Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε αυτό: Στον dialer που παίρνεις τηλέφωνο (όχι τον dialer one αν έχεις, τον κανονικό της Samsung), γράψε *#*#4636#*#*. Στο μενού που θα βγει, διάλεξε το Phone Information. Διάλεξε WCDMA (preferred ή only) στο μενού που έχει. Μετά πάτα το μενου (το αριστερό soft key) , και δες αν έχει μια επιλογή που λέει Enable data connection, αν έχει πάτα την (χωρίς wifi όλο αυτό).

 

πολυ καλο για να ειναι αληθινο .... δυστυχως τπτ αλλα παρατηρησα σε αυτα που λεει η ολη διαδικασια οτι η υπηρεσια gprs αποσυνδεθηκε και οταν πηγαινω να κανω εκτελεση δοκιμης ping λαμβανω μηνυμα οτι ip addr not reachable...

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα σαν την οθονη του γαλαξια κανενα . Πηρα το hd και ενω ημουν γνωστης της κατωτερης οθονης απογοητευτηκα πληρως . Και μαλλον θα ξανακυλησω εδω :P

 

Θελω να κανω μερικες ερωτησεις πρωτα . Α) Το lag που ειχε επιδιορθωθηκε ? και αν εφτιαξε ειδατε μεγαλη διαφορα ?

Β) Το γιαουρτακι του τελικα το πηρε η ακομα ?

Γ) Το προβλημα με το gps το διορθωσανε η μπουρδες ?

Δ) Ξερουμε μηπως τιποτα για τον διαδοχο του γαλαξια ? αν ειναι να το παρουμε για δευτερη φορα και να βγει αντικαταστατης δεν λεει :P

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

τα φώτα σας λίγο..... πριν το εγκεφαλικό !

Καταρχήν προσπάθησα να διαβάσω για να μην σας κάνω ανόητες ερωτήσεις

αλλά έχασα την μπάλα...... πολύ τεχνολογία και πολλές γνώσεις,

είστε απίστευτοι, μπράβο σας ......

 

 

Με την βοήθεια κάποιου φίλου βάλαμε το 2,2 φρογιο αλλά αντιμετωπίζω κάτι θεματάκια .

 

1. συχνά πυκνά μου κάνει κάτι κωλύματα.

2. χωρίς να έχω βάλει σιμ, βλέπω οτι υπάρχουν οι μπάρες σήματος,

αλλά και όταν την βάλω ο γαλαξίας έχει πιο αδύνατο σήμα απο το άλλο μου κινητό .

Πρέπει να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις παρόχου ??

(θυμάμαι οτι το φρογιο που βάλαμε ήταν για κοσμοτε)

3. Κάπου έλεγε ένα παλικάρι για την θερμοκρασία.......

Παρατήρησα οτι μετά από κάνα δεκάλεπτο στο ιντερνετ η θερμοκρασία χτύπησε τους 47 !

 

πιστεύω να καταλάβατε οτι δεν το πολυέχω το θέμα , γι΄αυτό λοιπόν....."την επιείκεια σας".

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ....

Link to comment
Share on other sites

για πειτε γνωμες , και πριν φρογιο κ μετα φρογιο η μπαταρια ειναι τραγικη , δε κραταει με τιποτα πανω απο 12-16 ωρες με μινιμουμ χρηση κ με καθαρη συσκευη(καμια εφαρμογη περασμενη , χωρις συγχρονισμο , χωρις ζωντανο wallpaper , κ αυτοματο φωτισμο) το πηγα σε εξουσιοδοτημενο σερβις , το ελενξαν κ η μπαταρια δεν εχει κανενα προβλημα . μου ειπαν οτι η εταιρεια τους ειπε οτι κραταει 24 ωρες

ποια πιστευετε οτι πρεπει να ειναι η επομενη κινηση? να το ξαναπαω? εχουν δικιο? να αγορασω νεα μπαταρια?σημειωτεον εχω κανει πληρεις φορτισεις κ λοιπα κ στις 12 ωρες που μου ειχε μεινει 20% ειχε 20 λεπτα ανοιχτης οθονης κ 9 λεπτα ομιλιας χωρις τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σαν την οθονη του γαλαξια κανενα . Πηρα το hd και ενω ημουν γνωστης της κατωτερης οθονης απογοητευτηκα πληρως . Και μαλλον θα ξανακυλησω εδω :P

 

Θελω να κανω μερικες ερωτησεις πρωτα . Α) Το lag που ειχε επιδιορθωθηκε ? και αν εφτιαξε ειδατε μεγαλη διαφορα ?

