Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εφαγα πιστόλι από το rom manager.

Πηγα να κανω restore μια rom που είχα κάνει back up και μόλις πατησα να κανει reboot για να κανει restore εκλεισε το κινητο και κολησε στην οθονη που δειχνει samsung galaxy s. το αφησα εκει καμια ωρα μηπως κανει κατι αλλα δεν ειδα καμια κινηση και το εκλεισα για να το ανοιξω σε recovery. τοτε πηρα χαμπαρι οτι πλεον δεν μου δουλευει ουτε καν το 3 button combo πλεον μιας και δεν κανει τιποτα οταν πατας τα κουμπια. σε download-recovery mode δεν μπαινει πλεον η συσκευη και οταν το ανοιγεις διχνει κατι γραμμες με χρωματα στιγμιαια και μετα μενει στην οθονη που σας ειπα πιο πανω.

εχει κανεις καμια ιδεα;

 

Την πάτησα και εγώ από το #%@^@#^! ROm manager μια φορά...

Είχες 3 Button mode πριν το κανόνι;;Αν ναι ξαναπροσπάθησε αν μπείς σε download mode και αν το κάνεις τότε σώζεται με odin και freflash σε froyo

 

Λοιπον ακολουθω αυτην την λιστα απο τους xda καθε φορα που αλλαζω Rom, επισημη ή μη. Αφαιρω ο,τι θελω με το TIitanium. ΜΗΝ πειραξετε το TouchWiz, εχουν αναφερθει προβληματα. Οπως και για το Social Hub. Εκτος απο το memo εχω αφαιρεσει σχεδον τα παντα. To my Files καλο ειναι να μην το βγαλετε αν χρησιμοποιειτε το stock alarm γιατι μετα δεν θα μπορειτε να διαλεξετε δικο σας ηχο (ή αν μπορειτε θα γινεται με τροπο που δεν ξερω :)).................ξεκιναω μιση ντροπη δικη σου μιση ντροπη δικη μου:lol:

 

Extreme διαιτα το κινητάκι....Για το touchwiz απλά φόρα του το TouchWizGTG που το κάνει αγνώριστο και πολύ πιο λειτουργικό..Ιδαίτερα το pinch 2 zoomout στο application drawer

Edited by minos197
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την πάτησα και εγώ από το #%@^@#^! ROm manager μια φορά...

Είχες 3 Button mode πριν το κανόνι;;Αν ναι ξαναπροσπάθησε αν μπείς σε download mode και αν το κάνεις τότε σώζεται με odin και freflash σε froyo

 

Αστα να πανε εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου χθες...

δεν ξερω τι φρικη βαρεσε το rom manager μιας και το χρησιμοποιουν ολοι το συγκεκριμενο προγραμμα και απο οτι εχω δει δεν θεωρειτε επικινδυνο αλλα παντως εμενα δεν με βλεπω να ξανα μπλεκω μαζι του... μακρια και αγαπημενοι.

απο εδω και περα μονο ClockworkMod απο recovery για τετοια πραγματα.

 

Για την ιστορια παντως ειχες δικιο σε αυτο που εγραψες, εκει που ημουν σε μια ταβερνα χθες το βραδυ λεω αντε ας ξαναδοκιμασω να δω μηπως γινει τιποτα, παταω αυτην την φορα download mode αντι για recovery και μενω καγκελο :lol:

μπηκε σε download mode η συσκευη, τελικα μονο το recovery δεν δουλευε.

 

επεσε και καινουρια ρομ χθες το βραδυ, ολα καλα.

ειδα και το μηνυμα σου τωρα και ελεγα αν το ειχες γραψει λιγο πιο νωρις χθες θα ειχα κερδισει λιγες μερες ζωης :lol:

ευχαριστω παντως.

 

 

 

 

Extreme διαιτα το κινητάκι....Για το touchwiz απλά φόρα του το TouchWizGTG που το κάνει αγνώριστο και πολύ πιο λειτουργικό..Ιδαίτερα το pinch 2 zoomout στο application drawer

 

Αυτο που δεν μου αρεσει στο TouchWizGTG ειναι οτι αντι να εχει τα μυνηματα στο dock εχει τον browser.

