Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους/ες..

σχετικα καινουργια εδω :) οποτε καλως σας βρηκα..

για να μπαινω στο θεμα..καλοριζικο σε οσους τυχερους το παρελαβαν ηδη..(εγω αργω ακομα...παρηγγειλα μεν,απο Ελληνικο καταστημα δε..απο 23/5 και μετα παραλαβη...σνιφφφ)

Γραφω αυτη τη στιγμη..οχι γιατι θελω να ρωτησω κατι..αλλα γιατι θελω συμπαρασταση ως προς την αναμονη:O

εχω δει σχεδον ολα τα reviews και εχω αποφασισει οτι απλα ειναι οντως το καλυτερο smartphone για το 2011 και παιρνοντας απο τα χερια μου,Nexus S,Atrix και τωρα ενα Incredible S...εχω να πω οτι και στα 3 απο αυτα κατι ελειπε αλλα στο Galaxy S,μαλλον δεν λειπει τιποτα:)

Τεσπα..τελος το offtopic..καλη αναμονη σε εμας τους υποψηφιους και θα παρακολουθω το thread στενα :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να μου πεις πως μπορώ να το κάνω παραγγελία? :cool:

 

Πάρε την Δευτέρα ή αύριο το πρωι ένα τηλέφωνο να το κλείσεις και αν είσαι Αθήνα πετάγεσαι και το παίρνεις(Αγ. Παρασκευή),αν όχι στο στέλνει με courier;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους/ες..

σχετικα καινουργια εδω :) οποτε καλως σας βρηκα..

για να μπαινω στο θεμα..καλοριζικο σε οσους τυχερους το παρελαβαν ηδη..(εγω αργω ακομα...παρηγγειλα μεν,απο Ελληνικο καταστημα δε..απο 23/5 και μετα παραλαβη...σνιφφφ)

Γραφω αυτη τη στιγμη..οχι γιατι θελω να ρωτησω κατι..αλλα γιατι θελω συμπαρασταση ως προς την αναμονη:O

εχω δει σχεδον ολα τα reviews και εχω αποφασισει οτι απλα ειναι οντως το καλυτερο smartphone για το 2011 και παιρνοντας απο τα χερια μου,Nexus S,Atrix και τωρα ενα Incredible S...εχω να πω οτι και στα 3 απο αυτα κατι ελειπε αλλα στο Galaxy S,μαλλον δεν λειπει τιποτα:)

Τεσπα..τελος το offtopic..καλη αναμονη σε εμας τους υποψηφιους και θα παρακολουθω το thread στενα :p

 

Κλαίρη παει και το atrix που σου έδωσα; Έχεις γίνει χειρότερη κι απο μένα :lol:

Το galaxy s 2 πράγματι είναι απο τα καλύτερα android του 2011 και πρακτικά υστερεί κατ´εμε μόνο στα μετριοτατα πλαστικά του και στο αδιάφορο design του.

Κατα τα αλλα είναι χαρακτηριστική η αρτιότητα του κι η σταθερότητα του ακόμα και με την πρώτη έκδοση λογισμικού. Εμπορικά θα είναι τεράστια επιτυχία, μεγαλύτερη κι απο τον προκατοχο του...

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά και για όποιον ενδιαφέρεται, αναφέρω ότι λόγω του ότι έχω το galaxy s, έχω μαζέψει και έχω φτιάξει αρκετά πράγματα και αρκετούς οδηγούς στο blog μου. Υποθέτω ότι τα περισσότερα από αυτά θα είναι ίδια η παρόμοια και στο galaxy s 2.

Υπάρχουν οδηγοί για συγχρονισμό, εορτολόγιο, μπαταρία, και αρκετά ακόμα.

 

Εκτός απροόπτου κάποια στιγμή θα πάρω κι' εγώ το sgs 2, οπότε θα συνεχίσω να προσθέτω νέα πράγματα και γι' αυτή την συσκευή.

Για όποιον ενδιαφέρεται εδώ είναι :

http://antonis-news.blogspot.com

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-OQJjtftD_g&feature=player_embedded]YouTube - Samsung Galaxy S II Hardware Review[/ame]

 

http://pocketnow.com/android/samsung-galaxy-s-ii-hardware-review-video

Link to comment
Share on other sites

Χαχα...Βαγγελη δεν σου ειπα ποτε οτι δεν ειμαι χειροτερη απο'σενα :-)

Ειναι αρρωστεια οπως και να το κανεις,αλλα η αληθεια ειναι οτι ημουν αναμεσα στο S2 και στο sensation αλλα..το samsung με κερδισε..τι να πεις?

