Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α και κατι ακομη παιδια. ξερουμε ποτε περιπου θα βγει απο τη wind το x5 pro? γιατι δικαιουμαι αναβαθμιση και προσπαθω να αποφασισω αν αξιζει να περιμενω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω αυτο που ξέρω ειναι οτι 2 κολλητοί μου την πηραν την καρτα.

Απο κει και πέρα υπάρχει και η έννοια της παραπλανητικής διαφήμισης. Αν είναι ετσι στήνουμε ενα site δινουμε ενα προιον με 10 δωρα κι οταν ερθει ο αλλος να το παρει του λέμε τα δώρα τυπογραφικό λάθος. Δεν νομίζω οτι μια εταιρεια με μεγεθος wind να μπορεί να επικαλείται τυπογραφικό λάθος. Κι εδώ κλείνω και το συγκεκριμένο θέμα όποιος θελει ας δοκιμάσει κι ας μας πει τι του απάντησαν.:D

 

μπορω στο photoshop να αλαξω την εικονα και να την κανω να λεει οτι θελω. και οχι μονο εγω, ο καθενας. γιαυτο σου ειπα αυτο π ειπα για το γραπτο. τωρα εαν επιμενεις οτι απλα θα παει καποιος εκει θα ζητησει την καρτα και θα του την δωσουν? εγω δεν θα την εδινα. απο που προκύπτει η ημερομηνια που μας αναφερεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

Εχω βρει αυτη την εφαρμογη με την οποια υποτιθεται οτι μπορεις να στειλεις απο το κινητο στο pc και το αντιστροφα

με wifi διαφορα αρχεια! Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορεις να στειλεις και αρχεια του τεστιν βντεο και Mp3 με τον ιδιο τροπο εκτος αν υπαρχει αλλη εφαρμογη γι αυτο!https://market.android.com/details?id=xcxin.filexpert&feature=search_result

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

Εχω βρει αυτη την εφαρμογη με την οποια υποτιθεται οτι μπορεις να στειλεις απο το κινητο στο pc και το αντιστροφα

με wifi διαφορα αρχεια! Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορεις να στειλεις και αρχεια του τεστιν βντεο και Mp3 με τον ιδιο τροπο εκτος αν υπαρχει αλλη εφαρμογη γι αυτο!

 

Για ποια εφαρμογή μιλάμε - και έμενα με ενδιαφέρει! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Για ποια εφαρμογή μιλάμε - και έμενα με ενδιαφέρει! :happy:

https://market.android.com/details?id=xcxin.filexpert&feature=search_result

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην μπορείς να να στείλεις video, mp3 ή φωτογραφίες? Αφου και αυτά αρχεία είναι.

 

Δε ξερω γι αυτο ρωταω.

Αλλα επειδη δε ξερω να την χειριζομαι υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη που να κανει την ιδια δουλεια

μεταφορας αρχειων μεσω wifi?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετές, όπως πχ το remote desktop και ο τροπος λειτουργίας είναι συνήθως ο ίδιος. Ανοίγεις την εφαρμογή στη συσκευή, υπάρχει κάποιος κωδικός και μια διεύθυνση την οποία βάζεις στο πρόγραμμα πλοήγησης(internet explorer, firefox ....) στο Pc. Mπορείς επίσης να δοκιμάσεις και το HiSuite, το οποίο έχει αυτή τη λειτουργία καθώς πολλές άλλες χρήσιμες.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι κάτοχος του ideos x5.μπορείτε να μου πείτε αν είναι φυσιολογικό η οθόνη του στην εφαρμογή multitouch test και σε ένα παιχνίδι αναγνωρίζει μόνο μέχρι 2 δάχτυλα?
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το θέμα με το Deep sleep, όπως είπαν κάποιοι φίλοι νωρίτερα, όντως προέρχεται απο κάααποια εφαρμογή...πρσωπικα ξήλωσα 3-4 (κάτι weather widgets κτλ) και απο τότε το τηλέφωνο δουλεύει χωρίς επαν/σεις κόλπα Lock unlock μια χαρά σε deep sleep! Το έβγαλα απο τη φόρτιση χτές το πρωι και είναι με κλασική χρήση (5-10 τηλέφωνα, 3g, wifi, browsing) στο 30% μια χαρούλα!! :D:D

