Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω 2, ένα ασημί και ένα μάυρο, ελληνικά και τα δύο. Κολάει σε κανέναν σας η αλλαγή θέματος? Στο ασημί κολάει και μετά από restart ξεκολάει..

 

δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα τέτοιο πρόβλημα στον ασημί γάλλο μου... Και έχω αλλάξει πολλά πολλά θέματα. Υπάρχει συγκεκριμένο θέμα που όταν το αλλάζεις σου κολλάει το κινητό;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιο ειναι πιο ομορφο;

Στο μαυρο, φαίνεται ο φωτισμούς του πλήκτρου που ξεφεύγει;

 

Τι να σου πω γούστα είναι.. Στο μάυρο δε φαίνεται να ξεφεύγει φωτισμός όχι, μόνο στο ασημί.

 

δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα τέτοιο πρόβλημα στον ασημί γάλλο μου... Και έχω αλλάξει πολλά πολλά θέματα. Υπάρχει συγκεκριμένο θέμα που όταν το αλλάζεις σου κολλάει το κινητό;

 

Όχι γενικά το κάνει... Και χωρίς να τρέχω τίποτα εκτός των στάνταρ προγραμμάτων που τρέχουν. Και με restart συνέρχεται...

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εκανε κολπα με ενα θεμα. Δεν αλλαζε βασικα και εφταξε μετα απο επανακινηση. Ηταν δυο θεματα που ειχα ενα βελβετ και ενα γκρην. Τα εβγαλα και ησυχασα.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει custom theme, μόνο από το update των εφαρμογών το midknight theme pack.. Οπότε δε φταίει κάποιο θέμα..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως είναι μεν από Γαλλία αλλά ήταν ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ με ζελατίνα και με αυτοκόλλητο ΝΟΚΙΑ. Τώρα πως γίνεται αυτό; Δε ξέρω! Αλλά ήταν σφραγισμένο. Να δεχτώ ότι είναι παραεισαγωγής μάλιστα αλλά ασφράγιστο νομίζω ότι παραπάει ε;

Το Γαλλικό είναι σίγουρο ότι αν κάνω αναβάθμιση θα χάσει τα Ελληνικά;:confused:

 

εγω όλα τα ν8 που είδα καμα δεκαριά του media markt ήταν χωρίς κανένα αυτοκόλλητο. το δικό σου ήταν με ιριδίζον '' NOKIA sealed "; ήταν πάνω απο την ζελατίνα; :what: :confused: αναβάθμιση μόνο με over the air. δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.:up:

Edited by DIM35

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

To κινητο ειναι απλα φοβερο τα σπαει δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι τωρα

μια ερωτηση ρε παιδες αυτο το χαζο που ανεβαζει και ξανα κατεβαζει τον φοτισμο η οθονη πως βγενει μου την εχει σπασει μια πιο φωτινο μια πιο σκοτινο ααα..

 

εξικονομηση ενεργειας την εχω ''απενεργ..''

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο αισθητήρας που αυξομειώνει τον φωτισμό της οθόνης σύμφωνα με τον φωτισμό του περιβάλλοντος για εξοικονόμηση ενέργειας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω κι εγώ το κινητό και συγκεκριμένα το μαύρο βλέπω τώρα στη φώτο ότι ο φωτισμός στο πλήκρο είναι αρκετά έντονος έτσι πρέπει να είναι γτ στο δικό μου είναι αρκετά αχνός και μόνο γύρω γύρω να ανησυχώ?
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαισιο εχω πιθανοτητες να το βρω σε γκρι ; και χωρις ανοιγματα,δευτερα αυτοκολλητα κτλ κτλ ;
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που θα ηθελα απο μια επομενη αναβαθμιση ειναι η ανεξαρτησια του αισθητηρα οσον αφορα τον browser. Να δουλευει το τηλεφωνο σε ολα τα αλλα με τον αισθητηρα απενεργοποιημενο, αλλα στον browser να μπορει να αντιλαμβανεαι το γυρισμα..
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ!! Μέχρι στιγμής πάρα πολύ καλές οι εντυπώσεις, εντυπωσιακό σε όλα του και πολύ ευχάριστο στη χρήση. Και το λέω αυτό σαν προηγούμενες χρήστης του Symbian, και συγκεκριμένα του N97 που ώρες ώρες μου έσπαγε τα νεύρα (ξέρετε τώρα, αργή απόκριση, κολλήματα, έλλειψη μνήμης και τέτοια - βέβαια το ομολογώ, το είχα κι εγώ φορτωμένο σαν γαϊδούρι, ό,τι υπάρχει και δεν υπάρχει έχω εγκατεστημένο).

