Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρήσατε με τη 2.2 πόσο αργεί να μπει πια στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής;

 

μια χαρά μπαίνει στις ρυθμίσεις χωρίς κάποια καθυστέρηση σε μένα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από την 2.2 & μετά,

όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή (σαν εξωτερικό σκληρό),

στην επαναφορά με την πραγματικότητα, δεν λειτουργει το widget του καιρού.

Χρειάζεται κάθε φορά να το διαγράψω & να ξαναβάλω το widget στην οθόνη.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια,εδω και δυο μερες εχω παρει το wildfire.Ολα καλα με το κινητο ειμαι ευχαρηστιμενος με την επιλογη μου ομως εχω ενα προβλημα με την καρτα μνημης.Ενω δεν του εχω περασει πολα πραγματα στα καλα καθουμενα ενω ειχα ελευθερα 1.5giga περιπου τωρα μου λεει οτι εχω μονο 60mb.Εψαξα να δω μηπως βρω κατι μεσα στην καρτα κανενα αρχειο,κανενα βιντεακι κατι μεγαλο αλα τιποτα.Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?Μπορω να κανω κατι η να την σβησω εντελως για να δω τι γινεται.(ξεχασα να αναφερω οτι εκανα αναβαθμηση σε 2.2)
Link to comment
Share on other sites

παιδες λιγη βοηθεια σκεφτομαι να το παρω το wildfire ελληνικους χαρακτηρες στις επαφες υποστηριζει?και η αναβαθμιση σε 2,2 ειναι ευκολη.
Link to comment
Share on other sites

παιδες λιγη βοηθεια σκεφτομαι να το παρω το wildfire ελληνικους χαρακτηρες στις επαφες υποστηριζει?και η αναβαθμιση σε 2,2 ειναι ευκολη.

 

Ενοειται οτι υποστηριζει πληρως τα Ελληνικα παντου...

 

Για να αναβαθμισεις απλα συνδεεσαι στο internet, πατας συνολικα 2 φορες "ok" και περιμενεις...

Link to comment
Share on other sites

παιδες λιγη βοηθεια σκεφτομαι να το παρω το wildfire ελληνικους χαρακτηρες στις επαφες υποστηριζει?και η αναβαθμιση σε 2,2 ειναι ευκολη.

 

ναι υποστηρίζει κανονικά ελληνικούς χαρακτήρες. ο default dialer είναι σαν τα παλιά πληκτρολογία, δηλαδή στο 3 δεν είναι τα δ,ε,ζ, αλλά το δ,ε,φ, αλλά αυτό λύνεται με τη χρήση της εφαρμογής dialer one

 

η αναβάθμιση σε 2,2 δεν είναι τίποτα, λογικά αν το πάρεις τώρα, όταν θα το συνδέσεις πρώτη φορά στο ίντερνετ θα σου πει ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση και θα σου πει να την κατεβασεις.

Link to comment
Share on other sites

To μόνο πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες στον κατάλογο, είναι ότι δεν μπορείς να πας γρήγορα σε κάποιο γράμμα, κάτι που γίνεται με τα αγγλικά (λατινικά) γράμματα..
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την 2.2 η htc τελείωσε με εμάς? ή παραμένει ανοιχτό να βγουν μερικά διορθωτικά updates για ορισμένα bug που αναφέρονται..?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την 2.2 η htc τελείωσε με εμάς? ή παραμένει ανοιχτό να βγουν μερικά διορθωτικά updates για ορισμένα bug που αναφέρονται..?

 

ελπίζω για το καλό τους να βγάλουν και κανα update...

προσωπικά ενώ μου αρέσουν τα νέα χαρακτηριστικά, μερικές φορές πάει πολύ αργά...

σκέφτομαι να πάω για hard reset μήπως έχει γεμίσει από τις εφαρμογές και στρώσει, αλλά βαριέμαι :s

Link to comment
Share on other sites

ενδεχομένως να παίζει ρόλο και το τι feedback παίρνουν απ'τους χρήστες..δλδ εκτός από το να τα συζητάμε στο forum να τους ενοχλούμε με email με συγκεκριμένα προβλήματα που θέλουν λύση..
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι μετά την αναβάθμιση χάνει το σήμα, μετά αργεί να επανέλθει. Σήμερα αναγκάστηκα να κάνω restart. Πριν δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Έχει κάποιος άλλος αντίστοιχο πρόβλημα?

