Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κακο αυτο για το κινητο μιας και δεν φημιζεται και για την μπαταρια του....

 

Να ρωτησω και κατι αλλο. Ειχα βρει ενα hot spot forthnet και οταν μπεις σου ζηταει username kai pass , τα εβαλα αυτα αλλα ειχα κανει λαθος στο user και πριν δω αν θα μπω ιντερνετ μου ειχε βγαλει μηνυμα για αποθηκευση στοιχειων και πατησα ναι, αλλα ηταν λαθος και ετσι οταν παω να μπω ξανα εχει κρατησει το λαθος και οταν βαζω το σωστο δεν εμφανιζεται ξανα η επειλογη απομνημονευσης τι να κανω?

 

Να το σβησεις απο τα αποθηκευμενα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και τι σημαινει αυτο??? ειναι δυνατον??:wacko:

 

θα σου ανεβασω ενα screenshoot να το δεις και ο ιδιος εκει μια χαρα μου τα λεει αλλα δε μου λεει καλα!!:X

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το λινκ του Jobs. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η σφαίρα στο δικό μου και του αλλου παιδιού είναι ακίνητη ενώ του sakiss κινειται...

@sakiss To gps είναι τελειο :)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Δεν το εχω διαβασει...ριξε μια ματια μπας και υπαρχει λυση.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1098912

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω εχω ομως 2 αποριες δεν υπαρχει το crt lock animation? και πως κανω να εμφανιζονται οι επαφες που εχω στην sim?οταν συνδεω τον λογαριασμο μου του facebook μεσω του social hub μου περναει ολες τις επαφες χωρις να μπορω να επιλεξω ποιες θελω εγω αυτο μπορει να αλλαξει?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα προγραμα για να κανει επανεκινηση η συσκευη???? επισεις πως θα απενεργοποιησω το φωνητικες κλησεις μουφαγε 15 της 100 της μπαταριας!!

 

Fast reboot και για το 2ο μη παιρνεις τηλεφωνα η βαλε το σε flight mode

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεσε προγραμμα για να κανεις fast reobot,απλα πατα το power on/off συνεχεια και θα κανει reboot
Link to comment
Share on other sites

και για το 2ο μη παιρνεις τηλεφωνα η βαλε το σε flight mode

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

ααααα και εγω νομιζα πως ειναι ενοργοποιημενη η λειτουργεια που του μιλας και παιρνει τηλεφονα!!!!!!!!!!!!!:O

Link to comment
Share on other sites

θα σου ανεβασω ενα screenshoot να το δεις και ο ιδιος εκει μια χαρα μου τα λεει αλλα δε μου λεει καλα!!:X

 

snap20110610_170155.png?w=54b93da4 snap20110610_170122.png?w=0ae8af55

 

 

θα μας τρελανει?..

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω παρατηρησει καμια αυξηση της θερμοκρασιας σε υπερβολικο βαθμο....Ισως επειδη δεν εχω βαλει τποτα ακομα απο εφαρμογες, το εχω οπως ηταν μαμα..

 

Ενα προβλημα που αντιμετωπησα ηταν οτα εβαλα χθες το βραδυ ειδοποιηση για να ξυπνησω στις 06:00 ειχα τσεκαρει κανονικα την μερα κλπ και ελεγε πως σε 5 ωρες θα χτυπησει, εκλεισα το κινητο για να μην τρωει μπαταρια και το αποτελεσμα ηταν να μην χτυπησει καθολου το ξυπνητηρι, παλι καλα ειχα βαλει και στο παλιο κινητο το Ν95 και ξυπνησα για δουλεια....

 

Για δειτε το μπας και εχει θεμα..... (βαλτε αφυπνηση πχ σε 2 λεπτα και κλειστε το κινητο...θαχτυπησει???)

 

περιμενω απαντηση....

 

μην ανυσηχεις.. ειναι θεμα του android.. κλειστο κινητο+αφυπνιση-> δεν θα ξυπνησεις εγγυημενα..

 

Δεν θα ξυπνήσεις σίγουρα φίλε pacman...Όπως σωστά ειπώθηκε όταν κλείνεις κινητό με android τέλος....Δεν έχει ούτε ξυπνητήρι, ούτε υπενθύμιση, γενικά δεν υπάρχει λειτουργία που να μπορεί να ''ξυπνήσει'' το κινητό ενώ είναι κλειστό....Το Android δεν είναι symbian....(ευτυχώς...!!!:D)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παιδιά είναι απιστευτο εξαιρετικά γρήγορο και smooth,αλλα έχω ΄να μικρό πρόβλημα δεν μπορώ να συνδέσω με τίποτα ένα bluetooth SONY MW 6000 πού εχω.Τι restart έχω κάνει,τι φανερό,τι άφαντο ,τι άλλαξα όνομα στο κινητό,συνδέονται όλα τα άλλα εκτός από αυτό,δεν το βλεπει καθολου δυστυχώς.Έχει κανείς καμια ιδέα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις μεσω bluetooth αν εχει και εκει προβλημα ? δηλαδη να παιρνεις τηλεφωνο καποιον μεσω bluetooth και να εξακολουθει παλι να ειναι χαμηλο ?

