Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά υπάρχει κανας τρόπος να διορθώσουμε αυτό το lag που κάνει η lock screen γιατί είναι πολύ σπαστικο στο κατά τα άλλα σφαιρατο κινητό..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά υπάρχει κανας τρόπος να διορθώσουμε αυτό το lag που κάνει η lock screen γιατί είναι πολύ σπαστικο στο κατά τα άλλα σφαιρατο κινητό..

 

Συμφωνώ, είναι ενοχλητικό. Δεν νομίζω όμως να διορθώνεται, παρά μόνο με custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κανας τρόπος να διορθώσουμε αυτό το lag που κάνει η lock screen γιατί είναι πολύ σπαστικο στο κατά τα άλλα σφαιρατο κινητό..

 

Βεβαίως, με custom rom και τα mods του Jkay.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως, με custom rom και τα mods του Jkay.

 

Αυτα τα mods η κάποια άλλα δε παίζουν στη κανονική Rom γιατί το εχω στηση μια χαρά κ λόγο υποχρεώσεων δε παίζει να το φλασαρω στο κοντινό μέλλον

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ερωτηση : Αυτη η εκδοση απο ποια χωρα " λεει" οτι ειναι το κινητο ;;;

 

Ι9100WWKF3 . Την "φορανε" τα κινητα που δινει γνωστη Αλυσιδα.

 

Ειναι απο Ρουμανια ;

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ παιδιά.

Πρώτη αρνητική εντύπωση: δεν έχει κάρτα μνήμης στη συσκευασία. :mad:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ παιδιά.

Πρώτη αρνητική εντύπωση: δεν έχει κάρτα μνήμης στη συσκευασία. :mad:

 

Καλοριζικο φιλε!!! :):) Εαν θες μας λες και καταστημα,α και τιμουλα !!

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε!!! :):) Εαν θες μας λες και καταστημα,α και τιμουλα !!

 

Πλαίσιο.

Τιμή 598 νομίζω. Μου δώσανε τρελή επιδότηση από vodafone για να με πάρουν από την cosmote (898 €) και πήρα 2 συσκευές. Αυτό και το Galaxy S plus. Αλλά να μην έχουν κάρτα μνήμης ....

 

edit: άνοιξα τη κατρέλα Χρήση Μνήμης και στη κάρτα SD, δείχνει ότι υπάρχουν 11 Gb ελεύθυερα! Τι είναι αυτά, έχει μνήμη ενσωματομένη;

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το νέο market και συχνά όταν ζητάω κάτι πχ ενημέρωση προγράμματος, αυτό μένει στην Φόρτωση. Έχεις κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Καλησπέρα. Να κάνω μία ερώτηση κι εγώ... Γιατί δεν έχω ακόμα την ενημέρωση του market;

Η συσκευή μου είναι αγορασμένη από το Πλαίσιο, ελληνικότατη, από αντιπροσωπεία κτλ. Εννοείται με την τελευταία "revision" της 2.3.3.

Μάλιστα προ ημερών, άκουσα έκπληκτος από ένα φίλο, ότι του την έβγαλε κατευθείαν χωρίς να του βγει κάποια ειδοποίηση ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση για το market. Απλά άνοιξε το wifi, μπήκε στο market και ήταν ενημερωμένο!!

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο.

Τιμή 598 νομίζω. Μου δώσανε τρελή επιδότηση από vodafone για να με πάρουν από την cosmote (898 €) και πήρα 2 συσκευές. Αυτό και το Galaxy S plus. Αλλά να μην έχουν κάρτα μνήμης ....

 

edit: άνοιξα τη κατρέλα Χρήση Μνήμης και στη κάρτα SD, δείχνει ότι υπάρχουν 11 Gb ελεύθυερα! Τι είναι αυτά, έχει μνήμη ενσωματομένη;

 

το s2 εχει ενσωματωμενη 16gb μνημη χωρισμενη σε δυο partition...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να κάνω μία ερώτηση κι εγώ... Γιατί δεν έχω ακόμα την ενημέρωση του market;

Η συσκευή μου είναι αγορασμένη από το Πλαίσιο, ελληνικότατη, από αντιπροσωπεία κτλ. Εννοείται με την τελευταία "revision" της 2.3.3.

Μάλιστα προ ημερών, άκουσα έκπληκτος από ένα φίλο, ότι του την έβγαλε κατευθείαν χωρίς να του βγει κάποια ειδοποίηση ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση για το market. Απλά άνοιξε το wifi, μπήκε στο market και ήταν ενημερωμένο!!

Ακριβώς έτσι. Το ανοίγεις μια μέρα και έχει το νέο market!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι. Το ανοίγεις μια μέρα και έχει το νέο market!

 

Το ελπίζω φίλε μου...!:blink:

Σ'ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.απο τις εφαρμογες τις σαμμυ μου βγηκε update για τημ καμερα.το εκανε κανεις σας?ειδατε καμια διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ παιδιά.

