Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον ποιότητα του ήχου κατά την βιντεοσκόπηση. Δεν ξερω αν είναι μονοφωνική ή στερεοφωνική και επιπλέον πως διαχωρίζει τους ήχους. Τι εννοώ να εξηγήσω. Ένα samsung pixon που είχα, ενώ τράβαγε καταπληκτικό βίντεο, σε περιβάλλον που είχε πολύ δυνατό θόρυβο (πάρτυ, μπουζούκια, συναυλίες κλπ) όταν έβαζες να ακούσεις το βίντεο, δεν άκουγες τίποτα παρά μόνο ένα δυνατό βουιτό. Δεν μπορούσε να αναπαράγει τίποτα. Μπούκωνε τελείως. Δεν ξέρω αν υπάρχει κι εδώ αυτό το θέμα. Το nokia n8 που είχα για παράδειγμα, ακουγονταν και η παραμικρή λεπτομέρεια όσο δυνατός κι αν ήταν ο ήχος. To iphone επίσης. Ξέρει κανείς τι παίζει; Υπάρχει κάποιος που έχει βιντεοσκοπήσει σε περιβάλλον με πολύ δυνατούς ήχους;

 

τσεκαρε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1104051

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον ποιότητα του ήχου κατά την βιντεοσκόπηση. Δεν ξερω αν είναι μονοφωνική ή στερεοφωνική και επιπλέον πως διαχωρίζει τους ήχους. Τι εννοώ να εξηγήσω. Ένα samsung pixon που είχα, ενώ τράβαγε καταπληκτικό βίντεο, σε περιβάλλον που είχε πολύ δυνατό θόρυβο (πάρτυ, μπουζούκια, συναυλίες κλπ) όταν έβαζες να ακούσεις το βίντεο, δεν άκουγες τίποτα παρά μόνο ένα δυνατό βουιτό. Δεν μπορούσε να αναπαράγει τίποτα. Μπούκωνε τελείως. Δεν ξέρω αν υπάρχει κι εδώ αυτό το θέμα. Το nokia n8 που είχα για παράδειγμα, ακουγονταν και η παραμικρή λεπτομέρεια όσο δυνατός κι αν ήταν ο ήχος. To iphone επίσης. Ξέρει κανείς τι παίζει; Υπάρχει κάποιος που έχει βιντεοσκοπήσει σε περιβάλλον με πολύ δυνατούς ήχους;

 

Εγώ εχθές μαγνητοσκόπησα σε δυνατό ήχο αλλά ήμουν πίσω σπό τα ηχεία και δεν είχα πρόβλημα. μπουκωματος .

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια για βοηθήστε με λιγο....

πως προσαρμόζεις ενα κειμενο στον browser οταν το μεγαλωνεις να φαινεται σε ολη την οθονη....(δεν μιλαω για το κλικ που το φέρνεις μπροστα σου)....

προσπαθησα αλλα δεν το καταφερα με τιποτα....στον πρωτο γαλαξια γινεται εδω τιποτα...

τα ιδια και με dolphin...δεν γινεται με τιποτα..

ο μονος broswer που το πετυχα ηταν ο οπερα...

ειναι θεμα καποιας ρύθμισης....?

επισης sites οπως το http://www.billboard.comδεν ανοιγουν ολοκληρα αλλα σε mobile version...

αλλο κουφο και παλι αυτο...:blink:

εδω μονο με τον dolphin τα καταφερα..να τα ανοιξω φουλ....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

το ότι έβγαλε ένα μαύρο κύκλο στην οθόνη είναι επειδή είπες όλα αυτά φαντάζομαι :lol::lol::lol:

 

Εγώ μίλησα για τα παράπονα με τη μπαταρία σου φίλος..Αν σου έβγαλε κύκλους, τετράγωνα ή φτερά και άρχισε να πετάει, μάλλον έπρεπε να το πας στην ΕΥΠ για περαιτέρω ανάλυση... :D

 

ps Βγήκε και ΚΕ8 που είναι τελευταία για Ινδία, αλλά ας περιμένουμε για 2.3.4 που διάβασα από XDA ότι πλησιάζει..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ps Βγήκε και ΚΕ8 που είναι τελευταία για Ινδία, αλλά ας περιμένουμε για 2.3.4 που διάβασα από XDA ότι πλησιάζει..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Για next week λενε.....μακάρι να έχει κ το fix για την κάμερα :happy:

 

Το μοτίβο κλειδώματος της οθόνης δεν αλλάζει?

https://market.android.com/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα για τα παράπονα με τη μπαταρία σου φίλος..Αν σου έβγαλε κύκλους, τετράγωνα ή φτερά και άρχισε να πετάει, μάλλον έπρεπε να το πας στην ΕΥΠ για περαιτέρω ανάλυση... :D

 

ps Βγήκε και ΚΕ8 που είναι τελευταία για Ινδία, αλλά ας περιμένουμε για 2.3.4 που διάβασα από XDA ότι πλησιάζει..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

να το πας εσύ που το έχεις, αν σου βγάλει φτερά εγώ το έστειλα από εκεί που ήρθε:p:p

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

να το πας εσύ που το έχεις, αν σου βγάλει φτερά εγώ το έστειλα από εκεί που ήρθε:p:p

 

με επιστροφη χρηματων ή αντικατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Οι σημειώσεις (notes) του outlook συγχρονίζονται;

Υπάρχει τόνος στα ελληνικά;

Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις το chat του facebook;

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

να το πας εσύ που το έχεις, αν σου βγάλει φτερά εγώ το έστειλα από εκεί που ήρθε:p:p

 

Αν μου τύχουν όλα αυτα θα καλεσω τη Samsung να μου δώσει πιστοποιητικό για το πιο καμένο κινητό στο κόσμο..:D

 

@sakis κάτσε να βγεί η 2.3.4 και να αρχίσουν τα τρελα τους και οι cyanogen και οι άλλοι απιστευτοι τύποι..απογείωση...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μου τύχουν όλα αυτα θα καλεσω τη Samsung να μου δώσει πιστοποιητικό για το πιο καμένο κινητό στο κόσμο..:D

 

@saliez κάτσε να βγεί η 2.3.4 και να αρχίσουν τα τρελα τους και οι cyanogen και οι άλλοι απιστευτοι τύποι..απογείωση...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

να ρωτησω κατι ρε παιδια?υπαρχει κανενας οδηγός για να περάσω την ΚΕ7?Στα ελληνικα?χρειαζετε rootarsma?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα από τα προβλήματα που λέτε..και από τα handsfree μια χαρά ακούω..μην σας πω οτι είναι κ δυνατα κ φοράω μόνο το ένα...Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το kies.μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Τι ήταν να το πω??μάλλον το μάτιασα....τώρα το απόγευμα ενώ φορούσα τα handsfree που είχε μέσα και μιλούσα στο τηλέφωνο,ξαφνικά άκουγα τον συνομιλητή μου λες και ήταν στο υπερπέραν...αυτός από ότι μου πε με άκουγε καλά..και αφού τα έβγαλα απο το τηλ,ξανα έκανα κλήση και η ένταση έφτιαξε σταδιακά...τώρα τι ήταν αυτό δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια σορυ που επιμενω αλλα κοιταξτε λιγο εδω...

ενω εχω τικαρισμενη την επιλογη στον στοκ broswer για προσαρμογή του κειμενου σε ολη την οθονη δεν το κανει οταν ζουμαρω....:blink:

 

εχω κολλήσει ασχημα τωρα....

συμβαινει μονο σε μενα αυτο....?

γινοταν και στον πρωτο γαλαξια? γιατι τωρα χαοθηκα ασχημα(εγω γιατι θυμαμαι οτι στον προκατοχο το κειμενο οσο και αν το ζουμαρες ερχοταν στην οθονη κανονικα.....)

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια σορυ που επιμενω αλλα κοιταξτε λιγο εδω...

ενω εχω τικαρισμενη την επιλογη στον στοκ broswer για προσαρμογή του κειμενου σε ολη την οθονη δεν το κανει οταν ζουμαρω....:blink:

 

εχω κολλήσει ασχημα τωρα....

συμβαινει μονο σε μενα αυτο....?

γινοταν και στον πρωτο γαλαξια? γιατι τωρα χαοθηκα ασχημα(εγω γιατι θυμαμαι οτι στον προκατοχο το κειμενο οσο και αν το ζουμαρες ερχοταν στην οθονη κανονικα.....)

 

και εγω θα θελα να μαθω το ιδιο..

