Jump to content

Microsoft Windows 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 Αυγούστου έρχεται το update 2 αλλά δεν θα έχει κάτι το ιδιαίτερο

 

http://www.wpcentral.com/smaller-windows-81-update-2-reportedly-track-august-12?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

12 Αυγούστου έρχεται το update 2 αλλά δεν θα έχει κάτι το ιδιαίτερο

 

http://www.wpcentral.com/smaller-windows-81-update-2-reportedly-track-august-12?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

 

Κατά καιρούς σε όλες τις εκδόσεις των windows έβγαζε και μία αναβάθμιση χωρίς ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το surface ταμπλετ με touch cover, θέλω όμως το νέο πληκτορλόγιο μπορώ να το αγοράσω ξεχωριστα ως συμβατό και από ελληνικό κατάστημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Τα Windows 8 έχουν marketplace για να κατεβάζεις εφαρμογές στον υπολογιστή; Το Metro UI πως φεύγει;

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι έχουν store.

2) Βάλε κάποιο πρόγραμμα για start μενού και μην ασχολείσαι με το metro αφού δεν σου αρέσει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα 7αρια στο PC και ενώ προσπαθώ να περάσω τα 8.1 μου βγαζει μήνυμα"We've set your PC back to the way it was....."

 

0x101-0x2000A.

 

Ψαχνωντας στο google δε βρήκα τίποτα συγκεκριμένο αλλα πολλές διαφορετικές προτάσεις τις οποίες δοκίμασα αλλα δεν έδωσαν λύση.

 

Καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς το αρχείο δεν το κάνεις unzip. Αυτό είναι το iso. Μετά το καις με το πρόγραμμα στο dvd και είσαι οκ.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας! πριν λιγο κατεβασα απο τορεντ τα windows 7 επειδη θελω να κανω ενα φορματ και να φυγω απο τα vista. Που στο καλo είναι αυτο το αρχειο που το κανεις burn sto dvd??? δε βρηκα κατι σε μορφη iso.... Ξεζιπαρω τα αρχεια που κατεβασα και τα περναω σε dvd?? Μήπως χρειαζοταν να κατεβασω μονο το iso? νομιζα πως αυτοι που εχουν ηδη αγορασμενα windows κατεβαζουν το iso αν εχουν χασει το product key και θέλουν να κανουν φορματ...

 

αγόρασε license

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς το αρχείο δεν το κάνεις unzip. Αυτό είναι το iso. Μετά το καις με το πρόγραμμα στο dvd και είσαι οκ.

ευχαριστώ, θα δοκιμασω να κανω το zip burn. Θέλοντας να κάνω ένα partition για να χω και τα δυο στην αρχή αντιμετωπίζω το εξης προβλημα . Ενω εχω ελευθερα 120 περιπου στον σκληρο, απο τη διαχειρηση δισκων μ επιτρεπει μονο 9gb να κανω που ειναι λιγατι γινεται ρε παιδια?τωρα κανω ανασυγκροτιση δισκου αλλα δε νομιζω να ειναι απο αυτο...τι μπορω να κανω? μηπως οταν τρεξω το dvd να κανω εκεινη τη στιγμη partition?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας! πριν λιγο κατεβασα απο τορεντ τα windows 7 επειδη θελω να κανω ενα φορματ και να φυγω απο τα vista. Που στο καλo είναι αυτο το αρχειο που το κανεις burn sto dvd??? δε βρηκα κατι σε μορφη iso.... Ξεζιπαρω τα αρχεια που κατεβασα και τα περναω σε dvd?? Μήπως χρειαζοταν να κατεβασω μονο το iso? νομιζα πως αυτοι που εχουν ηδη αγορασμενα windows κατεβαζουν το iso αν εχουν χασει το product key και θέλουν να κανουν φορματ...

 

Δεν ειναι ανάγκη να γράφεις σε 3 διαφορετικά σημεία του φόρουμ την ίδια ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα 7αρια στο PC και ενώ προσπαθώ να περάσω τα 8.1 μου βγαζει μήνυμα"We've set your PC back to the way it was....."

 

0x101-0x2000A.

 

Ψαχνωντας στο google δε βρήκα τίποτα συγκεκριμένο αλλα πολλές διαφορετικές προτάσεις τις οποίες δοκίμασα αλλα δεν έδωσαν λύση.

 

Καμια ιδέα;

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ. Ο λόγος στη δική μου περίπτωση και στων άλλων με το ίδιο μήνυμα, ήταν η ύπαρξη προγραμμάτων που πειράζουν αρχεία των Windows, όπως το tune up. Μόλις το απεγκατεστησα, η εγκατάσταση συνέχισε κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα... Προσπαθησα να κανω αναβαθμιση το λαπτομ μου κ ενω κατεβαζει κανονικα την αναβαθμιση οταν παει να την εγκαταστησει σταματαει κ ανοιγει παλι με τα windows 8 βγαζοντας μου αυτο το μνμ: 0x80070013-0x20003! ξερεις καποιος τι προβλημα υπαρχει? τι σημαινει αυτο κ πως διορθωνεται?εχω προσπαθησει αρκετες φορες κ παλι τα ιδια... :(
Link to comment
Share on other sites

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω ένα ταμπλετ με 8.1

Χάνει αρκετή ενέργεια όταν το έχω σβηστό. Τι μπορώ να κάνω για να αλλάξει αυτο? Θυμάμαι πως είχε αναφερθεί στο παρον θέμα αλλά δεν θυμάμαι την λύση. Θυμάμαι μόνο πως όταν πατάμε απενεργοποίηση, τα w8 (και 8.1) δεν απενεργοποιούνται πλήρως και γι αυτό ανοίγουν γρήγορα.