Πρώτη αρνητική εντύπωση: δεν έχει κάρτα μνήμης στη συσκευασία. :mad:

 

Σου δωσανε τοσα χρηματα , το πηρες τσαμπα και σε πειραξε που δεν εχει καρτα μνημης ?:blink::blink::blink:

Καλοριζικο και καλο διαβασμα γιατι θαχεις πολλα να ανακαλυψεις και να κανεις στο S II .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το εργαλείο φαίνεται πως είναι κορυφαίο. Του έχω πιεί το αίμα από το μεσημέρι μέχρι τις 2 τα ξημερώματα και δεν έχει κάνει ούτε 1 κόλλημα!!

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το εργαλείο φαίνεται πως είναι κορυφαίο. Του έχω πιεί το αίμα από το μεσημέρι μέχρι τις 2 τα ξημερώματα και δεν έχει κάνει ούτε 1 κόλλημα!!

 

... δεν έχει έξτρα μνήμη όμως να το πας πίσω !!!:lol::lol::lol:

Καλορίζικο !!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.απο τις εφαρμογες τις σαμμυ μου βγηκε update για τημ καμερα.το εκανε κανεις σας?ειδατε καμια διαφορα?

Εγώ δεν βρήκα καμμιά διαφορά, μερικοί είπαν ότι είδαν βελτίωση, Το πρόβλημα πάντως δεν λύνεται τελείως.

Κάντο μια που υπάρχει καλυτέρευση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα του αισθητήρα φωτισμού που δεν δούλευε, διαπίστωσα τελικά το εξής περίεργο. Ότι αυτός δεν δουλεύει (απενεργοποιείτε) στην αυτόματη ρύθμιση φωτισμού που έχει το κινητο. Τον απενεργοποίησα και δούλεψε, δηλαδή πλέον σβήνει η οθόνη κατά την κλήση όταν βάζω το δάχτυλο επάνω στον αισθητήρα. Αυτό δεν είναι χαζό;;;; Καλά που το σκέφτηκα να το δοκιμάσω χθες και δεν πρόλαβα να μπω στην διαδικασία unroot-jig, αποστολή στην samsung κτλ κτλ κτλ!!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.χαζευα το λευκο γαλαξια στο νετ.τι κουκλι ειναι αυτο?θα με βαλει στον πειρασμο να το αλλαξω.ηθελα να ρωτησω....οταν γινεται αναβαθμιση στην 2.3.4 υπαρχει βελτιωση και στην καμερα?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα του αισθητήρα φωτισμού που δεν δούλευε, διαπίστωσα τελικά το εξής περίεργο. Ότι αυτός δεν δουλεύει (απενεργοποιείτε) στην αυτόματη ρύθμιση φωτισμού που έχει το κινητο. Τον απενεργοποίησα και δούλεψε, δηλαδή πλέον σβήνει η οθόνη κατά την κλήση όταν βάζω το δάχτυλο επάνω στον αισθητήρα. Αυτό δεν είναι χαζό;;;; Καλά που το σκέφτηκα να το δοκιμάσω χθες και δεν πρόλαβα να μπω στην διαδικασία unroot-jig, αποστολή στην samsung κτλ κτλ κτλ!!

 

Η χαρά μου κράτησε λίγο!:( Το κινητό έχει τελικά πρόβλημα, μια που σταμάτησε να δουλεύει πάλι ο αισθητήρας.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Η χαρά μου τελικά κράτησε λίγο!:( Το κινητό έχει τελικά πρόβλημα, μια που σταμάτησε να δουλεύει πάλι ο αισθητήρας.

 

για την ιστορια, να πω οτι σε μενα εμ αυτοματο φωτισμό όταν μιλω η οθόνη σβήνει, δλδ ο αισθητηρας λειτουγει κανονικα καθώς και η προσαρμογή της φωτεινόττηας αναλογα το περιβάλλον.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Η χαρά μου κράτησε λίγο!:( Το κινητό έχει τελικά πρόβλημα, μια που σταμάτησε να δουλεύει πάλι ο αισθητήρας.

 

Τελικό συμπέρασμα για την τιμή των όπλων. Έκανα μια τελική δοκιμή, μια που έχω συνέχεια το τηλέφωνο με bluetooth. Απενεργοποίησα τη συσκευή bluetooth που έχω με το bluetooth ενεργοποιημένο και πλέον ο αισθητήρας δουλεύει κανονικά. Πάντως κάποιες ελάχιστες φορές ακόμη και με το bluetooth συνδεδεμένο, πρόσεξα ότι πάει να δουλέψει για μια στιγμή ο αισθητήρας και σταματά. Είναι χαζό όμως, γιατί όσο μιλώ με bluetooth η οθόνη μένει ανοιχτή από όσο έχω προσέξει. Κάντε ένα κόπο και ελέγξτε το όσοι έχετε bluetooth και πείτε πως δουλεύει.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Στο νεο market που ειναι το my apps ? που εβλεπες τις εφαρμογες που εχεις εγκαταστησει ?
Link to comment
Share on other sites

Στο νεο market που ειναι το my apps ? που εβλεπες τις εφαρμογες που εχεις εγκαταστησει ?

 

Κάτω αριστερό πλήκτρο..;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...