Β) Το γιαουρτακι του τελικα το πηρε η ακομα ?

Γ) Το προβλημα με το gps το διορθωσανε η μπουρδες ?

Δ) Ξερουμε μηπως τιποτα για τον διαδοχο του γαλαξια ? αν ειναι να το παρουμε για δευτερη φορα και να βγει αντικαταστατης δεν λεει :P

α)με τα καταλληλα προγραμματα/ρυθμισεις το lag σχεδον εξαφανιζεται (εαν πειραξεις kernel εξαλιφεται)

β)το γιαουρτακι καποια στιγμη μεσα στο μηνα λογικα θα το εχουμε επισημα(ανεπισημα το βρισκεις σττο γνωστο site)

γ)το gps συμφωνα με πολους χρηστες που αναβαθμισαν σε γιαουρτακει εχει βελτιωθει δραματικα

δ)οχι ακομα για διαδοχο υπαρχουν μονο φημες,μαλλον με το νεο ετος...

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω για την αμεση απαντηση τωρα οσον αφορα τις ρυθμισεις τις εχω διπλοτσεκαρει ειχα ηδη διαβασει και το topic που μου προτεινες .Δεν εχω καποιο προγραμμα που να μπλοκαρει 3g ειχα στο ομνια πριν (nodata) αλλααυτο νομιζω οτι εχει να κανει με την συσκευη οχι με την σιμ .....το θεμα με το μαρκετ ειναι οτι δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ .........τα αλλα σιτε πλην του slideme θα τα τσεκα ρω ευχαριστω και παλι ....

 

 

 

είχα δυο μήνες το τηλέφωνο και είχα το δικό σου πρόβλημα.

εχω διαβάσει ενδελεχώς ολα τα ποστ GALAXY I KAI GALAXY II για να βρω ακρη

τελικά το πρόβλημα ηταν οτι είχα ζητήσει ΕΓΩ εδω και χρόνια απο τον παροχέα μου να μου μπλοκάρει το ιντερνετ γιατι οι χρεώσεις τοτε ηταν ληστρικές.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί αλλά έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο. Όταν βγάζω βίντεο από κλαμπ ακουγεται βουητο. υπάρχει κατι που μοιρεί να γίνει;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί αλλά έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο. Όταν βγάζω βίντεο από κλαμπ ακουγεται βουητο. υπάρχει κατι που μοιρεί να γίνει;

 

Καλημερα.Δεν καταλαβα τιποτα :confused: Για γινε πιο αναλυτικος

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

@TonyK Αντωνη εβαλα τις τιμες που εχεις δωσει στον autokiller. Παρατηρω ομως πως ακομα ανοιγουν καποιες εφαρμογες, αν και λιγοτερες απο πριν.

Ερωτηση, ποια ειναι η γνωμη σου για συνδυασμο autokiller και autostarts?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

για πειτε γνωμες , και πριν φρογιο κ μετα φρογιο η μπαταρια ειναι τραγικη , δε κραταει με τιποτα πανω απο 12-16 ωρες με μινιμουμ χρηση κ με καθαρη συσκευη(καμια εφαρμογη περασμενη , χωρις συγχρονισμο , χωρις ζωντανο wallpaper , κ αυτοματο φωτισμο) το πηγα σε εξουσιοδοτημενο σερβις , το ελενξαν κ η μπαταρια δεν εχει κανενα προβλημα . μου ειπαν οτι η εταιρεια τους ειπε οτι κραταει 24 ωρες

