Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεία σας παιδιά και χρόνια πολλά σε όλους και όλες!!!Εγκατέστησα κι εγώ τη 2.2,όλα καλά εως τώρα έχω όμως κι εγώ δυο απορίες:

1) Πώς θα εγκαταστήσω εφαρμογές στην κάρτα?

2)Πώς θα χρησιμοποιήσω τις φωνητικές εντολές?Θα μπορώ δηλαδή να καλώ μια επαφή φωνητικά ενώ οδηγώ πχ απο το handsfree??

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά και χρόνια πολλά σε όλους και όλες!!!Εγκατέστησα κι εγώ τη 2.2,όλα καλά εως τώρα έχω όμως κι εγώ δυο απορίες:

1) Πώς θα εγκαταστήσω εφαρμογές στην κάρτα?

2)Πώς θα χρησιμοποιήσω τις φωνητικές εντολές?Θα μπορώ δηλαδή να καλώ μια επαφή φωνητικά ενώ οδηγώ πχ απο το handsfree??

 

Ευχαριστώ πολύ

 

1) Μενου -> ρυθμισεις -> εφαρμογες -> διαχειριση εφαρμογων και πας σε οποια εφαρμογη θες. Αν αυτη υποστηριζει την μεταφορα στην καρτα θα δεις ενεργοποιημενο το κουμπι. Αν οχι θα ειναι γριζο και δεν θα μπορεις να το πατησεις.

 

2) Οι φωνητικες εντολες δεν υποστηριζουν Ελληνικα ακομα και νομιζω δεν ειναι για επαφες αλλα για search στο google κτλ.

Link to comment
Share on other sites

1) Μενου -> ρυθμισεις -> εφαρμογες -> διαχειριση εφαρμογων και πας σε οποια εφαρμογη θες. Αν αυτη υποστηριζει την μεταφορα στην καρτα θα δεις ενεργοποιημενο το κουμπι. Αν οχι θα ειναι γριζο και δεν θα μπορεις να το πατησεις.

 

2) Οι φωνητικες εντολες δεν υποστηριζουν Ελληνικα ακομα και νομιζω δεν ειναι για επαφες αλλα για search στο google κτλ.

 

Ευχαριστώ πολύ για το 1 αλλά στεναχορέθηκα για το 2.Είχα ένα pda hp στο οποίο με την παρατεταμένη πίεση ενός πλήκτρου ''άνοιγε'' το αυτί του και εκτελούσε οτι του έλεγες πχ ''κλήση'' ''Παναγιώτης'' και έπαιρνε τον Παναγιώτη....Μέχρι και νούμερα ξεχωριστά καλούσε......Γιατί να μην έχει κάτι παρόμοιο και τούτο εδώ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα σημερα το κινητο και εβαλα την 2,2 μπορειτε να μου πειτε ενα προγραμμα για να στελνω και να λαμβανω αρχεια μεσω bluetooth?? μεχρι στιγμης εβαλα astro manager bluetooth και bluetooth file transfer αλλα κανενα δεν λειτουργησε...
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα σημερα το κινητο και εβαλα την 2,2 μπορειτε να μου πειτε ενα προγραμμα για να στελνω και να λαμβανω αρχεια μεσω bluetooth?? μεχρι στιγμης εβαλα astro manager bluetooth και bluetooth file transfer αλλα κανενα δεν λειτουργησε...

Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι ξεχωριστό πρόγραμμα για το bluetooth.

Αυτό που έχει μια χαρά κάνει την δουλεία του.

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας ημερα και κυριως ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ & ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε ολους σας γεματα υγεια και ευτυχια :happy: ... και τωρα πισω στα του Wildfire :ninja: ρε παιδια εδω και κανα 2 εβδομαδες κολαει και σε εσας ο καιρος στην εφαρφογη? στους χαρτες διχνει οτι μενω 2 τετραγωνα πιο πανω και καιρο μου λεει τρεχουσα τοποθεσια και οχι την περιοχη μου...καμια φορα ξεκολαει και λεει τα σωστα..του εκανα και εκαθαριση αλλα τζιφος...εχω την 2.1 και σιγουρα δεν φταιει αυτο..εχει ενα θεμα η Google αυτες τις μερες? τις πταιει? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το κανει αυτο.Μενω Χαιδαρι αλλα καποιες φορες μου βγαζει Αιγαλεω.Δεν ειναι προβλημα του κινητου ομως αφου το εκανε και σε HTC windows κινητο που ειχα.

 

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το κανει αυτο.Μενω Χαιδαρι αλλα καποιες φορες μου βγαζει Αιγαλεω.Δεν ειναι προβλημα του κινητου ομως αφου το εκανε και σε HTC windows κινητο που ειχα.

