Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω και εγω κατι?το κεντρικο κουμπι σας ψιλοκουνιετε δεξια και αριστερα ελαχιστα ή ειναι ακλονητο?οχι προβληματικο απλα να κανει ενα κλικ δεξια και αριστερα...μιλαμε για μισο χιλιοστο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες, ξερετε στη κατάσταση της μπαταριας όταν στο σημα τηλεφω΄νου η γραμμη ειναι πρασινη τι σημαινει;

 

πρωτη φορα σημερα το εμφανισε και ταυτοχρονα ηταν η πρωτη μερα που μου ρουφηξε τη μπαταρια χωρις να κανω τπτ. ειναι απο τη στιγμη που ενεργοποιησα αν θυμαμαι κλα το 3g για σημερα.

 

τις αλλες φορες δεν ειχα κανενα θεμα παρα μονο σηεμρα εφαγε αυτο το σκαλωμα

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησω και εγω κατι?το κεντρικο κουμπι σας ψιλοκουνιετε δεξια και αριστερα ελαχιστα ή ειναι ακλονητο?οχι προβληματικο απλα να κανει ενα κλικ δεξια και αριστερα...μιλαμε για μισο χιλιοστο!

 

Σε κάποιους κουνιέται (αυτό το λίγο), σε άλλους όχι. Δεν φαίνεται να αποτελεί για πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιους κουνιέται (αυτό το λίγο), σε άλλους όχι. Δεν φαίνεται να αποτελεί για πρόβλημα.

για απειροελαχιστο μιλαω και εγω...δεν γινετε καν αισθητο!ευχαριστω πολυ athanaso77 για την γρηγορη απαντηση

Link to comment
Share on other sites

για απειροελαχιστο μιλαω και εγω...δεν γινετε καν αισθητο!ευχαριστω πολυ athanaso77 για την γρηγορη απαντηση

Το διεκρινα κι'εγω μολις το εβγαλα απο το κουτι του. δεν ειναι ομως κατι ασυνηθιστο, ουτε κατι ενοχλητικο και ουσιωδης :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στην αρχχική οθόνη μπορουμε να βάλουμε το νουμερο 2 να πηγαινει οταν παταμε το κεντρικό κουμπι? να εχουμε και δεξια και αριστερα νεα παραθυρα αλλα να μην μας πηγαινει κατευθειαν στο νουμερο 1? ζηταω πολλα ? :lol::lol::lol:
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στην αρχχική οθόνη μπορουμε να βάλουμε το νουμερο 2 να πηγαινει οταν παταμε το κεντρικό κουμπι? να εχουμε και δεξια και αριστερα νεα παραθυρα αλλα να μην μας πηγαινει κατευθειαν στο νουμερο 1? ζηταω πολλα ? :lol::lol::lol:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1080774

Link to comment
Share on other sites

Για σας είμαι νέος κάτοχος Samsung Galaxy S 2 και έχω το εξής πρόβλημα δεν μπορώ να συνδέσω το BT Hands Free με το κινητό το βλέπει μεν αλλά βγάζει το μήνυμα (Απόρριψη δημιουργίας ζεύγους από Samsung SBH 650) το bluetooth είναι BT Stereo Headset SBH 650 όταν είχα το omnia 2 δούλευε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το 'προβλημα' με την ροζ σταμπα εστω και λιγο υπαρχει και στην μπροστα καμερα..αλλα σε μικρο βαθμο
Link to comment
Share on other sites

φιλε gngkr απο που το πηρες το κινητο και ποτε?

 

Απο Expancys.

Το ειχα στα χερια μου 04-05-2011 09:00.....

 

 

παιδες, ξερετε στη κατάσταση της μπαταριας όταν στο σημα τηλεφω΄νου η γραμμη ειναι πρασινη τι σημαινει;

 

πρωτη φορα σημερα το εμφανισε και ταυτοχρονα ηταν η πρωτη μερα που μου ρουφηξε τη μπαταρια χωρις να κανω τπτ. ειναι απο τη στιγμη που ενεργοποιησα αν θυμαμαι κλα το 3g για σημερα.

 

τις αλλες φορες δεν ειχα κανενα θεμα παρα μονο σηεμρα εφαγε αυτο το σκαλωμα

 

Μου το εχει κανει και εμενα αλλα δεν το αφησα να μου φαει την μπαταρια....ειναι κολλημα της εφαρμογης "τηλεφωνο" οταν κανεις μια κληση και για καποιο ανεξηγητο λογο κολλαει η εφαρμογη.

Η λυση ειναι απλη. Οταν δειτε στην επανω γραμμη που εχει την μπαταρια το σημα του τηλ. και ολα αυτα να εχει ενα εντονο πρασινο χρωμα ολη η γραμμη καντε μια επανεκκινηση.....

Αν δεν το κανετε δεν θα μπορειτε να κανετε ουτε να λαβετε κλησεις.