ξερει μηπως κανεις που μπορω να βρω τον μανισιο TouchWiz της froyo γιατι λειπει απο την ρομ μου ειμαι με τον GTG που δεν με βολευει και ιδιαιτερα.

 

επισης ξερει κανεις αν υπαρχει καπου το ελληνικο πληκτρολογιο της samsung?

Καλο το εξτρα ελληνικο swype σε rom που δεν εχουν ελληνικα ομως πολλες φορες χρειαζεσαι και ενα απλο πληκτρολογιο και δυστηχως πολλες ρομ δεν το εχουν...

(δεν με ενδιαφερουν οι διαφορες εφαρμογες ελληνικων πληκτρολογιων, οι περισσοτερες ειναι μουφες κατα την γνωμη μου, με ενδιαφερει μονο το επισημο πληκτρολογιο της samsung με ελληνικη υποστηριξη αν φυσικα υπαρχει κατι τετοιο)

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου χθες...

δεν ξερω τι φρικη βαρεσε το rom manager μιας και το χρησιμοποιουν ολοι το συγκεκριμενο προγραμμα και απο οτι εχω δει δεν θεωρειτε επικινδυνο αλλα παντως εμενα δεν με βλεπω να ξανα μπλεκω μαζι του... μακρια και αγαπημενοι.

απο εδω και περα μονο ClockworkMod απο recovery για τετοια πραγματα.

 

Για την ιστορια παντως ειχες δικιο σε αυτο που εγραψες, εκει που ημουν σε μια ταβερνα χθες το βραδυ λεω αντε ας ξαναδοκιμασω να δω μηπως γινει τιποτα, παταω αυτην την φορα download mode αντι για recovery και μενω καγκελο :lol:

μπηκε σε download mode η συσκευη, τελικα μονο το recovery δεν δουλευε.

 

επεσε και καινουρια ρομ χθες το βραδυ, ολα καλα.

ειδα και το μηνυμα σου τωρα και ελεγα αν το ειχες γραψει λιγο πιο νωρις χθες θα ειχα κερδισει λιγες μερες ζωης :lol:

ευχαριστω παντως.

 

 

 

 

 

 

Αυτο που δεν μου αρεσει στο TouchWizGTG ειναι οτι αντι να εχει τα μυνηματα στο dock εχει τον browser.

ξερει μηπως κανεις που μπορω να βρω τον μανισιο TouchWiz της froyo γιατι λειπει απο την ρομ μου ειμαι με τον GTG που δεν με βολευει και ιδιαιτερα.

 

επισης ξερει κανεις αν υπαρχει καπου το ελληνικο πληκτρολογιο της samsung?

Καλο το εξτρα ελληνικο swype σε rom που δεν εχουν ελληνικα ομως πολλες φορες χρειαζεσαι και ενα απλο πληκτρολογιο και δυστηχως πολλες ρομ δεν το εχουν...

(δεν με ενδιαφερουν οι διαφορες εφαρμογες ελληνικων πληκτρολογιων, οι περισσοτερες ειναι μουφες κατα την γνωμη μου, με ενδιαφερει μονο το επισημο πληκτρολογιο της samsung με ελληνικη υποστηριξη αν φυσικα υπαρχει κατι τετοιο)

 

Τι σημασία έχει τι έχει στο dock αφού μπορείς να ορίσεις εσύ τι εικονίδια θα έχει εκεί .

 

Γιατί το swype δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν απλό πληκτρολόγιο ;

 

Sent from another Galaxy.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα σε όλους, Μια ερώτηση για μια εφαρμογή... Το Handcent είναι αυτό που μπορείς να στέλνεις μυνήματα 160 χαρακτήρων κ να χρεώνεσαι για 1 μύνημα τη φορά αντί για 2 που χρεώνει το κινητο...?

 

Επίσης όπως κ ο Κaveiros1, έτσι κ γώ έχω ένα σχετικό πρόβλημα με τη μπαταρία. το φορτίζω κάθε μέρα δηλαδή... Παίζει να φταίει που είναι συνέχεια ανοιχτό το GPRS ή το EDGE σαν δύκτια λόγω ιντερνετ? Και πως κλείνουν αυτά? wifi δε χρησιμοποιώ πάντως...

