Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο είναι φανταστικό! Από κάθε άποψη!

Την αυτονομία θα την ελέγξω τις επόμενες ημέρες.

Η κάμερα και το βίντεο αρκετά υψηλής ποιότητας. Κρίμα που η Samsung δεν το προωθεί και με αυτά.

Το service menu είναι ενεργό με τον κωδικό *#*#197328640#*#* και περιλαμβάνει και netmonitor που με ενδιαφέρει.

Η οθόνη εκπληκτική.... Προς το παρών ακόμα το περιεργάζομαι.

Ο ήχος κλήσης πολύ καλός όπως επίσης και η σηματοδοσία.

 

Να αναφέρω ότι έχω χρησιμοποιήσει αρκετές high end συσκευές στο παρελθόν όταν έβγαιναν (Nokia 3650, N70, N80, HTC TyTN2, HD2, Nokia N900, N8) προς αποφυγεί παρεξηγήσεων όπως αναφέρθηκε από διάφορους χρήστες εδώ μέσα.:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη παιδιά είμαι χρήστης του HTC Desire HD. Ενδιαφέρομαι για το Samsung Galaxy S2. Όμως έλεος, κάποιος το αγόρασε, περιμένουμε να δούμε εντυπώσεις και έχετε γεμίσει ένα φόρουμ σχετικά με έναν φορτιστή. Λες και δεν μπορείτε να πάρετε έναν αντάπτορα, ή για παραγγελίες από expansys ή από άλλα μαγαζιά. Συγγνώμη που επεμβαίνω έτσι, αλλά αυτό το thread θα έπρεπε να λεγόταν (Οrdering the Samsung SII. Shops and Packing. Kάτι τέτοιο δηλαδή). Aς δούμε τι θα μας πει ο συμφουρίτης που το αγόρασε ο άνθρωπος!

.

Αυτο ακριβός θα έλεγα και εγώ.Φορτιστές μπορούμε όλοι να βρούμε.Δηλαδή θα δώσω 600€ για την συσκευή και θα κ_λόσω στα άλλα 20-30€;Και κάντε και λίγο υπομονή με τις παραγγελίες σας όσοι δεν τα έχετε ακόμα.Θα τα πάρετε.Σκοπός του thread είναι να μάθουμε τί κάνει η συσκευή και όχι την καθυστέρηση στις παραγγελίες σας. Και είναι εκνευριστικό να θέλω να διαβάσω reviews απο τα παιδιά που το έχουν και αντ αυτου να βλέπω για παραγγελίες απο expansys και handtech.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης παιδιά ένας user του Galaxy S, θα μπορούσε να γράψει κάποια στοιχεία της συσκευής του, στα οποία δεν είναι ευχαριστημένος, ούτως ώστε ο κάτοχος του Galaxy SII να απαντήσει για να δούμε και τις διαφορές ;. Για την μπαταρία θα χρειαστεί αρκετές ημέρες για να βγει το πόρισμα. Γιατί και εγώ να αγόραζα τώρα το SII δεν θα μπορούσα να κάνω καλή ενημέρωση, μιας και δεν ξέρω το Galaxy S. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας user του Galaxy S, θα μπορούσε να γράψει κάποια στοιχεία της συσκευής του, στα οποία δεν είναι ευχαριστημένος, ούτως ώστε ο κάτοχος του Galaxy SII να απαντήσει για να δούμε τις διαφορές ;. Για την μπαταρία θα χρειαστεί αρκετές ημέρες για να βγει το πόρισμα. Γιατί και εγώ να αγόραζα τώρα το SII δεν θα μπορούσα να κάνω καλή ενημέρωση, μιας και δεν ξέρω το Galaxy S.

 

τα μονα αρνητικα κατα την αποψη μου στο galaxy s ειναι η τα μικροκοληματα σε βαριες σελιδες με flash περιεχομενο και το καρεδιασμα που κανει οταν κανεις scroll γρηγορα στη σελιδα και η απουσια φλας στην καμερα κατι που εχουν διορθωθει

και υπαρχει και usb otg και συνδεση MHL για προβολη hd περιεχομενου στην τηλεοραση οποτε η συσκευη πιστευω ειναι υπερπληρης :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει κάποιος τι λέει το bluetooth . Αν είναι σταθερό χωρίς αποσυνδέσεις με τα ακουστικά και αν η συνομιλία είναι καθαρή. Βάζω στο συρτάρι το iphone για αυτόν και μόνο τον λόγο και πάω στο S. Ελπίζω να μην με απογοητεύσει.

