Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ, να υπενθυμίσω για άλλη μια φορά,

 

Για hacks/root και διάφορα mods/roms --> Hacks/Root/Βελτιώσεις για το Galaxy S II

Για εφαρμογές του Android κτλπ --> Android

 

Ευχαριστώ.

Καλως ήλθα κι εγώ στην παρέα σας.Πριν από λίγο το πήρα στα χ'ερια μου.Το κινητό είναι απίστευτο ,προέρχομαι από το desire αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα κάνει τα πάντα στο μισό χρόνο -ίσως και λιγότερο-

Μία ερώτηση για όποιον έχει την καλοσύνη.Όταν φορτίστηκε στο 100% έκανε έναν ήχο.Επειδή το φορτίζω το βράδυ για να μην με ξυπνήσει πως απενεργοποιείται ο ήχος αυτός;

 

Σίγουρα χρειάζεται root και κάποιο μονταρισμένο .apk , τώρα ποιο ακριβώς, θα χρειαστεί να ψάξεις στο xda

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το θεμα ειναι γιατι μονο για τις κλησεις βγαζει χαμηλοτερη ενταση αυτο δε μπορω να καταλαβω γτ δεν ειναι hardware απο τη στιγμη που για μουσικη βιντεο κτλ ειναι μια χαρα :angry:

 

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τα ενσύρματα ακουστικά της Samsung. Η ένταση στα ακουστικά είναι πολύ χαμηλή μόνο όταν κάνω κλίση.

Με Βluetooth δεν ξέρω τι παίζει? Μήπως γνωρίζει κάποιος φίλος να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το αντιμετωπιζει κανεις αλλα νομιζω οτι υπαρχει θεμα με την ληψη στο κινητο γενικοτερα και στο wifi και στο voice αλλα και στα μαιλς .

εκτος απο το οτι σιγουρα η εμβελεια του wifi δεν ειναι αναλογη και αντιστοιχη με αλλα smartphones ,υπαρχει θεμα και με την ληψη φωνητικων κλησεων οταν φυσικα υπαρχει μεγαλος ογκος απο αυτες .

 

η παρατηρηση που εκανα ειναι οτι (παντα σε σχεση με τα τηλεφωνα και την χρηση που ειχα εγω)

1) η εμβελεια του bt δεν ειναι ικανοποιητικη σε σχεση με αλλα τηλεφωνα οπως bb η το htc hd 2

2)η εμβελεια του wifi ειναι περιορισμενη αρκετα (οχι και τοσο προβλημα αυτο, αλλα καθυστερει αρκετα το browsing )

3)αν κατα την διαρκεια κλησης λαβεις μαιλ τοτε αισθητα καταλαβαινεις διαφορα στην κληση--κανει διακοπες.

4)κολλαει στην αποστολη μαιλ με συνημμενα η σε προωθηση μεγαλων αρχειων και χρειαζεται restart η εφαρμογη .

5)χανει πολυ ευκολα το δικτυο

 

το κιν ειναι root και εχει και ke7

 

θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με καποιες μπαταριες που πωλουνται στο ebay με 1800 mA συμβατες τις εχει δοκιμασει κανεις ?και αν ναι τι διαρκεια εχουν ?

τ

Link to comment
Share on other sites

Δικο μου ηχο για ειδοποιηση νεου sms μπορω να βαλω η διαλεγεις υποχρεωτικα απο την λιστα που σου βγαζει?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς αυτό που σου είπε ο athanaso77, αλλά μια ερώτηση. Τι εννοείς σου κλείνει; Έχεις βάλει task killer;

Αν έχεις βάλει, απεγκατέστησε τον και μην ξαναβάλεις task killer.

 

Όχι δεν εχω κάποιον task killer...απλά αφού βάλω ένα τραγούδι να παίζει, μόλις ανοίξω άλλη εφαρμογή, σταματάει...

