Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο facebook απαντηση

 

Huawei Device Ideos :

Hi everyone, we can confirm that the IDEOS X5 upgrade to Android 2.3 will be available by the end of November.

 

https://www.facebook.com/huaweidevice/posts/250685208311163

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα και γω την παραγγελία μου... Μέχρι την Τετάρτη που θα ρθει θα τρώω τα νύχια μου για το αν έπραξα σωστά... Ελπίζω να μαρέσει τελικά... Αλλά αφού βγήκα από τη Wind ένιωσα λίγο μετανιωμένος... Ελπίζω να είναι καλύτερο απο το Xperia X8 στο Android...

Δε συγκρινεται με το X8. Ειναι η μερα με τη νυχτα ! Ειδικα αν πηρες το pro (που μαλλον το προ θα πηρες).

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και γω την παραγγελία μου... Μέχρι την Τετάρτη που θα ρθει θα τρώω τα νύχια μου για το αν έπραξα σωστά... Ελπίζω να μαρέσει τελικά... Αλλά αφού βγήκα από τη Wind ένιωσα λίγο μετανιωμένος... Ελπίζω να είναι καλύτερο απο το Xperia X8 στο Android...

 

δεν υπαρχει συγκριση ,ανωτερο το ideos σε ολους τους τομεις.:happy:

Edited by automan2

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Το pro πήρα... :) Σαν εταιρία τι λέει? Άμα μου μείνει στα χέρια τι θα κάνω? Θα μου το φτιάξει κανείς ή θα με κοιτάνε περίεργα που αγόρασα HUAWEI?

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το pro πήρα... :) Σαν εταιρία τι λέει? Άμα μου μείνει στα χέρια τι θα κάνω? Θα μου το φτιάξει κανείς ή θα με κοιτάνε περίεργα που αγόρασα HUAWEI?

 

Γιατι να σε κοιτανε περιεργα?

Αντιθετως πιστευω οτι θα το δουν με αλλο ματι.

Εγω να σου πω δυο σκηνικα?

Την μια ημουν σε καφετερια που δουλευει γνωστος μου και οταν ηρθε να σερβιρει τους καφεδες λεει σε εναν φιλο,

"ανεργος μας το παιζει αλλα κοιτα κινηταρα που εχει", και του λεω εγω πες μου τι κινητο ειναι αυτο?

Αρχιζε να το κοιταει απο πανω απο κατω απο τα πλαγια και μου λεει τι ειναι αυτο ρε?

Ενας αλλος φιλος το βλεπει και μου λεει τι ειναι αυτο, HTC?

Του εξηγω εκει και μου λεει καλη φαση!

Επομενως μπορεις να ψαρωσεις πολυ κοσμο και κανενας δε θα πει αρνητικο σχολιο αν το δοκιμασει!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ σορρυ... δεν το ειπα με αυτη την εννοια... δεν με νοιαζει να πουλαω μουρη... αυτο σκεφτηκα και γω οτι μου κανει τη δουλεια που θελω με τα λεφτα που διαθετω... απλως δεν ξερω τι "αλλά..." έχει αυτό!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το pro πήρα... :) Σαν εταιρία τι λέει? Άμα μου μείνει στα χέρια τι θα κάνω? Θα μου το φτιάξει κανείς ή θα με κοιτάνε περίεργα που αγόρασα HUAWEI?

 

Η wind το εισαγει, αρα το πας σε οποιοδηποτε καταστημα wind κι αυτοι το στελνουν στο συνεργαζομενο service στην Αθηνα.

Αυτοι καθυστερουν απ'οτι διαβαζω, οποτε να παρακαλας μην παθει τιποτα γιατι παιζει να μεινεις χωρις κινητο κανα μηνα.

Οχι οτι αλλες εταιρειες ειναι καλυτερες βεβαια.. που να ξερες τι εχω τραβηξει εγω με sony ericsson.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ σορρυ... δεν το ειπα με αυτη την εννοια... δεν με νοιαζει να πουλαω μουρη... αυτο σκεφτηκα και γω οτι μου κανει τη δουλεια που θελω με τα λεφτα που διαθετω... απλως δεν ξερω τι "αλλά..." έχει αυτό!

 

Κοιτα να σου πω τη προσωπικη αμου αποψη.

Το συγκεκριμενο κινητο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα περισσοτερο απο ακριβοτερα τηλεφωνα για τον απλουστατο λογο

οτι κανει οτι ακριβως κανουν και τα ακριβα φιρματα κινητα της αγορας.

