Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα σε καποιους εχει θεματα... πχ σε ενος φιλου μου ειχε ασχημη αποδοση και δεν βοηθησε ουτε custom rom... ειναι που θα τυχεις... φυσικα αν σου κατσει το "κακο" το πας για DOA και ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητο μπορει να ειναι γρηγορο κτλπ αλλα δεν παυει να ειναι η κινεζια σ'ολο της το μεγαλειο.

3εις απο την παρεα εχουν το συγκεκριμενο.Λοιπον του ενος το wifi ΤΣΑΚΙΖΕΙ και το gps λειτουργησε την 1η μερα...απο τοτε...κενον.

Του αλλο το gps κλειδωνει εκπληκτικα γρηγορα,η συναρμογη ομως των πλαστικων ειναι τραγικη.Σε κοβει απο την αριστερη και κατω πλευρα και γενικα η αποδοση του κινητου δεν ειναι αναλογη των δυνατοτητων του hardware.

Του τριτου ειχε καμμενα pixels out of the box και το σημα της συσκευης ειναι σταθερα μετριο.

Ενα μονο ετυχε να δω(γνωστος γνωστων) και λειτουργουσαν ολα φυσιολογικα.Οσο μπορουν να ειναι.

Πιστευω οι επομενες συσκευες απο την huawei,να ειναι τουλαχιστον ιδιες μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

όσα έχω δει πάντως είναι μια χαρά συσκευές! κανένα παράπονο (εκτός μπαταρίας-λογικό) από τους κατόχους :)
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε κι ο iakoboss7 είναι που θα τύχεις, αλλά αυτό συμβαίνει σχεδόν στα πάντα και δεν αναφέρομαι μόνο σε κινητά. Τώρα για το δικό μου τι να πω, αισθάνομαι πολύ τυχερός που δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με όλα αυτά που διαβάζω εδώ από τα άλλα παιδιά με αποκορύφωμα τη ζημιά στην usb που έβγαλε στον KeepKouking.
Link to comment
Share on other sites

ποστ απο μεταφορα:

το κινητο ξαφνικα αποφασίζει να μην φορτίζει.

το πάω σε κατάστημα wind και μετα από 20 μέρες με πέρνουν τηλέφωνο να μου πούν κόστος επισκευής 227 ΕΥΡΩ !!!!!!!!!!!!!! διότι όπως τους πληροφόρησε το service είχε "σπασμένο κομμάτι εσωτερικά στην πλακέτα" με τα πολλά πάω στο μαγαζί, δεν ξέρανε τι πως και γιατί και μου δίνουν τηλέφωνο στα κεντρικά.

πέρνοντας τηλέφωνο μου επαναλαμβάνουν το ιδιο πράγμα.

Τους ρωτάω αν η συσκευή έχει ίχνη απο νερό, ίχνη απο χτύπημα, ίχνη απο γρατσουνιές, η κάποιο σπάσιμο, μου απαντάνε "όχι δεν αναφέρεται κάτι εδώ" (όντως δεν έχει το παραμικρό γιατί το είχα μόνιμα σε θήκη)

δλδ ξαναρωτάω πως έγινε να έκανα κάτι εγώ εσωτερικά στο κινητό? μου απαντάει κάτι του στυλ "μπορεί να το άνοιξες να έκανες κάτι" τον ξαναρωτάω αν μπορεί ο τεχνικός που το έφτιαξε να μου εξηγήσει τι έκανα εγώ λάθος και το έβγαλα εκτός εγγύησης και μου απαντάει "όχι δεν γίνεται να μιλήσετε με τον τεχνικό" συνεχίζω τις απέλπιδες ερωτήσεις για το τι "κακή χρήση" είδαν ακριβώς και μου λέει οτι και ο τεχνικός κάνει ΕΙΚΑΣΙΕΣ για το τι μπορει να φταίει και πως απλά ξέρει ότι σίγουρα δεν είναι δυστοκία συσκευής.

Το κινητό δεν μου έχει πέσει, δεν έχει βραχεί, δεν έχει το παραμικρό ίχνος κακομεταχείρισης. δεν ξέρουν πως ακριβώς έγινε αλλα ξέρουν μόνο οτι φταίει η "κακή χρήση".

EDIT απο μια μικρή αναζητηση στο google είδα πως πολλά κινητα που χρησιμοποιούν usb port για φορτιση/συνδεση με υπολογιστη έχουν το ίδιο πρόβλημα μετα απο καιρό αναμεσά τους και το htc evo.