Το N8 είναι λοιπόν απίστευτα βελτιωμένο σε σχέση με προηγούμενα Symbian κινητά, γρήγορο, με φοβερή απόκριση, καταπληκτική οθόνη (παίρνω πίσω ό,τι κακό έχω πει για τις capacitive :p), πολύ καλύτερη χρηστικότητα (με λεπτομέρειες όπως οι ειδοποιήσεις σύνδεσης που πλέον είναι διακριτικότατες), με φοβερή απτική ανάδραση, ωραία transitions, άψογο kinetic scrolling κλπ. Γενικά, έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά, και όσοι κράζουν το Symbian από συνήθεια ή από μόδα πρέπει πρώτα να του ρίξουν μια ματιά πριν υιοθετήσουν την μπούρδα κάθε άσχετου αμερικάνου blogger (ο άλλος γκρίνιαζε γιατί λέει για να βγάλει την απτική ανάδραση έπρεπε να το κάνει σε όλα τα προφίλ - είναι τόσο άσχετοι ή προκατειλημμένοι κάποιοι που το πλεονέκτημα το βλέπουν μειονέκτημα). Επίσης είναι γεγονός ότι το κινητό σε εντυπωσιάζει ακόμη περισσότερο με τη χρήση, η επαφή με μια συσκευή επίδειξης δεν αρκεί για να αντιληφθείς το πόσο χρηστικό και διασκεδαστικό είναι. Και ναι, @mirrorofsorrow, μπορώ να πω ότι άρχιζα να συνηθίζω ακόμη και το virtual keyboard, και σε λίγο μπορεί να γράφω και όσο γρήγορα έγραφα στο N97 μου :p. Παρόλα αυτά, το πληκτρολόγιο θέλει σίγουρα βελτίωση στη διάταξη του, τα πλήκτρα πρέπει να τοποθετηθούν πιο ασύμμετρα (αυτό βοηθάει στην ελαχιστοποίηση των λαθών) και ίσως κάποια να αλλάξουν και θέση (πολύ άσχετη η θέση του backspace). Κατά τα άλλα, έχω πέσει με τα μούτρα να διαβάζω Qt, έχω κάποιες ιδέες που μπορεί να αποδειχθούν χρήσιμες... :)

Α, επίσης είμαι συνέχεια με ένα πανάκι στο χέρι. Ελπίζω να μην μου μείνει κουσούρι...

 

ΥΓ: Το πήρα σε σκούρο γκρι, αν και υπήρχε και σε ασημί. Είπα να κάνω μια αλλαγή από το άσπρο N97 μου.

 

Edit: Επίσης, ξέχασα να το αναφέρω, με εντυπωσίασε το Ovi Store. Η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το παλιό που έχουν τα S60 5th edition. Άλλο ένα πράγμα που πριν σου έσπαγε τα νεύρα και τώρα το διασκεδάζεις.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!!!Εχω και γω το Ν8 εδω και 1 μιση βδομαδα στο μαυρο χρωμα.Το κινητο μπορω να πω οτι με εχει εντυπωσιασει σε αρκετα σημεια.

 

1)Η οθονη του ειναι πολυ καλη και η πλοηγηση στο μενου γρηγορη.

2)Οι φωτογραφιες του ειναι απιθανες σε ολες τις συνθηκες.Απλα η καλυτερη καμερα που εχω δει σε κινητο.

3)Στιβαρη κατασκευη χαιρεσαι να το κρατας.

4)Πολυ καλη η ολη διαχειριση της RAM με πολλες ανοιχτες εφαρμογες δεν εχω δει ουτε ενα κολλημα.

5)Η μπαταρια του αν και οι φορτισεις της απο τοτε που το πηρα ειναι "οτι να ναι" επειδη λογω εορτων ειμαι τον περισσοτερο καιρο σε βολτες :p ειναι ικανοποιητικη.2 μερες κραταει ανετα.

6)To symbian ειναι στα καλυτερα του :).

