Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και η καμερα στο πισω μερος εχει μικρη ζελατινα η' μου φαίνεται;;;
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και η καμερα στο πισω μερος εχει μικρη ζελατινα η' μου φαίνεται;;;

Ωπα δεν νομίζω...πρόσεξε μην κάνεις καμιά ζημιά!

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει αλλά δεν είχε αποτέλεσμα.

 

Αυτο ξερω σιγουρα πως λυνεται με custom rom αν θελεις να μπεις σε αυτην τη διαδικασια. Δηλαδη να ειναι μονιμως απενεργοποιημενο το noice reduction. Αν σε ενδιαφερει, περνα απο το σχετικο θεμα των hacks και διαβασε για την Leomar (personal choice, αλλα μπορει να το εχουν κι αλλες).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να περασω τις επαφες και τα μηνυματα απο iphone στο galaxy?

 

κανεις πρωτα συγχρονισμο απο το itunes στο gmail...και μετα απο το galaxy συγχρονισμο με gmail

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να χαμηλώσεις την ένταση του ακουστικού.

 

 

Το έχω δοκιμάσει αλλά δεν είχε αποτέλεσμα.

 

Μήπως το έχεις σε θήκη; στο δικό μου που είχα παραπλήσια προβλήματα, με το που έβγαλα τη θήκη ,όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει αλλά δεν είχε αποτέλεσμα.

 

Μήπως το έχεις σε θήκη; στο δικό μου που είχα παραπλήσια προβλήματα, με το που έβγαλα τη θήκη ,όλα οκ.

 

Απίστευτο !!! Έβγαλα την θήκη και το πρόβλημα σταμάτησε... Φαντάζομαι πως το πρόβλημα θα δημιουργήθηκε από την συγκεκριμένη θήκη, οπότε θα ψάξω για κάτι άλλο.

Η θήκη πάντως είναι cellular line και την αγόρασα από το media markt.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Εδώ και 3 εβδομάδες περίπου έχω το εξής πρόβλημα. Σε όλες τις κλήσεις μου είτε καλώ εγώ είτε με καλούν, οι συνομιλητές μου ακούν την φωνή τους με ηχώ !!! Αυτό συμβαίνει σε ΟΛΕΣ τις κλήσεις. Έψαξα αρκετά και τελικά βρήκα πως την ώρα που μιλάω για να σταματήσει να ακούγεται αυτή η ηχώ πρέπει να πατήσω ΜΕΝΟΥ -ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΘΟΡΥΒΟΥ και τότε διορθώνεται ο ήχος. Αυτό όμως πρέπει να το κάνω κάθε φορά που πραγματοποιώ καινούρια κλήση, αφού η ρύθμιση από το μενού αλλάζει από μόνη της, δηλαδή κάθε φορά που καλώ ή με καλούν είναι απενεργοποιημένη η ενεργοποίηση θορύβου και πρέπει να την ενεργοποιήσω για να σταματήσει η ηχώ.

Έψαξα όλο το manual και δεν βρήκα λύση και γι΄αυτό είμαι ένα βήμα πριν την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων. Επειδή όμως δεν θέλω να μπω στην διαδικασία του back up θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος μήπως ξέρει κάποια άλλη πιθανή λύση.

Το κινητό δεν είναι rooted.

Ευχαριστώ

 

Το εχω πει, αυτο ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα προβληματα του γαλαξια. Το ποσοστο των προβληματικων γαλαξιων σε αυτο το κομματι ειναι μεγαλο, απλα οι περισσοτεροι δε μπαινουν εδω να ποσταρουν. περασαν 4 galaxy s2 απο τα χερια μου και τα 2 κομματια αναγκαστηκα και τα εστειλα για αντικατασταση για αυτο ακριβως το λογο. Δεν ειναι λυση παιδια το να μη χρησιμοποιεις θηκη η το να βαζεις custom rom για την απενεργοποιηση του δευτερου μικροφωνου, στειλτο κατευθειαν για αλλαγη...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παντως κ γω δε νομιζω οτι παιζει ρολο η θηκη.

 

Εμενα φοραει μια της Case-Mate αλλα κανενας δεν παραπονεθηκε για τον ηχο απο τους συνομιλητες μου.Πρεπει να εμφανιζεται σε συγκεκριμενες συσκευες οπως προειπε κ ο φιλος.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο φίλος πιο πριν, μόλις έγινε η αναβάθμιση σε ΚΙ4 σε συσκευή που είναι αγορασμενη από expansys.