 

Η συνομιλία πεντακάθαρη, ο χρόνος σύνδεσης με το ακουστικό Samsung HM 1000 αστραπή, και φυσικά καμμία αποσύνδεση. Βέβαια για να ειμαι ειλικρινής και στο Galaxy S δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο Bluetooth . Προχώρα αφοβα αν αυτό ειναι το μόνο σου μέλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τη συσκευή με ακουστικό bluetooth και συνεργάζεται πολύ καλά. Η ποιότητα ήταν αρκετά καλή. :)

Δοκίμασα με BT Nokia BH-214.

 

Σας ανέβασα μερικές φωτογραφίες και ένα video 1080p να δείτε!

 

Video: http://www.youtube.com/watch?v=04bkJy3F3ck

Photos: https://rapidshare.com/files/460760704/galaxy_s2_sample_pictures.rar

Link to comment
Share on other sites

Στείνω το τηλέφωνο εδώ και μερικές ώρες μεταφέροντας τα δεδομένα μου από το Optimus 2X. Έχουν περάσει από τα χέρια μου πάρα πάρα πολλά Smartphones. Με το συγκεκριμένο έχω μείνει με ανοικτό το στόμα. Δεν σταματάει και δεν κομπιάζει ΠΟΥΘΕΝΑ!
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το έχουν ήδη αγοράσει.

Μια ερώτηση μόνο, η γραμματοσειρά στον τηλεφωνικό κατάλογο είναι μεγάλη με αποτέλεσμα να βλέπεις το μισό ονοματεπώνυμο ή πιο 'ανθρώπινη';

Το συνηθίζει αυτό η Samsung.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στείνω το τηλέφωνο εδώ και μερικές ώρες μεταφέροντας τα δεδομένα μου από το Optimus 2X. Έχουν περάσει από τα χέρια μου πάρα πάρα πολλά Smartphones. Με το συγκεκριμένο έχω μείνει με ανοικτό το στόμα. Δεν σταματάει και δεν κομπιάζει ΠΟΥΘΕΝΑ!

 

Για κανε και μια σύγκριση σε σχέση με το 2X. Εγώ ήμουν εν αναμονή τις κυκλοφορίας και τον 2 συσκευών και κρατήθηκα περιμένοντας τελικά να πάρο το s2

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το έχουν ήδη αγοράσει.

Μια ερώτηση μόνο, η γραμματοσειρά στον τηλεφωνικό κατάλογο είναι μεγάλη με αποτέλεσμα να βλέπεις το μισό ονοματεπώνυμο ή πιο 'ανθρώπινη';

Το συνηθίζει αυτό η Samsung.

 

Παντού είναι μέγαλες οι γραμματοσειρες στο s2, να ξεχάσεις -δυστυχώς- τα ωραία dpi και τις εκλεπτυσμενες γραμματοσειρες του streak που υποθέτω ότι έχεις.

Καλοριζικο σε όσους παρέλαβαν και σήμερα. Να προτείνω μόνο σε όσους θέλουν, με μια αναζήτηση στο forum θα βρουν το calibri.apk που είχα φτιάξει παλιότερα, για να προστεθεί στις επιλογές των γραμματοσειρων η ομωνυμη γραμματοσειρα και να αντικαταστησετε τις απαράδεκτες που έχει η samsung (δυστυχώς το συνηθίζουν αυτο οι Κορεάτες). Ήταν η πρώτη κίνηση που έκανα στο s2 που δοκίμασα προ ημερών. Αξίζει τον κόπο...

Υ.Γ. Αν δε το βρείτε πείτε μου να το ανεβασω πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Μια αναφορά για όσους συμφορουμήτες έιναι σε Αγγλία ,η O2 έκανε pull την προσφορά που έιχε με 399λίρες για συσκευή μόνη της στα καταστήματα.Και επειδή το ίδιο είχε γίνει με το Galaxy S το 1 που αρχικά έκανε 300λίρες και μετά το βάλαν στις 500 παίζει να είναι όποιος πρόλαβε τον κύριον είδε.

