Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν900 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αερας ανανεωσης ή ζηλεια ; :p

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 539
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αερας ανανεωσης ή ζηλεια ; :p

 

και τα δυο :lol: (προσθεσε και την στενοχωρια)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Aντε μπας και πεσει η τιμη του Ν900 τωρα με το Ν9 να δουμε ασπρη μερα και μεις.:p

 

H resistive του Ν900 παλευεται? Χρηστης capacitive + μονο, μεχρι στιγμης....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aντε μπας και πεσει η τιμη του Ν900 τωρα με το Ν9 να δουμε ασπρη μερα και μεις.:p

 

H resistive του Ν900 παλευεται? Χρηστης capacitive + μονο, μεχρι στιγμης....

 

Ισως η καλυτερη resistive που υπαρχει.

χρηση γραφιδας---> σπανια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ισως η καλυτερη resistive που υπαρχει.

χρηση γραφιδας---> σπανια

Εγω την χρησιμοποιω μονο για να ζωγραφισω τιποτα ή για να τοποθετησω κατι στις homescreens σε αποσταση Pixel :p

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ή για να τοποθετησω κατι στις homescreens σε αποσταση Pixel :p

 

κυριως για αυτο, ναι

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Good news. Πληροφοριακα, τα μεταχειρισμενα (οχι ebay) περιπου σε τι τιμες κυκλοφορουν?

Νομιζω 200-250€ ηταν. Τωρα αν μετα τον "αντικαταστατη" του επεσε και αλλο δεν το ξερω.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω 200-250€ ηταν. Τωρα αν μετα τον αντικατασταστη του επεσε και αλλο δεν το ξερω.

 

βαλε εισαγωγικα καλυτερα...

 

γιατι ουτε ειναι , ουτε και η ιδια η Νοκια το σχεδιασε να ειναι αντικαταστατης του Ν900.

Ο διαδοχος μιας τετοιας συσκευης πρεπει να ειναι στα παντα (η εστω στο 90%) βελτιωμενος.

 

εδω δεν ξερω απο που να αρχισω να μετραω τις απωλειες.

 

qwerty

lens cover

dual speakers

fm transmiter

adobe flash* (θα δειξει αν το ΗΤΜL5 αποδειχτει καλυτερο)

καρτα μνημης

kickstand

xternal θα εχει?

skype θα εχει?

 

υπαρχουν και αλλες ελλειψεις αλλα δεν μου ερχονται τωρα.

 

* το Dali (950) ειναι ο διαδοχος στα ματια μου

 

edit: enema, Ελλαδα σε αγγελιες το βρισκεις και κατω απο 200 ευρω πλεον.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχει skype μαζι και με αυτες τις εφαρμογες προεγκατεστημενες, αλλα δνε αναφερει Videocall....

http://swipe.nokia.com/applications/

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

@prodigy Εσενα το εχει η μοιρα σου τελικα να κυνηγας μονοκερους... πρωτα το 7700, τωρα το dali....

 

Τα 200 ειναι καλα (και κατα πασα πιθανοτητα αν το παρω θα φαει αλλαγη σε ολα τα καπακια παραυτα, οποτε δν μας ψιλονοιαζει και η κατασταση), αλλα οχι για μενα, ακομα ειναι πολλα. Γυρω στα 150 (ή ακομα πιο κατω), θα το συζητουσα. Ειναι που φοβαμαι να πουλησω και το blade γμτ, ασε που εχει και μηδενική αξια μεταπωλησης, να το δωσω για ψιχουλα? Δεν λεει.

 

(για να ειμαι ειλικρινης φοβαμαι και 3 πραγματα : 1) 3-row qwerty, 2) resistive οσο καλη και να ειναι, παραμενει resistive 2α) εχω κολλημα με γυαλι/μεταλλα, και το Ν900 χωρις γυαλι μου φαινεται οτι το υλικο της οθονης θα γινεται ταπουνα για πλακα 3) δεν εχω αποφασισει αν με βολευουν τα touch κινητα)

 

Ασχετο, απο ενταση πως τα παει? Δεχεται μηπως remote control?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, απο ενταση πως τα παει? Δεχεται μηπως remote control?

Εχει δυο ηχεια για stero ηχο, αλλα ειναι ανλογα το αρχειο. Σε μερικα το βαζω στη μεση και σε αλλα ακομη και Full δνε με ικανοποιει. Με ακουστικά παντως ειναι αψογο. Τι εννοεις remote;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ενταση λιγο ανω του μετριου αλλα ποιοτικη.

 

remote control για τηλεορασεις κλπ? ε βεβαια! υπερυθρες ειναι αυτες.