Οσο για το atrix,ειναι αλλη ιστορια,παντως με απογοητευσε

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η κατάσταση έχει ξεφύγει λίγο με την expansys είπα να μην το αφήσω έτσι: http://www.digitallife.gr/expansys-online-store/

Ελπίζω κάποια στιγμή η κατάσταση να αλλάξει και επιτέλους να σοβαρευτούν και αυτοί και όσοι άλλοι παίζουν με τα νεύρα και την υπομονή μας...

 

Πόσο δίκιο έχεις φίλε, εγώ πήγα τους πλήρωσα με κατάθεση στην τράπεζα που μου υπέδειξαν αυτοί σε δικό τους λογαριασμό και εδώ και 5 μέρες τους τηλεφωνώ καθημερινά και μου λένε ότι δε βλέπουν τα χρήματα για να μου στείλουν το τηλέφωνο. Τους έστειλα και το καταθετήριο και πάλι τα ίδια μου λένε! Και δε σηκώνουν το ρημάδι το τηλέφωνο να πάρουν την τράπεζα για επιβεβαίωση. Μουέχουν σπάσει τα νεύρα!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα...Βαγγελη δεν σου ειπα ποτε οτι δεν ειμαι χειροτερη απο'σενα :-)

Ειναι αρρωστεια οπως και να το κανεις,αλλα η αληθεια ειναι οτι ημουν αναμεσα στο S2 και στο sensation αλλα..το samsung με κερδισε..τι να πεις?

Οσο για το atrix,ειναι αλλη ιστορια,παντως με απογοητευσε

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk

 

Και το sensation ειναι εξαιρετικη συσκευη, με σαφως ανωτερη ποιοτητα κατασκευης και οθονη με καλυτερη αναλυση (βαλτα διπλα διπλα και θα δεις οτι σου δινει περισσοτερη πληροφορια σε μενου κι εφαρμογες, χωρις να ζουμαρεις), αλλα με "ξεβαμμενη" συγκριτικα με το s2 χρωματικη παλετα. Το sense στη νεα του εκδοση κατα πολυ ανωτερο απο το UI της Samsung και αρκετες αλλες μικρες λεπτομερειες (οπως το πιο ομορφα -αισθητικα- αποτελεσμα των επιμερους μενου, προεγκατεστημενων εφαρμογων κλπ).

Το ατριξ με παραξενευει που λες οτι σε απογοητευσε, στειλε ενα μηνυμα να μου πεις τους λογους γιατι τη θεωρω εξαιρετικη συσκευη.

Για να επιστρεψουμε on topic τωρα, μολις δοκιμασω κι εγω το S2 θα εστιασω στην υποθεση αυτονομια (τα αλλα λιγο πολυ τα ειδα και ξερω τι να περιμενω) με την τελευταια ROM και τη 1650 mah μπαταρια.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Θα σας περιγράψω το δικό μου σενάριο χρήσης, στην ουσία, της δεύτερης μέρας με αρκετή χρήση ανά περιόδους.

Βγήκε από το φορτιστή 07:10 το πρωί.

Από τις 08:00 έως τις 09:00 μουσική (mp3s) και ραδιόφωνο με ακουστικά μέχρι να φτάσω στη δουλειά.

Μετά λίγη χρήση, μερικά μηνύματα, 5-6 κλήσεις διάρκειας 2-3 λεπτών, λίγο market με HSPA+, κλπ, μέχρι τις 16:30.

Παίξιμο μαζί του μέχρι να φτάσω σπίτι στις 17:40. Λίγα games, περιήγηση στο menu και λίγο αδρανές.

Μέχρι εκεί η μπαταρία είναι λίγο πιο πάν από την μέση.

 

Μέχρι τις 19:30 ήταν ελάχιστη η χρήση, 2-3 μηνύματα, 1 κλήση.

 

Μετά τις 19:30 συναντιέμαι με ένα φίλο και μπαίνουμε wifi και κατεβάζουμε ευφαρμογές, κάνουμε restarts, δοκιμάζουμε camera, menu, ρυθμίσεις κλπ για περίπου 1 ώρα πολύ έντονης χρήσης.

Η μπαταρία έφτασε στο 20% περίπου.

 

Δεν την φόρτισα το βράδυ. Είχε φτάσει στο ~12%. Η χρήση ήταν ελάχιστη μέχρι τις 03:30. Και μετά το έβαλα σε λειτουργία πτήσης.

