Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο ενα σκελος εχεις δικιο. στο δευτερο μερος ομως δεν εχει δικιο γιατι δεν ειναι θεμα της samsung το οτι δεν μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες paid απο το market. ειναι θεμα της google.

και επισης απ'οσο γνωριζω και στο iphone δεν βλεπουν ολοι στον κοσμο ολες τις εφαρμογες που υπαρχουν στο app store. π.χ εδω ελλαδα δεν βλεπουν τις ιδιες εφαρμογες που βλεπουν στο app store στην αμερικη.

για να λεμε τα πραγματα οπως ειναι...γιατι εδω μπαινουν και πολλα παιδια που δεν γνωριζουν και ισως παρερμηνευσουν καποια πραγματα.

 

Και επισης θα σας πω και κατι το οποιο ειχε δημιουργηθει και στο thread του hd2.

στο thread του hd2 λοιπον, ειχαν μαζευτει πολλα παιδια γνωστα και με πολλες γνωσεις πανω σε smartphone και συσκευες και στην αρχη το thread ηταν πολυ καλο και με τεραστια συμμετοχη και απο νεους και απο παλιους.

καποια στιγμη εμπαινε ο καθενας "νεος" και εγραφε την ιδια ερωτηση που ειχε απαντηθει ακομα και 3-4 post πιο πισω.

Το αποτελεσμα καποια στιγμη ηταν οι γνωστες και παλαιο χρηστες να διαβαζουν μεν το thread αλλα σιωπηλα. δεν απαντουσαν συχνα γιατι κουραστηκα και βαρεθηκαν να δινουν συνεχεια "μασημενη τροφη" σε καποιους που τα θελουν ολα ετοιμα και δεν εχουν την διαθεση να διαβασουν, να ψαξουν, να πειραματιστουν και επιτελους να χρησιμοποιησουν αυτη την σπουδαια δυνατοτητα που ονομαζεται ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ !!!!

 

Κατι τετοιο λοιπον αρχιζει να γινεται και στο δικο μας Thread εδω τον τελευταιο καιρο. Εγω προσωπικα εχω κουραστει να διαβαζω Post που ρωτανε ποτε θα βγει το 2.2 οταν εχει απαντηθει μερικα post πιο πριν. διαβαζω σιωπηλα και συμμετεχω αλλα βοηθαω μονο post τα οποια θεωρω σημαντικα και σε ατομα που βλεπω οτι εχουν ψαξει αλλα δεν εχουν βρει λυση και δεν τα θελουν ολα ετοιμα.

 

Και για να μην παρεξηγηθω, παραπανω που αναφερω την λεξη "νεοι" δεν υποβιβαζω κανεναν !!!! και πολλοι εδω θα θυμαστε οτι οταν πηρα το galaxy επειδη ημουν νεος στο android, το δηλωσα εδω εγω προσωπικα απο μονος μου οτι ειμαι και "νεος" και "rookie".

ψαχτηκα ομως, διαβασα, εφαγα πολλες ωρες αναζητωντας και εμαθα καποια πραγματακια. πιστευω οτι ακομα ειμαι νεος στο android σε σχεση με το επιπεδο που ημουν στα windows mobile. αλλα πριν ρωτησω προσπαθω παντα να ψαξω οσο μπορω για να μην φορτωνω το thread με ασκοπες ερωτησεις.

 

Ας συμβαλουμε λοιπον ολοι για να μεινει σχετικα καθαρο το παρον thread, για εμας και τους επομενους που θα παρουν την συσκευη καποια στιγμη και θα μπουν εδω να διαβασουν και να μαθουν.

 

συγνωμη για το μεγαλο post αλλα ηθελα να γραψω καιρο για το συγκεκριμενο θεμα.

 

Πολυ σωστος Αντωνη, θα συμφωνησω απολυτως.

 

Παρακολουθω το thread απο την πρωτη του σελιδα και ειλικρινα υπηρξε μια περιοδος ανθισης η οποια φυσικα ηταν το καλοκαιρι που το κινητο μολις ειχε σκασει μυτη. Τοτε πραγματικα καθε ενα post ηταν και μια καινουργια ανακαλυψη, ολοι πειραζαμε το κινητο συνεχως και βρισκαμε καινουργιες δυνατοτητες, πραγματικος χαμος με την καλη εννοια. Υπηρχε μερα που γραφαμε ακομα και 5 σελιδες και μεσα σαυτες εβρισκες ποστ-διαμαντια με οδηγους-link-δοκιμες και οτι μπορει κανεις να φανταστει.

