Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν900 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατi δε βρiσκεις το λογο να ειναι capacitive??

Γιατι εχει τετοια αποκρισιμοτητα που εγω προσωπικα δεν ειδα διαφορα στο χερι μου. Μην σου πω οτι αν ηταν capasitive θα ειχα προβλημα γιατι καμια φορα βρισκει το νυχι και η capasitive δεν "νιωθει", σε αντιθεση με τις resistive που και γαντια να φορας ολα γινονται. Αν μπορουσε να ειναι και απο γυαλι δεν θα την αλλαζα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 539
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγω παιδια απο την οθονη ειμαι κατ'ευχαριστημενος.

και το πενακι απλα δεν το βγαζω ποτε. δεν χρειαζεται.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το ερωτημα ειναι τελικα.με τα ιδια ΣΧΕΔΟΝ λεφτα περνω το n8.τι θα μου λεγατε για να προτιμησω το n900?το οποιο απ οτι εμαθα η νοκια δεν θα το υποστηριξει περαιτερω και ετσι αν οι developers αποφασισουν να μην ασχοληθουν μετα τελος.ασε που απο hardware ειναι σχετικα παλιο.

 

ΡΩΤΑΩ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ..ΧΩΡΙΣ ΕΙΡΩΝΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

το ερωτημα ειναι τελικα.με τα ιδια ΣΧΕΔΟΝ λεφτα περνω το n8.τι θα μου λεγατε για να προτιμησω το n900?το οποιο απ οτι εμαθα η νοκια δεν θα το υποστηριξει περαιτερω και ετσι αν οι developers αποφασισουν να μην ασχοληθουν μετα τελος.ασε που απο hardware ειναι σχετικα παλιο.

 

ΡΩΤΑΩ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ..ΧΩΡΙΣ ΕΙΡΩΝΙΑ.

Πολύ δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος σε αυτό που ρωτάς , ΑΛΛΑ από την στιγμή που το ρωτάς θα σου πρότεινα να ΜΗΝ πάρεις το Ν900 , πάρε κάτι άλλο .

Link to comment
Share on other sites

αρα προυποθετει πιστη στο λινουχ.το θεμα ειναι πως δουλευω λινουχ.αλλα στο κινητο δεν ειναι λιγο μπελας??ξερω ατομα κολημενα που αρνουντε να χρησημοποιησουν windows πεισματικα θελουν τερμιναλ κ μονο.αρκει να σου πω πως ενας απο αυτους ειναι κολλητος μου κ συχαινεται ακομα και το ubuntu και ολα οσα εχουν αυτοματοποιηθει και τα θεωρει φλορικα.ακομα και αυτος στο κινητο θελει κατι εντελως αυτοματοποιημενο κ απλο.εσας ποιος ειναι ο λογος που λατευετε αυτο το κινητο αν και δεν ειναι κινητο ειναι κατι παραπανω.υποψην δεν το εχω δει ποτε απο κοντα μονο απο video στο νετ.
Link to comment
Share on other sites

Ο κολλητός να το πάρει το Ν900 (αν δεν το έχει ήδη) με κλειστά μάτια και στα χέρια του θα κάνει παπάδες. Εσύ θα πρέπει να κατασταλάξεις στο τι ακριβώς θέλεις από το κινητό σου. Σε αυτό το θέμα δεν θα σου πούμε τι να πάρεις αλλά θα σου λύσουμε απορίες όσον αφορά το Ν900 και την λειτουργικότητά του.
Link to comment
Share on other sites

αρα προυποθετει πιστη στο λινουχ.το θεμα ειναι πως δουλευω λινουχ.αλλα στο κινητο δεν ειναι λιγο μπελας??ξερω ατομα κολημενα που αρνουντε να χρησημοποιησουν windows πεισματικα θελουν τερμιναλ κ μονο.αρκει να σου πω πως ενας απο αυτους ειναι κολλητος μου κ συχαινεται ακομα και το ubuntu και ολα οσα εχουν αυτοματοποιηθει και τα θεωρει φλορικα.ακομα και αυτος στο κινητο θελει κατι εντελως αυτοματοποιημενο κ απλο.εσας ποιος ειναι ο λογος που λατευετε αυτο το κινητο αν και δεν ειναι κινητο ειναι κατι παραπανω.υποψην δεν το εχω δει ποτε απο κοντα μονο απο video στο νετ.

Για μένα είναι μια πλήρες φορητή συσκευή ( κάνει κλήσης , παίζει όλα τα multimedia αρχεία , έχει πάρα πολύ καλό browser ίσως τον καλύτερο για συσκευή τέτοιου μεγέθους , και τέλος έχει κανονικό πληκτρολόγιο ) . όσο για το terminal κτλ δεν σου χρειάζεται καθόλου το gui είναι πάρα πολύ καλό , έχεις βεβαία την δυνατότητα αν γνωρίζεις να παίξεις και με αυτό .

Ps : ο λόγος που το πείρα ήταν όσα έγραψα πιο πάνω + το ότι ήταν love from first sight.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω πρωτη φορα δεν νιωθω πως κουβαλω, παιρνω μαζι μου, "κυκλοφορω" το κινητο μου..

 

Το Ν900 κυκλοφορει εμενα....

