Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Καταρχάς ένα μεγάλο ευχαριστώ στον τυχεράκια και πολλά παιδιά ακόμα.

 

Προέρχομαι symbian και ήμουν και παλιά τεχνικός στην nokia, και έχω δουλέψει με ότι λειτουργικό σε κινητά υπάρχει μέχρι στιγμής.

Πραγματικά το μοναδικό που μπορώ να πώ στις 3 εβδομάδες που έχω το γαλαξία είναι πως έχω το καλύτερο κινητό που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής.

 

Η ερώτησή μου αφορά τον dialer one.

 

Ενώ τον χρησιμοποιώ σαν default dialer και σαν default phone book (μπορώ να ψάχνω ονόματα στα ελληνικά) όταν έχω αναπάντητες έχω κάποια θέματα.

 

1ον. Αν στο notification bar πατήσω να δω τις αναπάντητες δείχνει ότι πάει να ανοίξει κάτι αλλά κλείνει κατευθείαν.

 

2ον. Αν δω τις αναπάντητες από τον dialer one ναι μεν αυτός σταματάει να μου λέει ότι έχω αναπάντητες αλλά το τηλέφωνο συνεχίζει να μου τις δείχνει (και στο notification bar και στο παζλ όταν ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο.)

 

υπάρχει κάποια λύση για τα παραπάνω?

 

Επίσης το παζλ υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης του μια και δεν βρίσκω κάποια χρήση του? Μόνο να κουνήσω το τουβλάκι με την αναπάντητη μπορώ. Το noled είναι κάτι που ενώ βγήκε από xda θα έπρεπε να υπάρχει στο τηλέφωνο από πριν και είναι πραγματικά σωτήριο.

 

είμαι με 2.1-update1

I9000XXJM1

ECLAIR.XWJM2

 

Με OCFL και φτιαγμένο το 3button αν και ήμουν στην επικίνδυνη ομάδα

 

Ευχαριστώ.

 

Ακριβώς τα ίδια προβλήματα έχω κι εγώ. Καμία λύση;

 

κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα,μια ερωτησουλα στα γρηγορα.Εχω στον γαλαξια τα εξης:Εκδοση firmware:2.1-update1,Εκδοση βασικου φασματος:I9000XXJF5,Εκδοση kernel:2,6.29 root@SE-S602#2.ECLAIR,xwjfb.Οταν θα βγει επισημα η froyo θα μπορεσω να την περασω μεσω kies?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν έχει αναφερθεί ξανά, λοιπόν ξεκίνησε το porting του HTC Sense στο SGS. Καλοδεχούμενο! :happy:

 

καλησπέρα....πως μπορώ&εγώ να εγκαταστήσω στο γαλαξία το google maps navigation(αφου λες ότι γ......ει?)&κάτι άλλο:πως θα δω οτι το 3g είναι συνεχώς ανοιχτό?&πως γίνεται η ενεργοποπίηση/απενεργοποίηση? ευχαριστώ....

Ένα apk είναι από εδώ που το τρέχεις από τη συσκευή.

Για το 3g ψάξε στους οδηγούς για αρχάριους. Στο froyo διάβασα ότι είναι πολύ εύκολη η ενεργοποίηση/απενεργοποίηση από τό κουμπί κλεισίματος.

Μπορώ να βεβαιώσω εγώ που την έκανα την αναβάθμιση, ότι δουλεύει ακόμα μετά.

Μάλλον εννοεί για αυτούς που δεν είχαν εξαρχής και έβαλαν το fix του Richthoffen.

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,οποιος μπορει ας κανει ενα τσεκαρισμα στο κιες,μπας κι εχουμε τποτα,αποψε εδωσαν το froyo σε ιταλια και στο καπακι σε πορτογαλια,ειμαι μακρυα απο τον υπολογιστη και δεν μπορω να δω μπας κι εχουμε κανενα ευχαριστο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,οποιος μπορει ας κανει ενα τσεκαρισμα στο κιες,μπας κι εχουμε τποτα,αποψε εδωσαν το froyo σε ιταλια και στο καπακι σε πορτογαλια,ειμαι μακρυα απο τον υπολγιστη και δεν μπορω να δω μπας κι εχουμε κανενα ευχαριστο!!

