Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παιζει δηλαδη να χτυπαει δυνατα κατευθειαν ? Μονο αυξανομενο ?

 

Αν αρχιζουν να βγαινουν οι custom rom θα διορθωθει:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το κινητο τραβαει το ιδιο ακριβος video με το lg optimus 2x.

και ο ηχος του βιντεο το ιδιο χαλι!!!.

βλεπετε ουτε στο ενα ουτε στο αλλο δεν εκαναν τον κοπο να βαλουν δυο μικροφονα για να εχουμε καλο ηχο.

τα μονα κινητα που το εχουν αυτο ειναι iphone 4 nokia n8 samsung wave!!!!!!!

και κατι αλλο. οταν με το καλο ερθει το καινουργιο iphone ολοι προς τα εκει θα παμε :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

rooted :happy:

 

Είσαι ο πρώτος .Καλοριζικος.Χρησιμοποίησες το λινκ που έδωσα παραπάνω από το xda;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

το κινητο τραβαει το ιδιο ακριβος video με το lg optimus 2x.

και ο ηχος του βιντεο το ιδιο χαλι!!!.

βλεπετε ουτε στο ενα ουτε στο αλλο δεν εκαναν τον κοπο να βαλουν δυο μικροφονα για να εχουμε καλο ηχο.

τα μονα κινητα που το εχουν αυτο ειναι iphone 4 nokia n8 samsung wave!!!!!!!

και κατι αλλο. οταν με το καλο ερθει το καινουργιο iphone ολοι προς τα εκει θα παμε :lol::lol::lol:

 

Μονο που το Τοuch Pro 2 το ειχε πριν βγουν τα παραπανω.

Και για να ειμαι και οντοπικ, το Download Mode λειτουργει σε ολους σας?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο Πέτρος ρωτάει αν έχει καταφέρει μέχρι τώρα κάποιος να κάνει αυτό:

 

http://androidadvices.com/wp-content/uploads/2011/04/Galaxy-S2-Download-Mode.png

 

 

 

Κάποιος;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

το κινητο τραβαει το ιδιο ακριβος video με το lg optimus 2x.

και ο ηχος του βιντεο το ιδιο χαλι!!!.

βλεπετε ουτε στο ενα ουτε στο αλλο δεν εκαναν τον κοπο να βαλουν δυο μικροφονα για να εχουμε καλο ηχο.

τα μονα κινητα που το εχουν αυτο ειναι iphone 4 nokia n8 samsung wave!!!!!!!

και κατι αλλο. οταν με το καλο ερθει το καινουργιο iphone ολοι προς τα εκει θα παμε :lol::lol::lol:

Δεν νομίζω... Εάν δεν ξέρεις καλύτερα να μην παραπληροφορείς.

Δες την εικόνα που είναι από το user manual.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω... Εάν δεν ξέρεις καλύτερα να μην παραπληροφορείς.

Δες την εικόνα που είναι από το user manual.

τραβα εσυ βιντεο καπου με δυνατη μουσικη και μετα ελα να μου πεις!!!

εχθες το βραδυ ειμουνα σε ενα μαγαζι και τραβηξα βιντεο και με το o2x και με το sgs2

οτα εβαλα τα βιντεο να παιξουν επαθα πλακα με το χαλι που εχει ο ηχος τους.

το sgs2 ειναι φιλου που ηταν μαζι μου.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο τραβαει το ιδιο ακριβος video με το lg optimus 2x.

και ο ηχος του βιντεο το ιδιο χαλι!!!.

βλεπετε ουτε στο ενα ουτε στο αλλο δεν εκαναν τον κοπο να βαλουν δυο μικροφονα για να εχουμε καλο ηχο.

τα μονα κινητα που το εχουν αυτο ειναι iphone 4 nokia n8 samsung wave!!!!!!!

και κατι αλλο. οταν με το καλο ερθει το καινουργιο iphone ολοι προς τα εκει θα παμε :lol::lol::lol:

 

Δεν νομίζω... Εάν δεν ξέρεις καλύτερα να μην παραπληροφορείς.

Δες την εικόνα που είναι από το user manual.

 

τραβα εσυ βιντεο καπου με δυνατη μουσικη και μετα ελα να μου πεις!!!

εχθες το βραδυ ειμουνα σε ενα μαγαζι και τραβηξα βιντεο και με το o2x και με το sgs2

οτα εβαλα τα βιντεο να παιξουν επαθα πλακα με το χαλι που εχει ο ηχος τους.

το sgs2 ειναι φιλου που ηταν μαζι μου.

Νομίζω ότι θα έπρεπε να καταλάβεις που αναφερόμουν με την εικόνα που παρέθεσα.

Αν ο ήχος που ηχογραφείται στο βίντεο δεν σε καλύπτει ποιοτικά, δεν σημαίνει ότι δεν έχει γίνει υλοποιήση 2 μικροφώνων.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα έπρεπε να καταλάβεις που αναφερόμουν με την εικόνα που παρέθεσα.

