Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@V@gelis

Βαγγέλη κοιτα αυτο σ ενδιαφέρει. Μεταφέρω τα πάντα ασύρματα απο το SGS2 στο ipad2 μεσω kies. Καταπληκτικό γρήγορο και πανευκολο.http://tapatalk.com/mu/5b8a8ee7-afa2-93ef.jpg

http://tapatalk.com/mu/5b8a8ee7-afb4-ecb5.jpg

http://tapatalk.com/mu/5b8a8ee7-afc4-48fe.jpg

 

 

Sent from my iPhone

 

αν θυμάμαι καλά το kies έχει όριο 100mb.Εγώ έβαλα το https://market.android.com/details?id=com.mobileaction.AmAgent&hl=el και είμαι ok.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς πως μπορώ να διαγράψω κάποιο λογαριασμό mail από το social hub?

Περάσα το Gmail μου αλλά δεν με ικανοποιεί σε κάποια πράγματά και θέλω να το διαγράψω και να το δουλέψω από την official Gmail App.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να διαγράψω κάποιο λογαριασμό mail από το social hub?

Περάσα το Gmail μου αλλά δεν με ικανοποιεί σε κάποια πράγματά και θέλω να το διαγράψω και να το δουλέψω από την official Gmail App.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

καλημέρα Κώστα,

Για να σβήσεις οποιονδήποτε λογαριασμό που έχεις στο social hub, πήγαινε στο ρυθμίσεις-» λογαριασμοί και συγχρονισμός.

Εκεί θα δεις ότι θα σου έχει λογαριασμό gmail for social hub. Τον διαγραφεις και τέλος. Το ίδιο ισχύει και για hotmail, yahoo :-).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι απο τοτε που εγινε αναβαθμιση στο kies,ακομα προσπαθει να δει το κινητο το προγραμμα?οσο κι αν προσπαθησα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,εδω και 1μιση μηνα που ειμαι ενας ευτυχισμενος κατοχος γαλαξια παω να σπασω το κεφαλι μου γιατι δεν μπορω να συνδεσω τον λογαριασμο μου hotmail απο την εφαρμογη email του κινητου,μου βγαζει συνεχεια σφαλμα.καμια ιδεα?
Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,εδω και 1μιση μηνα που ειμαι ενας ευτυχισμενος κατοχος γαλαξια παω να σπασω το κεφαλι μου γιατι δεν μπορω να συνδεσω τον λογαριασμο μου hotmail απο την εφαρμογη email του κινητου,μου βγαζει συνεχεια σφαλμα.καμια ιδεα?

Βάλε το hotmail στην εφαρμογή social hub. Είναι πολύ πολύ καλύτερη και υποστηρίζει και push notifications.

 

****Για όποιον δεν το γνωρίζει, στο social hub υποστηρίζει push notifications άψογα για όλους τους λογαριασμός (gmail, hotmail, yahoo, κ.τ.λ). Το λειτουργώ και μου έρχονται όλα τα mail άμεσα και καμία διαφορά στην αυτονομία, λόγω push.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το hotmail στην εφαρμογή social hub. Είναι πολύ πολύ καλύτερη και υποστηρίζει και push notifications.

 

****Για όποιον δεν το γνωρίζει, στο social hub υποστηρίζει push notifications άψογα για όλους τους λογαριασμός (gmail, hotmail, yahoo, κ.τ.λ). Το λειτουργώ και μου έρχονται όλα τα mail άμεσα και καμία διαφορά στην αυτονομία, λόγω push.

 

Φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση αλλα και παλι δεν γινεται Βγαζει σφαλμα. Μου λεει οτι το username η ο κωδικος ειναι λαθος(φυσικα δεν ειναι λαθος) η ελεξτε τις ρυθμισεις... υποθετω οτι κατι παιζει με το pop αλλα δεν εχω ιδεα

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το hotmail στην εφαρμογή social hub. Είναι πολύ πολύ καλύτερη και υποστηρίζει και push notifications.

 

****Για όποιον δεν το γνωρίζει, στο social hub υποστηρίζει push notifications άψογα για όλους τους λογαριασμός (gmail, hotmail, yahoo, κ.τ.λ). Το λειτουργώ και μου έρχονται όλα τα mail άμεσα και καμία διαφορά στην αυτονομία, λόγω push.