 

Sent from my Samsung Galaxy S 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήλθα κι εγώ στην παρέα σας.Πριν από λίγο το πήρα στα χ'ερια μου.Το κινητό είναι απίστευτο ,προέρχομαι από το desire αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα κάνει τα πάντα στο μισό χρόνο -ίσως και λιγότερο-

Μία ερώτηση για όποιον έχει την καλοσύνη.Όταν φορτίστηκε στο 100% έκανε έναν ήχο.Επειδή το φορτίζω το βράδυ για να μην με ξυπνήσει πως απενεργοποιείται ο ήχος αυτός;

 

 

 

Σίγουρα χρειάζεται root και κάποιο μονταρισμένο .apk , τώρα ποιο ακριβώς, θα χρειαστεί να ψάξεις στο xda

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Βρήκα πιο απλό τρόπο με ένα πρόγραμμα που ήδη χρησιμοποιώ.Έβαλα με το sweet dreams τον ήχο των notifications to βράδυ στο μηδέν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

να αναφερω και εγω οτι η ενταση στην συνομιλια ειναι χαμηλη ακομα και αν φορας και τα δυο ακουστικα σε εκνευριστικοτατο βαθμο !

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

ηχο κλησεις πως αλαζουμε ρε παιδια εχω στην καρτα μνημης ενα mp3 και δεν μπορω να το βαλω!!!

 

Δικο μου ηχο για ειδοποιηση νεου sms μπορω να βαλω η διαλεγεις υποχρεωτικα απο την λιστα που σου βγαζει?Ευχαριστω.

 

Φτιαξτε εναν φακελο media/audio και μεσα πεταξτε τους φακελους alarms, notifications και ringtones στους οποιους θα βαζετε ηχους ξυπνητηριων, ηχους μηνυματων κλπ και ηχους κλησης αντιστοιχα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξτε εναν φακελο media/audio και μεσα πεταξτε τους φακελους alarms, notifications και ringtones στους οποιους θα βαζετε ηχους ξυπνητηριων, ηχους μηνυματων κλπ και ηχους κλησης αντιστοιχα.

 

ειναι ενα απο τα «κουλα» του android αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εχω κάποιον task killer...απλά αφού βάλω ένα τραγούδι να παίζει, μόλις ανοίξω άλλη εφαρμογή, σταματάει...

Πολύ κουλό αυτό. Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς, το winamp είπαμε ε; Για δοκίμασε την μαμίσια εφαρμογή.

ειναι ενα απο τα «κουλα» του android αυτο..

Εξαρτάται πως το βλέπει κανείς, παρόλα αυτά ο ήχος κλήσης μπαίνει από τη εφαρμογή της μουσικής πανεύκολα, παρατεταμένο touch και μετά πατάς set as ringtone και τέλος.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τα ενσύρματα ακουστικά της Samsung. Η ένταση στα ακουστικά είναι πολύ χαμηλή μόνο όταν κάνω κλίση.

Με Βluetooth δεν ξέρω τι παίζει? Μήπως γνωρίζει κάποιος φίλος να μας πει?

 

Με bluetooth ακουγεται πολυ καθαρα και δυνατα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φτιαξτε εναν φακελο media/audio και μεσα πεταξτε τους φακελους alarms, notifications και ringtones στους οποιους θα βαζετε ηχους ξυπνητηριων, ηχους μηνυματων κλπ και ηχους κλησης αντιστοιχα.

 

Ναι φιλε μου αλλα αυτο δεν λυνει το προβλημα που υπαρχει στο τηλεφωνο...Μολις επιλεγεις σε καποιον ηχο "ορισμος ως"και επιλεξεις "ως ηχος κλησης ειδοποιησεων"σε παει κατευθειαν στις ειδοποιησεις του ρολογιου και οχι στα μνμτα.Επισης στις ρυθμισεις των μνμτων οταν πατας "επιλογη ηχου κλησης" σου βγαζει μια συγκεκριμενη λιστα "χαζων" ηχων...Μηπως κανω κατι λαθος?Αν γνωριζει καποιος..

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου αλλα αυτο δεν λυνει το προβλημα που υπαρχει στο τηλεφωνο...Μολις επιλεγεις σε καποιον ηχο "ορισμος ως"και επιλεξεις "ως ηχος κλησης ειδοποιησεων"σε παει κατευθειαν στις ειδοποιησεις του ρολογιου και οχι στα μνμτα.Επισης στις ρυθμισεις των μνμτων οταν πατας "επιλογη ηχου κλησης" σου βγαζει μια συγκεκριμενη λιστα "χαζων" ηχων...Μηπως κανω κατι λαθος?Αν γνωριζει καποιος..