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα απο περιεργεια να σκαναρω τις μνημες του galaxy με το antivirys που εχω στο pc (kaspersky internet security 2010)

 

εκανα τη συνδεση του κινητου με τον υπολογιστη,εμφανιστηκαν οι δυο δισκοι και πραγματικα τους σκαναρε και τους δυο,επομενως μου εφυγε η περιεργεια αν γινεται η οχι

 

ερωτηση

1)προφανως δεν σκαναρει και την λειτουργικη μνημη του κινητου?

2)αυτο γινεται μονο απο app μεσα στο κινητο?

3)υπαρχουν διαφορετικου τυπου ιοι για το κινητο που ισως δεν θα τους καταλαβαινε το kaspersky του υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα απο περιεργεια να σκαναρω τις μνημες του galaxy με το antivirys που εχω στο pc (kaspersky internet security 2010)

 

εκανα τη συνδεση του κινητου με τον υπολογιστη,εμφανιστηκαν οι δυο δισκοι και πραγματικα τους σκαναρε και τους δυο,επομενως μου εφυγε η περιεργεια αν γινεται η οχι

 

ερωτηση

1)προφανως δεν σκαναρει και την λειτουργικη μνημη του κινητου?

2)αυτο γινεται μονο απο app μεσα στο κινητο?

3)υπαρχουν διαφορετικου τυπου ιοι για το κινητο που ισως δεν θα τους καταλαβαινε το kaspersky του υπολογιστη?

Yπαρχουν ιοι για android βασικα?

Εχω την εντυπωση πως δεν υπαρχουν, ή εχω μεινει πισω?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση είμαι νέος κάτοχος τηλεφώνου αυτού και θα ήθελα ΝΑ ξέρω αν πρέπει να περάσω κάποιο πρόγραμμα για ιους? Α και αν το μάρκετ είναι καθαρό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση είμαι νέος κάτοχος τηλεφώνου αυτού και θα ήθελα ΝΑ ξέρω αν πρέπει να περάσω κάποιο πρόγραμμα για ιους? Α και αν το μάρκετ είναι καθαρό.

αν και οφ τοπικ ας πω τι γνωμη μου

το μαρκετ ειναι καθαρο δεν εχει ακουστει κατι για ιους σε android αλλα παντα καλο ειναι οτι βαζουμε να ξερουμε τι ειναι

υπαρχει αναλογο θρεντ στο φορουμ εδω για εφαρμογες

 

 

 

παιδια μια βοηθεια

σκεφτομαι να βαλω μονο τη βασικη εκδοση απο τον doc(εχω τωρα την φουλ doc jpo)

τις εφαρμογες που ειναι αφαιρεμενες που μπορω να τις βρω?

 

ακυρο τις βρηκα στο xda

ευχαριστω παντβως

ακυρο τις βρηκα σε ζιπ ευχαριστω παντως

δε θελω να βαλω την φουλ και μετα να βγαζω τη σαβουρα απο μεσα οπως εκανα τωρα

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες να σας ρωτησω επειδη βλεπω διαφορα κινητα στο skroytz πχ μερικα αναφερονται σαν ΕU και μερικα σαν GR οντος ερχονται σε διαφορες γλωσσες λειτουργηκου η μπορεις να την αλλαξεις μεσα απο καποια ρυθμηση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες να σας ρωτησω επειδη βλεπω διαφορα κινητα στο skroytz πχ μερικα αναφερονται σαν ΕU και μερικα σαν GR οντος ερχονται σε διαφορες γλωσσες λειτουργηκου η μπορεις να την αλλαξεις μεσα απο καποια ρυθμηση?

 

Oι γλώσσες λειτουργικού είναι ίδιες σε όλα τα μοντέλα του I9000 Galaxy S. Αυτό που αλλάζει είναι οι γλώσσες πληκτρολογίου, που διαφέρουν ανάλογα με τη χώρα, όπως εξάλλου στα περισσότερα τηλέφωνα... αν πάρεις δηλαδή ένα τηλέφωνο π.χ. από Αγγλία δε θα έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, και θα πρέπει να προσθέσεις εσύ κάποιο από το market. Διάβασε τους οδηγούς για νέους χρήστες.