Εγω εχω το απλο ideos x5 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, ταυτοχρονα πιστευω οτι μπορει να καλυψει και εναν

πολυ απαιτητικο ανθρωπο.

Και σε τελικη αναλυση να σου πω και δυο λογους που δε χρειαζεται πια να αγοραζουμε ακριβα κινητα περα απο το θεμα της κρισης?

 

Πρωτον οι εταιριες τα κινητα τα βγαζουν στην αγορα σαν στραγαλια καθε χρονο, οποτε οταν εσυ παιρνεις μια συσκευη, μετα απο λιγο

αναρωτιεσαι αν εκανες σωστη επιλογη και μπαινεις σε μια διαδικασια σκεψης ,μηπως επρεπε να παρω το αλλο που ειχε δυο πραγματακια παραπαω?

 

Ο αλλος λογος ειναι οτι καθε εταιρια βγαζει δυο απο τα καλυτερα (ναυαρχιδες που λεμε) κινητα της τηλεφωνα καθε χρονο μεσα σε ενα διαστημα 9 μηνων. Οταν θα εχεις ενα καλο ακριβο τηλεφωνο λοιπον ξερεις οτι μετα απο 9 μηνες θα εχει βγει το επομενο μοντελο του

που θα εχει δυο τρια χαρακτηριστικα καλυτερα και μετα θα μπεις παλι στην λογικη, μηπως δεν επρεπε να βιαστω τοσο πολυ και να περιμενω λιγο ακομα? Οποτε πουλας αυτο που εχεις (με λιγα χρηματα γιατι τα κινητα δεν εχουν αξια) και αγοραζεις το αλλο εχοντας δωσει συνολικα γυρω στα 1200 ευρω!

Αν εσυ ομως που αγοραζεις κινητα των 200 ευρω μπεις σε αυτη την λογικη θα αγορασεις δυο τηλεφωνα με 470 ευρω το πολυ, δηλαδη ουτε με τα μισα λεφτα απο τον αλλον!

Οποτε δεν χρειαζεται να σκεφτεσαι τι θα κανει κ τι δε θα κανει. Εγω μεχρι στιγμης εχω κατεβασει εφαρμογες και παιχνιδια που θεωρητικα δεν ειναι συμβατα με την συσκευη μας, πρακτικα ομως δουλευουν αψογα χωρις κολληματα και laggar ισματα..

 

Επομενως δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο ακριβοτερες συσκευες αν εξαιρεσεις τις καλυτερες καμερες τους την καλυτερη ποιοτητα κατασκευης τους (εδω υπαρχουν καποιες ενστασεις για την sony ericsson οπου για παραδειγμα το ark ειναι μια πλαστικουρα για τα λεφτα του) και φυσικα τις καλυτερες οθονες πχ super amoled!

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως για να ξερουμε και τι λεμε, η Huawei ειναι εταιρεια κολοσσος, δεν εχει σχεση με τις γνωστες κινεζιες.

Επισης cosmote (και vodafone νομιζω) πλεον αγοραζουν σταθμους Huawei, τελος οι Νokia και SE.

Δεν λεω οτι το ideos εχει την ποιοτητα κατασκευης των htc smartphones, λεω οτι η huawei δεν ειναι απλα μια κινεζικη εταιρεια της πλακας, αλλα μια τεραστια εταιρεια που δραστηριοποιειται σε ολο τον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Baios, καλά τα λες... εγώ είμαι εντελώς άλλης λογικής... πριν 3 χρόνια πήρα ενα lg crystal και το κράτησα μέχρι προχθές που τα φτυσε τελειως... δεν έχω παράπονο... το μόνο που θέλω είναι να κρατήσει κι αυτό ένα μεγάλο διάστημα! έχω και το xperia για δεύτερο και είμαι κυριλέ...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας λιγο εδω μεσα ειδα οτι η καλυτερη περιπτωση screen protector ειναι η Vikuiti DQC160.

Επειδη λυπαμαι τα 9 ευρω για μια ζελατινα εχει κανεις να προτεινει κατι αλλο value for money, ή ειναι μονοδρομος η DQC160 ?

Και κατι αλλο.. η οθονη του X5 την παλευει καθολου χωρις screen protector ή γρατζουνιεται πανευκολα ?

Εχω επανω ακομα την εργοστασιακη ζελατινα, αλλα φοβαμαι οτι δεν θα κρατησει μεχρι να ερθει αυτη που θα παραγγειλω.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας λιγο εδω μεσα ειδα οτι η καλυτερη περιπτωση screen protector ειναι η Vikuiti DQC160.

