Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@topet

 

Έχεις μπερδέψει τον αισθητήρα εγγύτητας με τον αισθητήρα φωτός.Είναι ανεξάρτητοι μεταξύ τους. Δίπλα στην μπροστινή κάμερα θα δεις δύο μικρές τρύπες. Η μια είναι ο proximity sensor η άλλη είναι ο light sensor. Ο ένας σου δουλευεί ο άλλος δε σου δουλεύει σωστά.

 

Δε θέλω να σε στεναχωρησω, αλλά κακώς το άφησες και δεν το πήγες κατευθείαν DOA από αρχή. Τώρα αν θες να το φτιάξεις πρέπει υποχρεωτικά να μπεις σε αυτή την περίεργη διαδικασία του service μαζί με όλα τα αλλά παρελκόμενα.

 

Βέβαια αν δε σε ενοχλεί μπορείς να το αφήσεις έτσι.Αν σε ενοχλεί όμως δεν τη γλυτώνεις την όλη ιστορία. Μόνο του δε φτιάχνεται...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω μετα απο2 μηνες πουλησα το πρωτο GS II που ειχα διοτι μου εβγαλε αρκετα κουσουρια...

Σημερα αγορασα αλλο ενα και μεχρι στιγμης ειναι Ακουσουρο !!

 

Ακομα και το πληκτρο Home δεν κανει το κλασικο "κλικ" ειναι αθορυβο !!!

 

Πλεον με την 2η πετυχαινεις καλη συσκευη. @@μω τους κινεζους σας !!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει κανεις τη συσκευη απο το tech n' easy? γνωριζετε αν ειναι παραεισαγωγη ή οχι?

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το πλήκτρο home έχει πάνω μία μικρή ζελατίνα;

Έτσι μου φαίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρος και θέλω να σιγουρευτώ πριν βάλω νύχη.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το πλήκτρο home έχει πάνω μία μικρή ζελατίνα;

Έτσι μου φαίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρος και θέλω να σιγουρευτώ πριν βάλω νύχη.

 

Ναι έχει...θέλει λίγο προσοχή...

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει...θέλει λίγο προσοχή...

 

Sent from Galaxy!

 

Πάω να βγάλω τα ξυράφια :D

 

Από ότι βλέπω δεν έχει led ειδοποίησης, σωστά;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Πάω να βγάλω τα ξυράφια :D

 

Από ότι βλέπω δεν έχει led ειδοποίησης, σωστά;

 

 

Έχει μέσω mod που λέγεται BLN..Ψάξε το λίγο στο xda..μια ποιο εύκολη λύση....noled από μάρκετ..

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσω mod που λέγεται BLN..Ψάξε το λίγο στο xda..μια ποιο εύκολη λύση....noled από μάρκετ..

Sent from Galaxy!

 

Γ@μώτο δεν μπορώ με τίποτα να κάνω το noled να μου δουλέψει

Το BLN δεν μου αρέσει, δεν ξέρω δεν θέλω να είναι τα κουμπιά αναμμένα, νομίζω οτι θα καουν :lol:

 

Θέλει και καμιά άλλα εφαρμογή - ρύθμιση για να δουλέψει το noled?

Link to comment
Share on other sites

Γ@μώτο δεν μπορώ με τίποτα να κάνω το noled να μου δουλέψει

Το BLN δεν μου αρέσει, δεν ξέρω δεν θέλω να είναι τα κουμπιά αναμμένα, νομίζω οτι θα καουν :lol:

 

Θέλει και καμιά άλλα εφαρμογή - ρύθμιση για να δουλέψει το noled?

 

Εισαι σιγουρος πως το εχεις ενεργοποιησει απο το widget πχ? :X

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος πως το εχεις ενεργοποιησει απο το widget πχ? :X

 

Ναι κανονικά, έρχεται μήνυμα ή κληση αλλα τίποτα, μαυρη μαυριλα

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά, έρχεται μήνυμα ή κληση αλλα τίποτα, μαυρη μαυριλα

 

Ρυθμίσεις-προσβασιμοτητα...τικαρε το noled...

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα να σετάρω ms exchange account...

Μου βγάζει μήνυμα "unable to connect server"...

 

(Παράλληλα να σημειώσω οτι σέταρα επιτυχώς google & samsung account...

Άρα δεν είναι θέμα της σύνδεσης... Μήπως υπάρχει κάποιο bug or something..?)

Link to comment
Share on other sites

Μολις αντεγραψα μια 720p φιλε και παιζει κανονικα με τον player που εχει μεσα στο μηχανακι.

Ουτε επεξεργασια δεν χρειαζεται-παιζει αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Μολις αντεγραψα μια 720p φιλε και παιζει κανονικα με τον player που εχει μεσα στο μηχανακι.

Ουτε επεξεργασια δεν χρειαζεται-παιζει αμεσως.

