Jump to content

Microsoft Windows 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από συγκριτικά το επέλεξα να φανταστείς!αλλά πάει το σούταρα γιατί μου την είχε σπασει.ούτε adobe reader δεν με άφηνε να κατεβάσω.το πρόβλημα μου όμως δεν λύθηκε.βοηθειααα

 

Δεν έχω 8άρια, αλλά άσχετο...άλλες εφαρμογές απο άλλες σελίδες κάνεις εγκατάσταση ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από συγκριτικά το επέλεξα να φανταστείς!αλλά πάει το σούταρα γιατί μου την είχε σπασει.ούτε adobe reader δεν με άφηνε να κατεβάσω.το πρόβλημα μου όμως δεν λύθηκε.βοηθειααα

 

 

αποκατάσταση σκέφτηκες να κάνεις ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω 8άρια, αλλά άσχετο...άλλες εφαρμογές απο άλλες σελίδες κάνεις εγκατάσταση ;

 

Αν εννοείς προγράμματα κλασικά των windows εννοείται.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

πως το κανω αυτο και τι αλλαζει?χανω αρχεία ή προγραμματα?

 

ρυθμίσεις --> αλλαγή ρυθμίσεων υπολογιστή ---> ενημέρωση και αποκατάσταση ---> αποκατάσταση

 

δες εδώ http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/restore-refresh-reset-pc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πήραμε ένα hp win 8 οπότε έκανα αναβαθμιση updates αλλά το τελευταίο KB2871389 που προετοιμάζει για την 8.1 δεν το εγκαθιστά με τίποτα από το win update, το κατέβασα standalone από ms και το τρέχω αλλά πάλι δεν το εγκαθιστά. Αν δεν το περάσω δεν πάει στην 8.1. Εχω λογαριασμό κανονικά στη ms και στο store βλέπω την αναβάθμιση αλλά δεν μπορώ να κλικάρω, όπως και σε ορισμένες κατηγορίες. Τι να κάνω? Έκανα τον οδηγό επιλυσης εκανε fix αλλά τίποτα ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Πήραμε ένα hp win 8 οπότε έκανα αναβαθμιση updates αλλά το τελευταίο KB2871389 που προετοιμάζει για την 8.1 δεν το εγκαθιστά με τίποτα από το win update, το κατέβασα standalone από ms και το τρέχω αλλά πάλι δεν το εγκαθιστά. Αν δεν το περάσω δεν πάει στην 8.1. Εχω λογαριασμό κανονικά στη ms και στο store βλέπω την αναβάθμιση αλλά δεν μπορώ να κλικάρω, όπως και σε ορισμένες κατηγορίες. Τι να κάνω? Έκανα τον οδηγό επιλυσης εκανε fix αλλά τίποτα ακομα.

 

ξαναδοκίμασε μετά από reboot

 

δες και εδώ http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-windows_update/i-cant-update-to-windows-81-as-kb-2871389-wont/8e0c0805-8216-4b61-ad0e-03ebe5ddc960

Link to comment
Share on other sites

Οντως το διαγνωστικό εργαλείο των windows βρίσκει πρόβλημα με τα updates παρότι τα έκανε κανονικά και ορισμένα corrupted αρχεία, τώρα δεν ξέρω τι να κάνω για να το αποκαταστήσω...
Link to comment
Share on other sites

λόγο του ότι είναι δύσκολο να διαβάσω όλο το θέμα ζητώ συγνώμη το ξέρω πως έχει απαντηθεί.

αξίζει να βάλλω 8 από τα 7αρια που έχω.

 

και μια ερώτηση υπάρχει καμία ασυμβατότητα με forthnet κάτι κουφό μου είπαν αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω....

σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

λόγο του ότι είναι δύσκολο να διαβάσω όλο το θέμα ζητώ συγνώμη το ξέρω πως έχει απαντηθεί.

αξίζει να βάλλω 8 από τα 7αρια που έχω.

 

και μια ερώτηση υπάρχει καμία ασυμβατότητα με forthnet κάτι κουφό μου είπαν αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω....

σας ευχαριστώ.

 

ναι αξίζει , τρέξε το upgrade assistant της MS για να δεις αν ο υπολογιστής σου μπορεί να πάρει windows 8.1 http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/upgrade-assistant-download-online-faq και βάλτα

 

 

αυτό που σου είπαν για την forthnet είναι εντελώς άκυρο

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ούτε εγώ κατάλαβα το σχέση έχει η forthnet... Προφανώς και σου είπαν τεράστια πατάτα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Windows 'Threshold': More on Microsoft's plan to win over Windows 7 users

One of Microsoft's main goals with 'Threshold,' the next major version of Windows, is to win over Windows 7 hold-outs

 

http://www.zdnet.com/windows-threshold-more-on-microsofts-plan-to-win-over-windows-7-users-7000031070/

 

tl;dr

Threshold is looking like it could be free to all Windows 8.1 Update, and maybe even Windows 7 Service Pack 1, users.

Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανεις τα 8.1 σε λαπτοπ με την ati mobility x1600?

δε μπορω να περασω με τιποτα τον οδηγο της καρτας

καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα και αυτόματα δοκιμαζεις;
Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανεις τα 8.1 σε λαπτοπ με την ati mobility x1600?

δε μπορω να περασω με τιποτα τον οδηγο της καρτας

καμια ιδεα;

 

Ούτε με παλαιότερους drivers πχ για windows 7;;; απίθανο μου φαίνεται... συνήθως τα αναγνωρίζουν αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

αμεσοτατη!

δυστυχως δεν εχω ελευθερο χρονο ωστε να διορθωνω τυχων προβληματα που προκυπτουν :)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, έχω ένα laptop καινούργιο της Hp με εγκατεστημένα ήδη τα windows 8.1. Στο windows update μου βγάζει να κατεβάσω μια ενημέρωση windows 8.1 update για συστήματα χ64. Όταν πατάω λοιπόν εγκατάσταση δεν προχωράει καθόλου. Η μπάρα πάει πέρα δώθε αλλά η πρόοδος στο 0. Ξέρουμε αν υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, έχω ένα laptop καινούργιο της Hp με εγκατεστημένα ήδη τα windows 8.1. Στο windows update μου βγάζει να κατεβάσω μια ενημέρωση windows 8.1 update για συστήματα χ64. Όταν πατάω λοιπόν εγκατάσταση δεν προχωράει καθόλου. Η μπάρα πάει πέρα δώθε αλλά η πρόοδος στο 0. Ξέρουμε αν υπάρχει κάποια λύση;

 

δώστου λίγο χρόνο , πολλές φορές αργεί αρκετά

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία:Έχω πάρει ένα tablet με win8.1 και έχω βάλει μια microsd κάρτα!Μπορεί κάποιος να μου πει πως επιλέγω να αποθηκεύονται εκεί εφαρμογές,φωτογραφίες κτλ.

Υ.Γ. Είναι η πρώτη μου επαφή με win8.1 και έχω πελαγώσει λίγο

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάθε εφαρμογή αποθηκεύει τα αρχεία κάπου.θα ρυθμίσεις να αποθηκεύονται εκεί εσύ.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε εφαρμογή αποθηκεύει τα αρχεία κάπου.θα ρυθμίσεις να αποθηκεύονται εκεί εσύ.

 

 

 

Ωραία!!!Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...