Επειδη λυπαμαι τα 9 ευρω για μια ζελατινα εχει κανεις να προτεινει κατι αλλο value for money, ή ειναι μονοδρομος η DQC160 ?

Και κατι αλλο.. η οθονη του X5 την παλευει καθολου χωρις screen protector ή γρατζουνιεται πανευκολα ?

Εχω επανω ακομα την εργοστασιακη ζελατινα, αλλα φοβαμαι οτι δεν θα κρατησει μεχρι να ερθει αυτη που θα παραγγειλω.

 

προσπαθησα να βγαλω φωτογραφια με την ψηφιακη ωστε να σου δειξω τι εχει παθει μεσα σε 6 μηνες αλλα δυστυχως δεν φαινεται...

ειναι πολυ ανθεκτικη αν σκφτεις οτι μεσα σε αυτους τους μηνες κατι ψευτομεμβρανες ειχα βαλει για κανα δυο βδομαδες μιας και γινοντουσαν χαλια απο γρατζουνιες και θαμπαδα...

 

ετσι καταλαβα τι τραβαγε το κινητο μου απο χρηση γιατι κατα τα αλλα μαλλον δε καταλαβαινει "τιποτα"...(συναρτηση τα λεφτα που αξιζει)

με λιγα λογια το μονο που εχει παθει η οθονη μετα απο ολα αυτα ειναι μια μικρη γρατζουνιτσα η οποια φαινεται μονο απο γωνια αν το κοιταξεις σε κλειστη οθονη και "αραχνιασματα" τοσο μικρα που βασικα τα ειδα τωρα επειδη με αφορμη την ερωτηση σου το περιεργαστικα εξονυχιστικα...

 

ελπιζω να σου εδωσα μια καλη εικονα αλλα φυσικα εξαρταται με το ποσο "περιεργος" εισαι με το κινητο και θες να το προσεχεις οποτε ειναι δικο σου θεμα...

εγω μετα απο αυτα ουτε σκεφτομαι να βαλω μεμβρανη καθως τα θεωρω πεταμενα λεφτα αλλα δικια σου αποφαση και μη σε παρω στο λαιμο μου...

αν καθε εξι μηνες παθαινει ενα τετοιο μικρο ε δε με απασχολει μιας και και θα εχει φτασει η ωρα να το αλλαξω και δεν ειναι και καποιο κινητο που θα μπορεις να πουλησεις για πολλα οποτε μιρη διαφορα κανει για μενα...

 

ειναι ανθεκτικη παρα πολυ , οχι ομως οτι δε θα παθει τιποτα ποτε αλλα σε σημειο που μαλλον οι περισσοτεροι πιο πολυ απο συνηθεια το κανουν παρα οτι το χρειαζεται...

 

τελος με εχει εντυπωσιασει η ανθεκτικοτητα του μιας και δυστυχως εχει φαει καμποσες σαβουρες απο διαφορα υψη ( 1+ μετρο) και δεν εχει παθει τιποτα παρα στο γυαλισμενο φινιρισμα σε ενα σημειο μεγεθους καρφιτσας εχει ενα σημαδακι...

με λιγα λογια τελειο...

 

ps: αν η huawei ειχε πιο σωστο support (software updates) δεν θα σκεφτομουν καν το επομενο κινητο μιας και θα το επαιρνα απο την ιδια εταιρεια αλλα τωρα το σκεφτομαι πλεον για καινουργια αγορα καποια στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η huawei δεν έχει και το καλύτερο support, αλλά μπας και έχουν οι άλλοι; Σε τελική ανάλυση έχει πουλήσει τόσο πολύ το Χ5 που το community support θα φέρει και ICS και ας μην ασχοληθεί ποτέ η huawei.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκεφτόμουν να αγοράσω μια κάρτα μνήμης 16g για το Χ5 γιατί πια η 8αρα δεν είναι αρκετή! Έχω βρει αυτή εδώ http://www.lowpricememory.co.uk/memory-cards/micro-sd-memory-cards?capacity=8&speed=124 άλλα φοβάμαι λόγω οτι ειναι no-name μήπως εχει κάνα θέμα συμβατότητας με το κινητό! Γενικά έχει θέματα συμβατότητας με άλλες κάρτες ή παίζει τα πάντα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκεφτόμουν να αγοράσω μια κάρτα μνήμης 16g για το Χ5 γιατί πια η 8αρα δεν είναι αρκετή! Έχω βρει αυτή εδώ http://www.lowpricememory.co.uk/memory-cards/micro-sd-memory-cards?capacity=8&speed=124 άλλα φοβάμαι λόγω οτι ειναι no-name μήπως εχει κάνα θέμα συμβατότητας με το κινητό! Γενικά έχει θέματα συμβατότητας με άλλες κάρτες ή παίζει τα πάντα?

