Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κρίμα... Τότε δεν το βάζω... :( Ευχαριστώ πολύ..

 

Άσχετο τώρα το παρατήρησα τραγούδια από που στέλνουμε μέσω Bluetooth?

Απο βιβλιοθήκη δεν βγάζει επιλογή για Αποστολή...

 

Μπορεις εναλλακτικα να μπεις στο facebook απο τον browser στη mobile μορφη του (m.facebook.com) να μπεις στον λογαριασμο σου να αποθηκευσεις τους κωδικους στο κινητο ωστε να μπαινεις κατευθειαν την επομενη φορα και τελος να αποθηκευσεις τον σελιδοδεικτη στον browser. Αν τωρα θες να το εχεις στην αρχικη οθονη μπορεις να διαλεξεις τον σελιδοδεικτη που εχεις αποθηκευσει σαν συντομευση, και θα στο εμφανιζει κατευθειαν στην αρχικη οθονη.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pix Magazine December-January 2011 cover shoot using the Nokia N8

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VodhwvJZfL0]YouTube - PiX Magazine Cover Shoot with the Nokia N8[/ame]

 

http://www.pixmag.co.za/2010/12/pix-magazine-decemberjanuary-2011-cover-shoot-using-the-nokia-n8/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα

 

εχω την εξεις απορια πως μπορω ν απενεργοπειησω την φορτιση κατα την συνδεση με usb

ψαχνω κανα 15 στο φορουμ αλλα δεν βρηκα κατι

 

ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς. Η μοναδική περίπτωση που μπορεί να μην φορτίζει, είναι να συνδέσεις το Ν8 με usb hub το οποίο θα είναι συνδεδεμένο μέσω usb με τον υπολογιστή σου. Έχω διαβάσει ότι μερικά usb hubs δεν παρέχουν ρεύμα (από το δικό μου πάντως φόρτιζε κανονικά).
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια κ χρονια πολλα.μπορειτε να μου πειτε πως να αλλαξω τον ηχο οταν λαμβανω καποιο μυνημα;ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια κ χρονια πολλα.μπορειτε να μου πειτε πως να αλλαξω τον ηχο οταν λαμβανω καποιο μυνημα;ευχαριστω.

Πας: Ρυθμίσεις> Προφίλ > το προφίλ που θες να αλλάξεις > Διαμόρφωση > Ήχος ειδοποίησης μηνυμάτων και επιλέγεις τον ήχο που θες

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οποτε στελνω ενα mms ενω παει και παραδιδεται κανονικα, παραμενει στα εξερχομενα και γραφει οτι αναβληθηκε και αναβει στην οθονη το σημαδακι των εξερχομενων. Αν παω απο τα εξερχομενα δεν μπορω να το σβησω ... Το εχει συναντησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Οποτε στελνω ενα mms ενω παει και παραδιδεται κανονικα, παραμενει στα εξερχομενα και γραφει οτι αναβληθηκε και αναβει στην οθονη το σημαδακι των εξερχομενων. Αν παω απο τα εξερχομενα δεν μπορω να το σβησω ... Το εχει συναντησει κανεις?

 

Yeap....Γνωστό ζουζούνι (bug) του symbian εδώ και χρόνια. Κάποια στιγμή πρέπει επιτέλους να το διορθώσουν!!!

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Yeap....Γνωστό ζουζούνι (bug) του symbian εδώ και χρόνια. Κάποια στιγμή πρέπει επιτέλους να το διορθώσουν!!!

 

Η μονη περιπτωση που βρηκα για να σβησει ειναι restart και διαγραφη μεσα απο τις συνομιλιες!

Link to comment
Share on other sites

Η μονη περιπτωση που βρηκα για να σβησει ειναι restart και διαγραφη μεσα απο τις συνομιλιες!

 

Α μπράβο...και τόση ώρα έσπαγα το κεφάλι μου να θυμηθώ πώς τα έσβηνα στο N81 μου!!! :)

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Τα widgets (ή πως τα λενε) δηλαδή το Ovi store και το social networks λειτουργούν μόνο με σύνδεση 3g και όχι όταν συνδέεται με το WLAN.

Με Wlan σύνδεση λαμβάνω το μύνημα "Connection failed, try again later".

 

Πάντως το Web browsing λειτουργεί κανονικά..

Γνωρίζεται κάποια λύση?

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων και χρονια πολλά!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Τα widgets (ή πως τα λενε) δηλαδή το Ovi store και το social networks λειτουργούν μόνο με σύνδεση 3g και όχι όταν συνδέεται με το WLAN.

Με Wlan σύνδεση λαμβάνω το μύνημα "Connection failed, try again later".

 

Πάντως το Web browsing λειτουργεί κανονικά..

Γνωρίζεται κάποια λύση?

