Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι στην Ελλάδα επίσημα θα παρουσιαστεί κατά τον Ιούνιο πιστεύω και πάλι λίγα κομμάτια

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ για την ενθαρρυντική απάντηση!!Μια δεύτερη ερώτηση.

Έχετε ακούσει τιποτα αν υπάρχει περίπτωση η συσκευή να παίξει σε μαγαλύτερης

διάρκειας συμβόλαια 18-24?Νομίζω είχε γίνει αυτό με τη voda και το iphone 4?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που θυμήθηκα. Στο galaxy s, η εγγραφή του ήχου στην κάμερα δεν είναι και πολύ καλή όταν έχει θόρυβο ή αέρα.

Ας δοκιμάσει κάποιος να τραβήξει ένα βίντεο κάπου να έχει θόρυβο η αέρα για να δούμε πως τα πάει το μικρόφωνο στην εγγραφή.

Π.χ στο αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παντού είναι μέγαλες οι γραμματοσειρες στο s2, να ξεχάσεις -δυστυχώς- τα ωραία dpi και τις εκλεπτυσμενες γραμματοσειρες του streak που υποθέτω ότι έχεις.

Καλοριζικο σε όσους παρέλαβαν και σήμερα. Να προτείνω μόνο σε όσους θέλουν, με μια αναζήτηση στο forum θα βρουν το calibri.apk που είχα φτιάξει παλιότερα, για να προστεθεί στις επιλογές των γραμματοσειρων η ομωνυμη γραμματοσειρα και να αντικαταστησετε τις απαράδεκτες που έχει η samsung (δυστυχώς το συνηθίζουν αυτο οι Κορεάτες). Ήταν η πρώτη κίνηση που έκανα στο s2 που δοκίμασα προ ημερών. Αξίζει τον κόπο...

Υ.Γ. Αν δε το βρείτε πείτε μου να το ανεβασω πάλι...

 

φιλε αν μπορεις δωσε ενα λινκ για το calibri.apk καθως δεν το βρηκα. σ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια να ρωτησω υποστηριξη nfc chip υπαρχει?και ρωταω αυτους που το πηραν απο expansys ελληνικο ή οποια αλλη χωρα πλην united kingdom οπου εχει ανακοινωθει οτι δεν υποστηριζεται και δεν θα υπαρχει επανω στην συσκευη

 

Δεν είναι ακόμα ξεκάθαρο το τι γίνεται. Αλήθεια έχει κυκλοφορήσει κάπου αλλού στην Ευρώπη επίσημα εκτός από UK; Έχω την εντύπωση πως όχι, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Και το ελληνικό expansys φαντάζομαι από Αγλλία τα φέρνει.

 

Πάντως μια κορεάτικη εκδοχή που έχει NFC, το αναφέρει ξεκάθαρα πάνω στην μπαταρία. Πρόσεξέ το στο παρακάτω unboxing κάτω από το Samsung στη μπαταρία.

 

 

 

Υπάρχουν πολλά σενάρια για το NFC και τη διαθεσιμότητά του. Κάτι ξεκάθαρο, τουλάχιστον ως τώρα, εμένα προσωπικά δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου. Βέβαια δεν το έχω πολυψάξει κιόλας γιατί μου είναι σχετικά αδιάφορο, οπότε αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας ενημερώσει.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

φιλε αν μπορεις δωσε ενα λινκ για το calibri.apk καθως δεν το βρηκα. σ ευχαριστω.

 

Το ανεβασα εδω:

https://rapidshare.com/files/460801279/com.monotype.android.font.calibri.apk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως η προσωπική εμπειρία είναι πάνω από όλα, αλλά εσείς που ρωτάτε για το GPS για δείτε μία αυτό:

 

Nexus S vs SGS2. To έχω πάει κατα το τέλος του βίντεο όπου συγκρίνει τα GPS και το SGS2 είναι εντυπωσιακό

 

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να μην δεν βρισκει καν σημα το Nexus , κατι εχει πειραξει

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Χμ ναι, δεν φαίνεται γιατί το έχω πάει μπροστά, αλλά στην αρχή που συγκρίνει πoιο ανοίγει πιο γρήγορα, φαίνεται το CM7 splashscreen στο Nexus S, aka είναι modded. Δεν το έβαλα και τόοοοσο για το μεταξύ τους όσο για τον χρόνο που χρειάστηκε το SGS2 που από μόνος του είναι πάρα πολύ καλός. Edited by ASDF
Όχι.
Link to comment
Share on other sites

 

Επαθα με την ταχυτητα του .