Κάποια λύση?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Στην εφαρμογή "Αλληλογραφία" των windows όταν κάνουμε επικόλληση κάτι στην σύνταξη νέου email, υπάρχει τρόπος να επιλέγουμε τον τρόπο με τον οποίο θα γίνει επικόλληση? Διότι όπως το κάνει διατηρεί ότι μορφοποίηση υπάρχει από πριν, ενώ εγώ μπορεί να θέλω πχ να κάνω διατήρηση μόνο κειμένου. Μέσα από την σελίδα outlook δίνεται αυτή η επιλογή με δεξί κλικ. Στην εφαρμογή δυστυχώς δεν βρίσκω κάτι..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χθες βραδυ περασα σε 8.1

μεχρι στιγμης ολα καλα

εκτος απο το update. με το που εκανα install τα windows, εβαλα να γινει και το απαραιτητο update. βρηκε 51 ενημερωσεις και τις εβαλα να γινουν.

μολις εκατσα παλι στο pc και βλεπω οτι εχει κολλησει στην εγκατασταση της 47 απ τις 51. δε ξερω απο ποτε ειναι ετσι. εδω και 2 ωρες σιγουρα ομως.

να το αφησω μπας και γινει ποτε; ή να πατησω στοπ ινταλατιον?

 

 

επισης μπορω να αφαιρεσω με ασφαλεια ολες τις apps που υπαρχουν; π.χ. reader, maps, κλπ 99% δε θα χρησιμοποιησω καποιες. ποτε.

απλο uninstall φτανει;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά!! Έχω ένα tablet Acer με windows 8.1.

Πανέμορφο, φοβερά τα 8.1 αλλά με προβληματίζει κάτι: Όταν ανοίγω το ΙΕ ή το Mozilla και πατάω να γράψω δεν μου ανοίγει αυτόματα το πληκτρολόγιο και πρέπει να το ανοίγω εγώ!!! Σε όλα τα υπόλοιπα μου ανοίγει κανονικότατα! Υπάρχει καμία λύση ή δεν διορθώνεται αυτό;

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που δεν την βρίσκω κάπου!

Link to comment
Share on other sites

Στην desktop έκδοση δεν υποστηρίζεται αυτο που θέλεις. Αν όμως χρησιμοποιήσεις τον metro ΙΕ τότε θα έχεις αυτό που θέλεις. Προσωπικά το προτιμώ γιατί είναι και πιο γρήγορος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην desktop έκδοση δεν υποστηρίζεται αυτο που θέλεις. Αν όμως χρησιμοποιήσεις τον metro ΙΕ τότε θα έχεις αυτό που θέλεις. Προσωπικά το προτιμώ γιατί είναι και πιο γρήγορος.

 

 

 

Δεν το ήξερα αυτό!!!Από το store θα τον κατεβάσω λογικά;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό!!!Από το store θα τον κατεβάσω λογικά;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Ο metro IE είναι η 8.1 έκδοση του κλασικού internet explorer της microsoft.

Για να να τον έχεις σε metro έκδοση (από το tiles menu), πρέπει να τον ορίσεις ως προεπιλεγμένο browser αλλιώς θα σου ανοίγει μόνο σαν desktop.

Link to comment
Share on other sites

Ο metro IE είναι η 8.1 έκδοση του κλασικού internet explorer της microsoft.

Για να να τον έχεις σε metro έκδοση (από το tiles menu), πρέπει να τον ορίσεις ως προεπιλεγμένο browser αλλιώς θα σου ανοίγει μόνο σαν desktop.

 

 

 

Ωραία!!Το έκανα αυτό και έγινε metro!!Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να μου πείτε αν γενικά τα 8άρια και πιο συγκεκριμένα τα 8.1 τα νιώθετε πιο βαριά από τα 7.

Σε ένα Laptop με dual boot έχω τα 7άρια και τα 8.1

Δούλευα για καιρό τα 7άρια και τα παράτησα για να δουλέψω σε 2o partition τα 8 που μετά έγιναν 8.1

Εννοείται όλα αγορασμένα.

 

Το θέμα είναι ότι στο Laptop που είναι 2πύρηνο και με 2gb Ram έτρεχαν ικανοποιητικά τα 8.1 μέχρι πριν λίγες βδομάδες.

Πλέον όμως σέρνονται. Πραγματικά δεν μπορώ να ανοίξω πάνω από 5 tabs στον Mozilla γιατί αρχίζει και αργεί το scrolling. Σίγουρα φταίει η λίγη μνήμη, αλλά για δοκιμή ξαναγύρισα στα 7άρια και με την ίδια free ram (πχ 300-400mb) τα 7άρια πετάνε.

 

Δοκίμασα καθαρισμό με ccleaner, ιούς δεν έχω, δεν ξέρω τι άλλο να κοιτάξω πέρα από φορματ. Έχετε κάτι να προτείνετε για τα 8.1;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...