Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, το τελευταίο firmware του samsung (froyo 2.2) έχει κυκλοφορήσει στην ελλάδα η όχι ακόμη?

 

Οχι ακομη. Guys μην τρελαινεστε, οταν βγει η αναβαθμιση θα γεμισει το φορουμ απο ποστ χρηστων που θα το περνανε/περασουν.

No worries λοιπον, ολα θα γινουν :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια sos.Ειχα ρωτησει και πριν αλλα δεν πηρα απαντηση.Οταν συνδεω το κιν με τον pc ανοιγω τον υπολογιστη μου και βλεπω το γνωστο εικονειδιο που λεει gt i900.Μετα μπαινω προκειμενου να μεταφερω αρχεια απο τον υπολογιστη στο κιν αλλα τιποτα.Μου δειχνει τους φακελους του κιν αλλα τους δειχνει κενους.Παιδια αν μπορει καποιος να βοηθησει θα με εσωζε μιας και χρειαζομαι αρκετες φορες να μεταφερω αρχεια απο το pc στο κινητο.Να πω πως μεχρι σημερα δεν ειχα αντιμετωπισει κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos.Ειχα ρωτησει και πριν αλλα δεν πηρα απαντηση.Οταν συνδεω το κιν με τον pc ανοιγω τον υπολογιστη μου και βλεπω το γνωστο εικονειδιο που λεει gt i900.Μετα μπαινω προκειμενου να μεταφερω αρχεια απο τον υπολογιστη στο κιν αλλα τιποτα.Μου δειχνει τους φακελους του κιν αλλα τους δειχνει κενους.Παιδια αν μπορει καποιος να βοηθησει θα με εσωζε μιας και χρειαζομαι αρκετες φορες να μεταφερω αρχεια απο το pc στο κινητο.Να πω πως μεχρι σημερα δεν ειχα αντιμετωπισει κανενα προβλημα.

 

Θα σου προτεινα ενα τροπο πιο ευκολο για την μεταφορα αρχειων...μεσω του Swiftp!

 

Ετσι θα μπορεις χωρις καλωδια κτλ να μεταφερεις οτι αρχειο θες και σε οποιον υπολογιστη θες!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos.Ειχα ρωτησει και πριν αλλα δεν πηρα απαντηση.Οταν συνδεω το κιν με τον pc ανοιγω τον υπολογιστη μου και βλεπω το γνωστο εικονειδιο που λεει gt i900.Μετα μπαινω προκειμενου να μεταφερω αρχεια απο τον υπολογιστη στο κιν αλλα τιποτα.Μου δειχνει τους φακελους του κιν αλλα τους δειχνει κενους.Παιδια αν μπορει καποιος να βοηθησει θα με εσωζε μιας και χρειαζομαι αρκετες φορες να μεταφερω αρχεια απο το pc στο κινητο.Να πω πως μεχρι σημερα δεν ειχα αντιμετωπισει κανενα προβλημα.

 

To συνδέεις ως συσκευή αποθήκευσης; Αν όχι, σύνδεσέ το έτσι. (κοίτα στον οδηγό για νέους χρήστες)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτισω κατι? το θεμα με τους 55 χαρακτηρες στα μηνυματα ειναι κατι για το οποιο ευθυνεται η JG1 firmware σωστα η κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτισω κατι? το θεμα με τους 55 χαρακτηρες στα μηνυματα ειναι κατι για το οποιο ευθυνεται η JG1 firmware σωστα η κανω λαθος?

Είναι θέμα κωδικοποίησης των γραμμάτων στο πληκτρολόγιο και όχι από την έκδοση λειτουργικού που φοράει το τηλέφωνο.

Δεν ξέρω αν αυτό έχει διορθωθεί στην έκδοση 2.2. Άς μας πεί καλύτερα ο Αλέξανδρος που έχει βάλει την επίσημη.