ποια πιστευετε οτι πρεπει να ειναι η επομενη κινηση? να το ξαναπαω? εχουν δικιο? να αγορασω νεα μπαταρια?σημειωτεον εχω κανει πληρεις φορτισεις κ λοιπα κ στις 12 ωρες που μου ειχε μεινει 20% ειχε 20 λεπτα ανοιχτης οθονης κ 9 λεπτα ομιλιας χωρις τιποτα αλλο

 

ειχα αναφερει και σε παλαιοτερο ποστ μου για ενα σκηνικο ακριβως ιδιο με το δικο σου με το samsung pixon 12 της γυναικας μου,μου αλλαξαν πλακετα και διορθωθηκε το προβλημα,εκτος αν εχεις πειραξει την ρομ,οποτε αλλαζει το θεμα και δεν φταιει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

@TonyK Αντωνη εβαλα τις τιμες που εχεις δωσει στον autokiller. Παρατηρω ομως πως ακομα ανοιγουν καποιες εφαρμογες, αν και λιγοτερες απο πριν.

Ερωτηση, ποια ειναι η γνωμη σου για συνδυασμο autokiller και autostarts?

 

Εμένα παρουσίασε μία φορά το φαινόμενο μόνο να ανοίξει μία εφαρμογή από μόνο του..κατά τα άλλα όλα καλά..Τώρα σχετικά με το συνδιασμό που λες δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι ο σκοπός του Αντώνη είναι να ΜΗΝ χρησιμοποιούμε καθόλου το Autostarts ώστε να αποφεύγουμε τυχόν λάθη που θα μπλοκάρουν το σύστημα..εγώ αν συνεχίσει έτσι δεν το ξαναβάζω το autostarts μιας που όλο και έμπαινα και μπλόκαρα και κάποια εφαρμογή πράγμα που σημαίνει ότι κάποια στιγμή θα την έκανα την .....α:ninja:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί αλλά έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο. Όταν βγάζω βίντεο από κλαμπ ακουγεται βουητο. υπάρχει κατι που μοιρεί να γίνει;

 

ο θόρυβος στα κλαμπ είναι πάρα πολύ δυνατός και το μικρόφωνο του τηλεφώνου αρκετά ευαίσθητο, οπότε λογικό ειναι να μπουκώνει και να ακους βουητό. Δεν ειναι προβλημα, αλλα δεν μπορούμε να κάνουμε και κάτι γι'αυτό

Link to comment
Share on other sites

για πειτε γνωμες , και πριν φρογιο κ μετα φρογιο η μπαταρια ειναι τραγικη , δε κραταει με τιποτα πανω απο 12-16 ωρες με μινιμουμ χρηση κ με καθαρη συσκευη(καμια εφαρμογη περασμενη , χωρις συγχρονισμο , χωρις ζωντανο wallpaper , κ αυτοματο φωτισμο) το πηγα σε εξουσιοδοτημενο σερβις , το ελενξαν κ η μπαταρια δεν εχει κανενα προβλημα . μου ειπαν οτι η εταιρεια τους ειπε οτι κραταει 24 ωρες

ποια πιστευετε οτι πρεπει να ειναι η επομενη κινηση? να το ξαναπαω? εχουν δικιο? να αγορασω νεα μπαταρια?σημειωτεον εχω κανει πληρεις φορτισεις κ λοιπα κ στις 12 ωρες που μου ειχε μεινει 20% ειχε 20 λεπτα ανοιχτης οθονης κ 9 λεπτα ομιλιας χωρις τιποτα αλλο

 

φιλε εγω βλεπω 2 εκδοχες

1)η ρομ σου εχει καποιο προβλημα η δεν περαστηκε σωστα η δεν εκατσε καλα (οπως λενε και καποιοι φιλοι μου)

η 2)σου ανοιγει εφαρμογες και δεν το ξερεις

-πρωτα απο ολα ποια ρομ φορας?σε εμενα με ιντερνετ skypeτηλεφωνα μου κραταει 1 μερα και κατι.

