Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην αφηνεται την μπαταρια ποτε να πεφτει κατω απο το 15%

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

άρα αν κατάλαβα καλά και εδώ υπάρχει διαθέσιμο 2 GB για applications (0,9GB παραπάνω σε σχέση με το HTC Sensation). οπότε η appz2sd ή 2GB και τα υπόλοιπα 14 γιατί; υπάρχει κανένας νορμάλ άνθρωπος που θα χρειαστεί 14 GB για ταινίες, φώτο, μουσική; για εμένα βλακεία της samsung

 

τέλος ένα σχόλιο για κάτι που διάβασα νωρίτερα.

 

Πιστευώ και εγώ πως είναι πολύ συμαντικό να γράφει την εμπειρία ο χρήστης αναφέρωντας όμως και από που προέρχεται.

πέρνωντας εγώ το SII και προερχόμενος απο το Renoir μαλλον δεν θα βρώ κανένα ψεγάδι. καποιος όμως που έρχεται από το 2x optimus (μιας και το μόνο 2πύρινο) έχει άλλη βαρύτητα.

 

τα σχόλια μου με κάθε καλη διάθεση και χωρίς κακία.

 

 

Φίλε μου και γω το Renoir είχα πιστευω ότι η κάμερα του galaxy δεν αγκίζει κάν σε ποιότητα αυτή του renoir . Απο κάμερα και βίντεο πιστέυω ήταν οτι καλύτερο έχω δέι σε όλα τα υπόλοιπα εννοείται δεν υφίσταται καν σύγκριση :P

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτεί λίγο, μιλάς για εφαρμογές που είναι 500mb και όντως έτσι είναι και μετά λες ότι τα 2gb είναι υπεραρκετά και για τον άπληστο. Αφού με 4 τέτοιες εφαρμογές πάνε τα 2gb.

 

Φαντάσου τα 2gb σαν τον φακελο program files στο win pc σου και τα 14gb σαν τον υπολοιπο σκληρό.

Με λίγα λόγια ένα πρόγραμμα που θέλει 500mb , το πρόγραμμα είναι π.χ. 20mb και μπαίνει στα 2gb και το αρχεία που χρειάζεται μπαίνουν στα 14gb.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με το NFC θα είναι πιο παχύ!

Να δούμε πώς θα έρθει στην Ελλάδα

 

Τι είναι το NFC ρε παιδίά ?

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και ΄γω από vnp.gr.....το αγγλικό με το βιβλιαράκι εγγύησης που έχει και έλληνικά info(άρα καλύπτεται κανονικά στην Ελλάδα,ρώτησα τηλεφωνικά την Samsung Hellas) και επιπλέον φορτιστή....το κινητό είναι αλλού-ότι και να πω λίγο θάναι.....την Samsung πάντως καλά κάνω και την έχω στην ψηλότερη θέση.:):up:
Link to comment
Share on other sites

Το Essential Kit περιλαμβάνει την συσκευή έτσι; Και το ράδιό του παίζει χωρίς ακουστικά; Edited by billraven

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το NFC ρε παιδίά ?

Το Near Field Communication είναι ένα επιπλέον τσιπάκι μέσα στο κινητό που σου επιτρέπει ασύρματα να επικοινωνείς με συμβατά μηχανάκια τραπεζών (δεν υποστηρίζεται ακόμα στην Ελλάδα ούτε καν στην Αγγλία!) αντί πιστωτικής δηλαδή μόνο που το πληρώνεις με το λογαριασμό του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Το Near Field Communication είναι ένα επιπλέον τσιπάκι μέσα στο κινητό που σου επιτρέπει ασύρματα να επικοινωνείς με συμβατά μηχανάκια τραπεζών (δεν υποστηρίζεται ακόμα στην Ελλάδα ούτε καν στην Αγγλία!) αντί πιστωτικής δηλαδή μόνο που το πληρώνεις με το λογαριασμό του κινητού

 

 

Α οκ αχρειάστο δλδ! Τουλαχιστον για εμένα :P Thanx

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες το κινητό (από expansys). Η αλλαγή για μένα (από το HTC Hero) είναι κοσμογονική. Ταχύτητα, όθόνη, βάρος (ελάχιστο), μέγεθος (μεγάλο). Μαγικό.

Δεν έχω δει ακόμη αν παίζει 720p HIGH PROFILE , που οι TEGRA2 επεξεργαστές ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ (ναι δυστυχώς, το μαθαίνει κάποιος the hard way αυτό).

Link to comment
Share on other sites

καμια καλη θηκη που θα βρουμε...

 

http://www.amazon.co.uk/SAMSUNG-i9100-GALAXY-RIMMED-BUILT-/dp/B004WO6FHC/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1304695180&sr=8-7

Η πιο βολικη πιστευω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες το κινητό (από expansys). Η αλλαγή για μένα (από το HTC Hero) είναι κοσμογονική. Ταχύτητα, όθόνη, βάρος (ελάχιστο), μέγεθος (μεγάλο). Μαγικό.