Επίσης θα προτιμούσα να δω την επόμενη αναβάθμιση σε ice cream sandwich & όχι σε gingerbread...(αν την δούμε ποτέ αυτή τη πολυαναμενόμενη gingerbread)

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το θέμα με το Deep sleep, όπως είπαν κάποιοι φίλοι νωρίτερα, όντως προέρχεται απο κάααποια εφαρμογή...πρσωπικα ξήλωσα 3-4 (κάτι weather widgets κτλ) και απο τότε το τηλέφωνο δουλεύει χωρίς επαν/σεις κόλπα Lock unlock μια χαρά σε deep sleep! Το έβγαλα απο τη φόρτιση χτές το πρωι και είναι με κλασική χρήση (5-10 τηλέφωνα, 3g, wifi, browsing) στο 30% μια χαρούλα!! :D:D

Επίσης θα προτιμούσα να δω την επόμενη αναβάθμιση σε ice cream sandwich & όχι σε gingerbread...(αν την δούμε ποτέ αυτή τη πολυαναμενόμενη gingerbread)

 

Εγω τετοιου ειδους συντομευσεις οι εφαρμογες δεν ειχα και στην προηγουμενη rom που ειχα δεν εμπαινε σε deep sleep ουτε με νανουρισμα! Σιγουρα οι πολλες συντομευσεις στις αρχικες οθονες ειναι ενας λογος κακης αποδοσης της μπαταριας ,αλλα σε τρεις οθονες που ειχα πριν ζητημα να ειχα 11-12 συντομευσεις.

Τωρα με την cm7 και με widget locker ειμαι μια χαρα!

Μεχρι και 99% deep sleep μπαινω!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεστε να βγάλετε συμπέρασμα σε μια μέρα. Εμένα μια φορά στις 2 βδομάδες είναι που δε μπαίνει. Και αυτό χωρίς να κάνω restart αν δεν είναι απαραίτητο.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει η έλλειψη ραδιοφώνου και οι μέτριες επιδόσεις του σε φωτογραφίες και βίντεο, τότε μπορείς άνετα να το πάρεις. Σε όλα τα άλλα θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.

 

ok σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον.με βοηθησατε πολυ ωστε να προχωρησω στην αγορα του.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεστε να βγάλετε συμπέρασμα σε μια μέρα. Εμένα μια φορά στις 2 βδομάδες είναι που δε μπαίνει. Και αυτό χωρίς να κάνω restart αν δεν είναι απαραίτητο.

 

Λες ε; από δευτέρα που ξήλωσα εφαρμογές μπαίνει σε deep sleep, ελπίζω να συνεχιστεί :}

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

ποστ απο μεταφορα:

το κινητο ξαφνικα αποφασίζει να μην φορτίζει.

το πάω σε κατάστημα wind και μετα από 20 μέρες με πέρνουν τηλέφωνο να μου πούν κόστος επισκευής 227 ΕΥΡΩ !!!!!!!!!!!!!! διότι όπως τους πληροφόρησε το service είχε "σπασμένο κομμάτι εσωτερικά στην πλακέτα" με τα πολλά πάω στο μαγαζί, δεν ξέρανε τι πως και γιατί και μου δίνουν τηλέφωνο στα κεντρικά.

πέρνοντας τηλέφωνο μου επαναλαμβάνουν το ιδιο πράγμα.

Τους ρωτάω αν η συσκευή έχει ίχνη απο νερό, ίχνη απο χτύπημα, ίχνη απο γρατσουνιές, η κάποιο σπάσιμο, μου απαντάνε "όχι δεν αναφέρεται κάτι εδώ" (όντως δεν έχει το παραμικρό γιατί το είχα μόνιμα σε θήκη)

δλδ ξαναρωτάω πως έγινε να έκανα κάτι εγώ εσωτερικά στο κινητό? μου απαντάει κάτι του στυλ "μπορεί να το άνοιξες να έκανες κάτι" τον ξαναρωτάω αν μπορεί ο τεχνικός που το έφτιαξε να μου εξηγήσει τι έκανα εγώ λάθος και το έβγαλα εκτός εγγύησης και μου απαντάει "όχι δεν γίνεται να μιλήσετε με τον τεχνικό" συνεχίζω τις απέλπιδες ερωτήσεις για το τι "κακή χρήση" είδαν ακριβώς και μου λέει οτι και ο τεχνικός κάνει ΕΙΚΑΣΙΕΣ για το τι μπορει να φταίει και πως απλά ξέρει ότι σίγουρα δεν είναι δυστοκία συσκευής.

