Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επισεις λεει οτι θα εχει android 2.2.2

χαχαχα:lol: ναι το ειχα δει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το προβλημα με το βιντεο που κανεθ σπασιματα το λυσατε;;; Κατεβασα το lgcamera αλλα δεν σωζει τα βιντεο στη εσωτερικη 2gb και εβαλα σωστο path. Τι φταιει;

 

Tapatalked from Φώτης ο...Άνετος

 

 

φυσικά και τα σώζει στην εσωτερική,τα ξαναείπαμε,στις ρυθμίσεις-save to folder...

βάζεις: /HWUserData/lgcamera

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το κολπο του iakoboss7 δουλεψε μια χαρα μονο για μια μερα,το αφησα ολο το βραδυ νομιζωντας οτι ειχε μπει σε sleep mode αλλα το πρωι ειδα οτι δουλευε στα 122mhz,το εκανα restart και παλι δεν εμπενε,τελικα με το δευτερο restart τωρα μπαινει σε sleep mode,αυτο το προβλημα δεν το παρουσιαζουν ρε παιδια τα τηλ. με custom rom?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πριν λίγες μέρες πήρα το huawei από τη wind κ αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Ενώ με wifi συνδέεται κανονικά στο internet, με 3g δεν τα έχω καταφέρει καθόλου. Τις ρυθμίσεις της Wind του APN τις έχω βάλει σωστά. Το δοκίμασα με μια άλλη sim της Cosmote για να δω αν έχει πρόβλημα η συσκευή και δούλευε το internet μια χαρά. Στην εξυπηρέτηση της wind μου είπαν ότι ίσως φταίει η sim μου που είναι σχετικά παλιά(3ετίας) αλλά τη δοκίμασα σε άλλο κινητό (με android κ αυτό) κ συνδεόταν στο internet με 3g κανονικά. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πριν λίγες μέρες πήρα το huawei από τη wind κ αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Ενώ με wifi συνδέεται κανονικά στο internet, με 3g δεν τα έχω καταφέρει καθόλου. Τις ρυθμίσεις της Wind του APN τις έχω βάλει σωστά. Το δοκίμασα με μια άλλη sim της Cosmote για να δω αν έχει πρόβλημα η συσκευή και δούλευε το internet μια χαρά. Στην εξυπηρέτηση της wind μου είπαν ότι ίσως φταίει η sim μου που είναι σχετικά παλιά(3ετίας) αλλά τη δοκίμασα σε άλλο κινητό (με android κ αυτό) κ συνδεόταν στο internet με 3g κανονικά. Τι μπορεί να φταίει;

 

αν οντως τα εχεις βαλει σωστα τοτε ναι καινουργια sim για σιγουρια και κατα 99% θα λυθει το θεμα σου...

 

πριν λιγες σελιδες καποιος ειχε παρομοι θεμα...

ισως το x5 εχει καποια ιδιαιτεροτητα και θελει καινουργια πραγματα :P

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το κολπο του iakoboss7 δουλεψε μια χαρα μονο για μια μερα,το αφησα ολο το βραδυ νομιζωντας οτι ειχε μπει σε sleep mode αλλα το πρωι ειδα οτι δουλευε στα 122mhz,το εκανα restart και παλι δεν εμπενε,τελικα με το δευτερο restart τωρα μπαινει σε sleep mode,αυτο το προβλημα δεν το παρουσιαζουν ρε παιδια τα τηλ. με custom rom?

 

Απο οτι έχουν πει κάποια παιδιά εδώ, υπάρχει και στις custom.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες! Μπορει καποιος να με βοηθησει με την εφαρμογη startup manager?

Πως ακριβως δουλευει? Πρεπει να ξεκλικαρω καποιες εφαρμογες απο κει μεσα (στο user και system) η απλα τα αφηνω

ολα οπως ειναι μεσα και μετα απο καθε επανεκκινηση κανω οτι μου ζητησει?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πριν λίγες μέρες πήρα το huawei από τη wind κ αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Ενώ με wifi συνδέεται κανονικά στο internet, με 3g δεν τα έχω καταφέρει καθόλου. Τις ρυθμίσεις της Wind του APN τις έχω βάλει σωστά. Το δοκίμασα με μια άλλη sim της Cosmote για να δω αν έχει πρόβλημα η συσκευή και δούλευε το internet μια χαρά. Στην εξυπηρέτηση της wind μου είπαν ότι ίσως φταίει η sim μου που είναι σχετικά παλιά(3ετίας) αλλά τη δοκίμασα σε άλλο κινητό (με android κ αυτό) κ συνδεόταν στο internet με 3g κανονικά. Τι μπορεί να φταίει;

 

ρυθμίσεις-ασύρματο & δίκτυα-δίκτυα κινητής-ονόμαα σημείου πρόσβασης. επιλέγεις cosmote gr internet.

