Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Η αποκριση-ταχυτητα οθονης/μενου πλησιαζει καθολου αυτη των iPhone/Galaxy?

Η απόκριση της οθόνης είναι σε πάρα πολύ καλό επίπεδο. Επίσης, θα εντυπωσιαστείς από την απεικόνισή της και την απόδοσή της υπό το φως του ήλιου.

2. Το multitouch σε ποιες λοιτουργιες υποστηριζεται? Εχω δει οτι υποστηριζεται στην εκθεση (με pinch to zoom). Στην συνταξη κειμενου με το qwerty πληκρολογιο υποστηριζεται? Στα παιχνιδια (π.χ. Angry Birds?). Γενικα πως δουλευει στο συνολο της συσκευης και των λειτουργιων? Σε τι δεν υποστηριζεται?

Υποστηρίζεται στην έκθεση, στους χάρτες, στον browser και στα e-mails. Στην σύνταξη κειμένου δεν υποστηρίζεται αν και εκεί υπάρχει το πολύ καλό Τ9 που σου λύνει τα χέρια. Στα παιχνίδια υποστηρίζεται (έπαιζα Hero of Sparta HD και είχε άμεση απόκριση).

3. Το εξωτερικο ηχειο πως το κρινεται απο ενταση-ποιοτητα? Εχει ενα ηχειο σωστα?

Είναι πολύ δυνατό και με πολύ καθαρό ήχο. Το μόνο μειονέκτημα είναι αν το ακουμπάς σε μαλακή επιφάνεια, φιμώνεται (επειδή βρίσκεται στην πλάτη της συσκευής)

4. Απο applications εριξα μια ματια στο Ovi Store αλλα δεν ενθουσιαστηκα κιολας. Ειναι πολυ πισω σε σχεση με apple και android. Θεωρειται οτι σιγα-σιγα θα υποσρτηριχτει περισσοτερο απο τους developers? Για εμενα το βασικοτερο μειον ειναι η ελλειψη καλου app store. Με το μηλοφωνο εχουμε κακομαθει...

Αυτο που ειδα και μου αρεσε ειναι αυτο http://appwizard.ovi.com/web_nokia/stepone.jsp

οπου φαινεται οτι μπορεις να φτιαξεις το δικο σου RSS widget με τα δικα σου συγκεκριμενα feeds. Πολυ ενδιαφερον φαινεται.

Το ovi store εξελίσσεται με γοργούς ρυθμούς και μέσα σε λίγο καιρό έχει απογειωθεί. Αναμένεται να πάρει μεγάλη ώθηση όταν μπει για τα καλά το Qt στο λειτουργικό. Το καλό είναι ότι αν δεν υπάρχει κάτι στο ovi, το κατεβάζεις εντελώς δωρεάν από τα πολλά μαγαζάκια που κυκλοφορούν. και χωρίς να χρειάζεται να κάνεις hack στην συσκευή.

5. Απο widget τι υπαρχει? Υπαρχει widget καιρου οπως στα Android?

Υπάρχουν πολλά widgets και φυσικά αρκετά για τον καιρό.

6. Ο browser διαβασα οτι ειναι πολυ πισω με τον ανταγωνισμο. Απο ταχυτητα πως τα παει? Υποστηριζει multitouch και pinch to zoom? Η ενναλακτικη προταση του opera ειναι καλυτερη?

Ο default browser είναι αργός και στερείτε δυνατοτήτων. Μέσα στον Ιανουάριο περιμένουμε τον νέο browser. O opera είναι απείρως καλύτερος με πολλές δυνατότητες και τρομερά γρήγορος. Θα σε καλύψει αν εξαιρέσεις το ότι δεν υποστηρίζει flash.

7. Στα συν για εμενα ειναι η υπαρξη FM-radio (που δεν εχει το iphone). Φανταζομαι οτι η ληψη του θα ειναι καλη οπως ολα τα ΝΟΚΙΑ ετσι?

Πολύ καλή η λήψη ενώ δεν πρέπει να ξεχνάς και το πολύ πολύ χρήσιμο fm transmitter που σου επιτρέπει να ακούς σε οποιαδήποτε συσκευή την μουσική σου.

