Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή η κατάσταση έχει ξεφύγει λίγο με την expansys είπα να μην το αφήσω έτσι: http://www.digitallife.gr/expansys-online-store/

Ελπίζω κάποια στιγμή η κατάσταση να αλλάξει και επιτέλους να σοβαρευτούν και αυτοί και όσοι άλλοι παίζουν με τα νεύρα και την υπομονή μας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα!!! Έχω μείνει άφωνος! Πραγματικά Η καλύτερη συσκευή που είχα ever!!!

 

Ό,τι ερωτήσεις έχετε μου λέτε ;)

 

Ο ήχος της κλήσης μια χαρά μου φαίνεται.:happy:

 

Καλοδούλευτο φίλε.. :)

 

η cpu στα 1.2 είναι ε; ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν το παρω απο amazon θα εχω εγγυηση?

 

αν το παρεις απο γερμανικο αμαζον σιγουρα , απο αγγλικο παιζεται , απο αμερικανικο οχι

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς οποιους εχουν παραλαβει απο Expancys.

Ειχε μαζι στην παραγγελια σας και αυτο: Samsung MicroUSB Mains Charger ;

Γιατι στην δικια μου παραγγελια μου το εχουν σαν ξεχωριστο κομματι αλλα χωρις χρεωση.

Μιλησα με την expancys και μου ειπαν οτι ειναι φορτιστης για την Ελλαδα.

Παρεπιπτωντως το προιον που γραφω παραπανω δεν το εχουν διαθεσιμο πλεον στο expancys και βρηκα link απο εδω http://www.ukphonesales.com/original-samsung-micro-mains-charger-click-info-p-948.html για οποιον ενδιαφερετε......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η κατάσταση έχει ξεφύγει λίγο με την expansys είπα να μην το αφήσω έτσι: http://www.digitallife.gr/expansys-online-store/

Ελπίζω κάποια στιγμή η κατάσταση να αλλάξει και επιτέλους να σοβαρευτούν και αυτοί και όσοι άλλοι παίζουν με τα νεύρα και την υπομονή μας...

 

Τα ίδια και εγώ φίλε bibon. Έχω αγοράσει πάρα πολλές φορές προϊόντα από το site τους.

Εμένα εχθές με διαβεβαίωνε ένας υπάλληλος στο τηλέφωνο ότι το galaxy S2 θα έφευγε από εχθές.

 

Σήμερα το πρωί με διαβεβαίωνε ότι θα έφευγε σίγουρα μέσα στην ημέρα και δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα. Στις 14:00 ξαναπήρα τηλέφωνο να ρωτήσω τι γίνεται γιατί στο status έλεγε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο.

Η απάντηση ήταν ότι δεν έχουν διαθέσιμα κομμάτια και φυσικά ακύρωσα αμέσως την παραγγελία γιατί ένιωθα ότι με δουλεύανε.

 

Θα περιμένω λοιπόν με το καλό να το πάρω από την Ελλάδα και ας πάει %$&%$&$ το expansys.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο φίλε.. :)

 

η cpu στα 1.2 είναι ε; ..

Δεν ξέρω πώς να το δω... Λογικά ναι!

 

Μια ερωτηση προς οποιους εχουν παραλαβει απο Expancys.

Ειχε μαζι στην παραγγελια σας και αυτο: Samsung MicroUSB Mains Charger ;

Γιατι στην δικια μου παραγγελια μου το εχουν σαν ξεχωριστο κομματι αλλα χωρις χρεωση.

Μιλησα με την expancys και μου ειπαν οτι ειναι φορτιστης για την Ελλαδα.

Παρεπιπτωντως το προιον που γραφω παραπανω δεν το εχουν διαθεσιμο πλεον στο expancys και βρηκα link απο εδω http://www.ukphonesales.com/original-samsung-micro-mains-charger-click-info-p-948.html για οποιον ενδιαφερετε......

Όχι δεν έχει αυτό το φορτιστή. Έχει έναν αγγλικό (φαίνεται και σε πολλά review) αλλά μου έβαλαν μέσα και μετατροπέα σε ελληνικό:).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα!!! Έχω μείνει άφωνος! Πραγματικά Η καλύτερη συσκευή που είχα ever!!!