 

ποτε δεν εχω ξανακουσει οτι το κοστος επισκευης ειναι μεγαλυτερο απο το κοστος αγορας :blink: ,αλλα ενταξει στην ελλαδα ζουμε. Το πηγες σε καταστημα της wind ή σε καταστημα αντιπροσωπου της?παντως κυνηγησε τους οσο μπορεις,ειναι κριμα.

 

Πολλά πράγματα μπορείς να πεις γι αυτό το κινητό, αλλά Κινεζιά δεν είναι ένα απο αυτά :rolleyes:

 

κινεζια δεν ειναι σιγουρα.Μακαρι και αρκετα επωνυμα αυτης της τιμης να ηταν τοσο ποιοτικα.Και μην ξεχναμε οτι το 90% των ηλεκτρονικων συσκευων κατασκευαζονται εκει πλεον.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν εχω ξανακουσει οτι το κοστος επισκευης ειναι μεγαλυτερο απο το κοστος αγορας :blink: ,αλλα ενταξει στην ελλαδα ζουμε. Το πηγες σε καταστημα της wind ή σε καταστημα αντιπροσωπου της?παντως κυνηγησε τους οσο μπορεις,ειναι κριμα.

 

Δε σου έχει τύχει ποτέ να πας Laptop για επισκευή και να θέλει αλλαγή motherboard; Η να χαλάσει η κεφαλή του εκτυπωτή και το ανταλλακτικό να έχει όσο όλος ο εκτυπωτής;

Για να μη μιλήσουμε για αυτοκίνητα που άνετα ξεπερνάς την τιμή αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Δε σου έχει τύχει ποτέ να πας Laptop για επισκευή και να θέλει αλλαγή motherboard; Η να χαλάσει η κεφαλή του εκτυπωτή και το ανταλλακτικό να έχει όσο όλος ο εκτυπωτής;

Για να μη μιλήσουμε για αυτοκίνητα που άνετα ξεπερνάς την τιμή αγοράς.

 

εγώ πάντως ποτέ δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο.. εκτός και αν μιλάς πχ για αυτοκίνητο 10ετίας που ένα ανταλλακτικό κάνει όσο όλο το αυτοκίνητο... σε καινούργιο αντικείμενο πως γίνεται ένα εξάρτημα του να ξεπερνά σε αξία όλο το σύνολο? και σου βάζω και μέσα την εργασία η τιμή που είπαν στον άνθρωπο είναι εξωφρενική...

Link to comment
Share on other sites

το ειχα αγορασει απο ebw οταν το πηγα εκει μου ειπαν να το παω σε wind. Εχω ξενερωσει γιατι 200 ευρω ειχα βρει μια συσκευη που με εξυπηρετουσε σε οτι ακριβως ηθελα και ακομα παραπανω. Και τωρα δεν μπορω να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας στα λαμογια... Ασχετα με αυτο, δεν εχω βρει αλλη τετοια value for money συσκευη.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Κυνήγησε τους αλήτες, γιατί περί αλητείας πρόκειται όταν σου λένε ότι είσαι εκτός εγγύησης λόγω κακής χρήσης σε ένα κινητό που δεν έχει ένα σημάδι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι η 1η φορα που διαβαζω παραπονα για το Easy Buy World... Ο leftis69 εχει απολυτο δικιο.Εξοπλισου με υπομονη και ντου!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα.

 

Υπάρχει επιδότηση 200ε απ;o wind κ ψάχνω ένα smart phone με android το πολύ μέχρι 250. Οι επιλογές της Wind με βάση την τιμή είναι:

 

HTC Wildfire S, 249€

ZTE Skate, 239€

Huawei IDEOS X5 - U8800 pro, 199€

Motorola XT5 179€

LG P500 Optimus One, 169€

 

Μέχρι πριν λίγες μέρες είχα κατασταλάξει στο LG P500 Optimus One που το είχε η Wind 199€, αλλά τώρα άλλαξε τις τιμές της κ οι επιλογές αυξήθηκαν.

 

το Huawei δεν έχει ράδιο, ένα χαρακτηριστικά που θα ήθελα να έχει η νέα μου συσκευή αλλα αν πχ το Huawei IDEOS X5 υπερτερεί σε όλους τους άλλους τομείς ίσως θα μπορούσα να "θυσιάσω" το ραδιο.