(Γι'αυτό το λόγο τα περισσότερα EU είναι φθηνότερα στην Ελλάδα, το ίδιο κι αν παραγγείλεις απ'έξω. Αλλά με λίγο ψάξιμο διορθώνεται το "πρόβλημα").

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινατε σε καποιον την αγορα του sgs τωρα?

 

Θελω απο το κινητο μου να ακουω μουσικη, ταινιες, καποια παιχνιδια, και χρηση ιντερνετ εντελως περιστασιακα, δηλαδη Msn, fb, sport24 κτλ κτλ..

 

Σκεφτομαι πως δεν αξιζει να δωσω περισσοτερα λεφτα, και πως θα με καλυψει το samsung. Εχω αδικο?

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινατε σε καποιον την αγορα του sgs τωρα?

 

Θελω απο το κινητο μου να ακουω μουσικη, ταινιες, καποια παιχνιδια, και χρηση ιντερνετ εντελως περιστασιακα, δηλαδη Msn, fb, sport24 κτλ κτλ..

 

Σκεφτομαι πως δεν αξιζει να δωσω περισσοτερα λεφτα, και πως θα με καλυψει το samsung. Εχω αδικο?

Όταν εννοείς φίλε μου να δώσεις περισσότερα χρήματα, τι εννοείς ?

Μετά από το galaxy, το αμέσως επόμενο και αρκετά ακριβότερο είναι το iphone, το οποίο προσωπικά για μένα δεν αξίζει τόσα χρήματα. Και γι' αυτά που έγραψες ότι θα κάνεις, το galaxy όχι μόνο θα σε καλύψει αλλά θα ενθουσιαστείς κιόλας τόσο με την οθόνη αλλά και με πολλά άλλα.

 

Πάντως αν έχεις την υπομονή να περιμένεις κανένα μήνα, ακούγεται ότι θα βγει το nexus 2 σε συνεργασία google με την samsung,ο οποίος για μένα είναι συνδυασμός που τεχνολογικά....σκοτώνει !!!!

 

Για οποιαδήποτε άλλη απορία υπάρχει συγκεκριμένο θέμα που ονομάζεται «διαξιφισμοί» και εκεί θα βρεις ότι θέλεις.

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινατε σε καποιον την αγορα του sgs τωρα?

 

Θελω απο το κινητο μου να ακουω μουσικη, ταινιες, καποια παιχνιδια, και χρηση ιντερνετ εντελως περιστασιακα, δηλαδη Msn, fb, sport24 κτλ κτλ..

 

Σκεφτομαι πως δεν αξιζει να δωσω περισσοτερα λεφτα, και πως θα με καλυψει το samsung. Εχω αδικο?

Έχεις δίκιο, go for it … !

Επιπλέον θα σου προσφέρει πολλά περισσότερα από αυτά που αρχικά ζητάς/έχεις στο μυαλό σου, τα οποία θα τα “ανακαλύπτεις" εν καιρώ …

 

p.s

Προσωπική εμπειρία,

έχω και το iPhone 4 (μας το έδωσαν στην εταιρία) αλλά προτιμώ και χρησιμοποιώ το Galaxy S

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. έχω την εξής ανησυχία-απορία :

Το κινητό κάνει πάρα πολλές παρεμβολές, τις οποίες αντιλαμβάνομαι μέσω των ηχείων του υπολογιστή(αρκετα δυνατές, κάθε πέντε λεπτά περίπου, ακομα και με ενα μετρο αποσταση).

Δεν φταίει ο παροχος, καθώς σε ένα ξάδερφο με την ίδια εταιρία και htc δεν το κάνει(και αν ναι, όχι με την ίδια συχνότητα)

Μπορεί να φταίνε κάποια προγραμματα που προσπαθούν να συνδεθούν μέσω 3g ? Βελάκια πάνω δεξιά δεν μου βγάζει, αν και δεν είμαι σίγουρος αν το απενεργοποιησα σωστά.

