Jump to content

Microsoft Windows 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το αφήσεις δεν κλείνει ποτέ? Μήπως κάνει κάποια ενημέρωση εγκατάσταση και απλά είναι στο παρασκήνιο?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκίμασε να ψάξεις στο search charm για power options και να επιλέξεις ρυθμίσεις για να σε πάει στην "αλλαγή ρυθμίσεων εξοικονόμησης ενέργειας" και από εκεί "επιλογή ενέργειας κουμπιού τροφοδοσίας" και απενεργοποίησε την "ενεργοποίηση γρήγορης εκκίνησης"

 

μου το έκανε και εμένα στο παρελθόν και μόλις σταμάτησα την γρήγορη εκκίνηση το έκοψε

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα παλι τα ιδια,,,,πιστευω οτι ειναι καποιο προβλημα της μητρικης...Any other ideas???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα παλι τα ιδια,,,,πιστευω οτι ειναι καποιο προβλημα της μητρικης...Any other ideas???

Αφαίρεσε ότι usb συσκευή έχεις επάνω και δοκίμασε πάλι.

Στην διαχείριση συσκευών είναι όλες οκ;

Link to comment
Share on other sites

Στην διαχειρηση συσκευων ολα οκ.Το μονο που εχω usb ειναι το ποντικι τιποτα αλλο

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά τα φώτα σας. Είναι ένας φάκελος σε εξωτερικό δίσκο και δεν μπορω να τον διαγράψω. Δοκίμασα με ασφαλή εκκίνηση, με το unlocker, το lockhunter, και τίποτα. Γράφει ότι δεν είναι δυνατή η εύρεση του στοιχείου. Τι άλλο μπορω να κάνω να διαγραφεί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας. Είναι ένας φάκελος σε εξωτερικό δίσκο και δεν μπορω να τον διαγράψω. Δοκίμασα με ασφαλή εκκίνηση, με το unlocker, το lockhunter, και τίποτα. Γράφει ότι δεν είναι δυνατή η εύρεση του στοιχείου. Τι άλλο μπορω να κάνω να διαγραφεί;

 

Προφανως λογο καποιου security, δωσε δικαιωματα απο το security tab του φακελου και θα τον διαγραψεις.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αρκεί να αλλάξεις τον Owner. Διάβασε το σχετικό post στο Computing FAQ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους δεν βρηκα φορουμ για τα windows 8.1 και μαλλον τα εχετε μαζι με τα windows 8 , το προβλημα με το 100% του σκληρου το εχει λυσει κανενας; ειδα στο youtube εδω
. και λεει οτι βαζουμε να αναγνωριζει την εικονικη μνημη της ραμ την ram*1,024 στο πρωτο και μετα στο δευτερο αποτελεσμα *2 . Ειναι σωστο αυτο; το εχει βρει κανενας την λυση; εμενα το εκανα και εχω ραμ 2gb και στην εικονικη μνημη μο εβγαζε 700 ενω τωρα 2*1,024 = 2,048 και απο κατω 2,048*2=4,096. Και βλεπω να δουλευει καλυτερα απο πριν βαζωντας 6 καρτελες ανοιχτες σε οπερα ο δισκος δεν φτανει τα 100% οπως πριν , και ακουγοντανε και μετα κολουσε ο υπολογιστης .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Η εύκολη λύση είναι... Format. :-)

 

Ελπίζω να αστειεύεσαι, δεν νομίζω η εύκολη λύση είναι να κάνεις formmat ένα σκληρό με 650GB αρχεία...

 

Ίσως αρκεί να αλλάξεις τον Owner. Διάβασε το σχετικό post στο Computing FAQ.

 

Αυτό ήταν τελικά, thank's....

Link to comment
Share on other sites

Ας ψηφίσουμε όλοι για να ακούσουμε την Cortana να μιλάει Ελληνικά

 

http://cortana.uservoice.com/forums/258148-languages/suggestions/5877717-add-and-support-greek-language-for-cortana-and-wor

καλό θα είναι να το κοινοποιήσουμε όπου μπορούμε ... μπας και ...

 

πηγή

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα και μάλιστα σοβαρό....

Εντελώς ξαφνικά τα 8.1 δείχνουν σαν να "έχασαν" τα fonts και αναλύω

Ενώ όλα ειναι εγκατεστημένα σωστά και χωρίς κάποια περίεργη εγκατάσταση, σε 8.1 ελληνικά original, η πρώτη εικονα ειναι οκ

Για παράδειγμα όπως, όταν πατήσω επάνω στο εικονίδιο του σκληρού δίσκου δεξί κλικ και μετά ιδιότητες, όταν ανοίξει το νέο παράθυρο, τα τρία tabs, το πλήκτρο "όχι" (δεξία του οκ) και το πλήκτρο "εφαρμογή" δεν έχουν χαρακτήρες αλλά τετραγωνάκια....

Το πρόβλημα γίνετε μεγαλύτερο σε οποίο tab έχει ελληνικούς χαρακτήρες....

Το πρόβλημα βέβαια λύνεται αν βάλω ως "γλώσσα" πρωτεύοντα τα αγγλικά...