 

Αυτο που σημειωνεις το παρατηρησα κι εγω στον εαυτο μου,καθως πριν λιγο καιρο διαβαζα καθε post με ολη την προσοχη μου στη λεπτομερεια και πραγματικα ανοιγαν τα ματια μου. Δυστυχως τωρα λιγα post ανα σελιδα (πολες φορες και κανενα) εχουν κατι καινουργιο να δωσουν. Τα παιδια που εχουν ουσιαστικες γνωσεις πανω στο θεμα (εγω φυσικα και ΔΕΝ συγκαταλεγομαι σε αυτους) κουραστηκαν να χανουν την ωρα τους (γιατι περι αυτου προκειται πλεον) λεγοντας τα ιδια και τα ιδια και δυστυχως σε λιγο πιθανον να αποχωρησουν εντελως.

 

Προσωπικα ενω παλια περνουσα σιγουρα 1+ ωρα την ημερα (πολλες φορες και περισσοτερες αν προλαβαινα) διαβαζοντας το φορουμ, τωρα με δυσκολια καθομαι ενα τεταρτο. Διαβαζω τα post στα πεταχτα και εμμενω εκει που θα δω κατι νεο και ουσιαστικο. Δεν τολμω φυσικα να σκεφτω τι εχει να γινει αυριο μεθαυριο που ερχεται και το γιαουρτι.

 

Επαναλαμβανω οτι ουτε θελω να το παιξω, ουτε και ειμαι φυσικα, γνωστης του αντικειμενου (2-3 ατομα εδω μεσα μπορουν να ανομαζονται πραγματικοι γνωστες), το μονο που εκανα παρακολουθωντας το forum καθημερινα, ειναι να μαθω καλα και να κατεχω πλεον 2-3 βασικα και απλα πραγματα. Τιποτα περισοτερο. Αυτο πιστευω ο καθενας μας μπορει, αν το θελει φυσικα, να το καταφερει για το καλο του forum πανω απο ολα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς άλλος πρόβλημε με το Sygic Mobile (8.06/8.14/8.22? Από τη στιγμή που αναβάθμισα το Galaxy σε 2.2 (επίσημο) το Sygic μου γράφει "Αναμοή για σήμα GPS"

froyo 2.2 εδώ και το Sygic δουλεύει καλύτερα από πριν και βρίσκει satellites στην ίδια πόλη στα 5". κάτι άλλο σου φταίει μάλλον.

Darky's v5.6 ★ JPU ★ Voodoo ★

applied fixes: 3-button combo :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ηρεμία παιδιά

 

η λύση είναι μία , gf 768 και τα προβλήματα θα λυθούν

 

Hint1: "MONO 112" εννοεί μπορείς να καλέσεις μόνο τον αριθμό 112

Hint2: "ΧΑΜΗΛ ΜΠΑΤΑΡ" = ΧΑΜΗΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ρωτήσει ξανά και έχω προσπαθήσει αλλα το πρόβλημα με την συλλογή δεν λύνεται.Το παράξενο είναι ότι σ ένα φάκελο π.χ με την ονομασία Α έχω μέσα κάποια αρχεία όπως τραγούδια, βίντεο,και εικόνες και ενώ τα τραγούδια και τα βίντεο τα δείχνει κανονικά οι εικόνες δεν φαίνονται πουθενά.Εννοείται πως έχω κοιτάξει για nomedia αρχεία.Το κουλό είναι ότι βίντεο και τραγούδια που είναι στον ίδιο φάκελο με φωτογραφίες τα εμφανίζει ενω τις φωτογραφίες όχι.Μακάρι να μπορεί κάποιος να βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ρωτήσει ξανά και έχω προσπαθήσει αλλα το πρόβλημα με την συλλογή δεν λύνεται.Το παράξενο είναι ότι σ ένα φάκελο π.χ με την ονομασία Α έχω μέσα κάποια αρχεία όπως τραγούδια, βίντεο,και εικόνες και ενώ τα τραγούδια και τα βίντεο τα δείχνει κανονικά οι εικόνες δεν φαίνονται πουθενά.Εννοείται πως έχω κοιτάξει για nomedia αρχεία.Το κουλό είναι ότι βίντεο και τραγούδια που είναι στον ίδιο φάκελο με φωτογραφίες τα εμφανίζει ενω τις φωτογραφίες όχι.Μακάρι να μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

 

Στην stock rom ολα αυτα?