 

Κανεις δεν το εχει δοκιμασει

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν το εχει δοκιμασει

 

Tέλειο είναι .Κανένα πρόβλημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Από τα μηνύματα που στέλνετε από το κινητό καταλαβαίνω ότι δεν μπορούμε να βάλουμε τόνους στις λέξεις. Δεν σας ενοχλεί αυτό; Δεν υπάρχει τρόπος να είναι οι λέξεις τονισμένες χωρίς να χρησιμοποιείς την αυτόματη γραφή;

 

κράτα πατημένο το γράμμα που θες να τονίσεις για λίγα δευτερόλεπτα, μέχρι να σου εμφανίσει ένα πλαίσιο με το γράμμα τονισμένο, με διαλυτικά και άλλες επιλογές και επίλεξε αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες και από εμένα. Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου smartphone εδω και 2 μέρες και δυστυχώς αντιμετωπίζω πρόβλημα. Το wifi δεν έχει καλό σήμα σε ανησυχητικό βαθμό...Διπλα στο router ειναι full και 3 μετρα πιο μακρια πιανει ουτε καν μια γραμμη...Το τσεκαρα με 3 διαφορετικα router και κανει τα ίδια... Εγκατεστησα και wifi analyser και οντως το σημα των δικτυων που πιανει ειναι σε ολα το πολυ 1 γραμμη ( ουτε καν γραμμη για την ακριβεια η κουκιδιτσα που εχει ως ελαχιστο σημα). Αντιμετωπίζει κανεις κατι παρομοιο? Η μήπως ξέρει κανεις τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες και από εμένα. Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου smartphone εδω και 2 μέρες και δυστυχώς αντιμετωπίζω πρόβλημα. Το wifi δεν έχει καλό σήμα σε ανησυχητικό βαθμό...Διπλα στο router ειναι full και 3 μετρα πιο μακρια πιανει ουτε καν μια γραμμη...Το τσεκαρα με 3 διαφορετικα router και κανει τα ίδια... Εγκατεστησα και wifi analyser και οντως το σημα των δικτυων που πιανει ειναι σε ολα το πολυ 1 γραμμη ( ουτε καν γραμμη για την ακριβεια η κουκιδιτσα που εχει ως ελαχιστο σημα). Αντιμετωπίζει κανεις κατι παρομοιο? Η μήπως ξέρει κανεις τι παιζει???

 

Στη πράξη κατεβάζει αργά ή γρήγορα ; Το δοκίμασες ;

Κανε και ενα speed test να δεις. Γιατι οι παυλίτσες πολλες φορές δεν δείχνουν και τίποτα το ιδιαίτερο .

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες και από εμένα. Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου smartphone εδω και 2 μέρες και δυστυχώς αντιμετωπίζω πρόβλημα. Το wifi δεν έχει καλό σήμα σε ανησυχητικό βαθμό...Διπλα στο router ειναι full και 3 μετρα πιο μακρια πιανει ουτε καν μια γραμμη...Το τσεκαρα με 3 διαφορετικα router και κανει τα ίδια... Εγκατεστησα και wifi analyser και οντως το σημα των δικτυων που πιανει ειναι σε ολα το πολυ 1 γραμμη ( ουτε καν γραμμη για την ακριβεια η κουκιδιτσα που εχει ως ελαχιστο σημα). Αντιμετωπίζει κανεις κατι παρομοιο? Η μήπως ξέρει κανεις τι παιζει???

 

Η αλήθεια είναι ότι έχει ασθενέστερο ασύρματο από το desire που είχα αλλά όχι και σε τέτοιο βαθμό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στη πράξη κατεβάζει αργά ή γρήγορα ; Το δοκίμασες ;

Κανε και ενα speed test να δεις. Γιατι οι παυλίτσες πολλες φορές δεν δείχνουν και τίποτα το ιδιαίτερο .