Μπααα, τίποτα ακόμα :(

Μάλλον θα μας το δώσουν μαζί με την ανατολική-όχι τη νότια- Ευρώπη, ίσως και την Αφρική... :p

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

όταν βγάλει στις εφαρμογές το εικονίδιο superuser είμαι τελικά root?

 

 

superuser=root

 

Παρεπιπτοντως επειδη αποφασισα να αλλαξω internet provider,ειμαι σημερα απο το πρωι χωρις ιντερνετ.

ηρθε λοιπον η ωρα να δοκιμασω σε αληθινες συνθηκες και real usage το tethering.

 

με ο,τι προγραμμα και αν χρησιμοποιησα,ειτε ασυρματα ειτε με καλωδιο,δουλεψε σε 2 δευτερολεπτα,με απιστευτες ταχυτητες.

και μονο η ασφαλεια που σου δινει,το γεγονος οτι μπορεις να εχεις ιντερνετ ουσιαστικα παντου για καποιον που ταξιδευει αρκετα λογω δουλειας οπως εγω και το οτι αυτη την στιγμη σερφαρω και διασκεδαζω αντι να περιμενω ποτε θα με συνδεσει ο πΟΤΕ...τι να πω...

 

αλλα ξεχασα....η απουσια tethering ειναι feature λεμεεεεε!

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μια ερωτησουλα στα γρηγορα.Εχω στον γαλαξια τα εξης:Εκδοση firmware:2.1-update1,Εκδοση βασικου φασματος:I9000XXJF5,Εκδοση kernel:2,6.29 root@SE-S602#2.ECLAIR,xwjfb.Οταν θα βγει επισημα η froyo θα μπορεσω να την περασω μεσω kies?

 

Λογικά ναι.

 

Μάλλον εννοεί για αυτούς που δεν είχαν εξαρχής και έβαλαν το fix του Richthoffen.

 

Ναι κατάλαβα τί εννοεί, αλλά από τη στιγμή που εγώ έκανα upgrade και το έχω ακόμα, σημαίνει ότι δεν πειράζει τον bootloader.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

@ tyxerakias :

αγαπητε μου φιλε, βοηθησε με σε κατι. Εχω το galaxy s και πριν ειχα το ΝΟΚΙΑ N95 8G. Οι υπενθυμισεις του ημερολογιου μου χτυπουσαν σαν τις καμπανες της Αγ. Φωτεινης στη Νεα Σμυρνη και ετσι δεν εχανα κανενα θεμα που ειχα. Τωρα με αυτο, υπαρχει κανενας τροπος να διορθωθει αυτο το ημερολογιο με τις υπενθυμισεις ; δεν μπορω να αλλαξω ουτε τον ηχο...

 

ευχαριστω

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Καταρχάς ένα μεγάλο ευχαριστώ στον τυχεράκια και πολλά παιδιά ακόμα.

 

Προέρχομαι symbian και ήμουν και παλιά τεχνικός στην nokia, και έχω δουλέψει με ότι λειτουργικό σε κινητά υπάρχει μέχρι στιγμής.

Πραγματικά το μοναδικό που μπορώ να πώ στις 3 εβδομάδες που έχω το γαλαξία είναι πως έχω το καλύτερο κινητό που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής.

 

Η ερώτησή μου αφορά τον dialer one.

 

Ενώ τον χρησιμοποιώ σαν default dialer και σαν default phone book (μπορώ να ψάχνω ονόματα στα ελληνικά) όταν έχω αναπάντητες έχω κάποια θέματα.

 

1ον. Αν στο notification bar πατήσω να δω τις αναπάντητες δείχνει ότι πάει να ανοίξει κάτι αλλά κλείνει κατευθείαν.

 

2ον. Αν δω τις αναπάντητες από τον dialer one ναι μεν αυτός σταματάει να μου λέει ότι έχω αναπάντητες αλλά το τηλέφωνο συνεχίζει να μου τις δείχνει (και στο notification bar και στο παζλ όταν ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο.)

 

υπάρχει κάποια λύση για τα παραπάνω?

 

Επίσης το παζλ υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης του μια και δεν βρίσκω κάποια χρήση του? Μόνο να κουνήσω το τουβλάκι με την αναπάντητη μπορώ. Το noled είναι κάτι που ενώ βγήκε από xda θα έπρεπε να υπάρχει στο τηλέφωνο από πριν και είναι πραγματικά σωτήριο.