 

αν επιλέξω το Χ5 τότε πάω για το προ; η μόνη διαφορά τους είναι οτι στο προ ο επεξεργαστης είναι στο 1ghz; Βέβαια με unlock όπως διάβασα εδώ κ το απλό μοντέλο φτάνει κ ξεπερνάει αυτή την ταχύτητα.

 

το μειονέκτημα με το ράδιο λύνεται κάπως; σε άλλο θέμα κάποιος χρήστης ανέφερε κάτι για ακουστικά με ενσωματωμένο ράδιο. ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Προσανατολιζομαι προς την αγορα του κινητου τωρα, χωρις να περιμενω το pro, λογω χρονικων περιορισμων. Αν καταλαβα καλα, ο νεος επεξεργαστης ειναι το ιδιο τσιπακι, αρα με overclocking πρεπει να βγαζουμε τα ιδια, ετσι?

Το gingerbread εχει βγει (επισημα η ανεπισημα) για το παλιο x5?

Το μονο που με ανησυχει ειναι οτι διορθωνουν στη νεα εκδοση ενα προβλημα συμβατοτητας με το wifi τσιπ. Υπαρχει οντως αυτο σαν θεμα στο παλιο?

 

Ο επεξεργαστής με overclocking πάει και αρκετά παραπάνω. Την επίσημη αναβάθμιση την περιμένουμε. Το wifi δεν έχει θέμα. Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

αλλος επεξεργαστης της ιδιας οικογενειας...

αλλο wifi module το οποιο λυνει τα οποια προβληματα δημιιουργουσε σε καποιους το παλιο (και αν δε κανω λαθος εχει και fm πανω) και νομιζω θα κανει και καλυτερη διαχειριση ενεργειας μιας και το τωρινο νομιζω οτι καταναλωνει αρκετα σχετικα...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως ποτέ δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο.. εκτός και αν μιλάς πχ για αυτοκίνητο 10ετίας που ένα ανταλλακτικό κάνει όσο όλο το αυτοκίνητο... σε καινούργιο αντικείμενο πως γίνεται ένα εξάρτημα του να ξεπερνά σε αξία όλο το σύνολο? και σου βάζω και μέσα την εργασία η τιμή που είπαν στον άνθρωπο είναι εξωφρενική...

 

Αν και βγαίνουμε off topic, ακριβώς το αντίθετο απο αυτό που λες συμβαίνει. Σε καινούργια αυτοκίνητα είναι που χρυσοπληρώνεις τα πάντα. Σε 10ετίας βάζεις μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και μειώνεις το κόστος.

Προφανώς δεν έχεις καταλάβει οτι αν αγοράσεις μια συσκευή (ή ενα αυτοκίνητο) σε ανταλλακτικά το κόστος είναι 3 και 4 φορές μεγαλύτερο απο το κόστος του να το αγοράσεις καινούργιο. Και δε σου βάζω καν εργατικά. Το κέρδος των εταιριών απο τα ανταλλακτικά είναι πολύ μεγαλύτερο απο οτι είναι στην αρχική πώληση της συσκευής. Γι αυτό το λόγο άλλωστε πολλές φορές δεν αξίζει καν η επισκευή.

Αν έχεις για παράδειγμα ενα laptop πάρε ενα τηλέφωνο και ρώτα πόσο κάνει η αλλαγή motherboard. Αν δεν είναι ακριβότερο απο το κόστος ολόκληρου του laptop θα είναι τουλάχιστον συγκρίσιμο.

 

Τώρα στην περίπτωση του συμφορουμίτη που έχει αυτό το πρόβλημα προφανώς η λύση είναι ο συνήγορος του καταναλωτή και το ΙΝΚΑ. Η αν δεν πιάσει αυτό υπάρχουν και μαγαζιά που επισκευάζουν κινητά χωρίς να είναι αντιπροσωπείες. Αν βέβαια το πρόβλημα είναι μόνο στο βύσμα.

Link to comment
Share on other sites

ποστ απο μεταφορα:

το κινητο ξαφνικα αποφασίζει να μην φορτίζει.

