Jump to content

Microsoft Windows 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μια ερώτηση επειδή πήρα ενα λενοβο 14'' και εχει τα 8αρια, εγω έρχομαι απο 7αρια και δυσκολεύομαι να τα συνηθίσω,θέλω να του αλλάξω την μνήμη και γιατι εχει 1 slot πρεπει να πάρω (1) 4αρα μνημη εκει θα εχω κάποιο θέμα ??οπως στην αλλαγή δίσκου που χρειαζετε κωδικος. Εγω δεν εχω κωδικο ετσι ηρθαν με τα 8αρια απο την μανα τους προφανώς ηταν προεγκατεστημενα απο την λενοβο.Ας μου απαντήσει οποιος εχει "ανεβασει" την μνημη ενω ειχε τα 8αρια εγκατεστημένα.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω μια ερώτηση επειδή πήρα ενα λενοβο 14'' και εχει τα 8αρια, εγω έρχομαι απο 7αρια και δυσκολεύομαι να τα συνηθίσω,θέλω να του αλλάξω την μνήμη και γιατι εχει 1 slot πρεπει να πάρω (1) 4αρα μνημη εκει θα εχω κάποιο θέμα ??οπως στην αλλαγή δίσκου που χρειαζετε κωδικος. Εγω δεν εχω κωδικο ετσι ηρθαν με τα 8αρια απο την μανα τους προφανώς ηταν προεγκατεστημενα απο την λενοβο.Ας μου απαντήσει οποιος εχει "ανεβασει" την μνημη ενω ειχε τα 8αρια εγκατεστημένα.Ευχαριστώ.

 

Οχι δεν επηρεαζει τα windows η αλλαγη μνημης, μπορεις να βαλεις οτι μνημη θες αρκει να υποστηριζεται απο τη μητρικη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
πρόβλημα με εκτυπωτή δεν μου εκτυπώνει ενώ τον έχει πάρει κανονικά πρέπει να κάνω επανεκκίνηση στον υπολογιστή για να εκτυπώσει γιατί? γίνεται αυτό. έχω windows 8.1 στον υπολογιστή. ο εκτυπωτής που έχω είναι Samsung xpress M2672f.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με εκτυπωτή δεν μου εκτυπώνει ενώ τον έχει πάρει κανονικά πρέπει να κάνω επανεκκίνηση στον υπολογιστή για να εκτυπώσει γιατί? γίνεται αυτό. έχω windows 8.1 στον υπολογιστή. ο εκτυπωτής που έχω είναι Samsung xpress M2672f.

 

Στα devices & printers τον βλεπεις online πριν την εκτυπωση; Driver δοκιμασες να ξαναπερασεις; Μηπως κολλαει το service του print spooler;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Στα devices & printers τον βλεπεις online πριν την εκτυπωση; Driver δοκιμασες να ξαναπερασεις; Μηπως κολλαει το service του print spooler;

 

ναι το βλέπω κανονικά και προεπιλεγμένο

το service print spooler ? τι είναι? μου έχει τύχει να μου τυπώνει ένα χαρτί με ένα error.

SPL ERROR- INCOMPLETE SESSION BY TIME OUT

 

POSITION : 0x258b ( 9611)

 

SYSTEM : h6wsim/os_hook

 

LINE : 1507

 

VERSION : SPL 5.65 12-23-2012

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

ναι το βλέπω κανονικά και προεπιλεγμένο

το service print spooler ? τι είναι? μου έχει τύχει να μου τυπώνει ένα χαρτί με ένα error.

SPL ERROR- INCOMPLETE SESSION BY TIME OUT

 

POSITION : 0x258b ( 9611)

 

SYSTEM : h6wsim/os_hook

 

LINE : 1507

 

VERSION : SPL 5.65 12-23-2012

 

Service των windows ειναι. Αν σου ξανακολλησει ο εκτυπωτης δοκιμασε να το κανεις ενα restart. Control Panel--> Administrative Tools--> Services Βρες το Print Spooler (ουρα εκτυπωσης) και με δεξι κλικ καντου ενα restart. Δες αν θα ξεκολλησει.

 

Αλλα στη θεση σου θα δοκιμαζα να τον ξαναεγκαταστησω πριν ψαξω αν το προβλημα ειναι πιο βαθυ στα windows.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Service των windows ειναι. Αν σου ξανακολλησει ο εκτυπωτης δοκιμασε να το κανεις ενα restart. Control Panel--> Administrative Tools--> Services Βρες το Print Spooler (ουρα εκτυπωσης) και με δεξι κλικ καντου ενα restart. Δες αν θα ξεκολλησει.

 

Αλλα στη θεση σου θα δοκιμαζα να τον ξαναεγκαταστησω πριν ψαξω αν το προβλημα ειναι πιο βαθυ στα windows.