 

Μήπως μπορείς να μου πεις που υπάρχει η ρύθμιση στο social hub για push notifications; Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις που υπάρχει η ρύθμιση στο social hub για push notifications; Ευχαριστώ...

 

Δεν χρειάζεται να κανεις κάτι. Έρχονται μονές τους. Μονό ρύθμισε τους ήχους ειδοποίησης από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής για τον συγκεκριμένο λογαριασμό.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια ,εχω μια απορια ο φιλος μου αγορασε το Galaxy S II απο μαγαζι που κανει εισαγωγη απο Γερμανια.Πως μπορει να κανει αναβαθμιση σε 2.3.4 ή ακομα 2.3.5 .Το κινητο εχει την εκδοση 2.3.3. Μεσω Κies μπορει να κανει? Ευχαριστω για την οποιαδηποτε πληροφορια...

 

καλησπερα ξερει κανεις καμια ιδεα;;;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μια σελίδα πίσω υπάρχει η απάντηση που ψάχνετε. Δεν είναι κακό να κοιτάτε έστω λίγο πίσω τα μηνύματα πριν θέσετε κάποιο ερώτημα.

Και για να μην σας κουράσω ειπώθηκε πως σε 1-2 εβδομάδες θα έχουμε λογικά την αναβάθμιση και εμεις που έχουμε Ελληνικές συσκευές απο Ελληνικά μαγαζιά.

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Μια σελίδα πίσω υπάρχει η απάντηση που ψάχνετε. Δεν είναι κακό να κοιτάτε έστω λίγο πίσω τα μηνύματα πριν θέσετε κάποιο ερώτημα.

Και για να μην σας κουράσω ειπώθηκε πως σε 1-2 εβδομάδες θα έχουμε λογικά την αναβάθμιση και εμεις που έχουμε Ελληνικές συσκευές απο Ελληνικά μαγαζιά.

 

ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα πριν την λες... σε καποιον καλο ειναι να διαβαζεις και εσυ ! στο μηνυμα υπηρχε και η ερωτηση πως μπορω να παω στην 2.3.4 η 2.3.5 . απο οσο ξερω στο εξωτερικο εχοουν κυκλοφορησει οποτε εγω με γερμανικο κινητο λογικα μπορω να βαλω την επισημη με καποιο τροπο ! αυτο ρωτησα :) μηπως ξερεις; δηλαδη αν η samsung germany εχει κυκλοφορησει την 2.3.4 πως μπορω εγω να την βαλω ; (χωρις ρουτ)

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερόμουν σε σένα φίλε μου. Σε πιο πάνω ποστ απαντούσα

 

με συγχωρεις τοτε! μηπως ξερεις καμια λυση ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς. Εμένα το μυαλό μου είναι πότε θα βγεί η καινούρια αναβάθμιση για Ελλάδα να τη βάλω.

Κανένα πρόβλημα για το μπέρδεμα. Να είσαι καλά

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κανεις κάτι. Έρχονται μονές τους. Μονό ρύθμισε τους ήχους ειδοποίησης από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής για τον συγκεκριμένο λογαριασμό.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τι εννοείς, εγώ όταν μπαίνω μέσα στο hub, όταν επιλέγω ένα λογαριασμό mail, με στέλνει στη stock εφαρμογή για τα mail, όπου επιλέγεις χρόνο ανανέωσης και δεν έχει πουθενά push. Αν εκεί βάλω "ποτε" θα έχω push mail?

Εγώ έχω 3 λογαριασμούς mail, 1 gmail, 1 yahoo και 1 imap. Για να έχω παντού push, χρησιμοποιώ gmail για το gmail, yahoo mail για το yahoo και Κ-9 για το imap. Επίσης για να τα βλέπω όλα ενοποιημένα, χρησιμοποιώ τη stock mail εφαρμογή, η οποία ενημερώνεται μόνο όταν μπαίνω εκεί (αφού έχω ήδη λάβει κάποιο push notification από την κάθε εφαρμογή ανάλογα με το mail) Θα ήταν τέλεια αν γινόταν όλα να τα κάνω με μία εφαρμογή αλλά δεν τα έχω καταφέρει με τίποτα μέχρι σήμερα, αν και το έχω παλέψει.