-εισαι root?αν ναι κανε ενα καλημπραρισμα τη μπαταρια σου!

-βαλε και ενα task killer ετσι ωστε να κληνεις εσυ εφαρμογες που ανοιγουν μονες τους.

Link to comment
Share on other sites

ειχα αναφερει και σε παλαιοτερο ποστ μου για ενα σκηνικο ακριβως ιδιο με το δικο σου με το samsung pixon 12 της γυναικας μου,μου αλλαξαν πλακετα και διορθωθηκε το προβλημα,εκτος αν εχεις πειραξει την ρομ,οποτε αλλαζει το θεμα και δεν φταιει αυτο.

 

φιλε εγω βλεπω 2 εκδοχες

1)η ρομ σου εχει καποιο προβλημα η δεν περαστηκε σωστα η δεν εκατσε καλα (οπως λενε και καποιοι φιλοι μου)

η 2)σου ανοιγει εφαρμογες και δεν το ξερεις

-πρωτα απο ολα ποια ρομ φορας?σε εμενα με ιντερνετ skypeτηλεφωνα μου κραταει 1 μερα και κατι.

-εισαι root?αν ναι κανε ενα καλημπραρισμα τη μπαταρια σου!

-βαλε και ενα task killer ετσι ωστε να κληνεις εσυ εφαρμογες που ανοιγουν μονες τους.

 

οχι για να εξηγησω καλυτερα ειναι αγορσμενο απο γερμανια κ εχω το φρογιο επισημα ,δεν εχω πανω καποια custom rom , εχω κανει clean install , και η χρηση που σας λεω ειναι χωρις εφαρμογες περασμενες , ξερω τι παιζει με task killer , χθες που το φορτισα μεσα σε ενα μισαωρο ειχε χασει 10% μπαταριας

αλλα στο σερβις δεν ειναι προβλημα η μπαταρια μου ειπαν , οποτε πρεπει να ειναι η συσκευη δεν εξηγειται αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως κάνουμε καλιμπράρισμα την μπαταρία..?Είναι root το τηλέφωνο..Υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με την αυτονομία..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά καλησπέρα... Μόλις το πήρα στα χέρια μου και όταν απενεργοποιώ το 3g δε μπαίνει internet μεσω wireless. Καμιά ιδέα;;;
Link to comment
Share on other sites

οχι για να εξηγησω καλυτερα ειναι αγορσμενο απο γερμανια κ εχω το φρογιο επισημα ,δεν εχω πανω καποια custom rom , εχω κανει clean install , και η χρηση που σας λεω ειναι χωρις εφαρμογες περασμενες , ξερω τι παιζει με task killer , χθες που το φορτισα μεσα σε ενα μισαωρο ειχε χασει 10% μπαταριας

αλλα στο σερβις δεν ειναι προβλημα η μπαταρια μου ειπαν , οποτε πρεπει να ειναι η συσκευη δεν εξηγειται αλλιως

 

Εμένα μου το έκανε αυτό όταν είχα βάλει μια εφαρμογή “no lock”, η οποία δεν άφηνε το τηλ να πάει σε lock screen. Η οθόνη όμως έσβηνε κανονικά. Όπως αποδείχτηκε όμως αν το τηλ δεν πάει σε lock mode και απλά σβήσει η οθόνη, οι διεργασίες δεν σταματούν και η μπαταρία φεύγει αέρας …

Link to comment
Share on other sites

Ας καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου για το GPS πάνω σε Eclair (JM2/JM1/JM1) στο περπάτημα, χρησιμοποιώντας το "πολύ" cardiotrainer (ρύθμιση - "ακρίβεια GPS: good").

Με 2 λέξεις: χρησιμοποιήσιμο αλλά όχι τέλειο.

Δοκιμάστηκε κατ' επανάληψη σε συνθήκες πόλης και για αποστάσεις των 5-10 χλμ, μόνο για περπάτημα (σε ταχ<10χλμ/ώρα) με αρκετές διακοπές των 5-10 λεπτών μέσα σε κτίρια. Είναι ακριβώς οι συνθήκες που πονάει η συσκευή.