Εχω όμως μια απορία.

Τα παιδιά με τις custom ρομς βγάζουν Την έκδοση ΚΙ3 με 2.3.5.

Η ρομ της επίσημης αναβάθμισης που είναι η ΚΙ4 με 2.3.4 είναι πιο νέα?

Κ κάτι ακόμη. Διαφημίζεται η 2.3.4 για το gtalk ότι κάνει βίντεοκλήση. Αυτή που μόλις πέρασα δεν έχει. Γιατί?

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Οσο και αν φαινεται περιεργο η KI3 ειναι πιο νεα.κανονικα το gtalk εχει βιντεο αλλα το εχει απενεργοποιησει η samsung οπως εχει απενεργοποιησει το sip over 3g
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα στο να ολοκληρώσω τη δημιουργία λογαριασμού MS Exchange.

Αφού κάνω όλα τα βήματα στο τέλος έχω σφάλμα "unable to connect to server"..

 

Έχω δοκιμάσει και μέσω wi-fi και μόνο με 3g κτλ..

 

Να σημειώσω οτι ακριβώς πρίν είχα κάνει δημιουργία google account επιτυχώς.

(επίσης σε optimus 2x η δημιουργία MS Exchange account έχει γίνει επιτυχώς με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις).

 

Είναι σημαντικό γιατί αφορά εταιρικό email.

 

Καμιά πρόταση...?

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε παιδιά. Τι λέει η επίσημη 2.3.4.

Λύθηκαν τα προβλήματά μας?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω , εχω αρχισει και γραφω στο phone (οχι στην καρτα μνημης) διαφορα αρχεια περιπου 5GB απο το PC , ποσο στο καλο χρονο κανει ???

Εχει παρατηρησει κανεις ?? γιατι παει υπερβολικα αργα , εχει καπου 4 με 5 ωρες εχει και ειναι ακομη στο 50 % ??:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παντως κ γω δε νομιζω οτι παιζει ρολο η θηκη.

 

Εμενα φοραει μια της Case-Mate αλλα κανενας δεν παραπονεθηκε για τον ηχο απο τους συνομιλητες μου.Πρεπει να εμφανιζεται σε συγκεκριμενες συσκευες οπως προειπε κ ο φιλος.

 

Case mate έβαλα και εγω εδώ και λίγες μέρες και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα,ενω με την προηγούμενη ,σιλικονης ,(δεν θυμαμαι την μάρκα δυστυχώς )είχα σοβαρό πρβλημα συνομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια ,εχω μια απορια ο φιλος μου αγορασε το Galaxy S II απο μαγαζι που κανει εισαγωγη απο Γερμανια.Πως μπορει να κανει αναβαθμιση σε 2.3.4 ή ακομα 2.3.5 .Το κινητο εχει την εκδοση 2.3.3. Μεσω Κies μπορει να κανει? Ευχαριστω για την οποιαδηποτε πληροφορια...
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω , εχω αρχισει και γραφω στο phone (οχι στην καρτα μνημης) διαφορα αρχεια περιπου 5GB απο το PC , ποσο στο καλο χρονο κανει ???

Εχει παρατηρησει κανεις ?? γιατι παει υπερβολικα αργα , εχει καπου 4 με 5 ωρες εχει και ειναι ακομη στο 50 % ??:mad:

 

Η ταχύτητα της μνήμης του τηλεφώνου είναι αρκετά γρήγορη, εμένα τα αντιγράφει τα αρχεία πολύ γρήγορα, δε δοκίμασα όμως 5GB.

Εάν κάνεις πολλές μεταφορές μαζί τότε ίσως φταίει αυτό. Καλύτερα είναι να τα περνάς ένα ένα αν μιλάμε για αρχεία μεγάλου μεγέθους.

 

Όταν λέω πολλές μεταφορές εννοώ να έχεις π.χ να μεταφέρει τις ταινίες σου, και παράλληλα να μεταφέρεις άλλο φάκελο με μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα της μνήμης του τηλεφώνου είναι αρκετά γρήγορη, εμένα τα αντιγράφει τα αρχεία πολύ γρήγορα, δε δοκίμασα όμως 5GB.