 

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

και ο καιρος?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το κανει αυτο.Μενω Χαιδαρι αλλα καποιες φορες μου βγαζει Αιγαλεω.Δεν ειναι προβλημα του κινητου ομως αφου το εκανε και σε HTC windows κινητο που ειχα.

 

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

 

Μια από τα ίδια. Εμένα, ακόμη και πριν την αναβάθμιση σε 2.2, παίζει μεταξύ Νέας Ερυθραίας και Κηφισιας...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Εμένα, ακόμη και πριν την αναβάθμιση σε 2.2, παίζει μεταξύ Νέας Ερυθραίας και Κηφισιας...

 

Αν προσπαθεί να επιλέξει μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας, τότε το πρόβλημα είναι στο οτι το δίκτυο κυψέλης δεν είναι και το πιο ακριβές...

Nokia N-gage Wasn't a bad phone...

it was a good console.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά παιδιά.

Ρε παιδιά εχω μια ΠΟΛΥ ηλίθια ερώτηση... η πλήγηση του κινητού λειτουργεί ΜΟΝΟ μέσω Internet?? Εχει κάποιες επιλογες που ρωτάει αν θέλετε μέσω Ασυρματων δικτύων ή χρήση δορυφόρων gps, αυτο τι είναι δηλαδή? Βρίσκει ποτε κάποιο δορυφόρο???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα και χρόνια πολλά παιδιά.

Ρε παιδιά εχω μια ΠΟΛΥ ηλίθια ερώτηση... η πλήγηση του κινητού λειτουργεί ΜΟΝΟ μέσω Internet?? Εχει κάποιες επιλογες που ρωτάει αν θέλετε μέσω Ασυρματων δικτύων ή χρήση δορυφόρων gps, αυτο τι είναι δηλαδή? Βρίσκει ποτε κάποιο δορυφόρο???

 

Λειτουργεί και χωρίς internet με κάποιο κλασικό πρόγραμμα πλοήγησης όπως τα NDrive, iGO My Way κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Εμένα, ακόμη και πριν την αναβάθμιση σε 2.2, παίζει μεταξύ Νέας Ερυθραίας και Κηφισιας...

 

εμενα τωρα δειχει ακριβως που μενω ..πανω απο το σπιτι ειναι το βελακι αλλα στον καιρο λεει τρεχουσα τοποθεσια :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα :)

Επειδή έλειπα για μέρες και δεν μπορώ να δω όλα τα μηνύματα, απλά θα αναφερθώ στα τελευταία posts. Το γεγονός ότι δε δείχνει ακριβώς την τοποθεσία σας, είναι λογικό νομίζω αν δεν έχετε ενεργοποιημένο το gps. Μέσω δικτύων, μας δείχνει στο google maps σε έναν κύκλο, που σημαίνει ότι είναι η ακρίβεια του προγράμματος... Εννοεί δηλαδή ότι είμαστε κάπου μέσα σε αυτό τον κύκλο. Για την τοποθεσία, έχει σχέση από ποιες κεραίες πιάνουμε εκείνη τη στιγμή δίκτυο... Οπότε αν οι κεραίες είναι σε διπλανή περιοχή, είναι απόλυτα φυσιολογικό...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί και χωρίς internet με κάποιο κλασικό πρόγραμμα πλοήγησης όπως τα NDrive, iGO My Way κτλ.

 

Ευχαριστω πολυ για την απάντηση. Και χάρτες τους αγοράζω? Δεν λειτουργουν οι υπαρχων ε? Χμμμμ 40€ οι χάρτες της Ελλάδος....?!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να κανω root την συσκευη μου.Θελω να ρωτησω ποιο το οφελος;Θα μπορεσω να το κανω πιο γρηγορο κανοντας overclocking;Βασικα εχω αρκετες αποριες αλλα εχω ψιλομπερδευτει διαβαζοντας εδω μεσα σκορπια ποστς.

 

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρά και καλα χριστουγεννα πιες ειναι η καλύτερες εφαρμογές για σας για το htc WILDFIRE ................ γιατι μόλις το αγόρασα σε λευκό και ειναι κουκλί του έκανα την αναβάθμιση και παει μια χαρα ........ ακομα κατη χερει καπιος απο που να αγορασω το sygic η να το << αγοράσω >> με εμεσω τροπο !!!!!!!!!!! ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να κανω root την συσκευη μου.Θελω να ρωτησω ποιο το οφελος;Θα μπορεσω να το κανω πιο γρηγορο κανοντας overclocking;Βασικα εχω αρκετες αποριες αλλα εχω ψιλομπερδευτει διαβαζοντας εδω μεσα σκορπια ποστς.

 

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

το overclocking είναι ο μόνος λόγος που με κάνει και μένα να προβληματίζομαι να την κάνω ή όχι root..