 

είμαι με 2.1-update1

I9000XXJM1

ECLAIR.XWJM2

 

Με OCFL και φτιαγμένο το 3button αν και ήμουν στην επικίνδυνη ομάδα

 

Ευχαριστώ.

 

Kι εμένα μια από τα ίδια... Και παρόλο που σβήνω τις αναπάντητες από το Dialer One, ο μετρητής συνεχίζει ακάθεκτος! (μάλλον πρέπει να τις σβήνω κι από τον default dialer.. :wacko:)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς όλοι έχουμε το ίδιο θέμα με τον dialer one?

Μία ακόμα ερώτηση. Πως είπαμε βλέπουμε τα αρχεία του συστήματος στα rooted κινητά? Με τον astro file manager δε μπορώ να τις δω....

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς όλοι έχουμε το ίδιο θέμα με τον dialer one?

Μία ακόμα ερώτηση. Πως είπαμε βλέπουμε τα αρχεία του συστήματος στα rooted κινητά? Με τον astro file manager δε μπορώ να τις δω....

 

Εγω χρησιμοποιω root explorer..Κορυφαιος αλλα paid

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω root explorer..Κορυφαιος αλλα paid

 

αυτος ο root explorer ποτε δεν μου δουλεψε, και μαλιστα δεν δουλεψε ουτε στον κολλητο μου που του εδωσα το αρχειο.

λετε να φταιει το αρχειο που εχω κατεβασει και να πρεπει να βρω κανενα αλλο?

δεν μπορει να πατησει αρχεια συστηματος. να βαλει αλλα δηλαδη στην θεση τους παρολο που εχω κανει mount ως read/write.

 

 

To gps fix παιδια ειναι αυτο? :

 

Disable ‘Use Wireless Networks’ under Settings —> Location and Security.

   Go into LbsTestMode (*#*#1472365#*#*)

   Go to Application Settings

   Enable MS-Based Mode

   Increase Accuracy to 100

   Leave the rest stock

   Return to the main LbsTestMode menu

   Go to SUPL/CP Settings

   Select the Serve FQDN Type drop down menu
   Hit AUTO Config
   Exit to the dialer and reboot your Vibrant twice for good measure.

Link to comment
Share on other sites

Kι εμένα μια από τα ίδια... Και παρόλο που σβήνω τις αναπάντητες από το Dialer One, ο μετρητής συνεχίζει ακάθεκτος! (μάλλον πρέπει να τις σβήνω κι από τον default dialer.. :wacko:)

 

Καλησπέρα παιδιά!

Εμένα δεν μου το κάνει αυτό. Συμπληρώνω το παζλ και ανοίγει κατευθείαν το μητρώο κλησεων με το Dialer One. Αμέσως, χάνεται και η ειδοποίηση από το Notification Bar. To μόνο που είχα κάνει, ήταν την πρώτη φορά που είχα αναπάντητη μετά την εγκατάσταση του Dialer One, να επιλέξω οτι πάντα θα ανοίγω με αυτό το προγραμμα τις αναπάντητες.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο root explorer ποτε δεν μου δουλεψε, και μαλιστα δεν δουλεψε ουτε στον κολλητο μου που του εδωσα το αρχειο.

λετε να φταιει το αρχειο που εχω κατεβασει και να πρεπει να βρω κανενα αλλο?

δεν μπορει να πατησει αρχεια συστηματος. να βαλει αλλα δηλαδη στην θεση τους παρολο που εχω κανει mount ως read/write.

 

 

 

 

 

To gps fix παιδια ειναι αυτο? :

 

Disable ‘Use Wireless Networks’ under Settings —> Location and Security.

   Go into LbsTestMode (*#*#1472365#*#*)

   Go to Application Settings

   Enable MS-Based Mode

   Increase Accuracy to 100

   Leave the rest stock

   Return to the main LbsTestMode menu

   Go to SUPL/CP Settings

   Select the Serve FQDN Type drop down menu
   Hit AUTO Config
   Exit to the dialer and reboot your Vibrant twice for good measure.

 

Τον αγορασες απο το market?Περιεργο μου φαινεται

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να μπεί ελληνικό swype στο galaxy s froyo 2.2 (επίσημο) χωρίς να είναι το κινητό rooted ?

 

για να μπείτε στο LbsTestMode με froyo χτυπάς *#*#3214789650#*#*

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

αυτος ο root explorer ποτε δεν μου δουλεψε, και μαλιστα δεν δουλεψε ουτε στον κολλητο μου που του εδωσα το αρχειο.