 

Επισης αυτο που ρωταγατε καπιοι , δεν ξαναρχιζει απο την αρχη το βιντεο οταν αλλαζει καρτελα και ξαναπαει σ αυτην μετα , απο οτι φαινεται στο βιντεο

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο δεν εχει glitches, το touchwiz δεν ειναι καθολου κακο και κατ' εμε ειναι πολυ ανωτερο των παραλλαγων τυπου lg & sony σιγουρα δεν συγκρινεται με το sense αλλα αν μη τι αλλο ειναι πολυ κοντα στην λειτουργικοτητα του. Αισθητικα το sense ειναι καλυτερο αλλα αυτο ειναι καθαρα θεμα υποκειμενικο, και εδω που τα λεμε αν λαβει κανεις υποψιν του την καταπληκτικη οθονη του SGS2 σε συγκριση με τις SLCD της HTC τοτε μαλλον θα ελεγα πως το SGS2 ειναι ανωτερο.

 

Απο ταχυτητα δεν εχω παραπονα, οπως εγγραψα προχτες την μεγαλυτερη διαφορα θα την δει κανεις στο browsing τουλαχιστον για την ωρα που δεν εχουν βγει αρκετα optmized apps. Σιγουρα δεν θα δειτε ΠΟΥΘΕΝΑ lag και θα σας κανει εντυπωση ποσο γρηγορα κανει install τα apps ακομα και τα μεγαλα σε ογκο σε συγκριση με τις παλιες μονοπυρηνες συσκευες σας. Το μενου εχει τρομερη αποκριση και οποιαδηποτε επιλογη και να επιλεξετε αυτη θα εκτελεστει αμεσως.

 

Η καμερα ειναι ονειρο χωρις να την εχω πολυ-δουλεψει, βγαζει εκπληκτικες φωτογραφιες και ακομα και σε περιπτωσεις με κακο φωτισμο η ακομα και κοντρα σε φως ειναι ακρως ικανοποιητικες με το μονο led flash να ειναι δυνατοτερο απο εκεινο του desire. Για τα video ενα εχω να πω, γραφει 1080p και τα διαφορα site που ανεβαζαν τοσο καιρο samples μονο αρνητικη διαφημηση εκαναν μιας και μονολοτι ειναι πραγματικα 1080p χανει σε framerate οχι σε τραγικο σημειο αλλα χανει μπορει κανεις να το διαπιστωσει σε δυο τρια samples στο youtube που δειχνουν κινουμενα αμαξια. Ε λοιπον το 720p ειναι πραγματικα 29-30 fps ακατεβατα με αποτελεσμα η γρηγορες κινησεις να φαινονται πολυ πιο φυσικες. Εκτος αυτου ειναι λογικο πως το 720p ειναι και πιο οικονομικο σε θεμα χωρου. Την επιλογη 1080p θεωρω πως θα την χρησιμοποιω παρα πολυ σπανια, ισως σε καποιο θεατρο η σε καποιο γηπεδο μιας και σε σχεση με το 720p κανει ενα μικρο zoom 20% περιπου στην εικονα χωρις ωστοσο να χανει σε ποιοτητα. Το θεμα zoom στην υψηλοτερη επιλογη ειχε θιχτει το Φεβρουαριο οταν και παρουσιαστηκε το κινητο στην Βαρκελωνη αλλα τοτε το zoom ηταν 40% και βαλε! Το iphone 4 κανει επισης zoom στην επιλογη 720p σε σχεση με τις χαμηλοτερες επιλογες...

 

Εως τωρα του εχω βαλει αρκετα .mp4, .avi, .mkv files και τα παιζει για πλακα ακομα και αν αυτα ειναι 1080p με 5500+ kbps! Δεν εχει σημασια αν αυτα θα βρισκονται στην ενσωματωμενη μνημη η σε καρτα microsd (Του εχω βαλει μια SanDisk GB Class4). Παρεμπιπτοντως η ελευθερη μνημη προς χρηση στην ενσωματωμενη μνημη ειναι 12 GB. Να πω εδω πως η διαθεσιμη μνημη για apps ειναι 2 GB η οποια ΔΕΝ συγκαταλεγεται στα ελευθερα 12...