 

Ό,τι ερωτήσεις έχετε μου λέτε ;)

 

Ο ήχος της κλήσης μια χαρά μου φαίνεται.:happy:

 

Κατ αρχήν η συσκευή έχει ελληνικά.

Επίσης θέλω να σε ρωτήσω αν το βιβλιαράκι γράφει για πανευρωπαική εγγύηση.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν η συσκευή έχει ελληνικά.

Επίσης θέλω να σε ρωτήσω αν το βιβλιαράκι γράφει για πανευρωπαική εγγύηση.

Ευχαριστώ!

Έχει Ελληνικά καθώς και πολλές άλλες γλώσσες όπως επίσης έχει και ελληνική γραφή (μαζί με άλλες διαθέσιμες γλώσσες). Υπάρχει και δυνατότητα χρήσης πολλών γλωσσών γραφής.

 

Και το δικό μου :D

Τέλεια :D

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλοριζικο σε οσους παρελαβαν και σε οσους το εχουν παραγγειλει και το περιμενουν.

Εξαρχης θα ηθελα να διευκρινισω κατι το οποιο το βλεπω να γινεται σε σχεδον ολα τα φορουμ.

οσοι το εχουν ηδη παραλαβει, καλο θα ειναι οταν καποιος γραφει καποια πραγματα εδω, να αναφερει και με τι μετρο συγκρισης το γραφει.

Και το εξηγω. αν εγω παραλαβω σημερα το galaxy s 2 και ειναι το πρωτο μου smartphone, ειναι 99% σιγουρο οτι θα μου φαινεται σαν να εχω ανακαλυψει το διαστημα, και οτι εχω πιασει την καλυτερη συσκευη ever.

αν παλι καποιος εχει εμπειρια απο τετοιου ειδους συσκευες, μπορει να εχει διαφορετικη αποψη καθως το μετρο συγκρισης ειναι διαφορετικο, και εχει να κανει με ποσο δυνατες και τι ειδους συσκευες ειχε στο παρελθον.

αυτο το γραφω γιατι καποια στιγμη διαβασα και συγκριση μεταξυ galaxy s 2 και desire, και με επιασαν τα γελια.

φιλικα το λεω παντα, ωστε να μπορουμε εμεις που δεν το εχουμε (ακομα) να διαβαζουμε πιο ευκολα τα σχολια οσων το εχουν παραλαβει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αλλά δε θέλω να αρχίσετε να βαρατε:O

 

Επειδή δε βλέπω φως από Ελλάδα μεριά αν το πάρω με αντικαταβολή από το ελληνικό expansys δε θα έχει το "δικό μας" φορτιστή;

Με την εγγύηση από όσα εχω διαβάσει δεν έβγαλα άκρη αν πράγματι ισχύει η ευρωπαική εγγύηση.

 

Τί μείον γενικά θα υπάρχει αν παραγγελθεί από το άνωθεν κατάστημα;

 

Ευχαριστώ για τη κατανόηση σας! :O

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εγώ φίλε bibon. Έχω αγοράσει πάρα πολλές φορές προϊόντα από το site τους.

Εμένα εχθές με διαβεβαίωνε ένας υπάλληλος στο τηλέφωνο ότι το galaxy S2 θα έφευγε από εχθές.

 

Σήμερα το πρωί με διαβεβαίωνε ότι θα έφευγε σίγουρα μέσα στην ημέρα και δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα. Στις 14:00 ξαναπήρα τηλέφωνο να ρωτήσω τι γίνεται γιατί στο status έλεγε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο.

Η απάντηση ήταν ότι δεν έχουν διαθέσιμα κομμάτια και φυσικά ακύρωσα αμέσως την παραγγελία γιατί ένιωθα ότι με δουλεύανε.

 

Θα περιμένω λοιπόν με το καλό να το πάρω από την Ελλάδα και ας πάει %$&%$&$ το expansys.