Εάν κάνεις πολλές μεταφορές μαζί τότε ίσως φταίει αυτό. Καλύτερα είναι να τα περνάς ένα ένα αν μιλάμε για αρχεία μεγάλου μεγέθους.

 

Όταν λέω πολλές μεταφορές εννοώ να έχεις π.χ να μεταφέρει τις ταινίες σου, και παράλληλα να μεταφέρεις άλλο φάκελο με μουσική.

 

συγκεκριμενα ειναι κατι HD games της gameloft, ειναι φακελοι αλλα εχουν μεσα παρα πολλα αρχειακια μικρα , ισως αυτο καθυστερει , οτι υπαρχουν εκατονταδες αρχειακια σε καθε φακελο.

Link to comment
Share on other sites

κανεις πρωτα συγχρονισμο απο το itunes στο gmail...και μετα απο το galaxy συγχρονισμο με gmail

 

απο το iphone τα κανα αλλα στο galaxy δεν βρηκα πως γινεται

ξερει κανεις μηπως?

Link to comment
Share on other sites

απο το iphone τα κανα αλλα στο galaxy δεν βρηκα πως γινεται

ξερει κανεις μηπως?

 

Ρυθμίσεις->Λογαριασμοί και Συγχρονισμός και πρόσθεσε το λογαριασμό gmail. Αν το έχεις κάνει ήδη πάτα εκεί που λέει Διαχείριση λογαριασμών πάνω στο λογαριασμό G και επέλεξε τα δεδομένα που θες να συγχρονίζουν.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Λογαριασμοί και Συγχρονισμός και πρόσθεσε το λογαριασμό gmail. Αν το έχεις κάνει ήδη πάτα εκεί που λέει Διαχείριση λογαριασμών πάνω στο λογαριασμό G και επέλεξε τα δεδομένα που θες να συγχρονίζουν.

 

 

ευχαριστω τα καταφερα τελικα με τις επαφες..

υπαρχει τροπος να περασω και τα μηνυματα απο το iphone??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.τελικα με την αναβαθμιση της καμερας ειδα καποια μικρη βελτιωση.τα χρωματα τα βγαζει ποιο φυσικα και η ροζιλα μειωθηκε λιγο....αντε να δουμε και στην επομενη θα φτιαξουν και το ηχο η θα πρεπει να το πειραξουμε το κινητο.....
Link to comment
Share on other sites

Aγορασα τελικά το SGSii και μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο απ ότι το περίμενα.

Θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια.

 

1. Γίνεται sharing με κάποιο τροπο απο την συσκευή σε υπολογιστή και αντιστρόφως όταν είναι συνδεδεμένα στο ίδιο δυκτιο WiFi?

Στο Nexus s μπορούσα μέσω του ES Explorer να δω στο κινητο ένα βίντεο που έχω αποθηκευμενο στο Mac. Στο SGSii δεν βρήκα τέτοια επιλογή αλλα δεν είμαι rooted.

 

2. Μπορούμε μέσω Kies να εισάγουμε φωτος και βίντεο τα οποία θα προσαρμοστούν αυτόματα σε μικρότερη ανάλυση ώστε να μην καταλαμβάνουν πολυ χώρο στην κάρτα?

 

3. Έχω την 2.3.5 με την οποία ομολογουμένως η συσκευή διατηρεί την θερμοκρασία σε πολυ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν δοκίμασα σε πλοήγηση και games ακόμα.

Το μόνο που με ενοχλεί είναι τα υπερβολικά χρώματα στις φωτό και βίντεο.

Εφόσον το κάνω root μπορώ να περάσω το fix για την κάμερα? αξίζει τον κόπο?

 

4. Έχει δοκιμάσει κανεις να μονταρει διάφορα βιντεακια σε ταινία χρησιμοποιώντας την εφαρμογή "δημιουργία βίντεο"?

Έφτιαξα ένα αλλα όταν επελξα εξαγωγή δεν έλεγε να κουνησει απο το 1%. Βέβαια ήταν 1.2Gb και λογικά χρειάζεται χρόνο αλλα σε 2 λεπτά δεν κουνηθηκε πάνω απο το 1%.

Στο iphone4 γίνεται πολυ γρήγορα με το iMovie.

 

Ευχαριστώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...