Δεν έχω δει ακόμη αν παίζει 720p HIGH PROFILE , που οι TEGRA2 επεξεργαστές ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ (ναι δυστυχώς, το μαθαίνει κάποιος the hard way αυτό).

 

Μεγειά! Άλλαξε και το avatar σου τώρα :)

Παιχνίδια για tegra παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και ΄γω από vnp.gr.....το αγγλικό με το βιβλιαράκι εγγύησης που έχει και έλληνικά info(άρα καλύπτεται κανονικά στην Ελλάδα,ρώτησα τηλεφωνικά την Samsung Hellas) και επιπλέον φορτιστή....το κινητό είναι αλλού-ότι και να πω λίγο θάναι.....την Samsung πάντως καλά κάνω και την έχω στην ψηλότερη θέση.:):up:

 

 

Στο skroutz δεν βλέπω να το έχει καταχωρημένο το vnp. Μπορέις να μου πεις σε τιμή το βρήκες και αν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο?

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz δεν βλέπω να το έχει καταχωρημένο το vnp. Μπορέις να μου πεις σε τιμή το βρήκες και αν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο?

620 το έχει(όσο κοστίζει και στο expansys περίπου;)..... http://www.expansys.com/samsung-i9100-galaxy-s-ii-16gb-209114/ ...... http://www.xe.com/ucc/convert/?Amount=533.07&From=GBP&To=EUR .......) και γλυτώνεις αναμονές κλπ.,μου είπε πως και την Δευτέρα θα φέρει άλλα 10 κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

2-3 ταινιουλες σε high definition για να τις δει κανεις σε 800x480 ΗΜΑΡΤΟΝ

για να τις δεις σε hdmi/dlna τηλεόραση θα έλεγα - πράγμα λογικό -

αυτό για το apn το δοκίμασες γιατί δεν έχω το SGS2 και δεν είμαι σίγουρος

 

Ας δοκιμάσει κάποιος να πατήσει παρατεταμένα το power button και να μας πει τι επιλογές του βγάζει..

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

τελικά 1,2 έχει επεξεργαστή; Exynos ή Tegra (νομίζω ευρώπη θα ερχόταν με Exynos).

 

και ασχετη ερώτηση. για rooting ειναι πιο "ευκολα" τα samsung ή τα htc;

Edited by hellcine
C.K.N.D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικά 1,2 έχει επεξεργαστή; Exynos ή Tegra (νομίζω ευρώπη θα ερχόταν με Exynos).

 

1.2 Exynos.

 

και ασχετη ερώτηση. για rooting ειναι πιο "ευκολα" τα samsung ή τα htc;

 

Πλέον όλα τα άλλα εκτός των HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πως αλλαζω φοντο στην οθονη κλειδωματος?? αν γνωριζει κανεις θα ημουν υποχρεως ευχαριστω

Ρυθμίσεις>Προβολή οθόνης και από κάτω έχει οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφερε 10 κομμάτια,έτυχε να είμαι εκεί στην παραλαβή....μάλλον είχε πολλές παραγγελίες,πάντως την Δευτέρα μου είπε θα φέρει άλλα 10 κομμάτια-η ζήτηση είναι τρομερή και απ΄ότι καταλαβαίνω τώρα όχι άδικα,αυτό το κινητό θα πουλήσει πολύ γιατί πραγματικά αξίζει;):).

Μπορείς να μου πεις πως μπορώ να το κάνω παραγγελία? :cool:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πως αλλαζω φοντο στην οθονη κλειδωματος?? αν γνωριζει κανεις θα ημουν υποχρεως ευχαριστω

 

Στο παρακάτω video δείχνει πως να αλλάξεις lock screen wallpaper, θέση ρολογιού και γραμματοσειρά.

 

Edited by lantz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Δεν το κρύβω ότι έχω ενθουσιαστεί από τα θετικά σχόλια που όλοι εσείς οι τυχεροί κάτοχοι αφήνεται για το κινητό. Να ρωτήσω κάτι λοιπόν. Εδώ και χρόνια χρησημοποιώ το outlook για να οργανώνω τις επαφές και το ημερολόγιό μου. Η συγκεκριμένη συσκευή υποστηρίζει συγχρονισμό με outlook, και αν ναι με ποιον τρόπο; Είμαι κάτοχος και του Galaxy TAB 7'', και με αυτό γίνεται άψογα ο συγχρονισμός με outlook με το πρόγραμμα Kies της Samsung . Με το Galaxy SII τι γίνεται ρε παιδιά; Κάθε ενημέρωση δεκτή. Ευχαριστώ .
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...