 

Τελικά κατάφερα να το κάνω να "κλείσει" από μπαταρία το πρωί που ξύπνησα, αφού είχε πέσει στο 10%. Με έντονη χρήση, 4-5 εγκαταστάσεις εφαρμογών μέσω HSPA και 2 κλήσεις των 2-3 λεπτών.... Παφ! Samsung Logo και είναι πλέον απενεργοποιημένο.

 

Για τα δικά μου κρητήρια η αυτονομία είναι πάνω από ικανονποιητική αφού έχω ρυθμίσει τα γραφικά στη μέγιστη ποιότητα και όπως ξέρουμε η οθόνη είναι που κάνει το 50%+ της κατανάλωσης.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ότι τελικά τα 1080p video του youtube τα μασάει ΜΕΣΑ ακόμα και από τον browser. Ακόμα και desktop PC δυσκολεύεται και το GS2 δεν καταλαβαίνει μια. ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

620 το έχει(όσο κοστίζει και στο expansys περίπου;)..... http://www.expansys.com/samsung-i9100-galaxy-s-ii-16gb-209114/ ...... http://www.xe.com/ucc/convert/?Amount=533.07&From=GBP&To=EUR .......) και γλυτώνεις αναμονές κλπ.,μου είπε πως και την Δευτέρα θα φέρει άλλα 10 κομμάτια.

 

Μπορώ να δώσω τα χρήματα με αντικαταβολή?? :worry:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παρηγγειλα άπο handec τελικα, τους εχει ερθει stock γραφουν στο site αλλα για ενα περιεργο λογο λεει dispatch 2-3 days ! Το εχει αγορασει κανεις απο αυτους; Κι αν ναι το παρελαβε ηδη η περιμενει ακομα;
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δώσω τα χρήματα με αντικαταβολή?? :worry:

 

http://www.vnp.gr/index.php?target=pages&page_id=payment_methods

Δέχεται αντικαταβολή σε όλη την Ελλάδα απ΄ότι ξέρω κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσω τις επαφές μου απο το htc touch hd στον γαλαξία χωρίς να κάνω μπακαλικές ενέργειες?? :lol:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Μεγεια στους εως τωρα κατοχους.

Να κανω με τη σειρά μου μια-δυο ερωτησεις.

1)διαβασα εδω σε προηγούμενα post οτι κλειδωνει πολύ γρήγορα το gps σε κλειστό χώρο.Γινεται αυτο?

2)Θα ηθελα να ρωτησω επίσης περι της οθόνης, τι αίσθηση δίνει?χαράσσεται ευκολα?θελει ιδιαίτερη προσοχή?

έχει κατι ιδιαίτερο αυτό το Gorilla Glass display?

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Και screencapture χωρίς root(πρώτα πατάμε κεντρικό πλήκτρο και αμέσως το πλήκτρο κλειδώματος χωρίς να αφήσουμε το κεντρικό πλήκτρο)
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια! Απο προχτες το εχω και εγω στα χερια μου! Σφαιρατο, στυλατο και η αυτονομια του σε σχεση παντα με το iphone πολυ καλυτερη (εμενα μου βγαζει μιση μερα παραπανω). Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι (συγνωμη αν ακουστει ασχετη η ερωτηση)..

Θελω να του βαλω μια 32αρα καρτα μνημης. Εδω λοιπον ερχομαι να ρωτησω...

α) βλεπω οτι υπαρχουν καρτες SD και SDHC. Η διαφορα τους ποια ειναι? Και ποια πρεπει να παρω για το γαλαξια?

β)Παιζει ρολο το class που γραφει διπλα ? αλλες εχουν class 2, αλλες 4, αλλες 10...

γ) Γενικα ισχυει οτι οσο πιο ακριβη θα ειναι η καρτα τοσο καλυτερη θα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω μιας και τσ επόνες μέρες θα παραγγείλω το κινητό κάτι διαβασα σε προηγούμενα ποστ ότι άμα έχεις εταιρικό afm σου αφαιρουν το φπα ακόμη και τα ξένα site. Έχει ενας φίλος μου μπορώ να το χρησιμοποιήσω εκ μέρους του ? σε ποια site ισχ΄θει αυτό και ποιές έιναι οι διαδικασίες.
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια! Απο προχτες το εχω και εγω στα χερια μου! Σφαιρατο, στυλατο και η αυτονομια του σε σχεση παντα με το iphone πολυ καλυτερη (εμενα μου βγαζει μιση μερα παραπανω). Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι (συγνωμη αν ακουστει ασχετη η ερωτηση)..