 

Τα περισσοτερα customized προγραμματα της samsung ειναι πιο ωραια η ακομα και καλυτερα σε συγκριση με τα αντιστοιχα του vanilla ginbgerbread. Dialer, Contacts, Calculator, Calendar, Tasks reminder, Mini Diary, Memo κλεβουν τις εντυπωσεις σε οτι εχει να κανει με λειτουργικοτητα και αισθητικη. Σε αντιθεση, το music player αν και ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ σε θεματα ποιοτητας ηχου και επιλογων ειναι κατα την γνωμη μου πολυ πισω στο user interface. Τα πιο διαφημισμενα: Social Hub, Games Hub, Readers Hub, Music Hub πραγματικα με απογοητευσαν, οχι οτι περιμενα και τιποτα σπουδαιο... Το Social Hub ειναι για πεταμα δεν μπορει να συγκριθει με το friendstream της HTC αλλα για μενα ακομα και το friendstream ειναι ελλειπες. Πολλες βασικες λειτουργιες οπως το να ποσταρεις μια φωτογραφια στο facebook λειπουν η να ψαξεις για νεα προσωπα στο twitter με σκοπο να τα ακολουθησεις. Η λυση ειναι απλη, κατεβαστε το Facebook for android στο οποιο τελευταια προστεθηκε και chat, το Official Twitter app και παει λεγοντας.

 

Τα υπολοιπα hubs ειναι επι πληρωμη, το games hub παραδοσιακα κατεβαζει ενα .apk 2-3mb και αφου το εγκαταστησεις και το τρεξεις σου ζηταει να κατεβασεις τα υπολοιπα 100+mb για να παιξει το παιχνιδι. Εκτος απο τα ''καλα'' βαρια παιχνιδια, εχει και καποια social games τα οποια αν δεν ειναι επι πληρωμη αλλα τα περισσοτερα ειναι σαν τα γνωστα browser based games τα οποια ειναι απλα χασιμο χρονου, το πιο ενδιαφερον παιχνιδι που βρηκα εκει μεσα ηταν ενα air hockey αλλα αφου το κατεβασα διαπιστωσα πως για να παιξει κανεις πρεπει να κανει καπιου ειδους λογαριασμου με username, password & email. Δεν φανηκε χρονοβορα η διαδικασια απλα δεν με ενδιεφερε αρκετα ουτως ωστε να ασχοληθω παραπερα. Προσπαθωντας να κανω uninstall το air hockey ειδα πως δεν γινεται install μαζι με τα κανονικα .apk's του android αλλα εσωτερικα μεσα στο games hub και ΜΟΝΟΝ απο εκει μπορει κανεις να τα απεγκαταστησει, αυτο βεβαια δεν ισχυει για τα premium παιχνιδια.

 

Το μοναδικο Hub που ισως με κερδισει ειναι το readers στο οποιο υπαρχει περιπτωση να γινω συνδρομητης σε 1-2 περιοδικα αλλα ακομα δεν εχω δει ακριβως πως δουλευει. Το Music Hub ειναι απλα αλλο ενα online μαγαζακι mp3( ; ) το οποιο πουλαει τραγουδια 0,99€ το ενα...

 

Στο dropdown του status bar εχουν κρυψει μια σειρα απο switches για: Wi-Fi, Bluetooth, GPS, Ενταση ηχου, Auto-Sync. Τι λειπει; ενα switch για το mobile internet... Πραγματικα εκνευριστικα που υπαρχει ρυθμιση για τον ηχο ενω αυτος μπορει να ρυθμιστει πανευκολα απο τα πλαινα κουμπια και ελειπε το mobile internet. Τελικα κατεβασα το APN onoff widget και λυθηκε το προβλημα.

 

Αυτα για την ωρα αντε καληνυχτες... :wacko:

Edited by VirusSnake

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

ωραίο μινι-review virus :D

Για το θέμα του apn on/off , νομίζω είναι τελείως αχρείαστο μιας και από το παρατεταμένο πάτημα του power button δίνει μερικές επιλογές - μια από αυτές το mobile internet - ;)

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο φίλος VirusSnake είναι. Το πιο ολοκληρωμένο smartphone μέχρι στιγμής.