Μεχρι τωρα μου το εχει κανει μια και μοναδικη φορα οταν ειχα βαλει την castom ROM του Lite'ning.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια το 'προβλημα' με την ροζ σταμπα εστω και λιγο υπαρχει και στην μπροστα καμερα..αλλα σε μικρο βαθμο

Αν ισχύει αυτό τότε είναι πια πολύ πιθανό το πρόβλημα να λύνετε με αναβάθμιση λογισμικού. Δεν μπορεί όλες οι κάμερες να έχουν αστοχία υλικού.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό τότε είναι πια πολύ πιθανό το πρόβλημα να λύνετε με αναβάθμιση λογισμικού. Δεν μπορεί όλες οι κάμερες να έχουν αστοχία υλικού.

 

δοκιμαστε το και εσεις να δειτε...αλλα σε εμενα δεν ειναι τοσο εντονο στην μπροστα καμερα...αρα θελει προσοχη για να το διακρινετε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν και δεν ειναι 100% το καταλληλο μερος για να ρωτησω, αλλα επειδη διαβασα πως δεν λειτουργουν ολα τα gps προγραμματα με το S2, μπορει καποιος που εχει καποιο που λειτουργει να το αναφερει? Δοκιμασα τα backupped Navigon 2.6.1 και Sygic (οχι το aura) απο το S που ειχα αλλα δεν....

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν και δεν ειναι 100% το καταλληλο μερος για να ρωτησω, αλλα επειδη διαβασα πως δεν λειτουργουν ολα τα gps προγραμματα με το S2, μπορει καποιος που εχει καποιο που λειτουργει να το αναφερει? Δοκιμασα τα backupped Navigon 2.6.1 και Sygic (οχι το aura) απο το S που ειχα αλλα δεν....

Πετρο λειτουργει σιγουρο η τελευταια εκδοση του Navigon (3.6.0).

Περιμενω τις εντυπωσεις σου για το sgs2 στο θεμα που ανοιξαμε. μην ξεχνας την παλιοπαρεα μας :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν και δεν ειναι 100% το καταλληλο μερος για να ρωτησω, αλλα επειδη διαβασα πως δεν λειτουργουν ολα τα gps προγραμματα με το S2, μπορει καποιος που εχει καποιο που λειτουργει να το αναφερει? Δοκιμασα τα backupped Navigon 2.6.1 και Sygic (οχι το aura) απο το S που ειχα αλλα δεν....

 

Επίσης το sygic 3 λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

Πετρο λειτουργει σιγουρο η τελευταια εκδοση του Navigon (3.6.0).

Περιμενω τις εντυπωσεις σου για το sgs2 στο θεμα που ανοιξαμε. μην ξεχνας την παλιοπαρεα μας :lol:

 

Επίσης το sygic 3 λειτουργει

 

Τhanks και στους δυο, θα τα δοκιμασω :)

Χαχα εννοειται Αντωνη, ασε που διαβαζω καθημερινα τα παλια φορουμ κι ας μην εχω την συσκευη. Συντομα θα γραψω τις αποψεις μου, απλως δεν το εχω ζορισει ακομα οσο θα ηθελα για να εχω πληρη εικονα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα μέχρι και 20κάτι σελίδες πίσω αλλά δεν βρήκα λύση στο πρόβλημά μου.Ούτε στα android application.

 

Πάρα πολύ καλός ο Browser και ταχύτατος.Στο μόνο όμως link που έχω πρόβλημα είναι στην εφαρμογή Trainstation του facebook.Μάλλον παρα είναι βαριά για το κινητό ή ο browser του δεν είναι ότι καλύτερος για flash.Στο συγκεκριμένο (και μόνο) λαγκάρει και με ταλαιπωρεί αρκετά μέχρι να μπορέσει να μου εκτελέσει εκεί που πατάω.

 

Root πάντως δεν θέλω να κάνω.Μήπως έχει βρει κανένας κανένα καλύτερο browser για το S2 ; Ξέρω ότι υπάρχει thread για android εφαρμογές κτλ αλλά δεν έχω δει κάτι μέχρι στιγμής που να συγκρίνει τον browser του S2 στα flash με άλλους browser για να μπορώ να πω ότι με κάλυψε.

Link to comment
Share on other sites

μολις το αγορασα!!! πολλυ καλο προς το παρον ολα θετικα!!!!!!!!!!!!!!! :) το φοντο στην οθονη κλειδωματος αλαζει??? επισεις καμια εφαρμογη αντι κλεπτικη που να σου στελνει το νουμερο του κλευτη μολις βαλει τη σιμ του υπαρχει?????γνωριζει καπιος?
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα μέχρι και 20κάτι σελίδες πίσω αλλά δεν βρήκα λύση στο πρόβλημά μου.Ούτε στα android application.

 

Πάρα πολύ καλός ο Browser και ταχύτατος.Στο μόνο όμως link που έχω πρόβλημα είναι στην εφαρμογή Trainstation του facebook.Μάλλον παρα είναι βαριά για το κινητό ή ο browser του δεν είναι ότι καλύτερος για flash.Στο συγκεκριμένο (και μόνο) λαγκάρει και με ταλαιπωρεί αρκετά μέχρι να μπορέσει να μου εκτελέσει εκεί που πατάω.