 

και γιατι παρακαλω αυτη;

επωνυμη και κλαμα στο 6,μια χαρα θα ειναι!

Samsung MicroSDHC Class 6 16GB

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Η διάφορα είναι περίπου 10 ευρώ και είναι και class 10! H samsung μαζί με τα έξοδα αποστολής και την αντικαταβολή κάνει 28€ ενώ η άλλη μαζί με τα έξοδα αποστολής 18.96€! Γενικά θέλω να πάρω class 10 για να παίζει καλύτερα και HD videos! Το θέμα είναι η συμβατότητα!!
Link to comment
Share on other sites

Η διάφορα είναι περίπου 10 ευρώ και είναι και class 10! H samsung μαζί με τα έξοδα αποστολής και την αντικαταβολή κάνει 28€ ενώ η άλλη μαζί με τα έξοδα αποστολής 18.96€! Γενικά θέλω να πάρω class 10 για να παίζει καλύτερα και HD videos! Το θέμα είναι η συμβατότητα!!

 

We accept orders from international customers as long as you are using either Visa or Mastercard as your payment method.

 

αφου δεν δεχεται C.O.D

Εισαι σιγουρος οτι φταει η καρτα που δεν παιζουν καλα τα HD videos?

στο pro με καρτα class 4 πανε σφαιρα.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

We accept orders from international customers as long as you are using either Visa or Mastercard as your payment method.

 

αφου δεν δεχεται C.O.D

Εισαι σιγουρος οτι φταει η καρτα που δεν παιζουν καλα τα HD videos?

στο pro με καρτα class 4 πανε σφαιρα.

 

Δεν έχω πρόβλημα με τα hd από τότε που έβαλα costum mod, άπλα η class 10 είναι ταχύτερες, και από την στιγμή που είναι και φθηνότερη δεν υπάρχει λόγος να αγοράσω ακριβότερα μια πιο αργή! Μέχρι τώρα και με άλλες no-name micro sd που είχα δεν μου παρουσίασαν κάποια βλάβη όποτε δεν έχω αυτόν τον ενδοιασμο! Όσον άφορα τον τρόπο πληρωμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα, έχω μια σχετική εμπειρία με αγορές μεσώ ίντερνετ! Όποτε παραμένει μόνο το θέμα συμβατότητας με το Huawei!!

Link to comment
Share on other sites

μα στα Ελληνικα μαγαζια βαζεις και το κοστος της αντικαταβολης μεσα και για αυτο στο εχω επισημανει.

τεσπα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας κανα fands free που να έχει ενσωματομένο fm radio και να μην θέλει έξτρα τροφοδοσία? Κάτι σαν αυτό, της Nokia βέβαια αυτό, ίσα να δείτε τι εννοώ....
Link to comment
Share on other sites

Φίλος κλείδωσε το τηλεφωνό του μετά από πολλές λάθος απόπειρες εισαγωγής του Μοτίβου που είχε επιλέξει.Του ζητάει το gmail το οποίο επίσης έχει ξεχάσει.Καμιά ιδέα για το τι να κάνω ώστε να ξεκλειδώσει?
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας κανα fands free που να έχει ενσωματομένο fm radio και να μην θέλει έξτρα τροφοδοσία? Κάτι σαν αυτό, της Nokia βέβαια αυτό, ίσα να δείτε τι εννοώ....

 

τι εννοεις να μη θελει εξωτερικη τροφοδοσια?η αδερφη μου εχει αυτο http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/mw600?cc=gr&lc=el#view=overview και φορτιζει με εξωτερικη φορτιστη.Κραταει βεβαια τοσο πολυ η μπαταρια που δεν σε προβληματιζει καθολου.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το hf στο link που έδωσα, παίρνει ρεύμα από το 3.5 jack, δε χρειάζεται επιπλέον τροφοδοσία. Αυτό που λες όμως φένεται πολύ καλό. Κάνει για το δικό μας? Πόσο κάνει? και όταν ότι η μπαταρία κρατάει πολύ, πόσο εννοείς?
Link to comment
Share on other sites

η αδερφη μου εχει αυτο http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/mw600?cc=gr&lc=el#view=overview και φορτιζει με εξωτερικη φορτιστη.Κραταει βεβαια τοσο πολυ η μπαταρια που δεν σε προβληματιζει καθολου.

μακριά από αυτό έχει (αν και sony) άθλιο ήχο χωρίς μπάσο καθόλου ..το είχα και το γύρισα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...