 

μεχρι και εφαρμογη να ανοιγω και να χειριζομαι το xbox 360 του εχω βαλει

 

*εμενα η οθονη ειναι μια χαρα (επειδη δεν χρησιμοποιω πενακι). υπαρχουν και μεμβρανες για το Ν900, υπ'οψην

 

θεμα συνηθειας ειναι η οθονη. εγω δεν εχω (σοβαρα) θεματα σε αυτο τον τομεα.

 

το qwerty ειναι οντως 3 row (μειονεκτημα) αλλα κανει τη δουλεια του τελεια σε πληροφορω.

ασε που με τους πολλους συνδυασμους πλητρων κανεις σχεδον τα παντα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ παιδες, εννοω remote media control

http://imshopping.rediff.com/imgshop/450-450/shopping/pixs/4651/2/20091002221405_HS_28_AD36bulknew.JPG

http://www.elegatrade.com/uploadfile/products_image/bigger_image/37/20090501-100523-mAx0BS.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να δοκιμασω τα Symbian Anna εικονιδια (ναι γνωριζω, εχουν αρκετο καιρο που βγηκαν)

μου αρεσουν αρκετα. προτεινω να τα τσεκαρετε!

 

http://i193.photobucket.com/albums/z196/hellasisgreece/Screenshot-20110621-091743.png

 

Πως μπορούμε να τα βάλουμε;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ παιδες, εννοω remote media control

A μαλιστα. Οχι απο οσο ξερω δεν λειτουργουν τα Control στο N900...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

A μαλιστα. Οχι απο οσο ξερω δεν λειτουργουν τα Control στο N900...

 

Δοκιμασμένο, και όχι δεν δουλεύουν. Μάλιστα, απ' ότι διάβασα δεν έχει να κάνει με software (γιατί θα υπήρχε σίγουρα εφαρμογή από την κοινότητα) αλλά δεν το υποστηρίζει σαν hardware.

Link to comment
Share on other sites

Crap, thought so again.:(

Τι διαολο, ειμαι ο μοναδικος που βρισκει χρησιμοτητα σε αυτο το feature? :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Good news. Πληροφοριακα, τα μεταχειρισμενα (οχι ebay) περιπου σε τι τιμες κυκλοφορουν?

πριν δυο εβδομαδες στο nokia care ευοσμου (καρ. και δημ.) ειχαν ενα τελευταιο ν900 στα 250 € καινουριο προσφορα .αν εισαι τυχερος και το χουν ακομα......βρες το τηλ.εφωνο τους γιατι δεν το κρατησα.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

στο extras devel!

 

και να προσθεσω πως πρωτα πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το theme customizer, μετα πας στον app manager , στο extras-devel repository και ψαχνεις για "Symbian Anna icons"

 

τα κατεβαζεις, ανοιγεις το theme customizer , τα φορτωνεις απο εκει και τελειωσες

 

 

*παιδια χρειαζομαστε ενα Ν950 thread.

back me up here

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

και να προσθεσω πως πρωτα πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το theme customizer, μετα πας στον app manager , στο extras-devel repository και ψαχνεις για "Symbian Anna icons"

 

τα κατεβαζεις, ανοιγεις το theme customizer , τα φορτωνεις απο εκει και τελειωσες

 

 

*παιδια χρειαζομαστε ενα Ν950 thread.

back me up here

Συμπαθητικα αλλα μου δημιουργησαν ενα προβλημα . Οταν πατουσα να μου ανοιξει το pop menu με τα applets το κινητο εδειχνε τρελα artfacts και χαλασμενα γραφικα. Μολις το εβγαλα εστρωσε. Ισως πηγε να ανανεωσει καποιο εικονιδιο απο applet και σκαλωσε... Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

και να προσθεσω πως πρωτα πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το theme customizer, μετα πας στον app manager , στο extras-devel repository και ψαχνεις για "Symbian Anna icons"

 

τα κατεβαζεις, ανοιγεις το theme customizer , τα φορτωνεις απο εκει και τελειωσες

 

 

*παιδια χρειαζομαστε ενα Ν950 thread.

back me up here

 

Ναι οκ τα βρήκα...Καλά είναι για μια ανανέωση στην εμφάνιση!!!

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

πριν δυο εβδομαδες στο nokia care ευοσμου (καρ. και δημ.) ειχαν ενα τελευταιο ν900 στα 250 € καινουριο προσφορα .αν εισαι τυχερος και το χουν ακομα......βρες το τηλ.εφωνο τους γιατι δεν το κρατησα.

 

Ευχαριστω :), αλλα το εχω σαν κανονα να μην δινω πολλα λεφτα για κινητα πλεον... οποτε τα μεταχειρισμενα ειναι μονοδρομος για μενα, δεν με ενοχλει, αντεχω με τις παλιες μου συσκευες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...