Επίσης, είχα εγκαταστήσει το "task manager" το οποίο έκανε το κινητό να ψάχνει σήμα κάθε πεντάλεπτο αλλά το απεγκατεστησα από το "manage applications". Υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι από αυτό

παρ'ολο που το έβγαλα ?

Είναι αυτές οι συχνές παρεμβολές κάτι που κάνει και σε εσάς?

Είναι θέμα υγείας πάνω απ'ολα και με έχει προβληματίσει.

sorry αν ειμαι off-topic.

thanks

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. έχω την εξής ανησυχία-απορία :

Το κινητό κάνει πάρα πολλές παρεμβολές, τις οποίες αντιλαμβάνομαι μέσω των ηχείων του υπολογιστή(αρκετα δυνατές, κάθε πέντε λεπτά περίπου, ακομα και με ενα μετρο αποσταση).

Δεν φταίει ο παροχος, καθώς σε ένα ξάδερφο με την ίδια εταιρία και htc δεν το κάνει(και αν ναι, όχι με την ίδια συχνότητα)

Μπορεί να φταίνε κάποια προγραμματα που προσπαθούν να συνδεθούν μέσω 3g ? Βελάκια πάνω δεξιά δεν μου βγάζει, αν και δεν είμαι σίγουρος αν το απενεργοποιησα σωστά.

Επίσης, είχα εγκαταστήσει το "task manager" το οποίο έκανε το κινητό να ψάχνει σήμα κάθε πεντάλεπτο αλλά το απεγκατεστησα από το "manage applications". Υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι από αυτό

παρ'ολο που το έβγαλα ?

Είναι αυτές οι συχνές παρεμβολές κάτι που κάνει και σε εσάς?

Είναι θέμα υγείας πάνω απ'ολα και με έχει προβληματίσει.

sorry αν ειμαι off-topic.

thanks

Φίλε μου για να σε καθησυχάσω αρχικά και να σου φύγει το άγχος, να ξέρεις ότι το galaxy έχει πολύ χαμηλό σχετικά sar (δείκτη ακτινοβολίας), και μάλιστα το sar του galaxy είναι από τα χαμηλότερα και αρκετά κάτω από τον μέσο όρο των περισσότερων κινητών που κυκλοφορούν στην αγορά. Οπότε μην αγχώνεσαι για ακτινοβολία και τέτοια.

Το να στο δημιουργεί κάποια εφαρμογή επίσης το θεωρώ πολύ δύσκολο έως απίθανο.

Αν ξέρει κάποιος κάτι άλλο ας μας διαφωτίσει.

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω καποια θεματακια και ηθελα να τα συζητησουμε ....λοιπον

1.δεν μπορω με τπτ να συνδεθω στο ιντερνετ εκτος απο wifi ρυθμισεις ιντερνετ ειναι ολες σωστες το εχω τσεκαρει

2. δεν μπορω γενικως να κατεβασω apps απο το KIES aλλα κι οταν κατεβει καποια εφαρμογη δεν ξερω πως να την περασω στο galaxy s

3.υπαρχει καποιο αλλο σιτε με apps για να κατεβασω στο pc kai apo εκει να τις περασω στο τηλεφωνο ?

4.οταν συνδεω το τηλ με το KIES εμφανιζετε το εξης μηνυμα this mobile phone is not supported by samsung apps .samsung app servise through kies is not supported on android os due to googles policy οποτε ποιος ο λογος να πρεπει να βαλουμε το kies για μεταφορα αρχειων αν ειναι να κανει μονο τα μισα πραγματα τι να πω .......

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω καποια θεματακια και ηθελα να τα συζητησουμε ....λοιπον

1.δεν μπορω με τπτ να συνδεθω στο ιντερνετ εκτος απο wifi ρυθμισεις ιντερνετ ειναι ολες σωστες το εχω τσεκαρει

2. δεν μπορω γενικως να κατεβασω apps απο το KIES aλλα κι οταν κατεβει καποια εφαρμογη δεν ξερω πως να την περασω στο galaxy s

3.υπαρχει καποιο αλλο σιτε με apps για να κατεβασω στο pc kai apo εκει να τις περασω στο τηλεφωνο ?