 

αν καταλαβατε πως το εννοω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που χρειάστηκε να αγοράσω δεύτερη συσκευή και πήρα ένα C6, ξενερώνω απίστευτα κάθε φορά που το χρησιμοποιώ... Ν900 όλα τα λεφτά!!! Καλή Χρονιά σε όλες και όλους.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κατεβασα σημερα το Firefox και το Opera... (και ψαχνω να βαλω και το Skyfire)

 

δεν μπορω να πω πως ειναι ανωτερα του ενσωματωμενου browser. O "μαμα" με βολευει πολυ περισσοτερο. Ασε δε που μου φαινεται και πιο γρηγορος...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κατεβασα σημερα το Firefox και το Opera... (και ψαχνω να βαλω και το Skyfire)

 

δεν μπορω να πω πως ειναι ανωτερα του ενσωματωμενου browser. O "μαμα" με βολευει πολυ περισσοτερο. Ασε δε που μου φαινεται και πιο γρηγορος...

 

και για μενα ο microB ειναι καλυτερος απο ολους τους αλλους...και ο chromium ηταν καλος στο κινητο αλλα χρειαζοταν μαλλον περισσοτερη ταχυτητα cpu οποτε και τον απεγκατεστησα(ειχα βαλει βεβαια και ενα extension app gia touch control και ενα θεμα του chrome συνεπως και αυτο το ταλαιπωρουσε)!

Link to comment
Share on other sites

Aν με 256 ram (ξερω ξερω , εχει και μπολικη εικονικη) το Ν900 κανει παπαδες...αν ειχε 512..τι θα εκανε πια? Απλα σκεφτειτε.

 

Εδω τωρα και για πλακα τρεχει πανω απο 20 εφαρμογες ταυτοχρονα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το αναφερω σε σωστο topic...αμα ειναι λαθος ας το μεταφερουν οι moderators!!

 

Σημερα πηρε το ματι μου την πληροφορια για pr 1.4

 

Check this links ;)

 

http://nokia-n900.com/new-year-new-wishes-new-rumors-pr1-4/

 

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Nokia-N900-PR-1-4-launch-Q2-2011and-may-have-MeeGo1-2-with-Dual-boot

 

 

Για να δουμε...!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε...!!!!:D

 

Πριν από δύο ημέρες σκεφτόμουν ότι μας ξέχασαν :O Για να δούμε τι θα δούμε :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα νομιζει κανεις οτι κανω διαφημιση ...Στο saturn θεσσαλονικης περιοχη Σταυρουπολη το Ν900 προσφορα ,παλι, σε τιμη 299€. Ειναι και στο φυλλαδιο αν πατε να το δειστε στο site.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κυκλοφορεί εδώ και μέρες(μη πω βδομάδες) ένα plugin το οποίο υποτίθεται(συγκεκριμένα είναι η παράνομα leaked beta) ότι είναι το flash 10.1 για το Ν900. Είναι unstable, χωρίς hardware acceleration, που είναι και το κυριότερο, και από όσο το δοκίμασα προσθέτει μία κόκκινη μπάρα πάνω αριστερά από όλα τα flash περιεχόμενα καθώς και άλλα (μικρό)προβλήματα.

 

(να δείτε που θα το δούμε αύριο σαν τρομερή είδηση από γνωστό blog)

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα αν βάζανε υποστήριξη για html5 στο broswer θα τον είχα πετάξει τον flash τεελίως. Τα video στο youtube παίζουν με καλύτερη ποιότητα σε html5
Link to comment
Share on other sites

OMG

Alien Dalvik Will Let Android Apps Run On MeeGo & Maemo

http://thehandheldblog.com/2011/02/08/alien-dalvik-android-apps-meego-maemo/

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αν βάζανε υποστήριξη για html5 στο broswer θα τον είχα πετάξει τον flash τεελίως. Τα video στο youtube παίζουν με καλύτερη ποιότητα σε html5

 

βαλε το cutetube και θα παιζουν τελεια τα βιντεο του youtube;)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παντος χθες ειδα κατι video και πρεπει να εχει και καλη ποιοτητα κατασκευης το κινητο.Νομιζα οτι αυτα που εχουν πληκτρολογιο "λυγιζουν" ευκολα αλλα αυτο δεν φανηκε να ισχύει τουλαχιστον για το n900.
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκατσα χθες ειδα ολα τα βιντεο και σημερα που πηρα μου ειπε ο υπαλληλος οτι δεν υπαρχει περιπτωση νε ερθει μεσα στον μηνα.Και σκεφτομαι για το εκθεσιακο..θα παω να το δω παλι.(εξωτερικα να δω αν εχει γρατσουνιες).Αν εχει προβλημα με ενα reset θα στρωση πιστευω.Ειναι και το DOA ton 7 ημερων που μπορει να βοηθησει..θα δουμε..
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκατσα χθες ειδα ολα τα βιντεο και σημερα που πηρα μου ειπε ο υπαλληλος οτι δεν υπαρχει περιπτωση νε ερθει μεσα στον μηνα.Και σκεφτομαι για το εκθεσιακο..θα παω να το δω παλι.(εξωτερικα να δω αν εχει γρατσουνιες).Αν εχει προβλημα με ενα reset θα στρωση πιστευω.Ειναι και το DOA ton 7 ημερων που μπορει να βοηθησει..θα δουμε..

 

DOA σε μτχ συσκευη δεν πρεπει να ισχυει ομως....:confused:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα χθες απο Media Markt Φαληρου...

 

ειχαν το Ν900 σε προσφορα!! Απο 599ευρω που εγραφε το χαρτακι....μονο 499...

 

Τα σχολια δικα σας.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...