το πάω σε κατάστημα wind και μετα από 20 μέρες με πέρνουν τηλέφωνο να μου πούν κόστος επισκευής 227 ΕΥΡΩ !!!!!!!!!!!!!! διότι όπως τους πληροφόρησε το service είχε "σπασμένο κομμάτι εσωτερικά στην πλακέτα" με τα πολλά πάω στο μαγαζί, δεν ξέρανε τι πως και γιατί και μου δίνουν τηλέφωνο στα κεντρικά.

πέρνοντας τηλέφωνο μου επαναλαμβάνουν το ιδιο πράγμα.

Τους ρωτάω αν η συσκευή έχει ίχνη απο νερό, ίχνη απο χτύπημα, ίχνη απο γρατσουνιές, η κάποιο σπάσιμο, μου απαντάνε "όχι δεν αναφέρεται κάτι εδώ" (όντως δεν έχει το παραμικρό γιατί το είχα μόνιμα σε θήκη)

δλδ ξαναρωτάω πως έγινε να έκανα κάτι εγώ εσωτερικά στο κινητό? μου απαντάει κάτι του στυλ "μπορεί να το άνοιξες να έκανες κάτι" τον ξαναρωτάω αν μπορεί ο τεχνικός που το έφτιαξε να μου εξηγήσει τι έκανα εγώ λάθος και το έβγαλα εκτός εγγύησης και μου απαντάει "όχι δεν γίνεται να μιλήσετε με τον τεχνικό" συνεχίζω τις απέλπιδες ερωτήσεις για το τι "κακή χρήση" είδαν ακριβώς και μου λέει οτι και ο τεχνικός κάνει ΕΙΚΑΣΙΕΣ για το τι μπορει να φταίει και πως απλά ξέρει ότι σίγουρα δεν είναι δυστοκία συσκευής.

Το κινητό δεν μου έχει πέσει, δεν έχει βραχεί, δεν έχει το παραμικρό ίχνος κακομεταχείρισης. δεν ξέρουν πως ακριβώς έγινε αλλα ξέρουν μόνο οτι φταίει η "κακή χρήση".

EDIT απο μια μικρή αναζητηση στο google είδα πως πολλά κινητα που χρησιμοποιούν usb port για φορτιση/συνδεση με υπολογιστη έχουν το ίδιο πρόβλημα μετα απο καιρό αναμεσά τους και το htc evo.

 

αποφάσισα να το κυνηγήσω λίγο το θέμα, θελω να σας ρωτήσω 1-2 πραγματακια.

πρωτα απόλα μάλλον έκανα βλακεία που το πήγα εγώ στην wind ετσι? αφου το πήρα απο ebw έπρεπε να μην δεχτω να το παω εγω και να αφήσω αυτούς να κάνουν τις ενέργειες. πάντως έχω ήδη στείλει email στο καταστημα απο το οποίο αγόρασα την συσκευή (χωρις απάντηση ακόμα) και τους εξηγώ πως έχουν τα πραγματα. να στείλω και στα κεντρικά της wind?

στο συνήγορο του καταναλωτη καταγγέλω την wind η το ebw?

 

"Αν βέβαια το πρόβλημα είναι μόνο στο βύσμα" το service μου είπε :σπασμένο κομμάτι στην πλακέτα.

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω την παραμικρή εμπειρία από τέτοιου είδους ενέργειες, στο συνήγορο του καταναλωτή θα κατείγγειλα το service της huawei (η arvato teleservice νομίζω είναι). Λογικά εκεί το στείλανε. Πάντως αρχικά έπρεπε να το πας από εκεί που το πήρες. Με λίγο ''γλουγκλάρισμα'' είδα ότι η εν λόγω εταιρεία (arvato teleservice) έχει αρκετές καταγγελίες. Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που δεν το πήρες απο τη wind το πας ή στο μαγαζί ή στο service της Huawei. Και βέβαια δεν έχει νόημα να κάνεις καταγγελία στη wind αφου δεν το πήρες απο εκεί και δεν έχουν αυτοί το service.