1. Όταν χανόταν το σήμα σε εσωτερικούς χώρους, έξω ξανακλείδωνε σε 5-10s.

2. Σε φαρδείς δρόμους, πλατείες η ακρίβεια ήταν τόσο ικανοποιητική που μου έδειχνε και όταν άλλαζα πεζοδρόμιο.

3. Σε ορισμένα όμως σημεία που περνούσα από στενούς δρόμους με πολυκατοικίες είχα αποκλίσεις από την πραγματική θέση της τάξης των 5-10 μέτρων.

Συμπερασματικά τα διάφορα στατιστικά στοιχεία που χρησιμοποιούνται από αυτού του είδους τα προγράμματα έχουν μικρή απόκλιση που δεν επηρεάζει τα αποτελέσματα. Όταν με το καλό βάλω το froyo θα τα συγκρίνω και θα ξαναποστάρω σχετικά.

οχι για να εξηγησω καλυτερα ειναι αγορσμενο απο γερμανια κ εχω το φρογιο επισημα ,δεν εχω πανω καποια custom rom , εχω κανει clean install , και η χρηση που σας λεω ειναι χωρις εφαρμογες περασμενες , ξερω τι παιζει με task killer , χθες που το φορτισα μεσα σε ενα μισαωρο ειχε χασει 10% μπαταριας

αλλα στο σερβις δεν ειναι προβλημα η μπαταρια μου ειπαν , οποτε πρεπει να ειναι η συσκευη δεν εξηγειται αλλιως

Τί σημαίνει "δεν είναι πρόβλημα η μπαταρία"; να βρουν το πρόβλημα, διαφορετικά, αν έχεις ακόμα το χρονικό περιθώριο σε συμβουλεύω να το επιστρέψεις και να πάρεις πίσω τα χρήματα, γιατί αν 1 στο 1000000 έχει πρόβλημα η πλακέτα όπως λέει ο φίλος παραπάνω θα τραβιέσαι χωρίς να φταις! Προτείνω να μην μπλέξεις με φλασαρίσματα, καλιμπραρίσματα κλπ χάνοντας το χρόνο σου για κάτι που δεν ευθύνεσαι! Άλλο να το θες να πειραματίζεσαι σε τέλεια συσκευή, και άλλο να σε αναγκάζουν έμμεσα οι άλλοι! Από πoιό σκρουτζομάγαζο το πήρες, αν επιτρέπεται;

 

ΥΓ - Και για να σπάσουμε λίγο πλάκα (α ρε Σαμ, ανέκδοτο έγινες): πότε θα έρθει το froyo στην Ελλάδα βρε παιδιά; Ξέρει κανείς να μου πει; :lol::lol::lol:

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, σορρυ κιολας, αλλα καθε 1-2 σελιδες βλεπω στανταρντ ενα ποσταρισμα που καποιος απελπισμενος ζηταει βοηθεια γιατι δεν του ανοιγει το κινητο, δεν κανει το ενα, δεν κανει το αλλο, δεν ετσι δεν αλλιως...και ολοι εχουν κατι κοινο:Εχουν προσπαθησει να περασουν froyo. Καντε λιγο υπομονη, θα ερθει, προσωπικα δεν κατανοω ποσο πια διαφορετικο και καλυτερο ειναι το froyo του eclair που ρισκαρετε τοσο πολυ και τελικα μπρικαρετε τις συσκευες σας...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, σορρυ κιολας, αλλα καθε 1-2 σελιδες βλεπω στανταρντ ενα ποσταρισμα που καποιος απελπισμενος ζηταει βοηθεια γιατι δεν του ανοιγει το κινητο, δεν κανει το ενα, δεν κανει το αλλο, δεν ετσι δεν αλλιως...και ολοι εχουν κατι κοινο:Εχουν προσπαθησει να περασουν froyo. Καντε λιγο υπομονη, θα ερθει, προσωπικα δεν κατανοω ποσο πια διαφορετικο και καλυτερο ειναι το froyo του eclair που ρισκαρετε τοσο πολυ και τελικα μπρικαρετε τις συσκευες σας...