Το κινητό δεν μου έχει πέσει, δεν έχει βραχεί, δεν έχει το παραμικρό ίχνος κακομεταχείρισης. δεν ξέρουν πως ακριβώς έγινε αλλα ξέρουν μόνο οτι φταίει η "κακή χρήση".

EDIT απο μια μικρή αναζητηση στο google είδα πως πολλά κινητα που χρησιμοποιούν usb port για φορτιση/συνδεση με υπολογιστη έχουν το ίδιο πρόβλημα μετα απο καιρό αναμεσά τους και το htc evo.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

ποστ απο μεταφορα:

το κινητο ξαφνικα αποφασίζει να μην φορτίζει.

το πάω σε κατάστημα wind και μετα από 20 μέρες με πέρνουν τηλέφωνο να μου πούν κόστος επισκευής 227 ΕΥΡΩ !!!!!!!!!!!!!! διότι όπως τους πληροφόρησε το service είχε "σπασμένο κομμάτι εσωτερικά στην πλακέτα" με τα πολλά πάω στο μαγαζί, δεν ξέρανε τι πως και γιατί και μου δίνουν τηλέφωνο στα κεντρικά.

πέρνοντας τηλέφωνο μου επαναλαμβάνουν το ιδιο πράγμα.

Τους ρωτάω αν η συσκευή έχει ίχνη απο νερό, ίχνη απο χτύπημα, ίχνη απο γρατσουνιές, η κάποιο σπάσιμο, μου απαντάνε "όχι δεν αναφέρεται κάτι εδώ" (όντως δεν έχει το παραμικρό γιατί το είχα μόνιμα σε θήκη)

δλδ ξαναρωτάω πως έγινε να έκανα κάτι εγώ εσωτερικά στο κινητό? μου απαντάει κάτι του στυλ "μπορεί να το άνοιξες να έκανες κάτι" τον ξαναρωτάω αν μπορεί ο τεχνικός που το έφτιαξε να μου εξηγήσει τι έκανα εγώ λάθος και το έβγαλα εκτός εγγύησης και μου απαντάει "όχι δεν γίνεται να μιλήσετε με τον τεχνικό" συνεχίζω τις απέλπιδες ερωτήσεις για το τι "κακή χρήση" είδαν ακριβώς και μου λέει οτι και ο τεχνικός κάνει ΕΙΚΑΣΙΕΣ για το τι μπορει να φταίει και πως απλά ξέρει ότι σίγουρα δεν είναι δυστοκία συσκευής.

Το κινητό δεν μου έχει πέσει, δεν έχει βραχεί, δεν έχει το παραμικρό ίχνος κακομεταχείρισης. δεν ξέρουν πως ακριβώς έγινε αλλα ξέρουν μόνο οτι φταίει η "κακή χρήση".

EDIT απο μια μικρή αναζητηση στο google είδα πως πολλά κινητα που χρησιμοποιούν usb port για φορτιση/συνδεση με υπολογιστη έχουν το ίδιο πρόβλημα μετα απο καιρό αναμεσά τους και το htc evo.

 

Με τι σκεπτικό ζητάνε 227 ευρώ όταν καινούργιο έχει 199. Πάρτο πίσω όπως είναι και αγόρασε έναν εξωτερικό φορτιστή. Με τον υπολογιστή συνδέεται;

Link to comment
Share on other sites

δεν συνδεεται δυστυχώς (ματαφορά αρχείων λογικά μόνο μέσω της SD πλεον) προφανώς έχει σπάσει κάτι μεσα στο usb port της συσκευής, έχω πάρει εξωτερικό φορτιστή αλλά δεν έιναι πρακτικό κάθε φορα να κλείνω το κινητο για να φορτίσω την μπαταρία...

