Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια επειδη δεν θυμαμαι, το μεγαλο ρολοι στην αναμονη ειναι αναμενο παντα ? εννοω μετα απο καποιο χρονικο διαστημα σταματαει να το δειχνει ?

Και μαλλον βρηκα και ενα bug. Με 12mp φωτογραφια τραβηγμενη οταν κανω ζοομ στην εκθεση, μαυριζει η οθονη.:( Με τα 9mp δεν μαυριζει... :wacko:

Edited by SelectivePants
Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια επειδη δεν θυμαμαι, το μεγαλο ρολοι στην αναμονη ειναι αναμενο παντα ? εννοω μετα απο καποιο χρονικο διαστημα σταματαει να το δειχνει ?

Και μαλλον βρηκα και ενα bug. Με 12mp φωτογραφια τραβηγμενη οταν κανω ζοομ στην εκθεση, μαυριζει η οθονη.:( Με τα 9mp δεν μαυριζει... :wacko:

 

1) Εξαρταται. Πας θεματα> προφυλαξη οθονης> και αν επιλεξεις ''μεγαλο ρολο'ι' '' σου το εμφανιζει συνεχεια. Διαφορετικα οχι :happy:

 

2) Το ιδιο ειχα παθει κι εγω αλλα μετα απο ενα restart ολα διορθωθηκαν :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια η οδυσεια μου με την συσκευη μαλλον τωρα ξεκιναει!αναφερθηκα πιο πανω οτι εχω προβλημα με το ακουστικο της συσκευης(θορυβος-μικροδιακοπες).ενημερωσα το μαγαζι που το πηρα(ΝΟΚΙΑ CARE) και μου ειπαν οτι δεν εχει αναφερθει καποιο παρομιο προβλημα στην νοκια.μου ειπαν μηπως, εαν χαμηλωσω την ενταση του ακουστικου φτιαξει!! (αστειο ε!)και τελος αυριο το πρωι θα ενημερωσουν τα κεντρικα για να δουμε τι θα γινει!εγω βεβαια τους ειπα για αντικατασταση εφοσον δεν εχουν περασει οι 7 μερες (DOA).το εχω 3 εργασιμες μερες.μια συμβουλη βρε παιδια θελω.μηπως ειναι κατι με ρυθμιση και μπω σε ιστοριες χωρις λογο;πιο πισω που εψαξα ειδα οτι κ 2-3 παιδια τους ετυχε το ιδιο προβλημα μαλλον.αλλα δεν ξερω τι εγινε μετα.ευχαριστω

 

πολλα προβληματα....και ακομα δεν προλαβε να κυκλοφοριση και μας κανει πολη

επιφυλαχτικους προς αγορα:blink:

Link to comment
Share on other sites

πολλα προβληματα....και ακομα δεν προλαβε να κυκλοφοριση και μας κανει πολη

επιφυλαχτικους προς αγορα:blink:

 

Σε αυτο το thread , το 99% των κατοχων παντως μιλαει με τα καλυτερα λογια για το Ν8.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

@giorgos1966 Φιλε μου εγω εχω ακομα προβλημα με το ακουστικο και αυτο γιατι στη Νοκια ο υπαλληλος μου ειπε να το στειλω καλητερα μετα απο τις γιορτες γιατι θα κανει που θα κανει κανενα μηνα να ερθει... Ετσι ειπα να το χαρω αυτες τις μερες. Παντως μου το αναγνωρισε σαν προβλημα οπως ειπα κ πιο πριν. Δεν προλαβα δυστυχως το DOA εγω. Εσυ παντως αλλαξε την αφου μπορεις. Θα ενημερωσω ξανα το φορουμ για το τι θα γινει με την περιπτωση μου και αν μπορεσω θα ποσταρω και δελτιο ελεγχου γιατι καποιοι ειναι δυσπιστοι...

 

edit: @DIM35 το προβλημα σε εμενα και νομιζω και σε οσους το διαπιστωνουν ειναι παντου! Δηλαδη και στο ακουστικο του κινητου και στο καλωδιο και στο μπλε δοντι και για αυτο μιλαμε για προβλημα σοβαρο και οχι απλα ενα ακουστικο.