 

Έτρεχα όλη μέρα σήμερα για να βρώ μία συσκευή.Από το site όμως στέλνουν ακόμα οπότε όσοι διστάζουν να ξέρουν ότι δεν έχουν πολύ καιρό.Αύριο θα το έχω και θα σας πω εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω που ενοχλήθηκες .Την προσωπική του άποψη έγραψε ο άνθρωπος και μάλιστα σε σχέση με το αμέσως προηγούμενό του κινητό.Που διαφέρει αυτό που ζητάς με αυτό που έγραψε ο φίλος;!!!!

Καταρχήν φίλε μου δεν έγραψα και δεν άφησα να εννοηθεί ότι ενοχλήθηκα, γιατί πολύ απλά δεν με ενόχλησε κάτι.

Ο φίλος έγραψε ότι ο browser του desire είναι καλύτερος και ότι κάνει αυτόματη προσαρμογή του κειμένου, ενώ το galaxy δεν το κάνει. Και για λίγο όπως είδες, δημιουργήθηκε μια μικρή σύγχυση, διότι πολλοί άρχισαν να απορούν και πήγε το μυαλό μας στο αρνητικό.

Το ποστ μου το έγραψα παίρνοντας την σκυτάλη από το συγκεκριμένο, χωρίς να θέλω να δημιουργήσω κάποιο αρνητισμό.

Και όπως ανέφερα, σχεδόν σε κάθε τόπικ νέας συσκευής, παρατηρούνται φαινόμενα λάθος εντυπώσεων οι οποίες προέρχονται από το διαφορετικό μέτρο σύγκρισης που έχει ο καθένας που γράφει ένα σχόλιο για μια συσκευή που μόλις παρέλαβε.

Πολλοί από εδώ μέσα θα θυμούνται τι είχε γίνει στο τόπικ τού hd2, όπου είχαμε άτομα που το εκθείαζαν και την ίδια στιγμή άτομα που έλεγαν ότι η συσκευή έχει πολλά προβλήματα. Και θυμάμαι πόσο μεγάλη σύγχυση είχα κι' εγώ, που ήθελα να αγοράσω την συσκευή, και άργησα 1 μήνα να την πάρω μέχρι να ξεκαθαριστεί τελικά αν όντως η συσκευή ήταν καλή η όχι.

Τέτοια φαινόμενα θέλω να προλάβω. αυτό τον σκοπό είχε το ποστ μου και μόνο αυτό.

 

Εννοείτε ότι δεν θέλω να μειώσω κανέναν με το ποστ μου. Το τονίζω αυτό.

Και συγνώμη για το off topic.

 

Από την μεριά μου θα ήθελα από τα παιδιά που το παρέλαβαν να κοιτάξουν τα εξής :

1) πως τα πάει με τον συγχρονισμό gmail. Δοκιμάστε από τον υπολογιστή να αλλάξετε μια επαφή και να δείτε πόσο γρήγορα θα ενημερωθεί το κινητό. Δοκιμάστε επίσης να σβήσετε ένα mail από τον υπολογιστή, και δείτε πόσο γρήγορα θα ενημερωθεί το κινητό.

 

2) βάλτε στο gmail το εορτολόγιο να δούμε αν όλα είναι οκ.

 

3) δοκιμάστε στον μαμά browser να ανοίξετε 5-6 παράθυρα και φορτώστε και flash σελίδες.

 

4) δοκιμάστε επίσης στον μαμά browser να ανοίξετε την σελίδα 2advanced.com , η οποία είναι φτιαγμένη σε φουλ flash, και πείτε μας πως παίζει και αν είναι smooth.

 

5) δοκιμάστε να τραβήξετε μια φωτογραφία σε κάτι κοντινό, να δούμε πόσο δυνατό είναι το φλας. Το ρωτάω γιατί στο hd2 σε κοντινές φωτογραφίες, το φλας σε τύφλωνε.

 

6) δοκιμάστε να ανοίξετε ένα βίντεο στο youtube από την εφαρμογή του youtube (όχι από τον browser). Μόλις ξεκινήσει να παίζει, πατήστε παύση και πατήστε το κεντρικό πλήκτρο να κάνετε την εφαρμογή minimise. Ανοίξτε μια άλλη εφαρμογή και βγείτε. Γυρίστε ξανά στην εφαρμογή youtube και πείτε μας αν χρειαστεί να φορτώσει ξανά το βίντεο από την αρχή.