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το κινητό από cosmote και απο όσα έχω διαβάσει το επίσημο firmware είναι το jm2, έχω βάλει μέσω odin την jm5 την επίσημη της wind.όταν με το καλό βγει η επίσημη 2.2 θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω kies kies η θα πρέπει να γυρίσω στην jm2
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα μπορεις μιας και το firmware που εχεις βαλει ειναι γνησιο και οχι "χακερια".Απλα δεν ξερω αν παιζει κατι με το οτι το εβαλες με odin και οχι με kies.

Περιμενε να σου απαντησουν καλυτερα οι πιο γνώστες.:)

 

 

 

Παιδιά δοκίμασε κάποιος την παραπάνω εφαρμογή?Μου φαίνεται πολύ καλή για να είναι αληθινή!!:p

 

Γιατι δεν βαζεις κατευθειαν το oclf του Ryanza (δοκιμασμενο πολακις) να κανεις root και μετα καπακι να το φθασεις στα ουρανια απο ταχυτητα?:cool:

Edited by ioannis_m
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Ψάχνομαι κι εγώ να αγοράσω κάποιο καλό κινητό μες στις γιορτές κι υποψήφιος είναι και ο Γαλαξίας....;)

Κάπου διάβασα όμως ότι στις καινούριες συσκευές δεν λειτουργεί ο συνδυασμός των 3 κουμπιών για restore mod κτλ.

Αυτό σημαίνει πως δεν μπορούμε να "πειράξουμε" τα καινούρια ή ότι πειράζονται αλλά με άλλο τρόπο?

Μια άλλη ερώτηση ακόμα, ο τύπος πληκτρολογίου στα μηνύματα εκτός από το qwerty είναι και αλφαριθμητικός που βολεύει περισσότερο?

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

Edited by EOL
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής κουλό...μπες στο youtube και δωσε τα στοιχεία του gmail σου όταν στα ζητήσει...αν δεν στα ζητήσει δωστα εσύ από τις ρυθμίσεις του...ή κάνε το ίδιο στο google talk...μετά δοκίμασε να μπεις στο μάρκετ..μην ρωτήσεις πως και γιατί δεν ξέρω...σε μένα έτσι είχε πιάσει...

mπααα τζιφος.....παιδια βοηθατε μεεεε.....δεν μπορω να μπω στο μαρκεττττ.ειναι αμρτια να μην εχω μπει ποτε στο μαρκετ.....μεχρι και δευτερο λογαριασμο gmail εφτιαξα,μπας και φταιει αυτο....αλλα παπαλα....δινω το user kai to pass για να μπω πρωτη φορα στο μαρκετ και παντα μου βγαζει το ιδιο μνμ....το τηλ σας πρεπει να επικοινωνησει με τους διακομιστες της γκουγκλ....και μετα απο λιγο....δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτο το διακομιστη.....

Παιδες παω να τρελαθω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα δεν έρχεται η αναβάθμιση του Γαλαξία σε froyo η μεταφέρθηκε για τις 15 του μηνός που κάπου διάβασα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανένας που να χρησιμοποιεί τον fast dialer, του εμημερώνει την τελευταία ωρα κλήσης; Γιατι ενώ είναι άψογος σαν dialer, σαν να έχει bug στο galaxy και να μην λειτουργει...
Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο για την 2.2 την επισημη εχουμε???? ελεος δηλαδη!!!!!!!!!!! καλα τα ελεγα εγω ποοοοοτε ξανα samsung!!!!!!!!! την πατησα μια με το ι8910 και τωρα με το ι9000!!!!! θα παω μαλλον για κανενα desire hd!!!! δεν μπορει τωρα το Lgακι με 200 ευρω να εχει 2.2 και να μην εχουμε εμεις.... καλα ειναι τα μαγειρεματα αλλα οκ να βλεπουμε και λιγο επισημο 'φως'
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να αγορασουμε το rom manager prenium? για να περασουμε το froyo θα πρεπει να αφαιρεσουμε την εκαστοτε custom rom που μπορω να βρω root explorer? Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα του στυλ 'Πότε έρχεται επιτέλους η Froyo επίσημα', 'δε μπορώ να περιμένω άλλο', κτλ., από δω και πέρα θα διαγράφονται γιατί δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα και γεμίζουν το θέμα χωρίς λόγο.