Edited by mpanos
mpanos
Link to comment
Share on other sites

@giorgos1966 Φιλε μου εγω εχω ακομα προβλημα με το ακουστικο και αυτο γιατι στη Νοκια ο υπαλληλος μου ειπε να το στειλω καλητερα μετα απο τις γιορτες γιατι θα κανει που θα κανει κανενα μηνα να ερθει... Ετσι ειπα να το χαρω αυτες τις μερες. Παντως μου το αναγνωρισε σαν προβλημα οπως ειπα κ πιο πριν. Δεν προλαβα δυστυχως το DOA εγω. Εσυ παντως αλλαξε την αφου μπορεις. Θα ενημερωσω ξανα το φορουμ για το τι θα γινει με την περιπτωση μου και αν μπορεσω θα ποσταρω και δελτιο ελεγχου γιατι καποιοι ειναι δυσπιστοι...

 

παίδες μαλλον και εγώ αλλα δεν μου το έκανε με το bluetooth και έτσι δεν το ανακάλυψα γρήγορα παρα μόνο χθες. θα πάω και εγω μετα τις γιορτές αφου γίνω σιγουρος 100%.πες μας όταν θα πας. και που.

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το thread , το 99% των κατοχων παντως μιλαει με τα καλυτερα λογια για το Ν8.

 

 

Σιγουρα τα καλα ειναι ποιο πολλα!!!99% το κινητο ειναι σουπερ!!!;););)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια ρε παιδιά.......

 

Από Πλαίσιο που το αγόρασα πριν μια βδομάδα Silver white, κανονικά ελληνικό, made in finland, με τις οδηγιες του κανονικά στα ελληνικα, Nokia sealed κλπ. και unbranded. Τώρα αν φέρνουν και παραεισαγωγής δε γνωρίζω.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο

 

παιδια μπορει καποιος με ελληνικο N8 να ανεβασει καπου του φακελους E:\Private\200159c0

και E:\Private\10282822 απο τη mass memory?

 

εχει μεσα τα καναλια webtv που εχασα μετα απο format. Ευχαριστω

 

θα στα ανεβάσω εγω κάπου φίλε μου άμεσα, έκανω και γω σήμερα format απο το μενού της συσκευής και ζοριστηκα αρκετά γιατί έχασα το widget του Social, τα κανάλια web tv και μόλις ανακάλυψα οτι έχασα και την αναζήτηση Google.

 

Eπειγόντως η συσκευή θέλει ένα πλήρες firmware απο Nokia το οποίο θα εγκαθίσταται χωρίς προβλήματα και θα κάνει τη συσκευή όπως την αγόρασες, με εφαρμογές, wallpapers, videos, επίσης επειγόντως χρειάζεται και μια έκδοση AutoInstaller συμβατή με S^3.

 

Toυλάχιστον με το format απο το μενού της συσκευής (Ρυθμίσεις->Τηλέφωνο->Διαχείριση τηλ->Εργοστασιακές ρυθ->Διαγραφή και επαναφορά) δε χάνεις τα Qt libraries, κάτι είναι και αυτό. Ευτυχώς είχα κατεβάσει με τον Firefox αρκετά widgets απο Ovi Store γιατί θα ήθελα δυο μέρες να επαναφέρω

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!απο nokia care μπορω να αγορασω το κινητακι που τοσο θελω σε ολα τα χρωματα?γιατι μου αρεσει το μπλε και μονο απο εξωτερικο το εχω βρει...
Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν μπορείς.

Δεν έχει έρθει ακόμη, αλλά ούτε και γνωρίζουμε το πότε θα έρθει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω και εγω να κανω.το προβλημα ειναι μονο, οτι μενω σε νησι.θα τους το στειλω αυριο κιολας με ACS.Να του κανω και ενα φορματ λες;γιατι εχω περασει επαφες κτλ.ουτε τις ζελατινες δεν του εχω βγαλει.και η αλλη συσκευη να ειναι σφραγισμενη, ετσι;

Καλύτερα να μην το κάνεις format. Μπορεί να σου πουν μετά ότι έφταιγε αυτό. Σβήσε απλά ό,τι έχεις περάσει και στείλ' το.