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων και χρονια πολλά!:)

Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Ρυθμίσεις>Προορισμοί>Διαδίκτυο,εδώ σιγουρέψου πως το WLAN έχει προτεραιότητα 1.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το "πρόβλημα" του ασημί Ν8 με το κάτω καπάκι της μπαταρίας και το φως. Μπορώ να πάω σε Nokia care και το διορθώνουν ή θα έχω "μα και πως" κτλ κτλ....? Όχι ότι με ενοχλεί δηλαδή, σιγά το πράγμα, αλλά κάπου διάβασα εδώ ότι το αναγνώρισε και το φτιάχνει δωρεάν η Νοκια.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Ρυθμίσεις>Προορισμοί>Διαδίκτυο,εδώ σιγουρέψου πως το WLAN έχει προτεραιότητα 1.

 

Πράγματι τώρα λειτουργούν όλα :)

Έχει αναφερθεί και στο επίσημο site της νοκια :

I fixed it by going to Main Menu, Settings, Connectivity, Settings, Destinations, Access point (add new acc pt.), Automatically check...click yes, Choose WLAN and at this point you should have the wireless network that is available and you will need to put in the WEB code (usually found on the wireless network router..box)

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το "πρόβλημα" του ασημί Ν8 με το κάτω καπάκι της μπαταρίας και το φως. Μπορώ να πάω σε Nokia care και το διορθώνουν ή θα έχω "μα και πως" κτλ κτλ....? Όχι ότι με ενοχλεί δηλαδή, σιγά το πράγμα, αλλά κάπου διάβασα εδώ ότι το αναγνώρισε και το φτιάχνει δωρεάν η Νοκια.

 

εφόσον μιλάμε για ένα πλαστικό,να πας να το αλλάξεις. Μπορεί το Nokia Care να κάνει παραγγελία του ανταλλακτικού χωρίς να στερηθείς τη χρήση του τηλεφώνου. Δεν είναι κάτι σοβαρό. Μην το φτιάξεις μόνος σου,θα χάσεις εγγύηση. Δεν είναι τραγικά πράγματα,μιλάμε για ΕΝΑ πλαστικό καπάκι. Είναι καθαρά θέμα μαζικής παραγωγής;) Δεν τίθεται θέμα να κάνεις χρήση DOA.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό το έχω στα χέρια μου από την Τρίτη/Τετάρτη και μέχρι στιγμής όλα καλά,

μάλιστα εχθές έκανε και την πρώτη του βουτιά στα πλακάκια της οικοδομής...

Η μπαταρία μπορώ να πω ότι με έχει εκπλήξει αρκετά με την αυτονομία της και πιστέυω ότι

θα τα πάει πολύ καλύτερα με μερικές φορτίσεις ακόμη.

Το κινητό αγοράστηκε από Vodafone και ήταν το τελευταίο χωρίς τροποποίηση από την εταιρία.

Το μόνο πραγματικά αρνητικό είναι η φίμωση του ηχείου, αν το αφήσεις επάνω στο τραπέζι

επάνω σε κανένα ύφασμα, η κάποια καρέκλα η γενικά σε κάποιο πανί, Αμέσως φιμώνετε πλήρως!

Μία ερώτηση.

Κάπου είχε αναφερθεί για διάφορα επιπλέον ημερολόγια, που μπορώ να τα βρώ;

Και πως μπορώ να επιλέξω ως υπενθύμιση μια κλήση (είναι το μόνο που με έχει δυσκολέψει...!);

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.τα εικονιδια στηνκεντρικη οθονη (ρολοι-ημερομηνια-γενικο)που ειναι σε ξεχωριστα κουτακια πως βγαινουν παιδια;υπαρχει τροπος οταν ειμαι στην κεντρικη οθονη να μπαινω αμεσως στο μενου χωρις να παταω το κουμπι απο κατω η το πλαινο;ευχαριστω Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια κ χρονια πολλα.μπορειτε να μου πειτε πως να αλλαξω τον ηχο οταν λαμβανω καποιο μυνημα;ευχαριστω.

Εκτός από τον κλασικό τρόπο που σου πρότειναν τα παιδιά μέσα από το μενού των ρυθμίσεων, μπορείς στην οθόνη αναμονής να κάνεις κλικ πάνω στο όνομα του προφίλ και να επιλέξεις Επεξεργασία ενεργού προφίλ.

καλημερα.τα εικονιδια στηνκεντρικη οθονη (ρολοι-ημερομηνια-γενικο)που ειναι σε ξεχωριστα κουτακια πως βγαινουν παιδια;υπαρχει τροπος οταν ειμαι στην κεντρικη οθονη να μπαινω αμεσως στο μενου χωρις να παταω το κουμπι απο κατω η το πλαινο;ευχαριστω

Όλα γενικά στην οθόνη αναμονής μπορείς να τα επεξεργαστείς με τον εξής τρόπο.