 

Στην πράξη αν βρει δίκτυο συνδέεται και έχει ικανοποιητική ταχύτητα τις περισσότερες φορές η οποία βελτιώνεται όταν κρατάω το κινητό σε landscape κ όχι κατακόρυφα... Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παιδιά είναι απιστευτο εξαιρετικά γρήγορο και smooth,αλλα έχω ΄να μικρό πρόβλημα δεν μπορώ να συνδέσω με τίποτα ένα bluetooth SONY MW 6000 πού εχω.Τι restart έχω κάνει,τι φανερό,τι άφαντο ,τι άλλαξα όνομα στο κινητό,συνδέονται όλα τα άλλα εκτός από αυτό,δεν το βλεπει καθολου δυστυχώς.Έχει κανείς καμια ιδέα;

 

Έχεις ακολουθήσει αυτό? Αντιστοίχιση του ακουστικού

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω πλεον..

 

παω για το unboxing ελπιζοντας να μην εχω απροοπτα..

 

καλοριζικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω το εξης προβλημα.......

Οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη kies αρχιζει και περναει αρχεια απο τον υπολογιστη στο κινητο.

Το ειδα τυχαια γιατι δεν ειχα βαλει τιποτα μεσα ,και ξαφνικα βλεπω 250 τραγουδια και καποιες ακυρες φωτο που εχω στον υπολογιστη χωρις να εχω περασει εγω το παραμικρο.

Υπαρχει καποια ρυθμιση στο κινητο ή στο kies που να το σταματα αυτο???

 

κανεις???

Edited by gbaladi
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εγινες πειραματοζωο φιλε μου και δεν τεσταρισα τιποτα χρησιμοποιωντας εσενα. μην λεμε πραγματα που δεν ισχυουν γιατι δεν ειμαστε μικρα παιδια.

Αυτο που σου λεω μου δουλευει κανονικοτατα και στο sgs1 Και στο sgs2. πολυ απλα. τελος.

γραψε πρωτα το επωνυμο και θα σου δουλευει οπως θελεις.

 

 

 

Και στην οριζοντια βαθμονομηση αλλα και στο γυροσκοπιο, η μπαλλα κουναει οπως κουνας το κινητο. το επιβεβαιωνω στο sgs2 που ειχα γιατι εκανα βαθμονομηση και στα δυο.

Παρη κοιταξε το μηπως και εχει καποιο προβλημα. ισως ενα hard reset.

 

Δεν το εχω διαβασει...ριξε μια ματια μπας και υπαρχει λυση.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1098912

 

Guys μαλλον glitch ειναι που δεν ξερω πως προκληθηκε και μαλλον θα λυθει με τον πατροπαραδοτο τροπο του hard reset. Οπως και να εχει το γυροσκοπιο δουλευει κανονικα, κατεβασα μια εφαρμογη και το τσεκαρα. Οποτε ολα οκ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ;)

 

ευχαριστω μανωλη..

 

οι πρωτες εντυπωσεις μετα απο μια ωρα λειτουργιας..

 

το κινητο πεταει οπως εχουν διαπιστωσει ολοι.. αλλα παμε στα καυτα θεματα..

 

οντως ειναι θερμοαιμο το κινητο.. καταλαβαινεις τη θερμοτητα στην πλατη του.. βεβαια δεν ειδα μεχρι στιγμης κατι τραγικο, ειδικα μετα απο κληση 20 λεπτων, αν και το ακουστικο αρχισε και ζεσταινοταν στο τελος..

 

στην οθονη με τερμα χαμηλα τη φωτεινοτητα δεν ειδα καποια κιτρινιλα ή κατι αλλο αξιοσημειωτο..

 

στην καμερα οντως υπαρχει η ροζ αποχρωση σε λευκο τοιχο, ειδικα αν πλησιασεις πολυ κοντα σε αυτον τοτε απλωνεται σε ολο και μεγαλυτερο μερος της οθονης.. παντως δεν μπορεσα να βγαλω ακριβη συμπερασματα λογω της βραδυνης ωρας..

 

εμβελεια μαλλον ελαφρως χειροτερη απο το desire, τα ιδια δικτυα σχεδον πιανω αλλα καποια με μια γραμμη λιγοτερη στο σημα..

 

το κινητο ειναι παναλαφρο, σε σημειο που σβηστο να μοιαζει με ψευτικο, απο την αλλη τα πλαστικα του φαινονται ποιοτικα και δεν εντοπισα προβλημα συναρμογης..

 

μοναδικο προβλημα: δεν κατεβαινει τιποτα απο το μαρκετ.. γιατι? μου ξεφευγει κατι?

Link to comment
Share on other sites

 

μοναδικο προβλημα: δεν κατεβαινει τιποτα απο το μαρκετ.. γιατι? μου ξεφευγει κατι?

Tι μηνυμα λαθους σου βγαζει? Αν και υπαρχει ειδικο θεμα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...