8. Διαβασα οτι υποστηριζει αρχεια .mkv? Ειναι αληθεια? ΜΕχρι τι αναλυση? Διαβαζει και υποτιτλους ή πολλα ζηταω;

Βεβαίως και υποστηρίζει αρχεία mkv και γενικά υποστηρίζει πλούσια γκάμα format μέχρι 720p. Υπότιτλους ξεχωριστούς δεν υποστηρίζει ακόμα.

9. Απο πλευρας ραισμενων εφαρμογων-παιχνιδιων τι ισχυει γιατι εχω μεινει πισω με τα ΝΟΚΙΑ. Ειναι ευκολη η διαδικασια εγκαταστασης τετοιων "αρχειων". Θελει καποιο σπασιμο τυπου jailbreak? Μαγαζακια με "αρχεια" υπαρχουν?

Το symbian έχει το τεράστιο πλεονέκτημα ότι μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές κατευθείαν από το αρχείο εγκατάστασης. Έτσι, δεν σε υποχρεώνει ούτε να συνδεθείς ούτε να μπαίνεις στο κατάστημα για να τις κατεβάζεις. Υπάρχει σπάσιμο αλλά, προσωπική άποψη, δεν χρειάζεται να το κάνεις. Η συσκευή μπορεί να κάνει τα πάντα out of the box.

10. Το Ovi maps ειναι καλο? Σε τι επιπεδο λεπτομερειας ειναι οι χαρτες του? Τελευται χρησιμοποιω το ndrive sto X8 που εχω και ειμαι πολυ ευχαριατημενος. Ειναι στο ιδιο επιπεδο?

Το Ovi Maps μετά και την πρόσφατη ανανέωσή του, είναι καταπληκτικό. Έχει πολύ καλούς χάρτες, είναι ταχύτατο, ελαφρύ, έχει ενσωματωμένες πολλές online υπηρεσίες και μηχανές αναζήτησης σημείων, προσφέρει αναβαθμίσεις και φόρτωμα χαρτών κατευθείαν από την συσκευή και υποστηρίζει pinch to zoom. Γενικά, με το που παίρνεις το Ν8 δεν ψάχνεις ούτε λεπτό για προγράμματα πλοήγησης.

Κατι τελευταιο, σε πρασινο χρωμα θα ερθει στην χωρα μας ή χλωμο?

Δεν έχουμε ακόμα επίσημη πληροφόρηση για τα χρώματα λαχανί, πορτοκαλί και μπλε.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί όταν ανοίξω το Google maps αμέσως κλειδώνει την τοποθεσία που βρίσκομαι, ακόμα και σε εσωτερικό χώρο όπως το γραφείο μου που βρίσκεται σε απόσταση 5 μέτρων από καθαρό ουρανό, το ίδιο συμβαίνει και με το ovi maps, η ταχύτητα που κλειδώνει την τοποθεσία είναι εξαιρετική, όμως γιατί στην εφαρμογή της κάμερας αυτό δεν συμβαίνει; Έχω επιλέξει όλες τις μεθόδους εντοπισμού τοποθεσίας εκτός το Bluetooth gps.

Το δεύτερο που ήθελα να ρωτήσω είναι αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με τους χάρτες της Κύπρου, είναι πολύ ενοχλητικό, εκνευριστικό, άδικο, απαράδεκτο και η Nokia έπρεπε να το έχει ήδη λύσει με κάποιο τρόπο.

"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! μετά από 2 μέρες με το κινητό δεν έχω κανένα παράπονο!μόνο μια ερώτηση ίσως λιγάκι χαζή βλέπω πάνω αριστερά το σηματάκι του wifi χωρίς όμως να έχω συνδεθεί με τον υπολογιστή μου αυτό σημαίνει ότι είναι ενεργό και πρέπει να το απενεργοποιήσω?κυρίως για την μπαταρία το λεώ η οποία έχω να πω ότι είναι μια χάρα μέχρι τώρα η είναι παντα έτσι η ένδειξη εκεί!επίσης έχουμε κάπου msn γτ δεν το έχω προσέξει!ευχαριστώ πολύ!