 

Kατσε γιατι μπερδευτηκα. Κανε αυτο που εγραψα και πηγαινε να ορισεις τον ηχο για sms μεσα απο τις ρυθμισεις.

ΥΓ. Μπορει να θελει επανεκινηση για να "δει" τους ηχους. Αλλα λειτουργει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

 

σημερα μου παρουσιαστηκε ενα ΣΟΒΑΡΟ προβλημα ενω δεν το χρησημοποιουσα μου εκλεισε 2 φορες , ΚΡΑΣΑΡΕ !!!!!!!!!!!!

για την ακριβια το βρηκα κλειστο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wifi , 3g δεν τα ειχα ενεργοποιημενα , καθως και λογικα ειχε αρκετη μνημη ελευθερη οπως και πολυ ελευθερο χωρο στην εσωτερικη μνημη

 

προβλημα μπαταριας δεν ηταν ειχε 70%

 

εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλον αυτο το προβλημa;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξτε εναν φακελο media/audio και μεσα πεταξτε τους φακελους alarms, notifications και ringtones στους οποιους θα βαζετε ηχους ξυπνητηριων, ηχους μηνυματων κλπ και ηχους κλησης αντιστοιχα.

 

Όπως τα είπε ο φίλος. Το μόνο που θα μπορούσε να μπερδέψει κάποιον (...λέμε τώρα) είναι το ότι κάνεις ένα φάκελο media , μέσα σ'αυτόν ενα φάκελο audio και μέσα στον audio δημιουργείς 3 φακέλους alarms, notifications και ringtones. Όταν θα ανοίγεις τους ήχους συστήματος μετά ,θα βλέπεις και τα περιεχόμενα των alarms, notifications και ringtones φακέλων.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Kατσε γιατι μπερδευτηκα. Κανε αυτο που εγραψα και πηγαινε να ορισεις τον ηχο για sms μεσα απο τις ρυθμισεις.

ΥΓ. Μπορει να θελει επανεκινηση για να "δει" τους ηχους. Αλλα λειτουργει.

Aυτους τους φακελους που λες που τους βρισκεις?Στα αρχεια μου?

Link to comment
Share on other sites

Aυτους τους φακελους που λες που τους βρισκεις?Στα αρχεια μου?

 

Πουθενα δεν τους βρισκεις. Τους δημιουργεις ο ιδιος στην μνημη του τηλεφωνου.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

 

σημερα μου παρουσιαστηκε ενα ΣΟΒΑΡΟ προβλημα ενω δεν το χρησημοποιουσα μου εκλεισε 2 φορες , ΚΡΑΣΑΡΕ !!!!!!!!!!!!

για την ακριβια το βρηκα κλειστο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wifi , 3g δεν τα ειχα ενεργοποιημενα , καθως και λογικα ειχε αρκετη μνημη ελευθερη οπως και πολυ ελευθερο χωρο στην εσωτερικη μνημη

 

προβλημα μπαταριας δεν ηταν ειχε 70%

 

εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλον αυτο το προβλημa;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Κάποια εφαρμογή πρέπει να στα κάνει αυτά τα κόλπα.. δοκίμασε να απεγκαταστήσεις αυτές που έβαλες πρόσφατα.

Aυτους τους φακελους που λες που τους βρισκεις?Στα αρχεια μου?

Όπως τα είπε ο φίλος. Το μόνο που θα μπορούσε να μπερδέψει κάποιον (...λέμε τώρα) είναι το ότι κάνεις ένα φάκελο media , μέσα σ'αυτόν ενα φάκελο audio και μέσα στον audio δημιουργείς 3 φακέλους alarms, notifications και ringtones. Όταν θα ανοίγεις τους ήχους συστήματος μετά ,θα βλέπεις και τα περιεχόμενα των alarms, notifications και ringtones φακέλων.

Κάνε ακριβώς αυτά που σου γράφει, αντί να ρωτάς πολλές φορές διάβασε πιο προσεκτικά τις απαντήσεις. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από μια βδομάδα συμβίωσης με το τέρας μόνο θετικά μπορώ να πω. Μπαταρία +25% από τον το sgs, πολύ καλή κατασκευή, επιτέλους φακός!