 

Έτσι όπως στην είπαν τη βλάβη θα θέλει αλλαγή όλη η πλακέτα οπότε δε συμφέρει με τίποτα αν πρέπει να το πληρώσεις εσυ. Αλλά για να λειτουργεί κανονικά το κινητό πιστεύω οτι κάποια πατέντα θα γίνεται για το βύσμα usb που είναι και το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

leftis69 σαφώς και ξενέρωσες φίλε,και γω το γουσταρω αυτό το κινητό, απλά μην σκας και ιδιαίτερα, όπως σου είπε κ ο φίλος πριν εφόσον δουλεύει το κινητάκι, στάνταρ μπορεί να γίνει κάποια πατέντα και να σου δουλεύει απροβλημάτιστα ακόμα και για χρόνια. Ψάξε βρές κανέναν "ψαγμένο" μάστορα δεν μπορεί να μην υπάρχει Αθήνα κανείς. Αν ήσουν απο δω κοντά θα το φτιαχνες μια χαρά πχ ξέρω Κατερίνη κ Αιγίνιο 2 παλικάρια κορυφή. Πολύ πρόσφατο παράδειγμα σε sony ericsson 4 ετίας, νεκρη η οθόνη, πόρισμα Γερμανου 140Ε, εστειλα τον γνωστο και με 20Ε το ξαναχαιρεται. Λίγο ψάξιμο και να μην στεναχωριωμαστε για πραγματα που φτιαχνονται. Φιλικά πάντα.
Link to comment
Share on other sites

leftis69 σαφώς και ξενέρωσες φίλε,και γω το γουσταρω αυτό το κινητό, απλά μην σκας και ιδιαίτερα, όπως σου είπε κ ο φίλος πριν εφόσον δουλεύει το κινητάκι, στάνταρ μπορεί να γίνει κάποια πατέντα και να σου δουλεύει απροβλημάτιστα ακόμα και για χρόνια. Ψάξε βρές κανέναν "ψαγμένο" μάστορα δεν μπορεί να μην υπάρχει Αθήνα κανείς. Αν ήσουν απο δω κοντά θα το φτιαχνες μια χαρά πχ ξέρω Κατερίνη κ Αιγίνιο 2 παλικάρια κορυφή. Πολύ πρόσφατο παράδειγμα σε sony ericsson 4 ετίας, νεκρη η οθόνη, πόρισμα Γερμανου 140Ε, εστειλα τον γνωστο και με 20Ε το ξαναχαιρεται. Λίγο ψάξιμο και να μην στεναχωριωμαστε για πραγματα που φτιαχνονται. Φιλικά πάντα.

 

Εγω βασικα ξενερωσα πιο πολύ απο τον leftis69 :O:O:O:O

αν μπορεί κάποιος και ξέρει κάποιον καλό τεχνικό στην αθήνα να το δώσω (τελικά δεν έχω υπομονή να το κυνηγήσω νομικα το θέμα, ούτε και το χρόνο) ας μου στείλει ένα pm ή αν επιτρέπεται ας το πει εδώ, αλλιώς η επόμενη λύση είναι η αλλη μια μπαταρία με εξωτερικό φορτιστή ή ...πούλημα ανταλακτικά

παρεμπιπτόντως έχετε δεί κάτι τρελές τιμές για το Χ5 στο ebay? γιατί τόσο ακριβότερα?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα ξενερωσα πιο πολύ απο τον leftis69 :O:O:O:O

αν μπορεί κάποιος και ξέρει κάποιον καλό τεχνικό στην αθήνα να το δώσω (τελικά δεν έχω υπομονή να το κυνηγήσω νομικα το θέμα, ούτε και το χρόνο) ας μου στείλει ένα pm ή αν επιτρέπεται ας το πει εδώ, αλλιώς η επόμενη λύση είναι η αλλη μια μπαταρία με εξωτερικό φορτιστή ή ...πούλημα ανταλακτικά

παρεμπιπτόντως έχετε δεί κάτι τρελές τιμές για το Χ5 στο ebay? γιατί τόσο ακριβότερα?

 

Κάνε μία ερώτηση στον ΙΝΚΑ, (το τηλέφωνο είναι 210 3632443 Διεύθυνση: Ακαδημίας 7) δεν χάνεις τίποτα, να δεις τι θα σου πούνε. Εγώ ήμουνα αυτός που σου είπε ότι δεν το βλέπω να τα καταφέρνεις με το θέμα της εγγύησης, γιατί κακά τα ψέμματα, στην Ελλάδα ζούμε αλλά κι εσύ προσπάθησέ το λίγο. Άλλωστε πόσα λεφτά πιστεύεις ότι θα πιάσεις πουλώντας το για αντ/κά. Αν δεν βγάλεις άκρη η δεύτερη μπαταρία θα σου δώσει λύση αλλά θα έχεις το σπαστικό βάλε-βγάλε της κάρτας κάθε φορά που θα θες να της περάσεις κάτι, οπότε ψάξε να βρεις κάποιον καλό μάστορα να το φτιάξεις.