 

ευχαριστω φιλε,το δοκιμασα και γω αλλα δεν το ανοιγει ουτε με τον ντιφολτ ουτε με τον mob player.θα δοκιμασω και καμια αλλη να δω.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο. Ακομα και το Galaxy S 1 μου παιζει τα παντα απευθειας. Δεν " μασανε" τα μηχανακια αυτα απο τετοια.

Κανε σωστα την αντιγραφη απο τον υπολογιστη χωρις να τα κανει αλλαγη φορματ.

Link to comment
Share on other sites

@topet

 

Έχεις μπερδέψει τον αισθητήρα εγγύτητας με τον αισθητήρα φωτός.Είναι ανεξάρτητοι μεταξύ τους. Δίπλα στην μπροστινή κάμερα θα δεις δύο μικρές τρύπες. Η μια είναι ο proximity sensor η άλλη είναι ο light sensor. Ο ένας σου δουλευεί ο άλλος δε σου δουλεύει σωστά.

 

Δε θέλω να σε στεναχωρησω, αλλά κακώς το άφησες και δεν το πήγες κατευθείαν DOA από αρχή. Τώρα αν θες να το φτιάξεις πρέπει υποχρεωτικά να μπεις σε αυτή την περίεργη διαδικασία του service μαζί με όλα τα αλλά παρελκόμενα.

 

Βέβαια αν δε σε ενοχλεί μπορείς να το αφήσεις έτσι.Αν σε ενοχλεί όμως δεν τη γλυτώνεις την όλη ιστορία. Μόνο του δε φτιάχνεται...

Πάνω που πήγα να χαρώ και εγώ λίγο, μου την έκοψες την χαρά!:(

Ο proximity sensor τι κάνει;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Εδώ και 3 εβδομάδες περίπου έχω το εξής πρόβλημα. Σε όλες τις κλήσεις μου είτε καλώ εγώ είτε με καλούν, οι συνομιλητές μου ακούν την φωνή τους με ηχώ !!! Αυτό συμβαίνει σε ΟΛΕΣ τις κλήσεις. Έψαξα αρκετά και τελικά βρήκα πως την ώρα που μιλάω για να σταματήσει να ακούγεται αυτή η ηχώ πρέπει να πατήσω ΜΕΝΟΥ -ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΘΟΡΥΒΟΥ και τότε διορθώνεται ο ήχος. Αυτό όμως πρέπει να το κάνω κάθε φορά που πραγματοποιώ καινούρια κλήση, αφού η ρύθμιση από το μενού αλλάζει από μόνη της, δηλαδή κάθε φορά που καλώ ή με καλούν είναι απενεργοποιημένη η ενεργοποίηση θορύβου και πρέπει να την ενεργοποιήσω για να σταματήσει η ηχώ.

Έψαξα όλο το manual και δεν βρήκα λύση και γι΄αυτό είμαι ένα βήμα πριν την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων. Επειδή όμως δεν θέλω να μπω στην διαδικασία του back up θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος μήπως ξέρει κάποια άλλη πιθανή λύση.

Το κινητό δεν είναι rooted.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που πήγα να χαρώ και εγώ λίγο, μου την έκοψες την χαρά!:(

Ο proximity sensor τι κάνει;

 

Είναι αυτό που όταν μιλάς και το πας κοντά στο αυτί σου, σβήνει την οθόνη.

 

Καλημέρα σε όλους

Εδώ και 3 εβδομάδες περίπου έχω το εξής πρόβλημα. Σε όλες τις κλήσεις μου είτε καλώ εγώ είτε με καλούν, οι συνομιλητές μου ακούν την φωνή τους με ηχώ !!! Αυτό συμβαίνει σε ΟΛΕΣ τις κλήσεις. Έψαξα αρκετά και τελικά βρήκα πως την ώρα που μιλάω για να σταματήσει να ακούγεται αυτή η ηχώ πρέπει να πατήσω ΜΕΝΟΥ -ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΘΟΡΥΒΟΥ και τότε διορθώνεται ο ήχος. Αυτό όμως πρέπει να το κάνω κάθε φορά που πραγματοποιώ καινούρια κλήση, αφού η ρύθμιση από το μενού αλλάζει από μόνη της, δηλαδή κάθε φορά που καλώ ή με καλούν είναι απενεργοποιημένη η ενεργοποίηση θορύβου και πρέπει να την ενεργοποιήσω για να σταματήσει η ηχώ.

Έψαξα όλο το manual και δεν βρήκα λύση και γι΄αυτό είμαι ένα βήμα πριν την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων. Επειδή όμως δεν θέλω να μπω στην διαδικασία του back up θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος μήπως ξέρει κάποια άλλη πιθανή λύση.

Το κινητό δεν είναι rooted.

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε να χαμηλώσεις την ένταση του ακουστικού.

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αγόρασαν συσκευή από expansys θα δουν σήμερα στο kies αναβαθμιση

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

σε ποια version?

 

ειναι η 2.3.4 και συγκεκριμενα kernel 2.6.35.7-I9100XWKI4

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...