 

Η συσκευη, αν εχει το συνδυασμο των 3 κουμπιων, ειναι πρακτικα αδυνατο να τουβλιαστει.

 

Εγω δικαιολογω απολυτα την προσπαθεια πολλων παιδιων να περασουν το γιαουρτι με μη επισημο τροπο, αφου η υπομονη εχει και τα ορια της και αυτα τα ορια η samsung τα εχει ξεπερασει προ πολλου. Δηλαδη μετα απο τοσο καιρο θα την δικαιολογησω μονο αν μας δωσει ενα αψεγαδιαστο λειτουργικο χωρις ιχνος lag, με αριστη διαχειρηση μνημης και εφαρμογων, αλανθαστο gps κλπ κλπ τα οποια φυσικα και δεν θα τα εχει. Απο τη στιγμη λοιπον που κι εμεις στην Ελλαδα θα παρουμε μια απο τα ιδια με τους υπολοιπους συμπασχοντες σε ολη την Ευρωπη, γιατι να μην φλασαρουν και να μην δοκιμασουν τι εστι γιαουρτι για να κανονισουν την πορεια τους. Κι εγω που εχω αποφασισει να περιμενω το επισημο (που μαλλον δεν θα παρω επισημα τελικα αφου το regedit στο kies δεν μου δουλευει πλεον) μαλλον ψηνομαι για φλασαρισμα.

 

Αυτο που δεν δικαιολογω ειναι η κλασσικη ελληνικη φουρια και τσαπα******α. Λογικο ειναι ολοι μας οταν κανουμε μια διαδικασια για πρωτη φορα να πηγαινουμε λιγο στα τυφλα και να παιρνουμε καποιο ρισκο. Το ρισκο αυτο ελαχιστοποιειται ομως οταν πρωτου δοκιμασουμε, κατσουμε και διαβασουμε ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ τις οδηγιες που καποιος χριστιανος εκατσε κι εγραψε αφιερωνοντας ωρες απο το χρονο του (αφιλοκερδως) για να βοηθησει εμας. Οταν λοιπον διαβαζεις στα πεταχτα (η δεν διαβαζεις καν) τις οδηγιες και μετα μπαινεις εδω μεσα εχοντας φλασαρει χωρις το repartition η χωρις CSC η ακομα χειροτερα εχοντας περασει το firmware του vibrant στο galaxy δεν φταιει κανεις αλλος.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά καλησπέρα... Μόλις το πήρα στα χέρια μου και όταν απενεργοποιώ το 3g δε μπαίνει internet μεσω wireless. Καμιά ιδέα;;;

 

Tί κάνει δηλαδή και δε μπαίνει; Τί λέει;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εχω την εξης απορια :

μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες μου απο την internal storage στη sd?

επίσης να το κανω απο εδω και περα να εγκαταστει μονο στην sd?

εχω την 2,1 με root και μετα το oclf και καμποσες εφαρμογες, εχει αρχισει και μειώνεται απειλητικά. Το ψαχνω ωρα, αλλα με μπερδεψε και κουραστηκα.

sorry αν εχει ξαναειπωθεί.

thanks

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη, αν εχει το συνδυασμο των 3 κουμπιων, ειναι πρακτικα αδυνατο να τουβλιαστει.