Δοκιμασε να φτιαξεις εναν φακελο Β και να βαλεις εκει τις φωτογραφιες. Τις βλεπει τωρα? Επισης δοκιμασε να φτιαξεις εναν φακελο Γ και πετα ολα τα περιεχομενα του φακελου Α (βιντεο, φωτο κλπ).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις αγόρασα το galaxy s είναι χωρισ υπερβολές το καλύτερο τηλέφωνο σου δουλέψει. Θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με ιούς πρέπει να περάσω κάποιο πρόγραμα γι'αυτό το μάρκετ είναι καθαρό?
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο χθεσινοβραδυνό μου κάψιμο συνειδητοποίησα το εξής:

 

Αν υπάρχει κάτι στην συσκευή από άποψη hardware που μπορεί να τα φτύσει άμεσα από την υπερβολική χρήση - κατάχρηση είναι το κουμπί του power. Το χρησιμοποιώ για να ανοίγω - κλείνω οθόνη, για να κάνω reboot απλό, σε recovery, σε download, για να απενεργοποιώ - ενεργοποιώ το κινητό, για να κλείνω τον ήχο σε εισερχόμενη κλήση κοκ.

Έψαξα λοιπόν τρόπους για να το απαλλάξω από μερικές από τις παραπάνω ενέργειες και βρήκα αυτές τις εφαρμογές:

 

1) Lockscreen (free στο market). Widget στην οθόνη του κινητού που κλείνει την οθόνη.

2) flip4silence (free στο market). Εφαρμογή που κλείνει τον ήχο της εισερχόμενης κλήσης όταν αναποδογυρίσεις το τηλέφωνο.

3) SGS Tools (free στο market - απαιτεί δικαιώματα root). Εφαρμογή που μεταξύ των άλλων δημιουργεί συντομεύσεις στην αρχική οθόνη για απενεργοποίηση - reboot - reboot σε recovery - reboot σε download κλπ.

 

Υ.Γ.: Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη από τους mods αν θεωρήσουν ότι αυτό το post ανήκει στις εφαρμογές, αλλά δεν ξέρω πως συμπεριφέρονται οι παραπάνω εφαρμογές σε άλλα κινητά και αν τα άλλα κινητά χρησιμοποιούν αποκλειστικά το power button για όλες τις παραπάνω λειτουργείες.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο χθεσινοβραδυνό μου κάψιμο συνειδητοποίησα το εξής:

 

Αν υπάρχει κάτι στην συσκευή από άποψη hardware που μπορεί να τα φτύσει άμεσα από την υπερβολική χρήση - κατάχρηση είναι το κουμπί του power. Το χρησιμοποιώ για να ανοίγω - κλείνω οθόνη, για να κάνω reboot απλό, σε recovery, σε download, για να απενεργοποιώ - ενεργοποιώ το κινητό, για να κλείνω τον ήχο σε εισερχόμενη κλήση κοκ.

Έψαξα λοιπόν τρόπους για να το απαλλάξω από μερικές από τις παραπάνω ενέργειες και βρήκα αυτές τις εφαρμογές:

 

1) Lockscreen (free στο market). Widget στην οθόνη του κινητού που κλείνει την οθόνη.

2) flip4silence (free στο market). Εφαρμογή που κλείνει τον ήχο της εισερχόμενης κλήσης όταν αναποδογυρίσεις το τηλέφωνο.

3) SGS Tools (free στο market - απαιτεί δικαιώματα root). Εφαρμογή που μεταξύ των άλλων δημιουργεί συντομεύσεις στην αρχική οθόνη για απενεργοποίηση - reboot - reboot σε recovery - reboot σε download κλπ.

 

Υ.Γ.: Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη από τους mods αν θεωρήσουν ότι αυτό το post ανήκει στις εφαρμογές, αλλά δεν ξέρω πως συμπεριφέρονται οι παραπάνω εφαρμογές σε άλλα κινητά και αν τα άλλα κινητά χρησιμοποιούν αποκλειστικά το power button για όλες τις παραπάνω λειτουργείες.