 

Αν θυμηθώ και κάτι άλλο θα το γράψω :).

 

Καλορίζικο και πάλι σε όλους !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

.....

 

Από την μεριά μου θα ήθελα από τα παιδιά που το παρέλαβαν να κοιτάξουν τα εξής :

1) πως τα πάει με τον συγχρονισμό gmail. Δοκιμάστε από τον υπολογιστή να αλλάξετε μια επαφή και να δείτε πόσο γρήγορα θα ενημερωθεί το κινητό. Δοκιμάστε επίσης να σβήσετε ένα mail από τον υπολογιστή, και δείτε πόσο γρήγορα θα ενημερωθεί το κινητό.

 

2) βάλτε στο gmail το εορτολόγιο να δούμε αν όλα είναι οκ.

 

3) δοκιμάστε στον μαμά browser να ανοίξετε 5-6 παράθυρα και φορτώστε και flash σελίδες.

 

4) δοκιμάστε επίσης στον μαμά browser να ανοίξετε την σελίδα 2advanced.com , η οποία είναι φτιαγμένη σε φουλ flash, και πείτε μας πως παίζει και αν είναι smooth.

 

5) δοκιμάστε να τραβήξετε μια φωτογραφία σε κάτι κοντινό, να δούμε πόσο δυνατό είναι το φλας. Το ρωτάω γιατί στο hd2 σε κοντινές φωτογραφίες, το φλας σε τύφλωνε.

 

6) δοκιμάστε να ανοίξετε ένα βίντεο στο youtube από την εφαρμογή του youtube (όχι από τον browser). Μόλις ξεκινήσει να παίζει, πατήστε παύση και πατήστε το κεντρικό πλήκτρο να κάνετε την εφαρμογή minimise. Ανοίξτε μια άλλη εφαρμογή και βγείτε. Γυρίστε ξανά στην εφαρμογή youtube και πείτε μας αν χρειαστεί να φορτώσει ξανά το βίντεο από την αρχή.

 

Αν θυμηθώ και κάτι άλλο θα το γράψω :).

 

Καλορίζικο και πάλι σε όλους !!!!

 

στο 6 ειμαι σιγουρος οτι θα παιξει απο την αρχη...

δεν ειναι θεμα κινητου, ειναι θεμα android

Edited by Tyxerakias
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

στο 6 ειμαι σιγουρος οτι θα παιξει απο την αρχη...

δεν ειναι θεμα κινητου, ειναι θεμα android

Λογικά έτσι που τα λες θα είναι Βασίλη. Απλά θέλω να δω αν άλλαξαν κάτι στην 2.3.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έτσι που τα λες θα είναι Βασίλη. Απλά θέλω να δω αν άλλαξαν κάτι στην 2.3.

 

εφοσον εχουμε δοκιμασει και εμεις την 2.3.3 (galaxy s) να σου πω οτι δεν αλλαζει τιποτα απολυτως, πλην του οτι γινεται πιο γρηγορη η συσκευη γενικοτερα και στο browsing και καλυτερη διαχειριση μπαταριας, τιποτα αλλο

οποτε δεν βλεπω να εχει κατι παραπανω το gs2

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μια αναφορά για όσους συμφορουμήτες έιναι σε Αγγλία ,η O2 έκανε pull την προσφορά που έιχε με 399λίρες για συσκευή μόνη της στα καταστήματα.Και επειδή το ίδιο είχε γίνει με το Galaxy S το 1 που αρχικά έκανε 300λίρες και μετά το βάλαν στις 500 παίζει να είναι όποιος πρόλαβε τον κύριον είδε.

 

Έτρεχα όλη μέρα σήμερα για να βρώ μία συσκευή.Από το site όμως στέλνουν ακόμα οπότε όσοι διστάζουν να ξέρουν ότι δεν έχουν πολύ καιρό.Αύριο θα το έχω και θα σας πω εντυπώσεις...

 

Εχω ενα ξαδερφο στο Μαντσεστερ και μου το εχει αναφερει αυτο οτι βρηκε το γαλαξια2 με 399 λιρες... Pay n GO

Και του ειπα να παει να ρωτησει αν ειναι sim free-unlocked ... (Ακομα να παει παντως...)