Αν ο ήχος που ηχογραφείται στο βίντεο δεν σε καλύπτει ποιοτικά, δεν σημαίνει ότι δεν έχει γίνει υλοποιήση 2 μικροφώνων.

ρεω αδελφε εγω το λεω γιατι εμεις χαλαμε τα ωραια μας ευρω και νομιζω οτι θα επρεπε να εχουμε το καλητερο απ της εταιριες!!

ημουνα ετοιμος να δωσω το lg o2x για να παρω το sgs2 και χαλαστικα πολυ.

Edited by gabroulis1970
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα έπρεπε να καταλάβεις που αναφερόμουν με την εικόνα που παρέθεσα.

Αν ο ήχος που ηχογραφείται στο βίντεο δεν σε καλύπτει ποιοτικά, δεν σημαίνει ότι δεν έχει γίνει υλοποιήση 2 μικροφώνων.

ρεω αδελφε εγω το λεω γιατι εμεις χαλαμε τα ωραια μας ευρω και νομιζω οτι θα επρεπε να εχουμε το καλητερο απ της εταιριες!!

ημουνα ετοιμος να δωσω το lg o2x για να παρω το sgs2 και χαλαστικα πολυ.

 

Αυτό που σου λέει ο Κώστας είναι ότι άλλο να μην σε καλύπτει ο ήχος και άλλο ότι δεν έχει 2 μικροφωνα...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα έπρεπε να καταλάβεις που αναφερόμουν με την εικόνα που παρέθεσα.

Αν ο ήχος που ηχογραφείται στο βίντεο δεν σε καλύπτει ποιοτικά, δεν σημαίνει ότι δεν έχει γίνει υλοποιήση 2 μικροφώνων.

ρεω αδελφε εγω το λεω γιατι εμεις χαλαμε τα ωραια μας ευρω και νομιζω οτι θα επρεπε να εχουμε το καλητερο απ της εταιριες!!

ημουνα ετοιμος να δωσω το lg o2x για να παρω το sgs2 και χαλαστικα πολυ.

 

Χαλάστηκες επειδή δεν έχει δυο μικρόφωνα?Ένταξη δεν λέω ο καθένας έχει ξεχωριστές απαιτήσεις από ένα κινητό αλλα η γνώμη μου ειδικά στην κάμερα και φωτογραφική μηχανή είναι ότι αν θες καλή φωτό η video πάρε camera η φωτογραφική.

Link to comment
Share on other sites

Χαλάστηκες επειδή δεν έχει δυο μικρόφωνα?Ένταξη δεν λέω ο καθένας έχει ξεχωριστές απαιτήσεις από ένα κινητό αλλα η γνώμη μου ειδικά στην κάμερα και φωτογραφική μηχανή είναι ότι αν θες καλή φωτό η video πάρε camera η φωτογραφική.

κι εσυ δεν καταλαβες τι θελω να πω.

οταν σου λεει η εκαστοτε εταιρια οτι εχει full hd video και δεν εχει καμια σχεση αυτο που σου λενε με αυτο που σου πουλανε δεν λες μεσα σου τι μπουρδες μου ελεγαν αυτοι κι εγω το εφαγα;

Link to comment
Share on other sites

κι εσυ δεν καταλαβες τι θελω να πω.

οταν σου λεει η εκαστοτε εταιρια οτι εχει full hd video και δεν εχει καμια σχεση αυτο που σου λενε με αυτο που σου πουλανε δεν λες μεσα σου τι μπουρδες μου ελεγαν αυτοι κι εγω το εφαγα;

 

όσοι το έχουν.. επιβεβαίωσαν ότι τραβάει κανονικά σε full hd και όσες φώτο έχω δει και βίντεο η ποιότητα είναι άψογη.. αν το συγκρίνεις με iphone η κάμερα του iphone είναι χειρότερη..

Link to comment
Share on other sites

κι εσυ δεν καταλαβες τι θελω να πω.

οταν σου λεει η εκαστοτε εταιρια οτι εχει full hd video και δεν εχει καμια σχεση αυτο που σου λενε με αυτο που σου πουλανε δεν λες μεσα σου τι μπουρδες μου ελεγαν αυτοι κι εγω το εφαγα;

 

Φίλε μου κατάλαβε τι θέλεις να πεις. Πες έκανα λάθος. Τέλος. Είπες δεν έχει δυο μικρόφωνα. Σου λέει έχει. Τέλος. Έκανες λάθος.

Αν θες να πεις τώρα ότι δεν έχει καλό ήχο κάνε συγκριτικό. ότι θες κάνε. Αλλά αυτό που είπες για τα μικρόφωνα ήταν λάθος.

 

Τόσο δύσκολο είναι να πεις ότι έκανα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μπορει καποιος να μου πει πως σωζει η συσκευη φωτογραφιες και βιντεο;

Με απλο τριψηφιο και αριθμιση (π.χ. DSC 01 κλπ) ή σωζει με ονομα την ημερομηνία;

Επισης το βιντεο σωζεται σε 3gp ή mp4;

Ευχαριστω!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σωτηρία... :lol:

 

αρχίζουν και κάνουν την εμφάνισή τους παιχνίδια του Tegra zone στα "μαγαζιά"...