 

Το μονο αρνητικο που εχω εντοπισει ειναι οτι μερικες φορες δεν λειτουργουν ορισμενα widget στις αρχικες με αποτελεσμα να χρειαζεται επανεκκινηση.

 

Αυτα απο μενα και καλες γιορτες σε ολους!!!:D

Nokia N9 :love:

 

Βαλάντης!

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο που επίσης με εντυπωσίασε. Μόλις πρωτομπήκα στο Ovi Store από το N8, ήξερε ήδη το username μου(!!!) και μου ζήτησε μόνο το password. Προς στιγμήν έφαγα φλας, όμως μετά κατάλαβα το κόλπο. Σας περνάει τίποτα από το μυαλό; :whistle: Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο που επίσης με εντυπωσίασε. Μόλις πρωτομπήκα στο Ovi Store από το N8, ήξερε ήδη το username μου(!!!) και μου ζήτησε μόνο το password. Προς στιγμήν έφαγα φλας, όμως μετά κατάλαβα το κόλπο. Σας περνάει τίποτα από το μυαλό; :whistle:

 

ovi suite? wifi?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο ιδιο καταστημα πριν απο 10 λεπτα. Μου το κρατησε αυτο το ενα ασημι,ευτυχως δεν ειχα ταυτοτητα μαζι. Ζητησα να κοιταξω το κουτι. Ενας του μαγαζιου-οχι υπαλληλος με ρωτησε γιατι το κοιταω και τοτε τους δειχνω την ταινια και τους ρωταω γιατι δεν ειναι της nokia. Η απαντηση που πηρα ειναι οτι ειναι της nokia κι απο πανω ειχε το στρογγυλο λευκο αυτοκολλητο της wind,γιατι καλα ανοιχτηκε για να περαστουν οι "ρυθμισεις". Ποιες ρυθμισεις ; Εκανα θεμα και για τα παραεισαγωγης και ουτε επιβεβαιωσαν ουτε διεψευσαν,απεναντιας μου ειπε πως ισως να γινεται,και ναι,ειναι λογικο γιατι εχει μεγαλη ζητηση κτλ. Εννοειται πως δε θα το παρω,αλλα δυστυχως πρεπει να περιμενω μεχρι τις 17.

 

Χαιρομαι που ειμαι ελληνας πολιτης.Αμεση και αξιοπιστη εξυπηρετηση. :blink:

 

Να πω την αλήθεια δεν τους ρώτησα αν τίποτε παραπάνω παρά αν το έχουν και σε τι χρώμα. Επειδή ήθελα μόνο το μαύρο, απλά τους ευχαρίστησα κι έφυγα...:confused:

Πάντως αυτό που τελικά πήρα από Multirama είναι κανονικά "ελληνικό" με την σχετική σφραγίδα στο κουτί και το product code.

Πρώτες εντυπώσεις:

1) Εξαιρετική ποιότητα. Αυτή η αίσθηση του αλουμινίου που έχει γραφτεί είναι όντως άπαικτη.

2) Πολύ καλή οθόνη. Δεν είναι γαλαξίας αλλά είναι εξαιρετική

3) Πολύ καλή κάμερα και πολύ καλό βίντεο. Υπερέχει και στα δύο με μια πρώτη ματιά από το Satio μου και ειδικά στο βίντεο που επιτέλους ξαναέχω κανονικό ήχο...

4) Πολύ καλή λήψη wifi. Δεν ξεσυνδέεται τόσο εύκολα όσο το Satio. Μια χαρά και ο μαμίσιος browser.

5) Καλό ηχείο, πιο καθαρός ήχος σαφώς από το satio, αν και περίμενα περισσότερη ένταση στο ακουστικό.

6) Μου αρέσει πολύ το ρολόι που εμφανίζεται όταν σβήνει η οθόνη.

7) Μέχρι στιγμής αποκρίνεται πολύ γρήγορα στο μενού ότι κι αν δοκίμασα.

Αυτά προς το παρόν. Έπεται συνέχεια!