 

πολλα προβληματα....και ακομα δεν προλαβε να κυκλοφοριση και μας κανει πολη

επιφυλαχτικους προς αγορα:blink:

Καμία σχέση, το τηλέφωνο είναι απλά απίστευτο. Δεν έχει ούτε το 1/10 των προβλημάτων που έχει συνήθως μια καινούρια συσκευή (και τα οποία διορθώνονται στην πορεία με software updates).

 

Εμένα δεν μου έβγαλε κανένα από τα προβλήματα που αναφέρουν άλλοι (φτου φτου). Και 2 μέρες τώρα το σκίζω, κάνει τρελές υπερωρίες. Γενικά, αυτή είναι η τακτική που ακολουθώ πάντα με όλα τα κινητά, ώστε αν είναι να βγάλουν κάτι να το βγάλουν όσο είναι καιρός. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρε παιδια ειμαι ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ!!!!Το κινητο ειναι φοβερο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! 'Οταν βάζετε το handsfree σας βγάζει μήνυμα: ακουστικά χωρίς μικρόφωνο, επιλογή μικροφώνου συσκευής (ή κάπως έτσι) ? Γιατί δεν αναγνωρίζει απευθείας τα handsfree της Nokia? Δεν είχα πειράξει ρυθμίσεις, αλλά είδα ότι είχε σαν προεπιλεγμένη συσκευή ακουστικά χωρίς μικρόφωνο και την άλλαξα σε ακουστικά με μικροφ. Μάλλον έφτιαξε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Καλορίζικο σε όσους το έχουν αποκτήσει ήδη. Εγώ δεν το έχω πάρει ακόμα γιατί περιμένω επιδότηση απο Vodafone. Μπορεί κάποιος να μου πει υπεύθυνα αν οι συσκευές στο Plaisio (ενδιαφέρομαι μόνο για Silver white) είναι branded ή όχι? Ακόμα κάτι. Οι συσκευές τους είναι ελληνικές ή παραεισαγωγής? Ρωτάω γιατί θα παραγείλω απο επαρχία και δεν έχω την δυνατότητα να πάω σε κάποιο κατάστημα για να έχω καλύτερη άποψη. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και πάλι χρόνια πολλά σε όλους!

 

Καλημέρα!

Εγώ το πήρα από το Multirama Θεσσαλονίκης. Πήρα το Silver White. Είναι ελληνικότατο και όχι branded.Αν σ ενδιαφέρει μπορείς να το παραγγείλεις από κει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση

δεν μπαίνει στο ovi με wifi?

κανο συνδεση στο wifi συνδεεται αλλα τιποτα σε ολα τα αλλα μπενη

το παρατηρησα μολις μου τελειωσε η καρτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω 2 ερωτησεις-αποριες ακολουθω αυτον τον οδηγο για να μην συνδεομαι ασκοπα...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3410424#post3410424 αλλα ματαια συνδεετε συνεχεια με το wifi μου...

 

και για συνδεση wind internet... αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3349375#post3349375 αλλα δεν μπορω να συνδεθω μπορει καποιος να μου πει τι γινετε διοτι θα πηδηθω απο το παραθυρο....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Στο ΝΟΚΙΑ Care Τρικάλων μου είπαν ότι σε περίπτωση που η ΝΟΚΙΑ δε το έχει αναγνωρίσει το "πρόβλημα" light leakage στο ασημί χρώμα πρέπει να το στείλλει Αθήνα.

Κάποιο μέλος (είναι πολλές οι σελίδες,χάνομαι...) είπε ότι του παρήγγηλαν ανταλλατικό. Μπορεί να μου πει σε ποιο Nokia Care έγινε αυτό; Πήρα κάπου τηλέφωνο ο τεχνικός; :worry: θα πάω και στο Nokia Care Βόλου...

 

Καλημερα παιδια εχω 2 ερωτησεις-αποριες ακολουθω αυτον τον οδηγο για να μην συνδεομαι ασκοπα...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3410424#post3410424 αλλα ματαια συνδεετε συνεχεια με το wifi μου...