4.οταν συνδεω το τηλ με το KIES εμφανιζετε το εξης μηνυμα this mobile phone is not supported by samsung apps .samsung app servise through kies is not supported on android os due to googles policy οποτε ποιος ο λογος να πρεπει να βαλουμε το kies για μεταφορα αρχειων αν ειναι να κανει μονο τα μισα πραγματα τι να πω .......

 

1. Διάβασε το θέμα Οδηγοί για νέους χρήστες του Galaxy S για τις ρυθμίσεις ΑPN. Αν είσαι 100% σίγουρος ότι τις έχεις βάλει σωστά και δεν έχεις κάποιο πρόγραμμα που μπλοκάρει τα 3G data, επικοινώνησε με τον πάροχό σου να σου στείλουν καινούρια SIM.

2., 4. Το Kies δεν κάνει αυτή τη δουλειά, τα περισσότερα προγράμματα που έχει είναι για Bada OS, δηλαδή το OS της Samsung που φοράει το Samsung Wave. Για Android εφαρμογές υπάρχει το Android market, πάνω στο κινητό. Bασικά το Kies δεν κάνει τίποτα, είναι η πιο άχρηστη σουίτα και την έχουμε μόνο για αναβάθμιση firmware του τηλεφώνου.

3. Εκτός απ'το market, γίνεται να κατεβάσεις apk αρχεία απ'το internet και να τα εγκαταστήσεις στο κινητό. Κοιτάξε sites όπως το appbrain, το appbucket και το slideme. To android market πάντως είναι η κύρια πηγή εφαρμογών android.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω για την αμεση απαντηση τωρα οσον αφορα τις ρυθμισεις τις εχω διπλοτσεκαρει ειχα ηδη διαβασει και το topic που μου προτεινες .Δεν εχω καποιο προγραμμα που να μπλοκαρει 3g ειχα στο ομνια πριν (nodata) αλλααυτο νομιζω οτι εχει να κανει με την συσκευη οχι με την σιμ .....το θεμα με το μαρκετ ειναι οτι δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ .........τα αλλα σιτε πλην του slideme θα τα τσεκα ρω ευχαριστω και παλι ....

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τρέχω την JPO, η οποία δυστυχώς μετά την πρώτη χαρούμενη διαπίστωση ότι lagaρει λιγότερο από την μαμίσια JM2 που φορούσα, άρχισε τα δικά της μόλις την φόρτωσα με το σύνολο των εφαρμογών μου. Έκανα ένα factory reset ελπίζοντας να λύσω το θέμα αλλά τζίφος. Επειδή λόγω άποψης απλά δεν θέλω να φλασάρω πειραγμένες kernel, ακολούθησα την ίδια διαδικασία που έκανα με την JM2. Rooting και πέρασμα της OCLF 2.2. Βελτίωση αλλά όχι θεαματική. Εγκατάσταση autokiller με preset strict. Ακόμα καλύτερα αλλά όχι τέλεια. Autokiller preset agrressive ακόμα καλύτερα αλλά απέχουμε. Autokiller preset extreme γρήγορο αλλά κάνει το σύστημα ασταθές. Δοκίμασα Αντώνη τις τιμές σου από το μεσημέρι και είναι γρηγορότερο από ποτέ χωρίς κλωτσήματα ή κλεισίματα. Θα το τεστάρω μέχρι αύριο μεσημέρι αλλά μέχρι τώρα μπράβο, καλή δουλειά :up:

 

 

Σπουδάζω μηχανικός βιοϊατρικής τεχνολογίας,όχι μηχανολόγος επικοινωνιών,αλλά το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι δεν είναι θέμα τηλεφώνου,αλλά θέμα καλωδίου των ηχείων...

Μήπως σου έχει ξευτίσει πουθενά η επένδυση του καλωδίου,ή κάνει γωνίες?