λετε να φταιει το αρχειο που εχω κατεβασει και να πρεπει να βρω κανενα αλλο?

δεν μπορει να πατησει αρχεια συστηματος. να βαλει αλλα δηλαδη στην θεση τους παρολο που εχω κανει mount ως read/write.

 

 

Νομιζω η προηγουμενη εκδοση ειχε αυτο το bug σε καποιους. Υποθετω γινοταν καποιο conflict με κατι αλλο. Τελος παντων κατεβασε την τελευταια και ειμαι σιγουρος πως δεν θα εχεις προβλημα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο root explorer ποτε δεν μου δουλεψε, και μαλιστα δεν δουλεψε ουτε στον κολλητο μου που του εδωσα το αρχειο.

λετε να φταιει το αρχειο που εχω κατεβασει και να πρεπει να βρω κανενα αλλο?

δεν μπορει να πατησει αρχεια συστηματος. να βαλει αλλα δηλαδη στην θεση τους παρολο που εχω κανει mount ως read/write.[/code]

O root explorer 2.12.4 πάντως μου δούλεψε αμέσως και τέλεια.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η προηγουμενη εκδοση ειχε αυτο το bug σε καποιους. Υποθετω γινοταν καποιο conflict με κατι αλλο. Τελος παντων κατεβασε την τελευταια και ειμαι σιγουρος πως δεν θα εχεις προβλημα :)

 

ειχα την 2.3 εβαλα την 2.12.4 και τωρα φαινετα να δουλευει κανονικα thanks ;)

με ειχε μπερδεψει το νουμερο της εκδοσης και νομιζα οτι το 2.12 ηταν 2.1.2 και οποτε θεωρουσα οτι το 2,3 ειναι πιο καινουρια εκδοση.

ξανα τσεκαρα το μαρκετ και την ψιλιαστικα αμεσως...

 

το gps fix ειναι αυτο που ποσταρα πιο πανω? ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Εμένα δεν μου το κάνει αυτό. Συμπληρώνω το παζλ και ανοίγει κατευθείαν το μητρώο κλησεων με το Dialer One. Αμέσως, χάνεται και η ειδοποίηση από το Notification Bar. To μόνο που είχα κάνει, ήταν την πρώτη φορά που είχα αναπάντητη μετά την εγκατάσταση του Dialer One, να επιλέξω οτι πάντα θα ανοίγω με αυτό το προγραμμα τις αναπάντητες.

όταν λές συμπληρώνεις το παζλ απλά βάζεις το κομμάτι με την αναπάντητη κάπου που να ταιριάζει? Εμένα λείπουν όλα τα κομμάτια και το κομμάτι της αναπάντητης όπου και να το βάλω ξαναγυρνάει πίσω, και πραγματικά και μόνο στην ιδέα ότι πρέπει να κάνω κάτι τέτοιο......για να δώ την αναπάντητη? λολ

 

 

Μάλιστα το βρήκα :P. απλά βάζω το κομμάτι εκεί που λείπει :P. Και πάλι όμως απλά με πετάει στην home screen. Ξέρει κανείς απο πού αλλάζουμε τα default προγράμματα για κάποια εργασία?

 

Προσπάθησα να καθαρίσω τα default και απο τον dialer one και απο τον default dialer. Μετά πήγα στην Notification bar και πάτησα να δω την αναπάντητη. Με ρώτησε με ποιο πρόγραμμα θέλω να την δώ. Πάτησα dialer one χωρις να του πώ να κάνει πάντα το ίδιο. Μου έδειξε κανονικά την αναπάντητη στον dialer one. Μετά ξαναπάτησα σε μία νέα αναπάντητη και του είπα να την ανοίγει πάντα με τον dialer one. Και με πέταξε στην home screen και δεν τις ανοίγει πάλι...... Κάποια ρύθμιση στον dialer one πρέπει να σκάει ή ίσως με επανεγκατάσταση να στρώσει

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

που ειναι η 2.2 οεο..???? κατι ελεγαν για 11/11 του μηνος..?!?!??!?!?

 

Η αλήθεια είναι ότι το έχουν πάρει ήδη κάποιες Ευρωπαϊκές χώρες.

Επίσης, αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα, ίσως και να αργήσουμε λίγο να το πάρουμε.