 

Κοίτα τώρα αυτό με είχε απασχολήσει και εμένα στο παρελθόν και βρήκα την εξής λύση...κατέβασα το Switch off (paid) από μάρκετ..είναι ένα widgetaki το οποίο μπορείς να βάλεις στην home οθόνη και έχει την δυνατότητα να είναι αόρατο..δηλαδή πατάς στην οθόνη στο σημείο που βρίσκεται και κλείνει το κινητό...το πήγα όμως και λίγο παραπέρα...επειδή χρησιμοποιώ τον adw launcher αυτός έχει μία επιλογή ώστε να μπορείς να το βάζεις να εκτελεί όποια εφαρμογή θες με σύρσιμο του δαχτύλου προς τα πάνω ή προς τα κάτω στην οθόνη..του έβαλα λοιπόν στο σύρσιμο προς τα πάνω να εκτελεί το switch off και τώρα με ένα απαλό σούρσιμο του δαχτύλου στην οθόνη (σε οποιαδήποτε οθόνη) το κινητό κλείνει..είναι τρομερά εφετζίδικο και πολύ βολικό!!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τώρα αυτό με είχε απασχολήσει και εμένα στο παρελθόν και βρήκα την εξής λύση...κατέβασα το Switch off (paid) από μάρκετ..είναι ένα widgetaki το οποίο μπορείς να βάλεις στην home οθόνη και έχει την δυνατότητα να είναι αόρατο..δηλαδή πατάς στην οθόνη στο σημείο που βρίσκεται και κλείνει το κινητό...το πήγα όμως και λίγο παραπέρα...επειδή χρησιμοποιώ τον adw launcher αυτός έχει μία επιλογή ώστε να μπορείς να το βάζεις να εκτελεί όποια εφαρμογή θες με σύρσιμο του δαχτύλου προς τα πάνω ή προς τα κάτω στην οθόνη..του έβαλα λοιπόν στο σύρσιμο προς τα πάνω να εκτελεί το switch off και τώρα με ένα απαλό σούρσιμο του δαχτύλου στην οθόνη (σε οποιαδήποτε οθόνη) το κινητό κλείνει..είναι τρομερά εφετζίδικο και πολύ βολικό!!

 

Αυτό το προηγούμενο post σου βρήκα με την αναζήτηση Αντώνη και έψαξα να βρω το switch off σε κάποιο "μαγαζάκι" (βλέπεις δεν έχω πιστωτική κάρτα) αλλά τζίφος. Οπότε αναγκαστικά συμβιβάστηκα με Lockscreen που είναι free :lol:

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το προηγούμενο post σου βρήκα με την αναζήτηση Αντώνη και έψαξα να βρω το switch off σε κάποιο "μαγαζάκι" (βλέπεις δεν έχω πιστωτική κάρτα) αλλά τζίφος. Οπότε αναγκαστικά συμβιβάστηκα με Lockscreen που είναι free :lol:

 

:) ΟΚ για όσους όμως θέλουν και χρησιμοποιούν adw ο παραπάνω τρόπος γίνεται και με οποιαδήποτε εφαρμογή που κλείνει την οθόνη..σας λέω το κάνω σε aiφονάδες και χαζεύουν :lol::lol:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

:) ΟΚ για όσους όμως θέλουν και χρησιμοποιούν adw ο παραπάνω τρόπος γίνεται και με οποιαδήποτε εφαρμογή που κλείνει την οθόνη..σας λέω το κάνω σε aiφονάδες και χαζεύουν :lol::lol:

 

Δεν με χαλάει να το δοκιμάσω για να περάσω ευχάριστα την ώρα μου :). Όσον αφορά τους iphoneάδες τι να πώ. Είμαι πολύ επιλεκτικός με τις παρέες μου :lol:

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια!

μια ερωτησουλα και εγω(κλασσικα)!!:(

πηγε εχθες να μπει η γυναικα μου εχθες σε αυτο το λινκ(http://www.demetriosbride.com/intl/index.php?page=collection2011&s=4) με το galaxy και δεν τις ανοιγε της εικονες,δοκιμασα εγω παλι σημερα αλλα τιποτα!

επειδη ειμασταν παρεα εκεινη την στιγμη εγινα ρεζιλη!!:p:p:X:cry::cry::cry:

μπορει να βοηθησει καποιος,η ρυθμιση που λεει φορτωση εικονων ειναι ενεργη,υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση?

δοκιμασα και με το dolphin browser αλλα τιποτα!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια!

μια ερωτησουλα και εγω(κλασσικα)!!:(

πηγε εχθες να μπει η γυναικα μου εχθες σε αυτο το λινκ(http://www.demetriosbride.com/intl/index.php?page=collection2011&s=4) με το galaxy και δεν τις ανοιγε της εικονες,δοκιμασα εγω παλι σημερα αλλα τιποτα!