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο θυμαμαι που ειχε αναφερθει καπου κατι σχετικα με την αλλαγη τιμων των speaker αλλα δε θυμαμαι σε ποιο σημειο.

Θυμαμαι μονο οτι επρεπε να βρουμε μεσα στον φακελο etc καποιο αρχειο whvolume η κατι τετοιο και να αλλαξουμε τις τιμες του ακουστικου απο κει μεσα!

Το προβλημα ειναι οτι μεσα στον συγκεκριμενο φακελο δε μπορω να βρω το αρχειο αυτο επομενως δε μπορω να αλλαξω και τις τιμες

εντασης τους ηχειου. Επισης δε θυμαμαι που ακριβως ηταν τα κουτακια που επρεπε να τσεκαρω πρωτα για να κανω αυτη την διαδικασια.

Οποιος μπορει να βοηθησει ας με οδηγησει λιγο.

 

Πρέπει να βρεις και να ανοίξεις το αρχείο "hwVolumeFactor.cfg" στο φάκελλο "etc".

Εκεί έχει δυό τιμές τις οποίες αυξάνεις.

Όχι υπερβολές βέβαια, κάνεις δοκιμές και ακούς τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρεις και να ανοίξεις το αρχείο "hwVolumeFactor.cfg" στο φάκελλο "etc".

Εκεί έχει δυό τιμές τις οποίες αυξάνεις.

Όχι υπερβολές βέβαια, κάνεις δοκιμές και ακούς τα αποτελέσματα.

 

Ναι το θυμαμαι αλλα με την cm7 αυτο το αρχειακι δεν υπαρχει πλεον μεσα στον φακελο etc!

Οχι πως εχω ιδιαιτερο προβλημα με τον ηχο, απλα το εψαξα τυχαια να δω που βρισκοντε οι τιμες

και δεν το βρηκα για να κανω τις σχετικες αλλαγες αν χρειαζοντε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αμέσως μετά την αγορά του κινητού έβαλα την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059753 ακολουθώντας τις οδηγίες. Πρόσφατα παρατήρησα ότι το επίπεδο μπαταρίας ανεβοκατεβαίνει μόνο του τυχαίες στιγμές. Μερικές φορές λέει 10% και ξαφνικά πάει στο 30%. Ή π.χ. πηγαίνει 33%-34%-35%-34%-33% κ.ο.κ.. Έβαλα πάλι το update μήπως δεν είχε γίνει καλά αλλά και πάλι τα ίδια.

Αν κάνω restart το τηλέφωνο φτιάχνει, αλλά την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια. Να κάνω factory reset? Τι μου προτείνεται? Δεν το έχω δοκιμάσει με την stock ROM αν παρουσιάζει το πρόβλημα αλλά υποψιάζομαι ότι είναι λόγω λογισμικού απλώς. Έχω δοκιμάσει και battery stats reset αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Edited by Maniacz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αμέσως μετά την αγορά του κινητού έβαλα την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059753 ακολουθώντας τις οδηγίες. Πρόσφατα παρατήρησα ότι το επίπεδο μπαταρίας ανεβοκατεβαίνει μόνο του τυχαίες στιγμές. Μερικές φορές λέει 10% και ξαφνικά πάει στο 30%. Ή π.χ. πηγαίνει 33%-3%4-35%-34%-33% κ.ο.κ.. Έβαλα πάλι το update μήπως δεν είχε γίνει καλά αλλά και πάλι τα ίδια.

Αν κάνω restart το τηλέφωνο φτιάχνει, αλλά την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια. Να κάνω factory reset? Τι μου προτείνεται? Δεν το έχω δοκιμάσει με την stock ROM αν παρουσιάζει το πρόβλημα αλλά υποψιάζομαι ότι είναι λόγω λογισμικού απλώς. Έχω δοκιμάσει και battery stats reset αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Αυτο το ειχα παρατηρησει και εγω με την συγκεκριμενη rom αλλα δεν καταλαβα ποτε γιατι γινοταν.

Νομιζα πως ηταν η εφαρμογη battery calibration που την ειχα τρεξει κανα δυο φορες μετα απο φορτισεις

του κινητου και ευθυνονταν αυτη αλλα τελικα κατι αλλο επαιζε!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...