Διάβασε το Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί και φτιάξε όλες τις ρυθμίσεις που αναφέρονται.

γιατί στην εφαρμογή της κάμερας αυτό δεν συμβαίνει;.

Το geotag δεν το χρησιμοποιώ ποτέ αλλά θυμάμαι από προηγούμενα μοντέλα που το χρησιμοποιούσα, μπορεί να μην έκανε tag την στιγμή που άνοιγες την κάμερα και τραβούσες φώτο, αλλά αφού είχες κλείσει την κάμερα αυτό συνέχιζε να προσπαθεί μέχρι που ενημέρωνε τις φωτο που τράβηξες. Μήπως συμβαίνει το ίδιο και εδώ; Άνοιξε προηγούμενες φωτο και δες αν έχουν πληροφορίες. Αν δεν το κάνει σε καμία, ίσως πρόκειται για bug.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πως μπορεί αυτό το άρθρο να βοηθήσει; Οι υπόλοιπες εφαρμογές δουλεύουν κανονικότατα.
"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί όταν ανοίξω το Google maps αμέσως κλειδώνει την τοποθεσία που βρίσκομαι, ακόμα και σε εσωτερικό χώρο όπως το γραφείο μου που βρίσκεται σε απόσταση 5 μέτρων από καθαρό ουρανό, το ίδιο συμβαίνει και με το ovi maps, η ταχύτητα που κλειδώνει την τοποθεσία είναι εξαιρετική, όμως γιατί στην εφαρμογή της κάμερας αυτό δεν συμβαίνει; Έχω επιλέξει όλες τις μεθόδους εντοπισμού τοποθεσίας εκτός το Bluetooth gps.

Το δεύτερο που ήθελα να ρωτήσω είναι αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με τους χάρτες της Κύπρου, είναι πολύ ενοχλητικό, εκνευριστικό, άδικο, απαράδεκτο και η Nokia έπρεπε να το έχει ήδη λύσει με κάποιο τρόπο.

Μέσα στην εφαρμογή της κάμερας έχεις επιλέξει στις ρυθμίσεις>Αποθηκ.πληροφ.θέσης>Ναι ? η επιλογή των μεθόδων εντοπισμού τοποθεσίας δεν έχουν σχέση με το geotagging της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πως μπορεί αυτό το άρθρο να βοηθήσει; Οι υπόλοιπες εφαρμογές δουλεύουν κανονικότατα.

Θα σε βοηθησει στο κομματι των ρυθμισεων της συσκευης για να μην συνδεεται ασκοπα, αφιερωσε λιγο χρονο και πιστεψε με θα σου λυθουν πολλες αποριες και ''προβληματα'' που πιθανον να εχεις με το τηλεφωνο σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!

Ασχοληθηκα λιγο με τoν πλοϊγό ανοιξα το εικονιδιο Χαρτες

Παω αναζητηση βαζω πχ περιστερι και μου γραφει αναζητη εκτος συνδεσης και μετα λεει δεν βρεθηκαν αποτελεσματα εκτος συνδεσης.

Πανω δεξια το εικονιδιο βγαινει που λεει GPS διαθεσιμο.

Απο πλευρας ρυθμισεων.

ρυθμισεις-> ρυθμισεις εφαρμογων->μεθοδοι εντοπισμου θεσης εχω βαλει

 

Υποβοηθουμενο GPS

Eνσωματονενο GPS

Bασεις Δικτυου

 

ρυθμισεις-> ρυθμισεις εφαρμογων->Διακομ.εντοπ.θεσης

Χρηση διακ.εντοπ.θεσ-> αυτοματα

 

Το κινητο το δουλευω μονο με Wifi ρυθμισεις για Ιnternet και wap απο τον παροχεα δεν εχω γιατι δεν δουλευω ετσι.

 

Χρησημοποιο το προγραμα του κινητου και δεν εχω βαλει καποιο αλλο.