επειδη ειμασταν παρεα εκεινη την στιγμη εγινα ρεζιλη!!:p:p:X:cry::cry::cry:

μπορει να βοηθησει καποιος,η ρυθμιση που λεει φορτωση εικονων ειναι ενεργη,υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση?

δοκιμασα και με το dolphin browser αλλα τιποτα!!:cry:

 

Σε αυτό το site, απ' ότι βλέπω, οι φωτο προβάλλονται με flash player. Αν είσαι σε froyo πήγαινε στις ρυθμίσεις του browser επέλεξε προβολή πρόσθετων always. Αν είσαι σε eclair μπορείς να τις δεις με τον dolphin αλλά δεν ξέρω τις ρυθμίσεις του γιατί δεν τον έχω χρησιμοποιήσει.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι σε froyo.

σε ευχαριστω παντως,ειμαι λιγο ασχετος απο αυτα αλλα θα το προσπαθησω!:):)

 

edit:αν ξερει κανεις την επιλογη στο dolphin ας βοηθησει(δεν ξερω καλα αγγλικα):O:O

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

μια μικρή βοήθεια εδώ. Πήγα να κάνω εγκατάσταση κάτι font packs από το market και εχει 2 μερες γράφει Εγκατάσταση.... χωρίς να προχωρά. Υπάρχει κάποιος τρόπος τις ακυρώσω ? Σημείωση δεν υπάρχει επιλογή ακύρωση λήψης όπως επίσης όταν πάω να τις επανεγκαταστήσω με πηγαίνει κατευθεία στην παρούσα κατάσταση (Εγκατάσταση.... )
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το χει παθει κανεις?

Εκανα αναβαθμιση καποια προγραματα απο το market και οταν εκλεισα τελειως το κινητο για να του αλαξω μπαταρια μετα ανοιγε αλλα εδειχνε μονο μαυρη οθονη και το αποτελεσμα ηταν μετα απο παρα πολλες προσπαθειες να πιασει ο συνδυασμος των κουμπιων για restore και ετσι του κανα format.

 

Το χει παθει αλλος αυτο?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Το topic δεν είναι ούτε χώρος συγκρίσεων με άλλα κινητά ούτε επιτρέπονται οι προσωπικές αντιπαραθέσεις.

 

Επομένως αν στο εξής συνεχίσετε τις συγκρίσεις εκτός θέματος, αν δεν προσέξετε τον τρόπο που εκφράζεστε και αν δεν ακολουθείτε τις παρατηρήσεις των moderators θα υπάρξουν ποινές.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το nimbuzz δουλευει μια χαρα για msn,facebook,yahoo,gtalk και skype (και αρκετα αλλα). στο προτεινω γιατι το skype ακομα δεν δουλευει καλα στο galaxy μας.

και εκτος αυτου ισως ειναι προτιμοτερο να εχεις μια εφαρμογη που λειτουργει με ολα, παρα να εχεις μια εφαρμογη για msn, μια αλλη για yahoo, μια αλλη για skype κ.τ.λ.

και λογω ευχρηστιας αλλα και λογω...αυτονομιας και μνημης !!!!

 

εμενα στο nimbuzz δεν δουλευε το skype ειχε καποιο προβλημα ελεγε με το server!

γιαυτο κατεβασα το κανονικο απο το market και δουλευει μια χαρα και εχω ολες τις επιλογες του εκτως απο βιντεο κληση!

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το εξης :

χρησιμοποιω το handset sms για μηνυματα, και καθε φορα που μου ερχεται νεο μηνυμα μου ερχεται εις διπλουν μια στο hanset και μια στον default message..:blink:

πως γινεται να τον απενεργοποιησουμε τον default...μηπως πρεπει να τον απεγκαταστησω, και μετα ανα τον χρειαστω ξανα υπαρχει στο market ??:worry:

Δεν επιτρέπονται αγγελίες εκτός Buy&Sell.
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το εξης :

χρησιμοποιω το handset sms για μηνυματα, και καθε φορα που μου ερχεται νεο μηνυμα μου ερχεται εις διπλουν μια στο hanset και μια στον default message..:blink:

πως γινεται να τον απενεργοποιησουμε τον default...μηπως πρεπει να τον απεγκαταστησω, και μετα ανα τον χρειαστω ξανα υπαρχει στο market ??:worry:

 

Πρεπει να πας στο default και μετα ρυθμισεις και κατω κατω λεει ρυθμισεις ειδοποιησης. Απο εκει απενεργοποιεις τις ειδοποιησεις και εισαι ετοιμος

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

θα τα τσεκάρω οπωσδήποτε.

thanks a lot

 

http://www.androlib.com/android.application.com-tni-taskillerfull-jizF.aspx

 

http://www.androlib.com/android.application.com-vesperanovus-app-startupauditor-qDxn.aspx

 

http://www.androlib.com/android.application.com-greatbytes-fastreboot-Czmj.aspx

 

διαβασε κριτικες,ειδικα για το fast reboot pro.