 

Καρμπόν η δική μου ιστορία. E-shops με σημαία την ανευθυνότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν το παρεις απο γερμανικο αμαζον σιγουρα , απο αγγλικο παιζεται , απο αμερικανικο οχι
απο το γερμανικο amazon θα ειναι simfree η συσκευη? παντως συμφερει περισσοτερο το γερμανικο απο το αγγλικο λογω ευρω ε?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλοριζικο σε οσους παρελαβαν και σε οσους το εχουν παραγγειλει και το περιμενουν.

Εξαρχης θα ηθελα να διευκρινισω κατι το οποιο το βλεπω να γινεται σε σχεδον ολα τα φορουμ.

οσοι το εχουν ηδη παραλαβει, καλο θα ειναι οταν καποιος γραφει καποια πραγματα εδω, να αναφερει και με τι μετρο συγκρισης το γραφει.

 

Κι εγώ θα συμφωνήσω με το φίλο παραπάνω. Καλό είναι να γίνει αυτό για να παίρνουμε μια ιδέα όλοι για τι μιλάμε και να έχουμε ένα σχετικό μέτρο σύγκρισης.

 

 

Επίσης θα ήθελα να παρακαλέσω αν κάποιος αναφερθεί σε ζητήματα αυτονομίας, να το κάνει αφού πρώτα μας περιγράψει όσο μπορεί το σενάριο χρήσης που κάνει και αφού πρώτα ρίξει μια γρήγορη ματιά στο παρακάτω νήμα, που θα βρει αρκετές χρήσιμες πληροφορίες και απόψεις...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1055164

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλοριζικο σε οσους παρελαβαν και σε οσους το εχουν παραγγειλει και το περιμενουν.

Εξαρχης θα ηθελα να διευκρινισω κατι το οποιο το βλεπω να γινεται σε σχεδον ολα τα φορουμ.

οσοι το εχουν ηδη παραλαβει, καλο θα ειναι οταν καποιος γραφει καποια πραγματα εδω, να αναφερει και με τι μετρο συγκρισης το γραφει.

Και το εξηγω. αν εγω παραλαβω σημερα το galaxy s 2 και ειναι το πρωτο μου smartphone, ειναι 99% σιγουρο οτι θα μου φαινεται σαν να εχω ανακαλυψει το διαστημα, και οτι εχω πιασει την καλυτερη συσκευη ever.

αν παλι καποιος εχει εμπειρια απο τετοιου ειδους συσκευες, μπορει να εχει διαφορετικη αποψη καθως το μετρο συγκρισης ειναι διαφορετικο, και εχει να κανει με ποσο δυνατες και τι ειδους συσκευες ειχε στο παρελθον.

αυτο το γραφω γιατι καποια στιγμη διαβασα και συγκριση μεταξυ galaxy s 2 και desire, και με επιασαν τα γελια.

φιλικα το λεω παντα, ωστε να μπορουμε εμεις που δεν το εχουμε (ακομα) να διαβαζουμε πιο ευκολα τα σχολια οσων το εχουν παραλαβει.

 

Δεν καταλαβαίνω που ενοχλήθηκες .Την προσωπική του άποψη έγραψε ο άνθρωπος και μάλιστα σε σχέση με το αμέσως προηγούμενό του κινητό.Που διαφέρει αυτό που ζητάς με αυτό που έγραψε ο φίλος;!!!!

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω που το πηρα απο το ελληνικο expansys ειχε επιπλεον φορτιστη για ελλαδα ;)

 

Δε ξερω αν παιζει ρολο αλλα εγω το παρηγγειλα κυριακη πρωι και το ειχα τεταρτη αλλα παντα ομως απο το ελληνικο expansys

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

απο το γερμανικο amazon θα ειναι simfree η συσκευη? παντως συμφερει περισσοτερο το γερμανικο απο το αγγλικο λογω ευρω ε?

ναι simfree και ναι λογω νομισματος δεν εχει σκαμπανευασματα , επισης το γερμανικο σιγουρα το αμαζον ειναι αυτουσιο μαγαζι με υποσταση ενω το αγγλικο οπως κ το αμερικανικο συνεργαζεται κ με αλλους retailers

Το έχει παραγγείλει κανείς από amazon.de?