 

και για συνδεση wind internet... αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3349375#post3349375 αλλα δεν μπορω να συνδεθω μπορει καποιος να μου πει τι γινετε διοτι θα πηδηθω απο το παραθυρο....:(

 

Ο μόνος λόγος να συνδέεται το wifi σου είναι να έχεις συνδεθεί στο facebook και να μην κάνεις logout (μετά από αυτό τον οδηγό)

 

Για τη σύνδεση WIND Internet,το κινητό είχε μέσα ρυθμίσεις. τι απέγιναν; Το Ν8 μου συνδέεται κανονικά!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος να συνδέεται το wifi σου είναι να έχεις συνδεθεί στο facebook και να μην κάνεις logout (μετά από αυτό τον οδηγό)

 

Για τη σύνδεση WIND Internet,το κινητό είχε μέσα ρυθμίσεις. τι απέγιναν; Το Ν8 μου συνδέεται κανονικά!

 

Ηταν cosmote... δεν ειχε wind που ειμαι εγω...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ηταν cosmote... δεν ειχε wind που ειμαι εγω...

 

Κάπου μέσα στις εφαρμογές έχει ένα υπομενού (συγνώμη το φορτίζω τώρα :p) "Οδηγός ρυθμίσεων". Εκεί μπορείς αυτόματα να ρυθμίσεις να παίρνεις ρυθμίσεις Internet της WIND. Διέγραψες τα προφιλ της ΚΟΣΜΟΤΕ;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάπου μέσα στις εφαρμογές έχει ένα υπομενού (συγνώμη το φορτίζω τώρα :p) "Οδηγός ρυθμίσεων". Εκεί μπορείς αυτόματα να ρυθμίσεις να παίρνεις ρυθμίσεις Internet της WIND. Διέγραψες τα προφιλ της ΚΟΣΜΟΤΕ;

 

ναι το διεγραψα... αλλα δεν βρισκω αυτο που λες....

 

Κανεις αλλος για βοηθεια ?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κανεις αλλος για βοηθεια ?

 

Πάρε τηλέφωνο το 1260 πάτα 8 και συνδέσου με έναν εκπρόσωπο της WIND για να τις στείλουν ΟΤΑ. Κάτι άλλο δε θα σου πει κάποιος... Από εκεί και πέρα ο οδηγός ρυθμίσεων σου περνάει κανονικά προφιλ βάσει της κάρτας SIM.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο το 1260 πάτα 8 και συνδέσου με έναν εκπρόσωπο της WIND για να τις στείλουν ΟΤΑ. Κάτι άλλο δε θα σου πει κάποιος... Από εκεί και πέρα ο οδηγός ρυθμίσεων σου περνάει κανονικά προφιλ βάσει της κάρτας SIM.

 

Πηρα τηλ και μου εστειλαν μυνημα αυτο : η υπηρεσια δεν υποστηριζετε απο την συσκευη σας...:(:mad:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Και μαλλον βρηκα και ενα bug. Με 12mp φωτογραφια τραβηγμενη οταν κανω ζοομ στην εκθεση, μαυριζει η οθονη.:( Με τα 9mp δεν μαυριζει... :wacko:

Δεν μου το έχει κάνει ποτέ άρα 100% δεν πρόκειται για bug.

καλημερα μια ερωτηση

δεν μπαίνει στο ovi με wifi?

κανο συνδεση στο wifi συνδεεται αλλα τιποτα σε ολα τα αλλα μπενη

το παρατηρησα μολις μου τελειωσε η καρτα

Μπαίνει κανονικά και με WLΑΝ. Το δοκίμασα μολις τώρα και μπήκε χωρίς πρόβλημα. Για να μην μπαίνεις κατά λάθος μέσω του παροχου σου, να κάνεις σύνδεση με το WLΑΝ και μετά να ανοίγεις τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο το 1260 πάτα 8 και συνδέσου με έναν εκπρόσωπο της WIND για να τις στείλουν ΟΤΑ. Κάτι άλλο δε θα σου πει κάποιος... Από εκεί και πέρα ο οδηγός ρυθμίσεων σου περνάει κανονικά προφιλ βάσει της κάρτας SIM.

 

Moυ εστειλαν και τισ ρυθμισεις μεσω φαξ τις περασ αλλα τιποτα...τα νευρα μου κροσια....:mad::X

 

Στο ovi maps σου ζηταει στην αρχη για λιγο να συνδεθεις στο ιντερνετ και μετα ξεκιναει ηπλοηγηση...συνεχιζει να χρεωνει η οχι?

 

 

edit: To βρηκα.....

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...