 

- E-mail client που έχει που υποστηρίζει ακόμα και exchange certificates για κρυπτογράφηση και υπογραφές.

- Stock browser ταχύτατος (με flash πάντα on). Δεν χρειάζεται πια ο Opera (και αυτός σφαίρα πάει).

- Το Touch Wiz πολύ καλό. Δεν νομίζω ότι θα το αλλάξω με κάποιον άλλον launcher.

- Το SNS αδιάφορο αλλά χρηστικό

- Υποστήρίζει resize των δικών του widgets (αλά Launcher Pro)

- Υποστηρίζει δημιουργία φακέλων μέσα στις εφαρμογές (αλά Go launcher)

- Κάμερα πολύ καλή. Καλές φωτογραφίες, πολύ καλό βίντεο με autofocus (υπάρχουν στιγμές βέβαια που προσπαθεί να εστιάσει και εκεί το βίντεο θολώνει μέχρι να το κάνει)

- Εφαρμογή για video editing και photo editing. Αδιάφορα για εμένα.

- Τα πάντα γίνονται γρήγορα και ομαλά. Ότι και να του έκανα δεν κατάφερα να το ζορίσω.

- Ραδιόφωνο δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

- Άφθονη ελέθευρη μνήμη για να τρέξει τα πάντα.

- Μπαταρία ακόμα δεν ξέρω

- Ελαφρύ, στιβαρό, χωρίς τριξίματα. Το πίσω καπάκι δύσκολο να ανοίξει, πολύ λεπτό αλλά τελικά αν και δεν του φαίνεται πρέπει να είναι εξαιρετικά ανθεκτικό στις κακουχίες και δίνει μια πολύ ωραία αίσθηση αφής.

 

Επειδή μου ζητήθηκε να το συγκρίνω με το LG Optimus 2X που έχω: το Samsung είναι άλλη κλάση. Νομίζω ότι η μεγάλη διαφορά τους βρίσκεται στο λογισμικό, όπου η Samsung το δούλεψε καλά και αυτό φαίνεται. Το LG είναι κάπως ανώριμο ακόμα.

-

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να ειχε και τον προκατοχο του υπαρχει...;

να μας πει στην πραξη τις ουσιαστικες διαφορες τους :)

α, και καλοριζικο σε οσους το εχουν :D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να ειχε και τον προκατοχο του υπαρχει...;

να μας πει στην πραξη τις ουσιαστικες διαφορες τους :)

α, και καλοριζικο σε οσους το εχουν :D

 

Να το κανω εγω μιας και εχω και τα δυο πλεον....

 

1. Ταχυτητα....... μα τι ταχυτητα ομως. Μιλαμε πιο γρηγορα δεν μπορεις να φανταστεις.... Με το που αγγιζεις την οθονη ΠΕΤΑΕΙ.

2. Οθονη. Δυο φορες καλυτερη απο το προηγουμενο. Αν του S ηταν απο τις κορυφαιες του SII ειναι η ΚΟΡΥΦΑΙΑ. Αναλυση, αφη, αποκριση σε αλλο επιπεδο.

3. Λογισμικο. Πολυ μικρη σχεση με τις Gingerbread εκδοσεις που μας ειχε δωσει η Google. Εχουν προστεθει ενα καρο νεα χαρακτηριστικα που δεν υπηρχαν στις μεχρι τωρα εκδοσεις που κυκλοφορουσαν. Να αναφερω μερικα : λιστα ανεπιθυμητων κλησεων, ελενχος του κινητου με κινησεις, Λειτουργεια εξεικονομησης ενεργειας με πολλες επιλογες (αντι του προηγουμενου που ενεργοποιουταν ηθελες δεν ηθελες), αψογος και γρηγοροτατος συνχρονισμος με Google και καμποσα ακομα που θα τα αναφερουμε οσωνουπω.

3. GPS. Σε εσωτερικο χωρο κλειδωσε 6 δορυφορους σε 25 δευτερα.......

4. Επαναφορα δεδομενων. Με το Backup PRO επανεφερα ολα τα δεδομενα μου απο το S στο SII σε λιγοτερο απο 3 λεπτα.........