Edited by Johny-B
Προσθήκη εντυπώσεων!
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο που επίσης με εντυπωσίασε. Μόλις πρωτομπήκα στο Ovi Store από το N8, ήξερε ήδη το username μου(!!!) και μου ζήτησε μόνο το password. Προς στιγμήν έφαγα φλας, όμως μετά κατάλαβα το κόλπο. Σας περνάει τίποτα από το μυαλό; :whistle:

 

To username σε Ovi Suite - Ovi Mail - Ovi Store κλπ είναι το ίδιο και σχετίζεται με τον τηλεφωνικό αριθμό που έχεις δηλώσει αρα αν βάλεις την ίδια κάρτα SIM και ενεργοποιήσεις το Ν8, φεύγει ένα SMS και συσχετίζεται η συσκευή σου με τον αριθμό του κινητού άμεσα. Φυσικά όλα αυτά συμβαίνουν αν και στο παρελθόν είχες κάποια άλλη συσκευή Νόκια και είχες κάνει τις ίδιες διαδικασίες με την ίδια κάρτα SIM.

Link to comment
Share on other sites

To username σε Ovi Suite - Ovi Mail - Ovi Store κλπ είναι το ίδιο και σχετίζεται με τον τηλεφωνικό αριθμό που έχεις δηλώσει αρα αν βάλεις την ίδια κάρτα SIM και ενεργοποιήσεις το Ν8, φεύγει ένα SMS και συσχετίζεται η συσκευή σου με τον αριθμό του κινητού άμεσα. Φυσικά όλα αυτά συμβαίνουν αν και στο παρελθόν είχες κάποια άλλη συσκευή Νόκια και είχες κάνει τις ίδιες διαδικασίες με την ίδια κάρτα SIM.

Ακριβώς! ;) Κάθε φορά που συνδέεσαι στο Ovi στέλνει και τον αριθμό τηλεφώνου σου. Κι αυτό γιατί το Ovi Store, εκτός από πληρωμή με πιστωτική, υποστηρίζει και operator billing, δηλαδή μπορείς να αγοράσεις κάτι και να χρεωθεί ο λογαριασμός κινητού σου. Γι' αυτό χρειάζεται να τον γνωρίζει. Είναι το μοναδικό App Store που έχει αυτή τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλα χριστουγενα σε ολους,μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν μπορει να συνδεθει με το bluetooth?τι πρεπει να κανω για να το βρει?
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά! Επιτέλους, μετά από τόσο κάιρο αναμονή, αύριο θα το έχω κι εγώ στα χέρια μου! Μια ερώτηση στα γρήγορα μόνο και χίλια sorry, γιατί έχει απαντηθεί σίγουρα στο παρελθόν : Αφού πέσει η μπαταρία εντελώς, από την εργοστασιακή φόρτιση, για πόση ώρα πρέπει να τ'αφήσουμε να φορτίζει? Μέχρι να δείξει πλήρη φόρτιση η κάποιες συγκεκριμένες ώρες? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!! Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι σίγουρος ότι απαντήθηκε γιατί δεν κάνεις μια αναζήτηση ρε Δούκα? Γιατί ορισμένοι τα θέλετε στο πιάτο?

Τέλος πάντων, δες εδώ, μερικές μόνο σελίδες πίσω σε πάει!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλα χριστουγενα σε ολους,μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν μπορει να συνδεθει με το bluetooth?τι πρεπει να κανω για να το βρει?

 

Στις ρυθμισεις του μπλουτουθ, στην ορατοτητα τηλεφωνου μου επελεξε το ορατο σε ολους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεσω δικτυου κινητης τηλεφωνιας μπορειτε να μπειτε στο ovi store; η μονο μεσω ασυρματου δικτυου;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας :)

 

Υπάρχουν άτομα που κάνουν εκτεταμένη χρήση bluetooth headsets για να μας πούνε τις εντυπώσεις τους; Κάποιος είχε αναφέρει πριν λιγο καιρό ότι χάνεται το σήμα όταν απομακρύνεσαι λίγο από τη συσκευή...

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Είμαι κ γω από χθες ένας ευτυχής κάτοχος Ν-8 Silver white! Πολύ καλή π΄ρωτη εντύπωση μου έκανε. Θέλω τη βοήθειά σας, όσο κι αν έψαξα το κινητό όσο και στο "Διαβάστε πριν ρωτήσετε" δε μπόρεσα να βρώ το μητρώο κλήσεων έτσι ώστε να δω διάρκεια κλήσεων κ δεδομένων. Αν γνωρίζει κάποιος κάτοχος ας μ ενημερώσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού υπάρχει η εφαρμογή Μητρώο.

Το εικονίδιο είναι δύο αντίρροπα βέλη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...