Μια άλλη αλήθεια είναι ότι έχει χιλιοειπωθεί ότι η υποστήριξη της Samsung, έχει καταντήσει για χαστούκια. Τόσα εκατομμύρια πωλήσεων στη συγκεκριμένη συσκευή και ακόμα δεν έχουν ξυπνήσει. Όπως τα κατάφεραν να ανταποκριθούν στις πωλήσεις, θα έπρεπε, τόσους μήνες να έχουν κάνει ήδη κάτι πάνω στο θέμα της αναβάθμισης.

 

Μέχρι τέλη του Νοέμβρη, θα πρέπει να το έχουν όλοι παντού. Οι φήμες λένε.

 

Όπως και να έχει το θέμα, γιατί έχει καταντήσει off-topic, με κάθε τρεις και λίγο να ρωτάμε και να ξαναρωτάμε για το ίδιο ζήτημα, θα έρθει και σε εμάς, έστω και λίγο καθυστερημένα.

 

Και για να κλείσω, να πω ότι αν έρθει στην Ελλάδα, εδώ μέσα θα γίνεται της κακομοίρας. Οπότε, όταν βλέπουμε posts σε αραιά διαστήματα, δεν υπάρχει λόγος να ρωτάμε και να ξαναρωτάμε και να γεμίζουμε το thread με τα ίδια και τα ίδια.

Matt
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το έχουν πάρει ήδη κάποιες Ευρωπαϊκές χώρες.

Επίσης, αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα, ίσως και να αργήσουμε λίγο να το πάρουμε.

Μια άλλη αλήθεια είναι ότι έχει χιλιοειπωθεί ότι η υποστήριξη της Samsung, έχει καταντήσει για χαστούκια. Τόσα εκατομμύρια πωλήσεων στη συγκεκριμένη συσκευή και ακόμα δεν έχουν ξυπνήσει. Όπως τα κατάφεραν να ανταποκριθούν στις πωλήσεις, θα έπρεπε, τόσους μήνες να έχουν κάνει ήδη κάτι πάνω στο θέμα της αναβάθμισης.

 

Μέχρι τέλη του Νοέμβρη, θα πρέπει να το έχουν όλοι παντού. Οι φήμες λένε.

 

Όπως και να έχει το θέμα, γιατί έχει καταντήσει off-topic, με κάθε τρεις και λίγο να ρωτάμε και να ξαναρωτάμε για το ίδιο ζήτημα, θα έρθει και σε εμάς, έστω και λίγο καθυστερημένα.

 

Και για να κλείσω, να πω ότι αν έρθει στην Ελλάδα, εδώ μέσα θα γίνεται της κακομοίρας. Οπότε, όταν βλέπουμε posts σε αραιά διαστήματα, δεν υπάρχει λόγος να ρωτάμε και να ξαναρωτάμε και να γεμίζουμε το thread με τα ίδια και τα ίδια.

 

Συμφωνώ ότι η Samsung είναι απαράδεκτη... Τώρα βγαίνει το 2.3 και εμείς περιμένουμε το 2.2! Έλεος... Έπρεπε να είχα πάρει το iphone μου φαίνεται, το μεταπωλητικό του service είναι αρκετά καλύτερο! Α, συν το ότι για να αγοράσω κάποια εφαρμογή σε full version πρέπει να βάλω SIM κάρτα από ξένη χώρα προκειμένου να το δω στο market!! :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι η Samsung είναι απαράδεκτη... Τώρα βγαίνει το 2.3 και εμείς περιμένουμε το 2.2! Έλεος... Έπρεπε να είχα πάρει το iphone μου φαίνεται, το μεταπωλητικό του service είναι αρκετά καλύτερο! Α, συν το ότι για να αγοράσω κάποια εφαρμογή σε full version πρέπει να βάλω SIM κάρτα από ξένη χώρα προκειμένου να το δω στο market!! :mad::mad:

στο ενα σκελος εχεις δικιο. στο δευτερο μερος ομως δεν εχει δικιο γιατι δεν ειναι θεμα της samsung το οτι δεν μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες paid απο το market. ειναι θεμα της google.

και επισης απ'οσο γνωριζω και στο iphone δεν βλεπουν ολοι στον κοσμο ολες τις εφαρμογες που υπαρχουν στο app store. π.χ εδω ελλαδα δεν βλεπουν τις ιδιες εφαρμογες που βλεπουν στο app store στην αμερικη.