Έχουμε πει 100 φορές ότι δεν υπάρχει ακόμα επίσημη Froyo για την Ελλάδα (όπως και για πολλές άλλες χώρες), η Samsung είπε ότι θα τη στείλει σε όλους μέχρι τέλος Νοεμβρίου.

Δε χρειάζεται λοιπόν σε ΚΑΘΕ σελίδα να υπάρχει η ίδια ερώτηση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για τα παιδιά που έχουν βάλει την froyo (την μη επίσημη εννοείται) μια δυνατότητα να κάνεις sync τα bookmarks του chrome με τα bookmarks του κινητού υπάρχει? Το δοκίμασε κανείς? Και δεύτερο την ανωμαλία στις επαφές με τους αγγλικούς χαρακτήρες (στην αναζήτηση) το διορθώσανε ή θα "παντρευτούμε" το dialer one?
Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να αγορασουμε το rom manager prenium? για να περασουμε το froyo θα πρεπει να αφαιρεσουμε την εκαστοτε custom rom που μπορω να βρω root explorer?

 

Τι ομάδα είσαι;;;:lol:

Λοιπόν...Δοκίμασε τον τζαμπέ πρώτα και αν σου κάνει αγόρασε τον..για εμένα είναι ίσως η πιο χρήσιμη εφαρμογή που μπορείς να έχεις..μου έχει χρειαστεί αρκετές φορές:ninja:Βασικό της πλεονέκτημα ότι μπορείς να σώσεις την ρομ που έχεις και αν πειράζοντας κάτι τα κάνεις μπάχαλο με ένα κλικ ξαναγίνεται το τηλέφωνο σου όπως ακριβώς το είχες πριν..

Αν μιλάς για το επίσημο froyo ( ρε άλεξ κάποια στιγμή θα αρχίσω να ρωτάω και εγώ...έχω σκάσει από την αναμονή!!:lol:) όταν έρθει και δεν εχεις πειράξει το τηλέφωνο δεν αφαιρείς τίποτα..αν όμως έχεις βάλει κάποια custom ή ξαναγυρνάς σε επίσημη 2.1 και πας μέσω kies ή φλασάρεις με odin..ο root explorer δεν είναι στο μάρκετ;

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

To συνδέεις ως συσκευή αποθήκευσης; Αν όχι, σύνδεσέ το έτσι. (κοίτα στον οδηγό για νέους χρήστες)

 

Αlex χιλια ευχαριστω.Μεχρι σημερα το κιν συνδεοταν κανονικα γι αυτο και δεν ειχα κοιταξει αυτο το θεμα στον χρυσο οδηγο σου:D

Link to comment
Share on other sites

πάρα πολύ ωραία customιά. Ελπίζω να τρέχει καλά στην επίσημη ελληνική φρογιο γιατί τότε σκοπεύω να την περάσω :-)

 

Μια χαρά τρέχει στην JPO και σφαίρα..Το μεν pinch - > zoom out στο drawer είναι ολά τα λευτά..

Link to comment
Share on other sites

παιδες χθες το βραδι μου συνεβη το εξης περιεργο...