 

Εαν μπορει να με βοηθησει καποιος θα τον ευχαριστουσα πολυ! :)

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Θα σε βοηθησει στο κομματι των ρυθμισεων της συσκευης για να μην συνδεεται ασκοπα, αφιερωσε λιγο χρονο και πιστεψε με θα σου λυθουν πολλες αποριες και ''προβληματα'' που πιθανον να εχεις με το τηλεφωνο σου

 

Μιας και πήγαμε σε αυτό το θέμα, το κινητό μου το έχω ρυθμίσει στο αυτόματο και ναι συνδέεται μόνο του, όμως πιο είναι το αρνητικό από αυτό, αφού η χρέωση έρχεται με το κατέβασμα δεδομένων και όχι με τον χρόνο σύνδεσης, ή μήπως κάνω λάθος; Η cytamobile μας χρεωνει 1.18 ευρω ανα mb.

"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το πρόβλημα που είχα με το ασημί Ν8 και το light leak γύρω από το κουμπί του μενού, ήθελα απλά να αναφέρω ότι πήγα σε Nokia care ήταν πολύ εξυπηρετικό το παιδί στο κατάστημα αναγνώρισε το πρόβλημα και μου έκανε παραγγελία το ανταλλακτικό. Ευχαριστώ πολύ και τα παιδιά από το forum που ανέφεραν το nokia care οπότε δε χρειάστηκε να τρέχω και στο πλαίσιο. :)
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά. Μου ήρθε το νέο μου κινητό (είχα στείλει το δικό μου πίσω για αντικατάσταση με DOA) και στο κουτί του είχε πάνω από την παλιά ταινία ασφαλείας μια νέα, πάλι ιριδίζουσα, η οποία έγραφε nokia sealed και από κάτω released by Nokia after extra quality check. Ξέρει κανείς τι παίζει;; Βεβαίως η φράση μιλάει από μόνη της αλλά ψάχνω για τα ενδότερα. Η συσκευασία ήρθε με κάποια καλώδια χωρίς σακουλάκια όπως την είχα επιστρέψει, ωστόσο το imei είναι άλλο από το παλιό μου τηλέφωνο. Το θέμα είναι όμως ότι όπου κι αν αναφέρεται το imei αυτό είναι με αυτοκόλλητο, γεγονός που σημαίνει ότι μπορεί να μου έστειλαν το ίδιο τηλ με άλλα αυτοκόλλητα. Υπάρχει πουθενά γραμμένο το imei στο κινητό αλλά όχι σε αυτοκόλλητο; Με μια πρόχειρη ματιά δεν βρήκα κάτι... Τώρα μένει να δω αν η μπαταρία κρατάει περισσότερο καιρό! Αν είναι εντάξει δεν με ενδιαφέρει τίποτε άλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά. Μου ήρθε το νέο μου κινητό (είχα στείλει το δικό μου πίσω για αντικατάσταση με DOA) και στο κουτί του είχε πάνω από την παλιά ταινία ασφαλείας μια νέα, πάλι ιριδίζουσα, η οποία έγραφε nokia sealed και από κάτω released by Nokia after extra quality check. Ξέρει κανείς τι παίζει;; Βεβαίως η φράση μιλάει από μόνη της αλλά ψάχνω για τα ενδότερα. Η συσκευασία ήρθε με κάποια καλώδια χωρίς σακουλάκια όπως την είχα επιστρέψει, ωστόσο το imei είναι άλλο από το παλιό μου τηλέφωνο. Το θέμα είναι όμως ότι όπου κι αν αναφέρεται το imei αυτό είναι με αυτοκόλλητο, γεγονός που σημαίνει ότι μπορεί να μου έστειλαν το ίδιο τηλ με άλλα αυτοκόλλητα. Υπάρχει πουθενά γραμμένο το imei στο κινητό αλλά όχι σε αυτοκόλλητο; Με μια πρόχειρη ματιά δεν βρήκα κάτι... Τώρα μένει να δω αν η μπαταρία κρατάει περισσότερο καιρό! Αν είναι εντάξει δεν με ενδιαφέρει τίποτε άλλο!!!