για να λεμε τα πραγματα οπως ειναι...γιατι εδω μπαινουν και πολλα παιδια που δεν γνωριζουν και ισως παρερμηνευσουν καποια πραγματα.

 

Και επισης θα σας πω και κατι το οποιο ειχε δημιουργηθει και στο thread του hd2.

στο thread του hd2 λοιπον, ειχαν μαζευτει πολλα παιδια γνωστα και με πολλες γνωσεις πανω σε smartphone και συσκευες και στην αρχη το thread ηταν πολυ καλο και με τεραστια συμμετοχη και απο νεους και απο παλιους.

καποια στιγμη εμπαινε ο καθενας "νεος" και εγραφε την ιδια ερωτηση που ειχε απαντηθει ακομα και 3-4 post πιο πισω.

Το αποτελεσμα καποια στιγμη ηταν οι γνωστες και παλαιο χρηστες να διαβαζουν μεν το thread αλλα σιωπηλα. δεν απαντουσαν συχνα γιατι κουραστηκα και βαρεθηκαν να δινουν συνεχεια "μασημενη τροφη" σε καποιους που τα θελουν ολα ετοιμα και δεν εχουν την διαθεση να διαβασουν, να ψαξουν, να πειραματιστουν και επιτελους να χρησιμοποιησουν αυτη την σπουδαια δυνατοτητα που ονομαζεται ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ !!!!

 

Κατι τετοιο λοιπον αρχιζει να γινεται και στο δικο μας Thread εδω τον τελευταιο καιρο. Εγω προσωπικα εχω κουραστει να διαβαζω Post που ρωτανε ποτε θα βγει το 2.2 οταν εχει απαντηθει μερικα post πιο πριν. διαβαζω σιωπηλα και συμμετεχω αλλα βοηθαω μονο post τα οποια θεωρω σημαντικα και σε ατομα που βλεπω οτι εχουν ψαξει αλλα δεν εχουν βρει λυση και δεν τα θελουν ολα ετοιμα.

 

Και για να μην παρεξηγηθω, παραπανω που αναφερω την λεξη "νεοι" δεν υποβιβαζω κανεναν !!!! και πολλοι εδω θα θυμαστε οτι οταν πηρα το galaxy επειδη ημουν νεος στο android, το δηλωσα εδω εγω προσωπικα απο μονος μου οτι ειμαι και "νεος" και "rookie".

ψαχτηκα ομως, διαβασα, εφαγα πολλες ωρες αναζητωντας και εμαθα καποια πραγματακια. πιστευω οτι ακομα ειμαι νεος στο android σε σχεση με το επιπεδο που ημουν στα windows mobile. αλλα πριν ρωτησω προσπαθω παντα να ψαξω οσο μπορω για να μην φορτωνω το thread με ασκοπες ερωτησεις.

 

Ας συμβαλουμε λοιπον ολοι για να μεινει σχετικα καθαρο το παρον thread, για εμας και τους επομενους που θα παρουν την συσκευη καποια στιγμη και θα μπουν εδω να διαβασουν και να μαθουν.

 

συγνωμη για το μεγαλο post αλλα ηθελα να γραψω καιρο για το συγκεκριμενο θεμα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ γω κατι για να ξεχασουμε λιγο το ποτε θα βγει το ριμαδι το γιαουρτι! εχει βαλει κανεις το skype?γιατι δεν μπορω με τιποτα να κανω sign in! υπαρχει λυση?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ γω κατι για να ξεχασουμε λιγο το ποτε θα βγει το ριμαδι το γιαουρτι! εχει βαλει κανεις το skype?γιατι δεν μπορω με τιποτα να κανω sign in! υπαρχει λυση?

φιλε μου το nimbuzz δουλευει μια χαρα για msn,facebook,yahoo,gtalk και skype (και αρκετα αλλα). στο προτεινω γιατι το skype ακομα δεν δουλευει καλα στο galaxy μας.

και εκτος αυτου ισως ειναι προτιμοτερο να εχεις μια εφαρμογη που λειτουργει με ολα, παρα να εχεις μια εφαρμογη για msn, μια αλλη για yahoo, μια αλλη για skype κ.τ.λ.

και λογω ευχρηστιας αλλα και λογω...αυτονομιας και μνημης !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...