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρά και καλα χριστουγεννα πιες ειναι η καλύτερες εφαρμογές για σας για το htc WILDFIRE ....

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΠΑΡΕΑ !!!:):D

EΦΑΡΜΟΓΕΣ

Personal Wallparer (Pwall demo ) – Εναλλαγή Wallparers

Handset sms – Eύχρηστος sms browser

Droidstats - Υπολογισμός όγκου δεδομένων ,sms, κλήσεων

App 2 sd - Μεταφορά δεδομένων στην sd card

Astro file manager - Διαχείριση αρχείων συσκευής και sd

Compass - Ψηφιακή πυξίδα

Google Sky Map - Εξερεύνηση αστερισμών με τη χρήση Gps

Google Translator - Mεταφραστής σε διάφορες γλώσσες

SlovoEd - Λεξικό σε διάφορες γλώσσες

Widgetsoid - Εικονίδια συντομεύσεων για on-off (Wireless, Bluetooth,Gps, Flight Mode)

Εορτολόγια

CarDock – Δημιουργία οθονών με μεγάλα εικονίδια ,για το αυτοκίνητο όπως οι κλασικές συσκευές Gps -destinators

Carmode - Αυτόματη ανοιχτή ακρόαση την ώρα της οδήγησης ,αν δεχτούμε κλήση

Bubble - Ψηφιακό Aλφάδι

Pandora - Απόκρυψη Photo και Video

Multicon - Δημιουργία, πολύ μικρών εικονιδίων, εφαρμογών , στο desktop

PhotoFunia - Τοποθέτηση προσώπων από δικές μας photo, σε έτοιμα wallpapers

Metal Detector - Ανιχνευτής Μετάλλων

Barcode Scanner - Ανιχνεύει το barcode και ανοίγει αυτόματα το ανάλογο internet site

Instant heart rate - Μέτρηση παλμών

Stadium horn - Κόρνα για το γήπεδο

SuperPower Xda - Καλύτερη διαχείριση μπαταρίας για οικονομία

Smart measure - Ψηφιακό μέτρο

Talking Tom cat - Πολύ γέλιο

GAMES

Angry Birds, Basketball Shots 3d, Papijump, Action potato, Tossit, κ.α

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα :)

Επειδή έλειπα για μέρες και δεν μπορώ να δω όλα τα μηνύματα, απλά θα αναφερθώ στα τελευταία posts. Το γεγονός ότι δε δείχνει ακριβώς την τοποθεσία σας, είναι λογικό νομίζω αν δεν έχετε ενεργοποιημένο το gps. Μέσω δικτύων, μας δείχνει στο google maps σε έναν κύκλο, που σημαίνει ότι είναι η ακρίβεια του προγράμματος... Εννοεί δηλαδή ότι είμαστε κάπου μέσα σε αυτό τον κύκλο. Για την τοποθεσία, έχει σχέση από ποιες κεραίες πιάνουμε εκείνη τη στιγμή δίκτυο... Οπότε αν οι κεραίες είναι σε διπλανή περιοχή, είναι απόλυτα φυσιολογικό...

 

 

οκ εχεις δικιο σε οοολα αυτα ...αλλα γιατι ο καιρος πχ την μια μου λεει Λυκοβρυση και την αλλη τρεχουσα τοποθεσια ενω στο maps ειμαι στο ιδιο σημειο ???:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο βρήκα τι έφταιγε και δεν μπορούσε να συγχρονίσει το κινητό μου τα εισερχόμενα emails από τον λογαριασμό του Hotmail...

 

Όσοι έχουν το ίδιο πρόβλημα, θα πρέπει να μεταφέρουν τα εισερχόμενα emails τους από τον φάκελο Εισερχόμενα σε έναν νέο φάκελο. Το πρόβλημα εντοπίζεται σε λογαριασμούς Hotmail οι οποίοι είναι παλιοί και έχουν πολλά emails στα εισερχόμενα.. (εγώ είχα γύρω στα 850).

 

Σε περίπτωση που δεν μπορείτε να δείτε ούτε τα εξερχόμενα μέσα από το wildfire σας, δοκιμάστε να κάνετε ένα ξεσκαρτάρισμα και στα εξερχόμενα του Hotmail Λογαριασμού σας..

 

Χρόνια πολλά σε όλους! :D

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους. Βλεπω με την 2.2 η διαρκεια της μπαταριας να εχει πεσει λιγο περιπου 10-20% ενω ειχα διαβασει σε post οτι με την 2.2 εχουμε καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους. Βλεπω με την 2.2 η διαρκεια της μπαταριας να εχει πεσει λιγο περιπου 10-20% ενω ειχα διαβασει σε post οτι με την 2.2 εχουμε καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας.

 

Χρόνια Πολλά! Και εγώ παρατήρησα κάτι τέτοιο...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...