 

καλημέρα και χρόνια πολλά :) στο τηλεφωνο πληκτρολογησε *#06# και θα δεις το ΙΜΕΙ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά. Μου ήρθε το νέο μου κινητό (είχα στείλει το δικό μου πίσω για αντικατάσταση με DOA) και στο κουτί του είχε πάνω από την παλιά ταινία ασφαλείας μια νέα, πάλι ιριδίζουσα, η οποία έγραφε nokia sealed και από κάτω released by Nokia after extra quality check. Ξέρει κανείς τι παίζει;; Βεβαίως η φράση μιλάει από μόνη της αλλά ψάχνω για τα ενδότερα. Η συσκευασία ήρθε με κάποια καλώδια χωρίς σακουλάκια όπως την είχα επιστρέψει, ωστόσο το imei είναι άλλο από το παλιό μου τηλέφωνο. Το θέμα είναι όμως ότι όπου κι αν αναφέρεται το imei αυτό είναι με αυτοκόλλητο, γεγονός που σημαίνει ότι μπορεί να μου έστειλαν το ίδιο τηλ με άλλα αυτοκόλλητα. Υπάρχει πουθενά γραμμένο το imei στο κινητό αλλά όχι σε αυτοκόλλητο; Με μια πρόχειρη ματιά δεν βρήκα κάτι... Τώρα μένει να δω αν η μπαταρία κρατάει περισσότερο καιρό! Αν είναι εντάξει δεν με ενδιαφέρει τίποτε άλλο!!!

 

η απλα ανοιξε το καπακι του hdmi και θα το δεις γραμμενο:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!

Ασχοληθηκα λιγο με τoν πλοϊγό ανοιξα το εικονιδιο Χαρτες

Παω αναζητηση βαζω πχ περιστερι και μου γραφει αναζητη εκτος συνδεσης και μετα λεει δεν βρεθηκαν αποτελεσματα εκτος συνδεσης.

Πανω δεξια το εικονιδιο βγαινει που λεει GPS διαθεσιμο.

Απο πλευρας ρυθμισεων.

ρυθμισεις-> ρυθμισεις εφαρμογων->μεθοδοι εντοπισμου θεσης εχω βαλει

 

Υποβοηθουμενο GPS

Eνσωματονενο GPS

Bασεις Δικτυου

 

ρυθμισεις-> ρυθμισεις εφαρμογων->Διακομ.εντοπ.θεσης

Χρηση διακ.εντοπ.θεσ-> αυτοματα

 

Το κινητο το δουλευω μονο με Wifi ρυθμισεις για Ιnternet και wap απο τον παροχεα δεν εχω γιατι δεν δουλευω ετσι.

 

Χρησημοποιο το προγραμα του κινητου και δεν εχω βαλει καποιο αλλο.

 

Εαν μπορει να με βοηθησει καποιος θα τον ευχαριστουσα πολυ! :)

 

κανενας???:(

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

η απλα ανοιξε το καπακι του hdmi και θα το δεις γραμμενο:)

 

Αυτοκόλλητο είναι κι εκεί! Με βοήθησε η Nectaria! Σας ευχαριστώ και τους δύο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει δουλέψει κανένας το geotag χωρίς να δημιουργείτε άλλο πρόβλημα; Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Απορώ πως γινόταν τόσο εύκολα στο 3GS χωρίς να έχω ρυθμίσει ποτέ τίποτα και χωρίς να επικοινωνήσω ποτέ με τον παροχέα μου. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

Αυτοκόλλητο είναι κι εκεί! Με βοήθησε η Nectaria! Σας ευχαριστώ και τους δύο!

 

Τελικά είναι το ίδιο ή άλλο τηλέφωνο;

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Τελικά δεν άντεξα και το πήρα κι εγώ σήμερα το πρωί. Από multirama. Το σκαλίζω όσο μπορώ γιατί είμαι στη δουλειά... Εντυπώσεις το βράδυ!

Edit: Συνδεόμαι κανονικά με ασύρματο δίκτυο αλλά δεν μπορώ να ανοίξω καμία σελίδα. Μου βγάζει "μη έγκυρο όνομα διακομιστή". Ξέρει κανείς τι φταίει?