Δηλαδη τωρα η τιμη θα παει σε πιο ψηλα επιπεδα? επισης γνωριζειε αν ειναι sim free to 399lires pay n go ?

Link to comment
Share on other sites

επισης αν μπορουσε καποιος να δοκιμασει και την ακριβεια του gps

 

Ναι κι εμενα με ενδιαφέρει πολύ το gps.Ακρίβεια και ποσο γρήγορα κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ξαδερφο στο Μαντσεστερ και μου το εχει αναφερει αυτο οτι βρηκε το γαλαξια2 με 399 λιρες... Pay n GO

Και του ειπα να παει να ρωτησει αν ειναι sim free-unlocked ... (Ακομα να παει παντως...)

Δηλαδη τωρα η τιμη θα παει σε πιο ψηλα επιπεδα? επισης γνωριζειε αν ειναι sim free to 399lires pay n go ?

το pay n go μεταφράζεται ελεύθερα στην γλώσσα μας σαν καρτοκινητό και 99% είναι sim free.

Ναι κι εμενα με ενδιαφέρει πολύ το gps.Ακρίβεια και ποσο γρήγορα κλειδώνει.

μετά τις πατάτες της eclair στον ορίτζιναλ γαλαξία τα πράγματα διορθώθηκαν στις 2.2/2.2.1/2.3.2/2.3.3 οπότε λογικά δεν νομίζω να μην το έχουνε φτιάξει.. αλλά καλό είναι να το επιβεβαιώσει κάποιος που έχει το κινητό :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ξαδερφο στο Μαντσεστερ και μου το εχει αναφερει αυτο οτι βρηκε το γαλαξια2 με 399 λιρες... Pay n GO

Και του ειπα να παει να ρωτησει αν ειναι sim free-unlocked ... (Ακομα να παει παντως...)

Δηλαδη τωρα η τιμη θα παει σε πιο ψηλα επιπεδα? επισης γνωριζειε αν ειναι sim free to 399lires pay n go ?

 

Δεν είναι sim free αλλά ακουσα για πάκι με καταστήματα κινητής ανεξάρτητα που το ξεκλειδώνουν για 15λίρες.Πάντως σε τέτοιο υμεγάλου profile συσκευή θα βγει σίγουρα unlock όπως είχε γίνει και με το ένα..Πολύς κόσμος το θέλει..

 

Για το τι μέλει γενέσθαι δεν ξέρω αλλά δεδομένου οτί η στανταρ τιμή του είναι 500 και 550 sim free το 399 δεν πιστεύω ότι θα έρθει ξανά.Άσε που η ισοτιμία λίρας euro είναι χαμηλή αυτήν την περίοδο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορείτε να μου πείτε, αν στον τηλεφωνικό κατάλογο μπορούμε να προσθέσουμε όλες τις πληροφορίες. Όπως, σημειώσεις,γιορτές, κατηγορίες, κ αν αυτα φαίνονται στην προβολή επαφής. Ρωτάω γιατί στο arc ακόμη κ που υπήρχαν οι πληροφορίες σε μια επαφή, δεν τις εμφάνιζε καν.
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Καπου αναφερθηκε (στο προηγουμενο Θεμα μαλλον), κατι για ζεσταμα κοντα στην καμερα. Επιβεβαιωση please. Ηταν τυχαιο, του συγκεκριμενου κομματιου μονο, ή γενικο?

Επισης ενα τεστ του GPS ειναι must.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Εχω διαβάσει όλες τις σελιδες γιαυτο το υπερτηλεφωνο και θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση.

Μπορεί κάποιος να μου πει-με βάση την τάση της τιμής που είχε το πρώτο Galaxy-που υπολογίζει να βρίσκεται

η τιμη του κινητού σε 4-5 μήνες?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον 30% κάτω.

 

Αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τα samsung αλλά με όλα τα ηλεκτρονικά

 

Εδώ το iphone 4 32gb που ξεκίνησε στα 779 τώρα το βρίσκεις σε μαγαζί Ελληνικό Σφραγισμένο στα 650 που υποτίθεται ότι είναι apple και κρατάει τιμές.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...