 

Root πάντως δεν θέλω να κάνω.Μήπως έχει βρει κανένας κανένα καλύτερο browser για το S2 ; Ξέρω ότι υπάρχει thread για android εφαρμογές κτλ αλλά δεν έχω δει κάτι μέχρι στιγμής που να συγκρίνει τον browser του S2 στα flash με άλλους browser για να μπορώ να πω ότι με κάλυψε.

Καλύτερα απευθύνσου στο Android, αν και κατά τη γνώμη αφού αυτό που ψάχνεις είναι εξεζητημένο καλύτερα απλά να κατεβάσεις διάφορους browsers και να κάνεις τα πειράματα σου.

μολις το αγορασα!!! πολλυ καλο προς το παρον ολα θετικα!!!!!!!!!!!!!!! :) το φοντο στην οθονη κλειδωματος αλαζει??? επισεις καμια εφαρμογη αντι κλεπτικη που να σου στελνει το νουμερο του κλευτη μολις βαλει τη σιμ του υπαρχει?????γνωριζει καπιος?

 

Έχει επιλογή στο mobile tracker. Πρέπει να είναι στην ασφάλεια.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα μέχρι και 20κάτι σελίδες πίσω αλλά δεν βρήκα λύση στο πρόβλημά μου.Ούτε στα android application.

 

Πάρα πολύ καλός ο Browser και ταχύτατος.Στο μόνο όμως link που έχω πρόβλημα είναι στην εφαρμογή Trainstation του facebook.Μάλλον παρα είναι βαριά για το κινητό ή ο browser του δεν είναι ότι καλύτερος για flash.Στο συγκεκριμένο (και μόνο) λαγκάρει και με ταλαιπωρεί αρκετά μέχρι να μπορέσει να μου εκτελέσει εκεί που πατάω.

 

Root πάντως δεν θέλω να κάνω.Μήπως έχει βρει κανένας κανένα καλύτερο browser για το S2 ; Ξέρω ότι υπάρχει thread για android εφαρμογές κτλ αλλά δεν έχω δει κάτι μέχρι στιγμής που να συγκρίνει τον browser του S2 στα flash με άλλους browser για να μπορώ να πω ότι με κάλυψε.

Ελα φιλε. Μολις ειδα και το pm σου στο αυτοκινητο-φορουμ. Καταρχην καλοριζικο το γαλαξιακο ρουκετακι σου :lol:.

Κατα δευτερον, δοκιμασε λιγο απο το μαρκετ τον δωρεαν Xscope browser. εχω την εντυπωση οτι θα κανεις δουλεια, αν και δεν την ξερω την εφαρμογη trainstation. δοκιμασε και πες μας :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

μολις το αγορασα!!! πολλυ καλο προς το παρον ολα θετικα!!!!!!!!!!!!!!! :) το φοντο στην οθονη κλειδωματος αλαζει??? επισεις καμια εφαρμογη αντι κλεπτικη που να σου στελνει το νουμερο του κλευτη μολις βαλει τη σιμ του υπαρχει?????γνωριζει καπιος?

 

Settings -> Display -> Screen Display και επιλέγεις Home screen wallpaper ή Lock screen wallpaper

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολλυ για της γρηγορες απαντησεις κ κατατοπιστικοτατες αλλη μια εχω προς το παρον που μου κανει μεγαλη ανανκη.... προγραμα ηχογραφησεις κλησεων θελω χωρις μπιπ μπιπ.... και αξιοπιστο!! ελπιζω να μην σας κουρασα :)
Link to comment
Share on other sites

μολις το αγορασα!!! πολλυ καλο προς το παρον ολα θετικα!!!!!!!!!!!!!!! :) το φοντο στην οθονη κλειδωματος αλαζει??? επισεις καμια εφαρμογη αντι κλεπτικη που να σου στελνει το νουμερο του κλευτη μολις βαλει τη σιμ του υπαρχει?????γνωριζει καπιος?

Για αντικλεπτικο δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306814

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλε. Μολις ειδα και το pm σου στο αυτοκινητο-φορουμ. Καταρχην καλοριζικο το γαλαξιακο ρουκετακι σου :lol:.

Κατα δευτερον, δοκιμασε λιγο απο το μαρκετ τον δωρεαν Xscope browser. εχω την εντυπωση οτι θα κανεις δουλεια, αν και δεν την ξερω την εφαρμογη trainstation. δοκιμασε και πες μας :).

 

+ Opera Mobile 10 for android και επισης τον Skyfire....ριχτους μια ματια..

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήλθα κι εγώ στην παρέα σας.Πριν από λίγο το πήρα στα χ'ερια μου.Το κινητό είναι απίστευτο ,προέρχομαι από το desire αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα κάνει τα πάντα στο μισό χρόνο -ίσως και λιγότερο-

Μία ερώτηση για όποιον έχει την καλοσύνη.Όταν φορτίστηκε στο 100% έκανε έναν ήχο.Επειδή το φορτίζω το βράδυ για να μην με ξυπνήσει πως απενεργοποιείται ο ήχος αυτός;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...