Από επιδόσεις τα έχουν πει και άλλοι, με overclock 1,4 έβγαλα 6200 στο quadrant, έλεος που θα φτάσει;;; :-)

 

Μόνο ροοτ και ποσοστό μπαταρίας έχω για την ώρα και όμως είμαι 100% ικανοποιημένος.

 

Πολύ ολοκληρωμένο smartphone, μπράβο. Μέχρι νεοτέρας σίγουρα είναι ότι καλύτερο υπάρχει.

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για πειτε...Τις τελευταιες 4-5 μερες ενω δεν εχω ανοιξει καν το copilot αυτο μου βγαζει στο battery οτι ειναι παντα 12-17% που τρωει μπαταρια...Τι γινεται εχει κανεις ιδεα?Και κανω και close applications συχνα για να ελευθερωνω ram...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για πειτε...Τις τελευταιες 4-5 μερες ενω δεν εχω ανοιξει καν το copilot αυτο μου βγαζει στο battery οτι ειναι παντα 12-17% που τρωει μπαταρια...Τι γινεται εχει κανεις ιδεα?Και κανω και close applications συχνα για να ελευθερωνω ram...

 

Λάθος το να κλείνεις εφαρμογές. Aυτό και αν σου τρώει την μπαταρία. Εδώ δεν είναι windows, όσες περισσότερες εφαρμογές τρέχουν χωρίς να έχει πρόβλημα το σύστημα τόσο το καλύτερο. Διάβασε εδώ για περαιτέρω πληροφορίες.

Πάνω στο θέμα του copilot, δοκίμασε να κάνεις clear data/εκκαθάριση από ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> κατεβασμένες -> copilot

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

3)αν κατα την διαρκεια κλησης λαβεις μαιλ τοτε αισθητα καταλαβαινεις διαφορα στην κληση--κανει διακοπες.

4)κολλαει στην αποστολη μαιλ με συνημμενα η σε προωθηση μεγαλων αρχειων και χρειαζεται restart η εφαρμογη .

5)χανει πολυ ευκολα το δικτυο

 

 

 

 

τ

 

φιλε εγω γιατι δεν εχω κανενα απο αυτα τα προβληματα....?

πριν απο λιγο εστειλα ενα κάρο mail με photos και δεν ειχα κανενα προβλημα...φυγανε τα παντα κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κουλό αυτό. Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς, το winamp είπαμε ε; Για δοκίμασε την μαμίσια εφαρμογή.

 

hmm.. προτιμω οποιαδηποτε αλλη, προσωπικα πηρα το music.apk απ το desire και το εκανα instal αφου εσβησα πρωτα την ¨μαμίσια¨... ο λογος? no widget? :cry::cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα σε τρια Multirama και δυο καταστηματα voda στην Θεσσαλονικη ,ειδα το galaxy s2 που ειχαν ως demo .ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ δεν μπορεσα να δω ροζιλα ή στην οθονη κιτρινιλα σαν αυτες που ειχε το δικο μου.Επισης το θεμα με το gps μου την εδωσε ,αλλες φορες να πιανει και αλλες φορες στο ιδιο σημειο οχι ,ή να κανει και δεκα λεπτα να δωσει λοκαρισμα.Το εστειλα για service.

Κατι ακομη σε τρια καταστηματα ,μου ειπαν οτι γνωριζουν για προβληματικη πρωτη παρτιδα.

Γμωτο εαν ειναι αληθεια ρε γμωτο τερμα απο μενα το Πλαισιο.Αλλα και η samsung.:mad::mad::mad::shoot::shoot::rocket::rocket:

η αληθεια ειναι οτι σχεδον παντα οι πρωτες παρτιδες εχουν καποια προβληματα..μικρα η μεγαλα..γι'αυτο καθε φορα λεω και εγω στον εαυτο μου "Κλαιρη περιμενε μην βιαζεσαι...γιατι θα την πατησεις" αλλα καθε φορα..κατι θα γινει...μονο αυτη τη φορα τη γλυτωσα η αληθεια ειναι και περα απο την υπερθερμανση που ειχα στην αρχη (τωρα πια οχι τοσο) δεν αντιμετωπισα κανενα αλλο προβλημα!!

οποτε μαλλον πρεπει να αρχισουμε να κανουμε υπομονη καποιες φορες:)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...