σε καταστημα που το ειδα δεν μου εκανε fit το κειμενο στην οθονη..

 

επισης καποιες σελιδες που δοκιμασα ανοιγαν μονο σε mobile εκδοση.. επισης δεν ειδα σχετικη επιλογη-ρυθμιση για αυτο το θεμα στις ρυθμισεις του browser..

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια σορυ που επιμενω αλλα κοιταξτε λιγο εδω...

ενω εχω τικαρισμενη την επιλογη στον στοκ broswer για προσαρμογή του κειμενου σε ολη την οθονη δεν το κανει οταν ζουμαρω....:blink:

 

εχω κολλήσει ασχημα τωρα....

συμβαινει μονο σε μενα αυτο....?

γινοταν και στον πρωτο γαλαξια? γιατι τωρα χαοθηκα ασχημα(εγω γιατι θυμαμαι οτι στον προκατοχο το κειμενο οσο και αν το ζουμαρες ερχοταν στην οθονη κανονικα.....)

στις ρυθμισεις του μαμα browser, για βαλε στην επιλογη "προεπιλεγμενο ζουμ" την επιλογη "κλειστο" και δοκιμασε. αν δεν παιξει και ετσι, δοκιμασε και τις αλλες δυο επιλογες και πες μου.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα θελα να μαθω το ιδιο..

σε καταστημα που το ειδα δεν μου εκανε fit το κειμενο στην οθονη..

 

επισης καποιες σελιδες που δοκιμασα ανοιγαν μονο σε mobile εκδοση.. επισης δεν ειδα σχετικη επιλογη-ρυθμιση για αυτο το θεμα στις ρυθμισεις του browser..

 

το γραψα και πιο πανω..οντως σε πολλες σελιδες σε παει σε mobile εκδοση...ειναι λιγο τραγικο αυτο..

υπαρχει λυση με τον dolphin εδω.....(.παλι καλα.)...τις περισσοτερες τις ανοιγει κανονικα.....

Link to comment
Share on other sites

με επιστροφη χρηματων ή αντικατασταση?

 

επιστροφή χρημάτων

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ σου δουλευει το navigon στο Galaxy S2? :confused:

 

απο οσο ξερω οχι δε δουλευει..... δε το εχω να το δοκιμασω αλλα το εχω ακουσει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω οχι δε δουλευει..... δε το εχω να το δοκιμασω αλλα το εχω ακουσει :wacko:

μην μπερδευεται τον κοσμο με κατι που εχετε ακουσει η σας ειπε καποιος η που το ειπε η μεναγακη, κ.τ.λ. :lol:

Μανωλη μη με παρεξηγησεις, αλλα το εχουμε γραψει πολλες φορες εδω μεσα. η τελευταια εκδοση 3.6.0 παιζει κανονικοτατα !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω οχι δε δουλευει..... δε το εχω να το δοκιμασω αλλα το εχω ακουσει :wacko:

 

H έκδοση Navigon MobileNavigator Europe v3.6.0 δουλεύει άψογα στο SGS2:)

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις του μαμα browser, για βαλε στην επιλογη "προεπιλεγμενο ζουμ" την επιλογη "κλειστο" και δοκιμασε. αν δεν παιξει και ετσι, δοκιμασε και τις αλλες δυο επιλογες και πες μου.

 

στο κλειστο το εχω και δεν πιανει...και στα αλλα που δοκιμασα παλι το ιδιο....:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, βλεπω ειστε ολοι ξεφτερια!!!

Λυστε μου ομως κι αυτην την απορια:

Ψαχνω στον τηλεφωνικο καταλογο μου τον Γεωργιο Παπαδοπουλο.

Γραφω Γεωργιος και μολις παταω κενο για να γραψω το πρωτο γραμμα απο το Παπαδοπουλος,

γραφει πως δεν υπαρχουν επαφες που να ταιριαζουν (ενω υπαρχει μεσα)

Γενικως δεν δεχεται να ψαξει αν βαλεις κενο και οποιοδηποτε γραμμα...Πως θα βρω αυτον που θελω μεσα σε 60 Γιωργάδες?

Edited by singer
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει 3.6.0 εκδοση στο Navigon???

Πλακα με κανεις?

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις? :blink:

 

Υπάρχει. Αλλά για προγράμματα πλοήγησης συζητάμε αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...