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και τα σώζει στην εσωτερική,τα ξαναείπαμε,στις ρυθμίσεις-save to folder...

βάζεις: /HWUserData/lgcamera

 

Άλλαξα το path για να σώζει στην εσωτερική αλλά τώρα μου βγάζει μήνυμα "Record video failed". Ξέρει κανείς τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει κυκλοφορήσει στο εξωτερικό με άλλο όνομα εκτος το "huawei u8800 ideos X5"?

 

Ακόμα και στο ebay έτσι το αναφέρουν οπότε δε νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. εμένα to κόλπο για το deep sleep δεν πιάνει...ούτε restart Ούτε τοο κόλπο του iakoboss...τίποτα στο cpu spy βλεπω 90% 122mhz 90-99% και deep sleep 0.5 Κτλ....

 

Αν δεν φτιάχνει με custom rom δεν φτιάχνει με τίποτα...σίγουρα δε φτιάχνει με custom rom ??? Ελπίζω/Ήλπιζα στην gingerbread της huawei...!

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα την λυση-την σιγουρη λυση για να μπαινει το χ5 μας σε deep sleep. Δεν ξερω πως αλλα κατεβασα το widgetlocker και κλειδωνω ετσι το κινητο. Παταω μια φορα το κουμπι κουμπι πανω κλεινει η οθονη καο η μπαταρια κραταει κανονικα! Χρησιμοποιησα και το cpu spy και οντως κανει δουλεια. Δοκιμαστε το και πειτε μου!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. εμένα to κόλπο για το deep sleep δεν πιάνει...ούτε restart Ούτε τοο κόλπο του iakoboss...τίποτα στο cpu spy βλεπω 90% 122mhz 90-99% και deep sleep 0.5 Κτλ....

 

Αν δεν φτιάχνει με custom rom δεν φτιάχνει με τίποτα...σίγουρα δε φτιάχνει με custom rom ??? Ελπίζω/Ήλπιζα στην gingerbread της huawei...!

 

Με custom rom oxygen και franko kernel, χανει γυρω 3% σε 8 ώρες σε αναμονή, οπότε μάλλον διόρθώνεται(δεν το έχω ελέγξει με το cpu spy βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ πολύ μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία αλλά θα ήθελα να κρατάει λίγο παραπάνω.

Δοκίμασα το κόλπο του iakoboss και πιάνει στο δικό μου. Έδωσε και αυτό μερικές ώρες παραπάνω χρήσης.

Ξανάρχισα πάντως αυτό που έκανα με όλα μου τα προηγούμενα κινητά: κλειστό το βράδυ!!!;)

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα την λυση-την σιγουρη λυση για να μπαινει το χ5 μας σε deep sleep. Δεν ξερω πως αλλα κατεβασα το widgetlocker και κλειδωνω ετσι το κινητο. Παταω μια φορα το κουμπι κουμπι πανω κλεινει η οθονη καο η μπαταρια κραταει κανονικα! Χρησιμοποιησα και το cpu spy και οντως κανει δουλεια. Δοκιμαστε το και πειτε μου!

 

Το δοκίμασα και δεν μπαίνει σε deep sleep....

Μήπως πρέπει να περάσει κανα τεταρτο απο τη στιγμή που θα το κλειδώσεις για να μπει;

Edited by Rising
Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και δεν μπαίνει σε deep sleep....

Μήπως πρέπει να περάσει κανα τεταρτο απο τη στιγμή που θα το κλειδώσεις για να μπει;

 

ή το πιο λογικο εχεις καποια εφαρμογη που δεν αφηνει το κινητο να μπει σε deep sleep ειδικα αν λες πως ουτε μετα απο reboot φτιαχνει...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και δεν μπαίνει σε deep sleep....