καθως σερφαρα, σε καποια φαση πατησα το κεντρικο πληκτρο για να επιστρεψω στην αρχικη οθονη, πριν επιλεξω την αρχικη οθονη πατησα κατι καταλαθος και μου εκανε print screen

μετα πηγα και βρηκα την εικονα απο τον file explorer

 

γνωριζει καποιος να μου πει πως γινεται αυτο?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για τα παιδιά που έχουν βάλει την froyo (την μη επίσημη εννοείται) μια δυνατότητα να κάνεις sync τα bookmarks του chrome με τα bookmarks του κινητού υπάρχει? Το δοκίμασε κανείς? Και δεύτερο την ανωμαλία στις επαφές με τους αγγλικούς χαρακτήρες (στην αναζήτηση) το διορθώσανε ή θα "παντρευτούμε" το dialer one?

 

Mπα, δεν έχει αλλάξει κάτι, καλά στέφανα :lol:

 

mπααα τζιφος.....παιδια βοηθατε μεεεε.....δεν μπορω να μπω στο μαρκεττττ.ειναι αμρτια να μην εχω μπει ποτε στο μαρκετ.....μεχρι και δευτερο λογαριασμο gmail εφτιαξα,μπας και φταιει αυτο....αλλα παπαλα....δινω το user kai to pass για να μπω πρωτη φορα στο μαρκετ και παντα μου βγαζει το ιδιο μνμ....το τηλ σας πρεπει να επικοινωνησει με τους διακομιστες της γκουγκλ....και μετα απο λιγο....δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτο το διακομιστη.....

Παιδες παω να τρελαθω

 

Δοκίμασε να σβήσεις τα δεδομένα και cache από όλα τα google apps...

1. Μενού- Εφαρμογές - Ρυθμίσεις - Διαχείριση εφαρμογών

2. Αριστερό κουμπί - Φίλτρο - Ολα (γέλα ελεύθερα με τη μετάφραση Third Part - Τρίτο μέρος)

3. Bρες και πάτα το Google Apps, Gmail storage, Gmail, Gtalk, Gtalk storage.

4. Διαγραφή cache και δεδομένων

5. Άνοιξε το market ή το google talk, και θα σου ζητήσει τα νέα στοιχεία gmail...

 

Aν δε δουλέψει αυτό, κάνε ένα unmount τις sdcard και ξαναδοκίμασε, με wifi και 3g.

 

Είναι θέμα κωδικοποίησης των γραμμάτων στο πληκτρολόγιο και όχι από την έκδοση λειτουργικού που φοράει το τηλέφωνο.

Δεν ξέρω αν αυτό έχει διορθωθεί στην έκδοση 2.2. Άς μας πεί καλύτερα ο Αλέξανδρος που έχει βάλει την επίσημη.

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

 

Όχι, το θέμα των 70 χαρακτήρων στα ελληνικά παραμένει. Handcent, αν θέλουμε παραπάνω.

 

παιδες χθες το βραδι μου συνεβη το εξης περιεργο...

καθως σερφαρα, σε καποια φαση πατησα το κεντρικο πληκτρο για να επιστρεψω στην αρχικη οθονη, πριν επιλεξω την αρχικη οθονη πατησα κατι καταλαθος και μου εκανε print screen

μετα πηγα και βρηκα την εικονα απο τον file explorer

 

γνωριζει καποιος να μου πει πως γινεται αυτο?

 

Kρατάς πατημένο το back, και πατάς home. (μόνο στο Froyo)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

τυχερακια εκανα reboot οπως μου ειπες αλλα δεν εγινε τιποτα διαφορετικο με ξαναεβγαλε στην ιδια οθονη . μηπως πρεπει να κανω κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

τυχερακια εκανα reboot οπως μου ειπες αλλα δεν εγινε τιποτα διαφορετικο με ξαναεβγαλε στην ιδια οθονη . μηπως πρεπει να κανω κατι αλλο?

 

Χμμ, κάτι χάλασες με το firmware... ποιό έβαλες ακριβώς; Μήπως έβαλες τίποτα για captivate ή vibrant? Έχεις το συνδυασμό με τα 3 κουμπιά; Αν βγάλεις τη μπαταρία, την ξαναβάλεις και πατήσεις vol down, home και power, δε μπαίνει σε download mode?

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...