με τη διαφορά όμως ότι αυτά τρέχουν σε όλες τις συσκευές :p (το συγκεκριμένο και στο SGS2)

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=13597360&postcount=43

 

Ε ρε γλέντια :lol: Α ρε nvidia που πας και μπλέκεις συνέχεια; :p

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σωτηρία... :lol:

 

αρχίζουν και κάνουν την εμφάνισή τους παιχνίδια του Tegra zone στα "μαγαζιά"...

με τη διαφορά όμως ότι αυτά τρέχουν σε όλες τις συσκευές :p (το συγκεκριμένο και στο SGS2)

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=13597360&postcount=43

 

Ε ρε γλέντια :lol: Α ρε nvidia που πας και μπλέκεις συνέχεια; :p

 

Nvidia's tactic to separating them self from the rest of the community with "tegra optimized" only is back firing.....

Την ξεφτύλισαν την nvidia. Αφού τρέχει ακόμα και στο μονοπύρηνο Desire HD είναι προφανώς διαφημιστικό ψέμα το tegra optimized

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Το τηλεφωνακι κάνει κανονικές βιντεοκλησεις μέσω του dialler;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Ναι κανονικοτατα....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατάλαβε τι θέλεις να πεις. Πες έκανα λάθος. Τέλος. Είπες δεν έχει δυο μικρόφωνα. Σου λέει έχει. Τέλος. Έκανες λάθος.

Αν θες να πεις τώρα ότι δεν έχει καλό ήχο κάνε συγκριτικό. ότι θες κάνε. Αλλά αυτό που είπες για τα μικρόφωνα ήταν λάθος.

 

Τόσο δύσκολο είναι να πεις ότι έκανα λάθος?

 

Παιδια αυτο που προσπαθεί να πει ο gabroulis1970, είναι οτι το κινητό δεν εχει auto gain στο μικρόφωνο όταν καταγράφει βίντεο. Δηλαδή σε θορυβώδη περιβάλλοντα να ρίχνει την ένταση απο την προενίσχυση του μικροφώνου ώστε να μην έχουμε παραμορφώσεις στον ήχο επειδή χτυπάει κόκινα (limit). Το παλικαρι προφανώς και δεν γνωρίζει τον ρόλο των δύο μικροφώνων , μην τον κατηγορείτε, θα μπορούσατε να του εξηγήσετε για ποιο λόγο βαζουν τα δυο μικρόφωνα, αλλο ηθελε να πει και νόμιζε οτι ευθύνονται τα μικρόφωνα γιαυτό. Εγω παντως καταλαβα, και ελπίζω να βρεθεί μια λύση για αυτο το προβλημα μεσω των XDA, όπως επίσης ας μας πει καποιος στα ποσα khz καταγράφεται ο ηχος του video , πολυ βασικο και αυτο , ευχομαι να ειναι στα 44.1 khz :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο που προσπαθεί να πει ο gabroulis1970, είναι οτι το κινητό δεν εχει auto gain στο μικρόφωνο όταν καταγράφει βίντεο. Δηλαδή σε θορυβώδη περιβάλλοντα να ρίχνει την ένταση απο την προενίσχυση του μικροφώνου ώστε να μην έχουμε παραμορφώσεις στον ήχο επειδή χτυπάει κόκινα (limit). Το παλικαρι προφανώς και δεν γνωρίζει τον ρόλο των δύο μικροφώνων , μην τον κατηγορείτε, θα μπορούσατε να του εξηγήσετε για ποιο λόγο βαζουν τα δυο μικρόφωνα, αλλο ηθελε να πει και νόμιζε οτι ευθύνονται τα μικρόφωνα γιαυτό. Εγω παντως καταλαβα, και ελπίζω να βρεθεί μια λύση για αυτο το προβλημα μεσω των XDA, όπως επίσης ας μας πει καποιος στα ποσα khz καταγράφεται ο ηχος του video , πολυ βασικο και αυτο , ευχομαι να ειναι στα 44.1 khz :)

 

Όπως και να έχει και 10 μικρόφωνα να έχει το κινητό δε μπορείς να έχεις την απαίτηση να πηγαίνεις σε μαγάζι, να θές να βινεογραφήσεις/ηχογραφήσεις τη μουσική η οποία προέρχεται απο επαγγελματικά ηχεία και να δεις το video σπίτι σου με crystal clear dolby digital ήχο. Αυτά δε γίνονται πουθενά....Πάντα φιλικά...;)

Link to comment
Share on other sites

σημερα παιρνω και το δικο μου, πρωτη φορα σε αντροιντ, θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να συνδεσω το κινητο με το bleutooth της viseoo για το αυτοκινητο, ετσι ειχα το 3gs μου.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...