Μήπως πρέπει να περάσει κανα τεταρτο απο τη στιγμή που θα το κλειδώσεις για να μπει;

 

για κανε και το "κολπο" που εχω αναφερει ταυτοχρονα με το widgetlocker, γιατι οσο καιρο το εκανα ειχα και τον widget locker και ισως βοηθαει και αυτος στην ολη διαδικασια και δεν το ειχα παρει χαμπαρι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μόνο αυτό έχω απλά χρησιμοποιώ και το fast reboot που και που. Όπως και τον task manager από το go launcher.Και το startup killer. Άλλα δεν έχω για τέτοια δουλειά αλλά δεν έχει να κάνει καμία σχέση. Ένα κλικ από πάνω και σβήνει η οθόνη και μπαίνει και σε deep sleep.
Link to comment
Share on other sites

για κανε και το "κολπο" που εχω αναφερει ταυτοχρονα με το widgetlocker, γιατι οσο καιρο το εκανα ειχα και τον widget locker και ισως βοηθαει και αυτος στην ολη διαδικασια και δεν το ειχα παρει χαμπαρι!

 

Εγώ φίλε ούτε το spy cpu έχω για να τσεκάρω, ούτε το widgetlocker, και από rom έχω περάσει το ''πακέτο'' σου . Το βράδυ το κινητό χάνει 1 - 2% :)

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι στο cpu spy οταν τρεχoυν στο 22% τα 122mhz κ το deep sleep ειναι 0% δε δουλευει σωστα ε?

Αν βαλουμε το κινητο μας την νυχτα πριν κοιμηθουμε σε flight mode δε θα εχουμε τα ιδια αποτελεσματα,δηλαδη 2-3% λιγοτερη μπαταρια σε 8ωρες?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

οχι (και στα 2), ουσιαστικα αυτο που κανει το deep sleep cpu state ειναι να κλεινει ΕΝΤΕΛΩΣ τον cpu, αυτο δεν συμβαινει με flight mode φυσικα... απλα μειωνεις κι αλλο την καταναλωση που θα εκανε λογο του σηματος.
Link to comment
Share on other sites

οχι (και στα 2), ουσιαστικα αυτο που κανει το deep sleep cpu state ειναι να κλεινει ΕΝΤΕΛΩΣ τον cpu, αυτο δεν συμβαινει με flight mode φυσικα... απλα μειωνεις κι αλλο την καταναλωση που θα εκανε λογο του σηματος.

 

Οταν πρωτοεγκατεστησα το cpu spy ειχε και μια μπαρα που ελεγε deep sleep την οποια τωρα δεν μου την δειχνει οπως δε μου δειχνει και την μπαρα των 122mhz!! Γιατι το κανει αυτο?

Παντως πιστευω οτι η καλυτερη λυση ειναι οσοι εχουμε custom roms να το τρεχουμε τα βραδια στα 806mhz και οχι στα 1,2 που το εχω εγω, ετσι ωστε να εχουμε καλυτερη αποδοση μπαταριας!

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν στα δειχνει γιατι α) δεν μπηκε σε deep sleep καθολου για να στο δειξει... και β) δεν μπηκε στα 122mhz επισης... προφανος πρεπει να ορισεις παλι τις ρυθμησεις της cpu... χρησιμοποιησε το no frills (καλυτερο απο το set cpu) αλλα σε καθε reboot ΕΣΥ να κανεις enable τις ρυθμίσεις και οχι αυτοματα... ειναι καλυτερο και πιο σταθερο γενικος.
Link to comment
Share on other sites

δεν στα δειχνει γιατι α) δεν μπηκε σε deep sleep καθολου για να στο δειξει... και β) δεν μπηκε στα 122mhz επισης... προφανος πρεπει να ορισεις παλι τις ρυθμησεις της cpu... χρησιμοποιησε το no frills (καλυτερο απο το set cpu) αλλα σε καθε reboot ΕΣΥ να κανεις enable τις ρυθμίσεις και οχι αυτοματα... ειναι καλυτερο και πιο σταθερο γενικος.

 

Αν δεν σου κάνει κόπο θα μου πεις τις δικές σου ρυθμίσεις και ποιον governor χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...