 

 

Και η συνεχεια επι της οθονης......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Γιώργος μιας και δίνει το πρώτο μικρό συγκριτικό με τον προιγούμενο γαλαξία (και εγώ στην ίδια φάση είμαι και νομίζω οτι αρκετά παιδιά ενδεχομενως να σκεφτονται να κανουν την μεταβαση απο τον πρωτο γαλαξια...). Απλά να πω και εγω πολύ σύντομα μιας και θα βγώ off topic οτι παρείγγειλα απο εδώ: http://www.unlocked-mobiles.com/sim-free-mobile-phones/samsung-galaxy-s-ii-sim-free-unlocked-mobile-phone-p-83707.html?osCsid=58390295fe57d19136f665f4c86e94b5 την Τρίτη το βράδυ (ηταν σε stock..). Τετάρτη απόγευμα στέλνω e-mail να δω σε τι κατάσταση είναι η παραγγελία και μου απαντάνε σε κάτω απο 60 δευτερόλεπτα(!!) οτι θα φύγει την Πέμπτη το απόγευμα απο Αγγλία διοτι είχαν αρκετά pre-orders και προηγούνται οι προπαραγγελίες. Πέμπτη απόγευμα λοιπόν παίρνω mail οτι η παραγγελία μου είναι καθοδον με tracking number...Και ειναι και το πιο φτηνο μαγαζι νομίζω (για την ώρα τουλάχιστον)...Τελική τιμή με μεταφορικά 570 euro...Τα λέω ολα αυτά γιατι είδα οτι υπήρχαν αρκετά παράπονα απο παιδια που παρήγγειλαν απο clove, handcent ή expansys...

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

παίδες για όποιον ενδιαφέρεται βλέπω ότι το προϊόν υπάρχει και στο e-click.gr στα 618 ευρώ, δεν γνωρίζω για διαθεσιμότητα.

 

Το έχει στο κατάλογο αλλά το "δαιμόνιο" του Ελληνα δε γράφει ούτε διαθέσιμο σύντομα ούτε διαθέσιμο. . .

 

Σε επικοινωνία μαζί τους. . . δε το έχουν:!:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και το δικό μου. το έχω και φορτίζει προς το παρόν.

 

Είμαι περίεργος να δοκιμάσω πάντως το GPS σε σχέση με το Galaxy S. Όλοι λένε ότι κλειδώνει αμέσως σε δορυφόρους αλλά απ' όσο λένε στο XDA, σημασία έχει πιο πολύ η ακρίβεια, παρά ο χρόνος κλειδώματος.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1062225

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Και δυο ακομα λεπτομερειες που νομιζω οτι για αρκετους ειναι σημαντικες.....

1. Ξεχαστε πλεον τους Task manager, Task killers, και γενικοτερα οτι εχει να κανει με διαχειρηση μνημης.....

Το λιγοτερο που εχω δει ελευθερη μνημη ειναι (κρατηθειτε) 526ΜΒ ελευθερα.... χωρις να εχω κλεισει τιποτα απο αυτα που τρεχουν...... μυνηματα gmail καιρος και οτι αλλο μπορει να τρεχει. Καποια στιγμη που εκανα μια εκκαθαριση μνημης μου εδωσε ελευθερη μνημη 629ΜΒ.......

2. Σκορ στο Quadrant..... 3260.....

 

 

Έφτασε και το δικό μου. το έχω και φορτίζει προς το παρόν.

 

Είμαι περίεργος να δοκιμάσω πάντως το GPS σε σχέση με το Galaxy S. Όλοι λένε ότι κλειδώνει αμέσως σε δορυφόρους αλλά απ' όσο λένε στο XDA, σημασία έχει πιο πολύ η ακρίβεια, παρά ο χρόνος κλειδώματος.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1062225

 

Οσο αφορα το GPS εγαρψα και προηγμενως οτι σε δωματιο μεσα μετα απο 25 δευτερα ειχε κλειδωσει 6 δορυφορους και ειχε ακριβεια 22 μετρα. Οταν βγηκα εκτος δωματιου μου εδωσε 11 δορυφορους μετα απο 7 δευτερα και ακριβεια 8 μετρα........

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τιποτα για root?φαινεται δυνατο αλλα χωρις aosp..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

CRT off και root υπάρχουν ήδη στο XDA , δεν ξέρω αν τα δοκίμασε κανείς δικός μας ακόμα

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...