 

καλησπερα τελικα την λυση την εδωσε τηλεφωνικα ο εκπροσωπος που μιλησα με την samsung στο 210 6897691 οπου και μου ειπε οτι ειναι θεμα driver και να κατεβασω απο εδω http://www.samsung.com/gr/support/model/SL-M2675F/SEE και να εγκαταστησω το αρχειο Universal Print Driver 3 και ετσι εκανα και δουλεψε αψογα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περναω τις ενημερωσεις και μου βγαζει αποτυχια , τι μπορω να κανω; για να εχω εναρξη θα πρεπει πρωτα να βαλω τα windows 8,1 για να εχω κουμπι εναρξης; επισης θελω να βαλω τα windows 10 αλλα τι να κανω που μου βγαζει αποτυχια; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα πως μπορω να βρω την αναμονη sleep mode στα windows 8 και να ορισω τον χρονο και να ενεργοποιειται ο υπολογιστης με ενα κλικ του ποντικιου; το ειχα παλια στα windows 7 αλλα τωρα δεν υπαρχει στις επιλογες παροχες ενεργειας παρα μονο την αδρανοποιηση και απενεργοποιηση οθονης .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πως μπορω να βρω την αναμονη sleep mode στα windows 8 και να ορισω τον χρονο και να ενεργοποιειται ο υπολογιστης με ενα κλικ του ποντικιου; το ειχα παλια στα windows 7 αλλα τωρα δεν υπαρχει στις επιλογες παροχες ενεργειας παρα μονο την αδρανοποιηση και απενεργοποιηση οθονης .

Είναι στις επιλογές ενέργειας.

 

sent from my nice curved LG G Flex2

Link to comment
Share on other sites

Είναι στις επιλογές ενέργειας.

 

sent from my nice curved LG G Flex2

 

δεν μου το βγαζει καθολου θα σου ανεβασω και φωτογραφια να το δεις http://i66.tinypic.com/2yvthrb.jpg

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Πατα επιλογές για προχωρημένους, μάλλον εκεί πρέπει να το βγάζει
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να μην χρησιμοποιείς τα 8.1 ;; :blink:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να μην χρησιμοποιείς τα 8.1 ;; :blink:

 

Δεν μπορώ να τα εγκαταστήσω βγάζει σφάλμα και δεν μπορώ να προχωρήσω να τα περάσω θέλω να περάσω και δεν μπορώ αποτυχία εγκατάστασης ενημερώσεων κάνει κάνα μισάωρο για να επανέλθει ο υπολογιστής από την αποτυχία ενημέρωσης και δεν ξέρω τι να κάνω .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν μπορώ να τα εγκαταστήσω βγάζει σφάλμα και δεν μπορώ να προχωρήσω να τα περάσω θέλω να περάσω και δεν μπορώ αποτυχία εγκατάστασης ενημερώσεων κάνει κάνα μισάωρο για να επανέλθει ο υπολογιστής από την αποτυχία ενημέρωσης και δεν ξέρω τι να κάνω .

 

Η μόνη σίγουρη λύση είναι στην αρχή να εγκαθιστάς μικρό αριθμό ενημερώσεων και όχι όλες όσες σου βγάζει για εγκατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα και μετά από clear install των win8.1 μου έβγαλε στη διαχείριση συκευών μία συσκευή με την ονομασία:Αισθητήρας γεωγραφικού εντοπισμού των windows.Μέχρι να το αναφέρω αυτό στο forum, η ένδειξη χάθηκε.Γνωρίζει κανείς κάτι?

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Καλησπέρα εχω λάπτοπ νε το κλειδί των win 8 στο bios (τα ριχα κανει αναβάθμιση σε 8.1 και μετα σε δεκα)αλλαξα σκληρό γτ χάλασε και κατεβασα το εργαλείο απο αλλο υπολογιστή που σου κανει boot usb .ομως δεν ειχε επιλογη για 8 αλλα μονο 8.;1 και δεν μ περνει το κλειδί τι κανω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν τυχόν δεν έχεις λύσει ήδη το πρόβλημα, να επιβεβαιώσω ότι κάνοντας απευθείας εγκατάσταση windows 10 δεν θα έχεις κανένα θέμα με την ενεργοποίηση των Windows. Τα 8 δεν τα διαθέτουν ούτε για κατέβασμα εδώ και καιρό, οπότε δεν είναι ότι έκανες κάτι λάθος 8.1 ή 10 είναι οι επιλογές σου αλλά θεωρώ ότι τα 10 είναι μονόδρομος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα κι από εμένα!

Η θεία μου έχει ένα λαπτοπ με windows 8. Πριν καμία βδομάδα της δημιούργησα λογαριασμό microsoft για να μπορέσει να μπει στο store που ήθελε κάτι να κατεβάσει. Την επόμενη ημέρα λοιπόν, πήγε να τον ανοίξει και της ζητούσε τον κωδικό του λογαριασμού Microsoft. Το θέμα είναι πως ενώ τον έβαζε της έβγαζε μήνυμα πως είναι εσφαλμένος. Δε μπορούσε με τίποτα να μπει, δε μπορούσαμε ούτε σε safe mode να μπούμε και μετά από πααααρα πολλές προσπάθειες, μόλις έβαλε ένα cd, κατάφερε και μπήκε. Ενω μπήκε λοιπόν, το περιβάλλον ήταν διαφορετικό (προφανώς μπήκε ως άλλος user κι όχι administrator??). Προσπάθησε να κάνει αποσύνδεση και επανασύνδεση και της έβγαλε πάλι να βάλει κωδικό χωρίς να τον δέχεται. Τα κατάφερε και παλι να μπει αλλά εγώ ήθελα να ρωτήσω: Τι παίζει και δε μπορεί να συνδεθεί στα windows? Το χειρότερο της όλης υπόθεσης είναι πως είναι μακριά και δε μπορώ να την βοηθήσω εγώ.. Να το πάει σε τεχνικό ή είναι κάποια ρύθμιση που μπορεί να φτιάξει; Πως μπορεί να βγάλει και να μη της ζητάει τον κωδικό;

Υ.Γ. Α! Κάποια στιγμή μου είπε πως της έβγαλε ένα μήνυμα για uuid. Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...