνυμο και θα σου δουλευει οπως θελεις.

Ευχαριστω, μήπως μπορείς να μου πεις αν το calibration του σου.λειτουργει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Πολύ πιθανό να μπερδεύτηκε με την από πάνω επιλογή "οριζόντια βαθμονόμηση". Εκεί όντως κουνιέται.

Και στην οριζοντια βαθμονομηση αλλα και στο γυροσκοπιο, η μπαλλα κουναει οπως κουνας το κινητο. το επιβεβαιωνω στο sgs2 που ειχα γιατι εκανα βαθμονομηση και στα δυο.

Παρη κοιταξε το μηπως και εχει καποιο προβλημα. ισως ενα hard reset.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω παρατηρησει καμια αυξηση της θερμοκρασιας σε υπερβολικο βαθμο....Ισως επειδη δεν εχω βαλει τποτα ακομα απο εφαρμογες, το εχω οπως ηταν μαμα..

 

Ενα προβλημα που αντιμετωπησα ηταν οτα εβαλα χθες το βραδυ ειδοποιηση για να ξυπνησω στις 06:00 ειχα τσεκαρει κανονικα την μερα κλπ και ελεγε πως σε 5 ωρες θα χτυπησει, εκλεισα το κινητο για να μην τρωει μπαταρια και το αποτελεσμα ηταν να μην χτυπησει καθολου το ξυπνητηρι, παλι καλα ειχα βαλει και στο παλιο κινητο το Ν95 και ξυπνησα για δουλεια....

 

Για δειτε το μπας και εχει θεμα..... (βαλτε αφυπνηση πχ σε 2 λεπτα και κλειστε το κινητο...θαχτυπησει???)

 

περιμενω απαντηση....

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω παρατηρησει καμια αυξηση της θερμοκρασιας σε υπερβολικο βαθμο....Ισως επειδη δεν εχω βαλει τποτα ακομα απο εφαρμογες, το εχω οπως ηταν μαμα..

 

Ενα προβλημα που αντιμετωπησα ηταν οτα εβαλα χθες το βραδυ ειδοποιηση για να ξυπνησω στις 06:00 ειχα τσεκαρει κανονικα την μερα κλπ και ελεγε πως σε 5 ωρες θα χτυπησει, εκλεισα το κινητο για να μην τρωει μπαταρια και το αποτελεσμα ηταν να μην χτυπησει καθολου το ξυπνητηρι, παλι καλα ειχα βαλει και στο παλιο κινητο το Ν95 και ξυπνησα για δουλεια....

 

Για δειτε το μπας και εχει θεμα..... (βαλτε αφυπνηση πχ σε 2 λεπτα και κλειστε το κινητο...θαχτυπησει???)

 

περιμενω απαντηση....

 

μην ανυσηχεις.. ειναι θεμα του android.. κλειστο κινητο+αφυπνιση-> δεν θα ξυπνησεις εγγυημενα..

Link to comment
Share on other sites

μην ανυσηχεις.. ειναι θεμα του android.. κλειστο κινητο+αφυπνιση-> δεν θα ξυπνησεις εγγυημενα..

 

Κακο αυτο για το κινητο μιας και δεν φημιζεται και για την μπαταρια του....

 

Να ρωτησω και κατι αλλο. Ειχα βρει ενα hot spot forthnet και οταν μπεις σου ζηταει username kai pass , τα εβαλα αυτα αλλα ειχα κανει λαθος στο user και πριν δω αν θα μπω ιντερνετ μου ειχε βγαλει μηνυμα για αποθηκευση στοιχειων και πατησα ναι, αλλα ηταν λαθος και ετσι οταν παω να μπω ξανα εχει κρατησει το λαθος και οταν βαζω το σωστο δεν εμφανιζεται ξανα η επειλογη απομνημονευσης τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Κακο αυτο για το κινητο μιας και δεν φημιζεται και για την μπαταρια του....

 

Να ρωτησω και κατι αλλο. Ειχα βρει ενα hot spot forthnet και οταν μπεις σου ζηταει username kai pass , τα εβαλα αυτα αλλα ειχα κανει λαθος στο user και πριν δω αν θα μπω ιντερνετ μου ειχε βγαλει μηνυμα για αποθηκευση στοιχειων και πατησα ναι, αλλα ηταν λαθος και ετσι οταν παω να μπω ξανα εχει κρατησει το λαθος και οταν βαζω το σωστο δεν εμφανιζεται ξανα η επειλογη απομνημονευσης τι να κανω?

 

αν δεν κανω λαθος πρεπει να υπαρχει σχετικη επιλογη μεσα απο τις επιλογες του browser (clear cookies)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...