Επίσης από 29 Σεπτεμβρίου, αν και μέχρι τότe όλα δούλευαν καλά, σταμάτησε να μπορεί να συνδεθεί η στοκ mail εφαρμογή με το Yahoo, αν και μέχρι τότε συνδεόταν κανονικά και δεν άλλαξα settings. Η εφαρμογή του Yahoo mail λειτουργεί κανονικά.

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς, εγώ όταν μπαίνω μέσα στο hub, όταν επιλέγω ένα λογαριασμό mail, με στέλνει στη stock εφαρμογή για τα mail, όπου επιλέγεις χρόνο ανανέωσης και δεν έχει πουθενά push. Αν εκεί βάλω "ποτε" θα έχω push mail?

Εγώ έχω 3 λογαριασμούς mail, 1 gmail, 1 yahoo και 1 imap. Για να έχω παντού push, χρησιμοποιώ gmail για το gmail, yahoo mail για το yahoo και Κ-9 για το imap. Επίσης για να τα βλέπω όλα ενοποιημένα, χρησιμοποιώ τη stock mail εφαρμογή, η οποία ενημερώνεται μόνο όταν μπαίνω εκεί (αφού έχω ήδη λάβει κάποιο push notification από την κάθε εφαρμογή ανάλογα με το mail) Θα ήταν τέλεια αν γινόταν όλα να τα κάνω με μία εφαρμογή αλλά δεν τα έχω καταφέρει με τίποτα μέχρι σήμερα, αν και το έχω παλέψει.

Επίσης από 29 Σεπτεμβρίου, αν και μέχρι τότe όλα δούλευαν καλά, σταμάτησε να μπορεί να συνδεθεί η στοκ mail εφαρμογή με το Yahoo, αν και μέχρι τότε συνδεόταν κανονικά και δεν άλλαξα settings. Η εφαρμογή του Yahoo mail λειτουργεί κανονικά.

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Εγω έχω βάλει στο hub ένα Gmail, ένα yahoo και ένα hotmail.

Στο gmail και στο yahoo στις ρυθμίσεις τους, δεν μου ζήτησε να ορισω χρόνο ανανέωσης και αποδεδειγμένα μου έρχονται push notifications. Στο hotmail που μου ζήτησε να ορισω χρόνο το έβαλα στο manual. Προφανώς δεν διαθέτει push γι αυτο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις εγκατεστημένη και την εφαρμογή yahoo mail?

 

Όχι δεν την έχω.

Η μοναδική διάφορα είναι ότι εγω εγκατεστησα τους λογαριασμούς απ ευθείας στο social hub απο την αρχή. Δηλαδή δεν τους είχα εγκαταστήσει πρι στην εφαρμογη mail.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις πως μπορο χωρις να κανω ρουτ να σταματησω να τρεχοουν απο μονες τους οι εφαρμογες οπως ενημερωση λογισμικου ; η οι χαρτες της google κτλ; διοτι τις κλεινω και αυτε ξανα ανοιγουν.

 

επισης ξερει κανεις προγραμμα για fix αλλαγης locale ??

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω πώς ξεχωρίζει αν η συσκευή είναι συνδεδεμένη σε 3G δίκτυο ή GSM.

Εγώ το έχω στο αυτόματο και πάντα φαίνεται η ισχύς του σήματος με τις κλασικές γραμμούλες, χωρίς να υπάρχει κάποια άλλη ένδειξη για 3G σήμα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω πώς ξεχωρίζει αν η συσκευή είναι συνδεδεμένη σε 3G δίκτυο ή GSM.

Εγώ το έχω στο αυτόματο και πάντα φαίνεται η ισχύς του σήματος με τις κλασικές γραμμούλες, χωρίς να υπάρχει κάποια άλλη ένδειξη για 3G σήμα.

 

Οταν μπει σε 3G εμφανιζεται η ενδειξη 3G διπλα στις μπαρες ή το H ή το Η+ αν κατεβαζεις δεδομενα.Κ γω στο αυτοματο το εχω αλλα ειναι μονιμα το 3G εκει.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Και 'γώ έτσι ξέρω ότι πρέπει να δείχνει.

Δοκίμασα και το γύρισα από τις ρυθμίσεις δικτύου σε "μόνο WCDMA" και πάλι δεν δείχνει τίποτε.

Η ένδειξη 3G ή H βγαίνει μόνο όταν ενεργοποιώ τη λήψη πακέτων δεδομένων και ξεκινάει το κατέβασμα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...