Θελω να του βαλω μια 32αρα καρτα μνημης. Εδω λοιπον ερχομαι να ρωτησω...

α) βλεπω οτι υπαρχουν καρτες SD και SDHC. Η διαφορα τους ποια ειναι? Και ποια πρεπει να παρω για το γαλαξια?

β)Παιζει ρολο το class που γραφει διπλα ? αλλες εχουν class 2, αλλες 4, αλλες 10...

γ) Γενικα ισχυει οτι οσο πιο ακριβη θα ειναι η καρτα τοσο καλυτερη θα ειναι?

 

a) SDHC Σημαίνει SD High Capacity και νομίζω ότι όλες οι κάρτες πάνω από 2GB θεωρούνται και είναι SDHC. Στο galaxy παίζουν όλες αλλά αναγκαστικά θα πρέπει να κοιτάξεις SDHC λόγω μεγέθους..

 

β)To class έχει να κάνει με την ταχύτητα της κάρτας.. Λογικά με class 4 δεν θα έχεις πρόβλημα και αν είναι μεγάλη η διαφορά στην τιμή με class 6 ή 10, τότε αρκέσου στην 4άρα..

 

γ) Εγώ συνήθως παίρνω φτηνές κάρτες και δεν είχα ποτέ πρόβληματα αξιοπιστίας..

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια! Απο προχτες το εχω και εγω στα χερια μου! Σφαιρατο, στυλατο και η αυτονομια του σε σχεση παντα με το iphone πολυ καλυτερη (εμενα μου βγαζει μιση μερα παραπανω). Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι (συγνωμη αν ακουστει ασχετη η ερωτηση)..

Θελω να του βαλω μια 32αρα καρτα μνημης. Εδω λοιπον ερχομαι να ρωτησω...

α) βλεπω οτι υπαρχουν καρτες SD και SDHC. Η διαφορα τους ποια ειναι? Και ποια πρεπει να παρω για το γαλαξια?

β)Παιζει ρολο το class που γραφει διπλα ? αλλες εχουν class 2, αλλες 4, αλλες 10...

γ) Γενικα ισχυει οτι οσο πιο ακριβη θα ειναι η καρτα τοσο καλυτερη θα ειναι?

 

α)SDHC ειναι τελευταίας γενιας και ειναι πιο γρήγορες. εσυ θες micro SDHC για το galaxy S2, αν παρεις SDHC απλα θα ειναι πολυ μεγαλη και δεν θα μπαινει.

β)οσο μεγαλύτερο class τοσο πιο γρηγορες ταχύτητες, για εμενα μια class 6 ειναι μια χαρα ταχύτατη.

γ) οχι ακριβος ετσι.

 

Εγω εχω αυτην και ειμαι πολυ ευχαριστημένος

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια! Απο προχτες το εχω και εγω στα χερια μου! Σφαιρατο, στυλατο και η αυτονομια του σε σχεση παντα με το iphone πολυ καλυτερη (εμενα μου βγαζει μιση μερα παραπανω). Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι (συγνωμη αν ακουστει ασχετη η ερωτηση)..

Θελω να του βαλω μια 32αρα καρτα μνημης. Εδω λοιπον ερχομαι να ρωτησω...

α) βλεπω οτι υπαρχουν καρτες SD και SDHC. Η διαφορα τους ποια ειναι? Και ποια πρεπει να παρω για το γαλαξια?

β)Παιζει ρολο το class που γραφει διπλα ? αλλες εχουν class 2, αλλες 4, αλλες 10...

γ) Γενικα ισχυει οτι οσο πιο ακριβη θα ειναι η καρτα τοσο καλυτερη θα ειναι?

Καλησπέρα, νομίζω:

α)SECURE DIGITAL VS SECURE DIGITAL HIGH CAPACITY = απλά οι δεύτερες είναι το πιο πρόσφατο forma και υποστηρίζει μεγαλύτερα μεγέθη π.χ. δεν υπάρχουν 16gb, 32gb σε απλές SD

β)Παίζει όσο μεγαλύτερο τόσο το καλύτερο

γ)Θα σου έλεγα να αποφεύγεις τα κινέζικα αλλά σχεδόν όλα εκεί κατασκευάζονται, αλλα ναί αυτό που λές γενικά ισχύει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...