εγω το παρειγγειλα σημερα το πρωι 2,5 βδομαδες για αποστολη κ 3 για παραλαβη

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλοι όσοι το πήρατε από expansys, έχει μέσα φορτιστή που είναι για άλλη χώρα μη ευρωπαϊκή? Π.χ. για αγγλία ας πούμε? Αφού είναι ευρωπαϊκή η συσκευή, γιατί έχει άλλον φορτιστή? Όλη η ευρώπη την ίδια μπριζα δεν έχει? Τι γαλλία, τι γερμανία, τι Ελλάδα. Άρα μήπως αυτα δεν είναι ευρωπαϊκα?

Ευχαριστώ!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα email από την expansys που αφορούσε την καθυστέρηση αποστολής της συσκευής, η οποία και δημοσιεύτηκε σαν σχόλιο κάτω από το θέμα http://www.digitallife.gr/expansys-online-store/comment-page-1/#comment-49712.

 

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μπει και να τη διαβάσει. Ας ελπίσουμε ότι αυτό θα είναι ένα καλό μάθημα για όλους μας προς την αποφυγή ανάλογων περιστατικών στο μέλλον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά είμαι χρήστης του HTC Desire HD. Ενδιαφέρομαι για το Samsung Galaxy S2. Όμως έλεος, κάποιος το αγόρασε, περιμένουμε να δούμε εντυπώσεις και έχετε γεμίσει ένα φόρουμ σχετικά με έναν φορτιστή. Λες και δεν μπορείτε να πάρετε έναν αντάπτορα, ή για παραγγελίες από expansys ή από άλλα μαγαζιά. Συγγνώμη που επεμβαίνω έτσι, αλλά αυτό το thread θα έπρεπε να λεγόταν (Οrdering the Samsung SII. Shops and Packing. Kάτι τέτοιο δηλαδή). Aς δούμε τι θα μας πει ο συμφουρίτης που το αγόρασε ο άνθρωπος!

 

Συμφωνώ με τον TonyK. H εμπειρία από άλλα είδους τέτοια κινητά έχει σημασία. Bέβαια εάν δεν υπάρχει ανάλογη εμπειρία απλά ας τα αναφέρει αναλυτικά και θα προσπαθήσουμε να καταλάβουμε.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν...

Virus, το κινητό έχει τα γνωστά glitch στην εναλλαγή οθονών;

Θα ήταν ωραίο να γράψεις ένα mini review με τα δυνατά σημεία και κυρίως όποια ελαττώματα κατάφερες να εντοπίσεις, νομίζω ενδιαφέρει πολλούς.

 

 

Επίσης μια θερμή παράκληση από την Ομάδα Διαχείρισης:

Από τι δείχνουν τα πράγματα η ζήτηση ξεπερνά την προσφορά και ενδεχομένως να καθυστερήσουν οι παραγγελίες αρκετών από εσάς, απλά κάντε υπομονή και απόφυγετε σχόλια αναφοράς κατάστασης της αντίστοιχης παραγγελίας.

Ευχαριστούμε.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Virus, το κινητό έχει τα γνωστά glitch στην εναλλαγή οθονών;

Θα ήταν ωραίο να γράψεις ένα mini review με τα δυνατά σημεία και κυρίως όποια ελαττώματα κατάφερες να εντοπίσεις, νομίζω ενδιαφέρει πολλούς.

 

 

Επίσης μια θερμή παράκληση από την Ομάδα Διαχείρισης:

Από τι δείχνουν τα πράγματα η ζήτηση ξεπερνά την προσφορά και ενδεχομένως να καθυστερήσουν οι παραγγελίες αρκετών από εσάς, απλά κάντε υπομονή και απόφυγετε σχόλια αναφοράς κατάστασης της αντίστοιχης παραγγελίας.

Ευχαριστούμε.

 

Και όχι μόνο. Ας περιμένουμε αυτούς που το έχουν να γράψουν. Τόσο δύσκολο είναι ;. Δεν χρειάζεται να γράφουμε την δική μας ιστορία που πιθανότα και να μην ενδιαφέρει.

Ας σβηστεί το μήνυμα αυτό αν το θεωρείς ανούσιο

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...