 

Εγω δικαιολογω απολυτα την προσπαθεια πολλων παιδιων να περασουν το γιαουρτι με μη επισημο τροπο, αφου η υπομονη εχει και τα ορια της και αυτα τα ορια η samsung τα εχει ξεπερασει προ πολλου. Δηλαδη μετα απο τοσο καιρο θα την δικαιολογησω μονο αν μας δωσει ενα αψεγαδιαστο λειτουργικο χωρις ιχνος lag, με αριστη διαχειρηση μνημης και εφαρμογων, αλανθαστο gps κλπ κλπ τα οποια φυσικα και δεν θα τα εχει. Απο τη στιγμη λοιπον που κι εμεις στην Ελλαδα θα παρουμε μια απο τα ιδια με τους υπολοιπους συμπασχοντες σε ολη την Ευρωπη, γιατι να μην φλασαρουν και να μην δοκιμασουν τι εστι γιαουρτι για να κανονισουν την πορεια τους. Κι εγω που εχω αποφασισει να περιμενω το επισημο (που μαλλον δεν θα παρω επισημα τελικα αφου το regedit στο kies δεν μου δουλευει πλεον) μαλλον ψηνομαι για φλασαρισμα.

 

Αυτο που δεν δικαιολογω ειναι η κλασσικη ελληνικη φουρια και τσαπα******α. Λογικο ειναι ολοι μας οταν κανουμε μια διαδικασια για πρωτη φορα να πηγαινουμε λιγο στα τυφλα και να παιρνουμε καποιο ρισκο. Το ρισκο αυτο ελαχιστοποιειται ομως οταν πρωτου δοκιμασουμε, κατσουμε και διαβασουμε ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ τις οδηγιες που καποιος χριστιανος εκατσε κι εγραψε αφιερωνοντας ωρες απο το χρονο του (αφιλοκερδως) για να βοηθησει εμας. Οταν λοιπον διαβαζεις στα πεταχτα (η δεν διαβαζεις καν) της οδηγιες και μετα μπαινεις εδω μεσα εχοντας φλασαρει χωρις το repartition η χωρις CSC η ακομα χειροτερα εχοντας περασει το firmware του vibrant στο galaxy δεν φταιει κανεις αλλος.

 

Νταξει ρε συ, εγω εχω καταλαβει οτι με eclair και OCLF το κινητο δεν εχει προβλημα, τωρα αν το θεμα ειναι οτι τα μηνυματα ανοιγουν σε 0.73" αντι για 0.51", δεν νομιζω οτι αξιζει το ρισκο και η ασχολια.

Θελω να πω οτι κατανταει λιγο μανια το πραγμα. Χωρις πολλα πολλα παει μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Νταξει ρε συ, εγω εχω καταλαβει οτι με eclair και OCLF το κινητο δεν εχει προβλημα, τωρα αν το θεμα ειναι οτι τα μηνυματα ανοιγουν σε 0.73" αντι για 0.51", δεν νομιζω οτι αξιζει το ρισκο και η ασχολια.

Θελω να πω οτι κατανταει λιγο μανια το πραγμα. Χωρις πολλα πολλα παει μια χαρα...

 

Μωρε εγω συμφωνω μαζι σου οτι το κινητο παει μια χαραι με 2.1 και oclf, εξαλλου κι εγω ειμαι μια χαρα με αυτο και δεν το πειραζω καθολου μεχρι το επισημο γιαουρτι, ετσι για να μου φυγει η καψα και μετα να ριξω κανενα custom επανω.

 

Παρολα αυτα ειναι η καινουργια εκδοση του android και ο καθενας εχει το δικαιωμα για οποιονδηποτε λογο να θελει να το περασει. Απο τη στιγμη που αποφασισει να προχωρησει σε τετοια κινηση ομως, πρεπει να ειναι προετοιμασμενος και διαβασμενος. Αυτο λεω απλως.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι κατανταει λιγο μανια το πραγμα. Χωρις πολλα πολλα παει μια χαρα...

Στατιστικα το εχω παρατηρησει αυτο και στον εαυτο μου καθως και σε αλλους χρηστες. Μολις κανεις το πρωτο σου φλασαρισμα (και ξεπερασεις καποιες αρχικες αναστολες κλπ) μετα πειραματιζεσαι ολοενα και περισσοτερο. Αυτο ισχυει στα περισσοτερα λειτουργικα βεβαια.

Απλως το θεμα ειναι να ξερεις τι κανεις, γιατι το κανεις, και τι επηρεαζεις κανοντας το.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...