Σε τέτοια σημεία,το καλωδιάκη λετουργεί σαν κεραία και πιάνει οποιοδήποτε ηλεκτρομαγνητικό θόρυβο γύρω του.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω για την αμεση απαντηση τωρα οσον αφορα τις ρυθμισεις τις εχω διπλοτσεκαρει ειχα ηδη διαβασει και το topic που μου προτεινες .Δεν εχω καποιο προγραμμα που να μπλοκαρει 3g ειχα στο ομνια πριν (nodata) αλλααυτο νομιζω οτι εχει να κανει με την συσκευη οχι με την σιμ .....το θεμα με το μαρκετ ειναι οτι δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ .........τα αλλα σιτε πλην του slideme θα τα τσεκα ρω ευχαριστω και παλι ....

 

Μερικές παλιότερες SIMs έχουν πρόβλημα με τα 3G, οπότε δεν αποκλείεται. Μπορείς να δεις αν είναι θέμα συσκευής, βάζοντας την κάρτα κάποιου άλλου στο κινητό. Aν πιάνει, θα ξέρεις ότι φταίει η δική σου... Το πιό πιθανό πάντως είναι να έχεις κάνει λάθος στις ρυθμίσεις, ή να μην είναι σωστές αυτές που έχεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτησουλα.Εχω αγορασει το galaxy απο το αγγλικο expansys και εχω περασει μονος μου την JF5,πως θα αναβαθμισω σε froyo;Θα περιμενω να ερθει για ελλαδα η πρεπει να κανω κατι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Μερικές παλιότερες SIMs έχουν πρόβλημα με τα 3G, οπότε δεν αποκλείεται. Μπορείς να δεις αν είναι θέμα συσκευής, βάζοντας την κάρτα κάποιου άλλου στο κινητό. Aν πιάνει, θα ξέρεις ότι φταίει η δική σου... Το πιό πιθανό πάντως είναι να έχεις κάνει λάθος στις ρυθμίσεις, ή να μην είναι σωστές αυτές που έχεις.

 

ρε συ το προβλημα ειναι οτι με την ιδια σιμ ειχα κομπλε ιντερνετ στο ομνια και εδω δεν εχω αλλα και το κουφο ειναι οτι βαζω τη δευτερη σιμ που εχω της βονταφον (η πρωτη ειναι κοσμοτε) η οποια ειναι μονο για ιντερνετ και δεν παιζει ουτε αυτη ......

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ρε συ το προβλημα ειναι οτι με την ιδια σιμ ειχα κομπλε ιντερνετ στο ομνια και εδω δεν εχω αλλα και το κουφο ειναι οτι βαζω τη δευτερη σιμ που εχω της βονταφον (η πρωτη ειναι κοσμοτε) η οποια ειναι μονο για ιντερνετ και δεν παιζει ουτε αυτη ......

 

Aν δεν μας πεις τί ακριβώς έχεις κάνει, ποιές ρυθμίσεις έβαλες και πώς, δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος να βοηθήσει παραπάνω... ποιό firmware έχεις;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν μας πεις τί ακριβώς έχεις κάνει, ποιές ρυθμίσεις έβαλες και πώς, δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος να βοηθήσει παραπάνω... ποιό firmware έχεις;

Ονομα Cosmote Wireless Internet

APN internet

Τυπος APN internet

 

 

Φτιάχνεις δευτερο ΑΡΝ

Για MMS

 

Ονομα Cosmote MMS

 

APN mms

 

MMSC http//:mmsc.cosmote.gr:8002

 

Διακομιστης μεσολαβησης:

010.010.010.020

 

Θυρα MMS 8080

 

MCC202

 

MNC01

 

Τυπος APN mms

eclair.xwjm5 ειναι η ρομ

 

εν τω μεταξυ ξεχασα να αναφερω οτι και αυτες τις ρυθμισεις και τις βονταφν τις παιρναι αυτοματα απο την εταιρει μολις μπει η σιμ

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό: Στον dialer που παίρνεις τηλέφωνο (όχι τον dialer one αν έχεις, τον κανονικό της Samsung), γράψε *#*#4636#*#*. Στο μενού που θα βγει, διάλεξε το Phone Information. Διάλεξε WCDMA (preferred ή only) στο μενού που έχει. Μετά πάτα το μενου (το αριστερό soft key) , και δες αν έχει μια επιλογή που λέει Enable data connection, αν έχει πάτα την (χωρίς wifi όλο αυτό). Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...