Αλλά το θέμα είναι οτι γιατι να μπω και σε αυτό το τριπάκι? ακόμα και στα χέρια μου να χάλασε με το βάλε-βγάλε τον φορτιστή επρεπε να θεωρείται ελλατωματική συσκευη,διότι δεν έκανα "κακή χρήση" ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ χρήση είναι αυτο, δεν είναι οτι το κλότσαγα για να κουμπώσει έλεος!

Να το κυνηγήσω μέσω του συμβουλου του καταναλωτη?

Να το πουλήσω για ανταλακτικά?

Ρε @$%@$^% το κινητο είναι στην πένα και μονίμως στη θήκη του και το γούσταρα τρελά :( :(

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

δεν συνδεεται δυστυχώς (ματαφορά αρχείων λογικά μόνο μέσω της SD πλεον) προφανώς έχει σπάσει κάτι μεσα στο usb port της συσκευής, έχω πάρει εξωτερικό φορτιστή αλλά δεν έιναι πρακτικό κάθε φορα να κλείνω το κινητο για να φορτίσω την μπαταρία...

Αλλά το θέμα είναι οτι γιατι να μπω και σε αυτό το τριπάκι? ακόμα και στα χέρια μου να χάλασε με το βάλε-βγάλε τον φορτιστή επρεπε να θεωρείται ελλατωματική συσκευη,διότι δεν έκανα "κακή χρήση" ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ χρήση είναι αυτο, δεν είναι οτι το κλότσαγα για να κουμπώσει έλεος!

Να το κυνηγήσω μέσω του συμβουλου του καταναλωτη?

Να το πουλήσω για ανταλακτικά?

Ρε @$%@$^% το κινητο είναι στην πένα και μονίμως στη θήκη του και το γούσταρα τρελά :( :(

 

Φαντάζομαι το πόσο έχεις ξενερώσει, αλλά επειδή δεν πιστεύω ότι θα βγάλεις άκρη μαζί τους συν ότι 200 ευρώ δύσκολα τα ξαναδίνεις πάρε και μια δεύτερη μπαταρία ώστε να μην μένεις από τηλέφωνο και ψάξου στο μάρκετ με κάποια εφαρμογή που στέλνει αρχεία στο pc από το κινητό και αντίστροφα για να μην μπαίνεις στη διαδικασία βάλε βγάλε την κάρτα. Πάντως κάνε μια προσπάθεια να το κυνηγήσεις και πες μας τι έγινε. Μακάρι να τα κατάφερεις.

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

Προσανατολιζομαι προς την αγορα του κινητου τωρα, χωρις να περιμενω το pro, λογω χρονικων περιορισμων. Αν καταλαβα καλα, ο νεος επεξεργαστης ειναι το ιδιο τσιπακι, αρα με overclocking πρεπει να βγαζουμε τα ιδια, ετσι?

Το gingerbread εχει βγει (επισημα η ανεπισημα) για το παλιο x5?

Το μονο που με ανησυχει ειναι οτι διορθωνουν στη νεα εκδοση ενα προβλημα συμβατοτητας με το wifi τσιπ. Υπαρχει οντως αυτο σαν θεμα στο παλιο?

Link to comment
Share on other sites

Προσανατολιζομαι προς την αγορα του κινητου τωρα, χωρις να περιμενω το pro, λογω χρονικων περιορισμων. Αν καταλαβα καλα, ο νεος επεξεργαστης ειναι το ιδιο τσιπακι, αρα με overclocking πρεπει να βγαζουμε τα ιδια, ετσι?

Το gingerbread εχει βγει (επισημα η ανεπισημα) για το παλιο x5?

Το μονο που με ανησυχει ειναι οτι διορθωνουν στη νεα εκδοση ενα προβλημα συμβατοτητας με το wifi τσιπ. Υπαρχει οντως αυτο σαν θεμα στο παλιο?

 

Ο επεξεργαστής με overclocking πάει και αρκετά παραπάνω. Την επίσημη αναβάθμιση την περιμένουμε. Το wifi δεν έχει θέμα. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής με overclocking πάει και αρκετά παραπάνω. Την επίσημη αναβάθμιση την περιμένουμε. Το wifi δεν έχει θέμα. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Με καλυψες, σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...