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι το ίδιο ή άλλο τηλέφωνο;

 

Το imei το έχει μόνο σε αυτοκόλλητα και είναι διαφορετικό από το παλιό. Η συσκευασία πρέπει να είναι η ίδια με την παλιά. Τώρα το κινητό δεν ξέρω. Πάντως, πάτησα να μου βγάλει το Lifetimer και ήταν μηδενισμένο. Τώρα τι να πω... Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας διαφωτίσει για την ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Τελικά δεν άντεξα και το πήρα κι εγώ σήμερα το πρωί. Από multirama. Το σκαλίζω όσο μπορώ γιατί είμαι στη δουλειά... Εντυπώσεις το βράδυ!

Καλορίζικο, μεγειές! Καλώς ήρθες κι εσύ στο club. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το imei το έχει μόνο σε αυτοκόλλητα και είναι διαφορετικό από το παλιό. Η συσκευασία πρέπει να είναι η ίδια με την παλιά. Τώρα το κινητό δεν ξέρω. Πάντως, πάτησα να μου βγάλει το Lifetimer και ήταν μηδενισμένο. Τώρα τι να πω... Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας διαφωτίσει για την ιστορία...

Προφανώς το τηλέφωνο είναι το ίδιο, επισκευασμένο. Του άλλαξαν motherboard, γι' αυτό άλλαξε και το IMEI (είναι δεμένο με το motherboard).

Πληροφοριακά, πόσες μέρες κράτησε όλη η διαδικασία; Για αλλαγή motherboard (που γίνεται έξω, νομίζω στη Γερμανία) αρκετά γρήγορα το πήρες (σε σχέση με το παρελθόν).

Link to comment
Share on other sites

κανενας???:(

 

χρονια πολλα. ίδιες ρυθμίσεις έχουμε εκτος απο το wi-fi ενεργό. νομίζω ότι πρέπει να το ανοίξεις για να πάρεις την ενήμέρωση χαρτών που σου δίνει δωρεάν η nokia. νομίζω ότι έτσι θα κάνεις κάτι.

 

διόρθωση wi-fi

Edited by DIM35

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το τηλέφωνο είναι το ίδιο, επισκευασμένο. Του άλλαξαν motherboard, γι' αυτό άλλαξε και το IMEI (είναι δεμένο με το motherboard).

Πληροφοριακά, πόσες μέρες κράτησε όλη η διαδικασία; Για αλλαγή motherboard (που γίνεται έξω, νομίζω στη Γερμανία) αρκετά γρήγορα το πήρες (σε σχέση με το παρελθόν).

 

23 μέρες κράτησε η διαδικασία. Να ρωτήσω τώρα κάτι μήπως ξέρετε: Το ελαττωματικό εξάρτημα το οποίο και καλά ευθύνεται για την απώλεια ενέργειας και πιθανόν για τον ξαφνικό θάνατο αποτελεί παράρτημα του motherboard ή είναι ξεχωριστό; Γιατί αν ισχύει το δεύτερο, το πιο πιθανόν είναι να μη δω διαφορά στην μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Μολις το πηρα και εγω το κινητο και οντως ειναι πολυ καλο ...

 

Οποιος ενδιαφερεται το πηρα απο θεσσαλονικη multirama καλαμαριας ειναι γνησιο σε ασπρο ασημι χρωμα με ταινεια ασφαλειας κανονικα και made in finland και στο κουτι και στο κινητο ..

 

Καλες γιορτες σε ολους και Χρονια Πολλα ..

 

Θα το δοκιμασω και θα ενημερωσο το βραδυ ...

 

Αργυρης.

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Τελικά δεν άντεξα και το πήρα κι εγώ σήμερα το πρωί. Από multirama. Το σκαλίζω όσο μπορώ γιατί είμαι στη δουλειά... Εντυπώσεις το βράδυ!

Edit: Συνδεόμαι κανονικά με ασύρματο δίκτυο αλλά δεν μπορώ να ανοίξω καμία σελίδα. Μου βγάζει "μη έγκυρο όνομα διακομιστή". Ξέρει κανείς τι φταίει?

Καλορίζικο. Το καλύτερο δώρο έκανες στον εαυτό σου. :)

 

Ίσως χρειάζεται επανεκκίνηση στο router.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...