 

Κάποιος που το αντιμετώπισε και πως;

 

Αλήθεια, αν κανω επαναφορά χωρίς να χαθούν τα αρχεία μου, μουγράφει ότι όλα τα προγράμματα που εγκαταστάθηκαν απο web θα σβήσουν, αντιθετα δεν θα πειραχτούν εφαρμογές από windows store και τα αρχεία μου, όμως, μέσα στα προγράμματα που λέει πως θα σβήσει, ειναι και τα προγράμματα της GeForce και το dell backup.

Θα έχω κάποιο πρόβλημα με τους drivers ή να προχωρήσω αν δεν υπάρχει λύση σε αποκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια μια ερωτηση απο windows 8,1 που ειναι μπορω να παω στα 7?ετσι ηρθε το λαπτοπ.αν ναι τι χρειαζομαι και για τους drivers τι πρεπει να κανω?ακομη και xp να μπορουσα θα εβαζα δεν μου αρεσαν καθολου ευχαριστω ..:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση απο windows 8,1 που ειναι μπορω να παω στα 7?ετσι ηρθε το λαπτοπ.αν ναι τι χρειαζομαι και για τους drivers τι πρεπει να κανω?ακομη και xp να μπορουσα θα εβαζα δεν μου αρεσαν καθολου ευχαριστω ..:D

Αν μείνεις στην κλασική επιφάνεια εργασίας μόνο και βάλεις και μια έναρξη παλιού τύπου δε θα καταλάβεις καμμία διαφορά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν μείνεις στην κλασική επιφάνεια εργασίας μόνο και βάλεις και μια έναρξη παλιού τύπου δε θα καταλάβεις καμμία διαφορά.

 

Πως γίνεται αυτό μπορείς να μου πεις?

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό μπορείς να μου πεις?

http://lmgtfy.com/?q=Windows+8+old+start

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

 

Οκ το εκανα κάπως καλυτερα τώρα.ευχαριστώ .αν ήξερα οτι τα 8 ηταν έτσι θα έψαχναν για τα 7

Link to comment
Share on other sites

Οκ το εκανα κάπως καλυτερα τώρα.ευχαριστώ .αν ήξερα οτι τα 8 ηταν έτσι θα έψαχναν για τα 7

Μια χαρά είναι τα 8. Σταθερά και γρήγορα χωρίς να βαραίνουν με τον καιρό. Αν έκαναν και τα tiles λίγο πιο χρήσιμα θα ήταν ακόμη καλύτερα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα 8. Σταθερά και γρήγορα χωρίς να βαραίνουν με τον καιρό. Αν έκαναν και τα tiles λίγο πιο χρήσιμα θα ήταν ακόμη καλύτερα.

 

Λίγο πιο γρήγορα θα έλεγα εγώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δεν ξερω αν υπαρχει θεμα για τα 8,1.....λοιπον σημερα αγορασα ενα lenovo g50-45 και ενεργοποιησα τα windows που ειχε το μηχανημα....τα ενεργοποιησα ολα στα ελληνικα....και φυσικα οταν ανοιγω τι μηχανημα πρωτη γλωσσα πληκτρολογιου μου βγαζει ελληνικα,,,,εγω θελω ομως να ειναι μεν η γλωσσα εμφανισης τα ελληνικα αλλα σαν γλωσσα πληκτρολογιου οταν ανοιγω το μηχανημα να ειναι πρωτα τα αγγλικα λογω συνηθειας ,,,και μετα να εναλλασω το πληκτρολογιο στα ελληνικα με τον κλασσικο τροπο οπως ξερουμε ολοι alt+shift,,,,εχω μπει στις ρυθμισεις γλωσσας αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν γινεται,,,,κανω την επιλογη που λεει μετακινηση πανω η κατω αλλα μετα οποια γλωσσα παει πρωτη αλλαζει και η εμφανιση στα windows...ενω εγω θελω να ειναι εμφανισης τα ελληνικα και γραφης πρωτη γλωσσα τα αγγλικα οταν ανοιγει το μηχανημα,,,,,πως γινεται η αλλαγη αυτη ?????και να ειναι μονιμη????εχω ενα αλλο λαπτοπ που εχω βαλει τα 8,1 σπασμενα επανω και δεν εχω προβλημα και απο οτι κοιταω οι ρυθμισεις ειναι ιδιες και στα δυο..
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλω να βάλω τα windows 8 , σε ένα netbook μάρκας turbo-x ,αλλά επειδή είναι μικρή η οθόνη δεν μου το κάνει κατεβάζει. έχετε κάποια ιδέα πως μπορώ να το κάνω....Ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο γρήγορα θα έλεγα εγώ.

Σε πόση ram τα τρέχεις;

Σε 7ετιας 2πυρηνο laptop με 4gb Ram, τα 8.1 64bit πετάνε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Μου έδωσε φίλος μου τα αυθεντικά Microsoft Windows 8.1 Professional N with Update 32/64-bit (Greek)...

 

Έχει και τα Microsoft Windows 8.1 Professional 32/64-bit (Greek)

 

Πρώτον, τα Professional είναι πολύ πιο βαριά από τα Home...??? Το λαπτοπ είναι 5ετίας με Intel Core i3 και 6 GB RAM...

 

Το «with Update» εννοεί την τελευταία έκδοση να φανταστώ...???

 

Τρίτον, το «N» τι ακριβώς είναι...???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...