με market access,μπορεις να τα αγορασεις.αξιζει να υποστηριζουμε τετοιες εφαρμογες,συνολικα θα σου βγει λιγοτερα απο το να αγορασεις 2 κοκα κολες απο περιπτερο.

 

υπαρχει βεβαια και η λυση του...θειου:lol::lol::shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

http://www.androlib.com/android.application.com-tni-taskillerfull-jizF.aspx

 

http://www.androlib.com/android.application.com-vesperanovus-app-startupauditor-qDxn.aspx

 

http://www.androlib.com/android.application.com-greatbytes-fastreboot-Czmj.aspx

 

διαβασε κριτικες,ειδικα για το fast reboot pro.

με market access,μπορεις να τα αγορασεις.αξιζει να υποστηριζουμε τετοιες εφαρμογες,συνολικα θα σου βγει λιγοτερα απο το να αγορασεις 2 κοκα κολες απο περιπτερο.

 

υπαρχει βεβαια και η λυση του...θειου:lol::lol::shifty::shifty:

τις έχω ήδη.. ;-)

μαζι με αλλες 1100 που δεν έχω ιδέα τι κάνουν..

θα τις τσεκάρω και θα σε ρωτησω αν εχω αποριες..

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφαγα πιστόλι από το rom manager.

Πηγα να κανω restore μια rom που είχα κάνει back up και μόλις πατησα να κανει reboot για να κανει restore εκλεισε το κινητο και κολησε στην οθονη που δειχνει samsung galaxy s. το αφησα εκει καμια ωρα μηπως κανει κατι αλλα δεν ειδα καμια κινηση και το εκλεισα για να το ανοιξω σε recovery. τοτε πηρα χαμπαρι οτι πλεον δεν μου δουλευει ουτε καν το 3 button combo πλεον μιας και δεν κανει τιποτα οταν πατας τα κουμπια. σε download-recovery mode δεν μπαινει πλεον η συσκευη και οταν το ανοιγεις διχνει κατι γραμμες με χρωματα στιγμιαια και μετα μενει στην οθονη που σας ειπα πιο πανω.

εχει κανεις καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Καλυσπερα,

 

στο android 2.1 χρησιμοποιουσα το navigon απο το οποιο ημουν αρκετα ευχαριστημενος, ομως μετα το update στο 2.2 δεν το βρισκω πλεον στο market.

Ξερει καποιος γιατι συμβαινει αυτο και αν υπαρχει αλλος τροπος να το εγκαταστησω ?

 

Επισης εχει καποιος να προτεινει καποιο προγραμμα navigation με καλο εελληνικο χαρτη ?

Υπαρχει καποιο link στο site ή αλλου με συγκριτικο μεταξυ τους ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφαγα πιστόλι από το rom manager.

Πηγα να κανω restore μια rom που είχα κάνει back up και μόλις πατησα να κανει reboot για να κανει restore εκλεισε το κινητο και κολησε στην οθονη που δειχνει samsung galaxy s. το αφησα εκει καμια ωρα μηπως κανει κατι αλλα δεν ειδα καμια κινηση και το εκλεισα για να το ανοιξω σε recovery. τοτε πηρα χαμπαρι οτι πλεον δεν μου δουλευει ουτε καν το 3 button combo πλεον μιας και δεν κανει τιποτα οταν πατας τα κουμπια. σε download-recovery mode δεν μπαινει πλεον η συσκευη και οταν το ανοιγεις διχνει κατι γραμμες με χρωματα στιγμιαια και μετα μενει στην οθονη που σας ειπα πιο πανω.

εχει κανεις καμια ιδεα;

 

 

το εδωσα στο γερμανο να το παει στην samsung.

ξερει κανεις κοστος για να ξαναπεραστουν ολα..και χρονο επισκευης????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...