Επιλογές - Επεξεργασία αρχικής οθόνης - πατάς πάνω στο widget που θέλεις - αφαίρεση. Το widget της ώρας όμως δεν μπορεί να βγει από την πρώτη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το "πρόβλημα" του ασημί Ν8 με το κάτω καπάκι της μπαταρίας και το φως. Μπορώ να πάω σε Nokia care και το διορθώνουν ή θα έχω "μα και πως" κτλ κτλ....? Όχι ότι με ενοχλεί δηλαδή, σιγά το πράγμα, αλλά κάπου διάβασα εδώ ότι το αναγνώρισε και το φτιάχνει δωρεάν η Νοκια.

 

Τι ακριβός γίνετε, δεν εχω καταλάβει. Φαίνεται να βγαίνει φως εκεί που ενωνετε το πλαστικο με το αλουμινίο, κι αυτό διακρίνετε μόνο στο απόλυτο σκοτάδι;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβός γίνετε, δεν εχω καταλάβει. Φαίνεται να βγαίνει φως εκεί που ενωνετε το πλαστικο με το αλουμινίο, κι αυτό διακρίνετε μόνο στο απόλυτο σκοτάδι;

 

Όχι μόνο στο απόλυτο σκοτάδι και με χαμηλό φωτισμό μπορείς να το διακρίνεις. Αυτό που φαίνεται να φταίει είναι οτι το πλαστικό τμήμα δεν έχει βαφτεί σωστά, οπότε γύρω από το κουμπί επειδή αυτό είναι φωτιζόμενο, μοιάζει λές και υπάρχουν κηλίδες. Δεν επηρεάζει σε κάτι τη λειτουργία του κινητού, ωστόσο καθώς 500 ευρώ δεν είναι αμελητέο ποσό, θεωρώ πως θα πρεπε να είναι πιο προσεκτικοί. Αύριο θα πάω σε Nokia care να δω τι θα μου πουν και θα ενημερώσω.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στο απόλυτο σκοτάδι και με χαμηλό φωτισμό μπορείς να το διακρίνεις. Αυτό που φαίνεται να φταίει είναι οτι το πλαστικό τμήμα δεν έχει βαφτεί σωστά, οπότε γύρω από το κουμπί επειδή αυτό είναι φωτιζόμενο, μοιάζει λές και υπάρχουν κηλίδες. Δεν επηρεάζει σε κάτι τη λειτουργία του κινητού, ωστόσο καθώς 500 ευρώ δεν είναι αμελητέο ποσό, θεωρώ πως θα πρεπε να είναι πιο προσεκτικοί. Αύριο θα πάω σε Nokia care να δω τι θα μου πουν και θα ενημερώσω.

 

αν σας απασχολει τοσο αυτο η τιμη που ειδα στο ebay για το bottom cover ειναι καπου 19 ευρω

 

http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=n8+bottom&_sacat=0&_odkw=n8+bootm&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αν σας απασχολει τοσο αυτο η τιμη που ειδα στο ebay για το bottom cover ειναι καπου 19 ευρω

 

http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=n8+bottom&_sacat=0&_odkw=n8+bootm&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

 

Ναι, αλλά αυτό προφανώς σπάει την εγγύηση...:(

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αυτό προφανώς σπάει την εγγύηση...:(

 

Γιατί αν αγοράσει κάποιος κάτι τέτοιο τη στιγμή που η ΝΟΚΙΑ στο αντικαθιστά δωρεάν!

Επιπλέον,στο κάτω μέρος του κινητού είναι η κεραία.

Μη τοποθετείτε χαρτάκια,σφήνες ή βάφετε το πλαστικό. Τα πάντα μπορούν να καταστρέψουν την άψογη λήψη του κινητού,ΜΗΝ το πειράζετε. Είπαμε,μια μπαταρία αλλάζουμε αλλά η παρέμβαση σε μέρος του κινητού,προφανώς και σπάει την εγγύηση:!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν αγοράσει κάποιος κάτι τέτοιο τη στιγμή που η ΝΟΚΙΑ στο αντικαθιστά δωρεάν!

Επιπλέον,στο κάτω μέρος του κινητού είναι η κεραία.

Μη τοποθετείτε χαρτάκια,σφήνες ή βάφετε το πλαστικό. Τα πάντα μπορούν να καταστρέψουν την άψογη λήψη του κινητού,ΜΗΝ το πειράζετε. Είπαμε,μια μπαταρία αλλάζουμε αλλά η παρέμβαση σε μέρος του κινητού,προφανώς και σπάει την εγγύηση:!:

 

Ακριβώς αυτή είναι και η άποψή μου. Άμα έχεις πρόβλημα πας σε ένα NCC και στο αλλάζουν αυτοί. Κρίμα είναι να κάνει ο καθένας αλχημίες σε κινητό των 500€..:)

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...