 

Χρόνια Πολλά:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους! :)

Είχα αναρτήσει και χθες ένα μήνυμα για το ότι μετά την αναβάθμιση σε 2.2 που του έκανα (όλα πήγαν καλά με την πρώτη!) δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις για τα εισερχόμενα emails στον hotmail λογαριασμό που έχω κάνει συγχρονισμό και έχω βάλει και το αντίστοιχο widget... Για τα emails που λαμβάνω στον GMail λογαριασμό, όλα γίνονται κανονικά... Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; Καμιά ιδέα για το πως μπορεί να λυθεί;

Υ.Γ: Έχω σβήσει και ξαναβάλει το widget, έχω κάνει restart το κινητό 2-3 φορές, έχω διαγράψει τον λογαριασμό hotmail από το κινητό και το έχω ξαναφτιάξει, αλλά τίποτα.. Ξέμεινα από ιδέες... :confused:

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους! :)

Είχα αναρτήσει και χθες ένα μήνυμα για το ότι μετά την αναβάθμιση σε 2.2 που του έκανα (όλα πήγαν καλά με την πρώτη!) δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις για τα εισερχόμενα emails στον hotmail λογαριασμό που έχω κάνει συγχρονισμό και έχω βάλει και το αντίστοιχο widget... Για τα emails που λαμβάνω στον GMail λογαριασμό, όλα γίνονται κανονικά... Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; Καμιά ιδέα για το πως μπορεί να λυθεί;

Υ.Γ: Έχω σβήσει και ξαναβάλει το widget, έχω κάνει restart το κινητό 2-3 φορές, έχω διαγράψει τον λογαριασμό hotmail από το κινητό και το έχω ξαναφτιάξει, αλλά τίποτα.. Ξέμεινα από ιδέες... :confused:

Καλημέρα!!

 

Δοκίμασε να επικοινωνήσεις με την εταιρεία για το προβλημά σου εδώ ;)

 

Μια ερώτηση και απο εμένα. Έχει παρατηρήσει κανείς καθυστέρηση στην πραγματοποίηση τηλ. κλήσεων;; Ειδικά όταν έχεις πραγματοποιήσει ήδη μια κλήση και στη συνέχεια προσπαθήσεις να πραγματοποιήσεις κλήση σε άλλο νούμερο. Μου έχει τύχει να χρειαστεί να πατήσω πάνω στην επαφή τρεις φορές για να πραγματοποιηθεί η κλήση!!

Link to comment
Share on other sites

Από την 2.2 & μετά,

όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή (σαν εξωτερικό σκληρό),

στην επαναφορά με την πραγματικότητα, δεν λειτουργει το widget του καιρού.

Χρειάζεται κάθε φορά να το διαγράψω & να ξαναβάλω το widget στην οθόνη.

 

δυστυχώς ναι :(

Εγώ έβαλα συντόμευση για τον καιρό.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο.Σταμάτησε όμως όταν επανέφερα όλες τις εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει στην κάρτα ξανά στη συσκευή.Οτάν το συνδέεις σαν δίσκο απενεργοποιεί την sd και γι'αυτό μάλλον κάνει επαναφόρτωση των widgets με αποτέλεσμα να χάνονται τα δεδομένα του καιρού.

Μετά την μεταφορά των app πίσω στην συσκευή διορθώθηκαν αρκετά προβλήματα και έγινε και γρήγορο χωρίς κολλήματα.Μάλλον πρόκειται για bug που πιστεύω να διορθώσουν στο μέλλον.

Edited by sskend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Δοκίμασε να επικοινωνήσεις με την εταιρεία για το προβλημά σου εδώ ;)

 

Μια ερώτηση και απο εμένα. Έχει παρατηρήσει κανείς καθυστέρηση στην πραγματοποίηση τηλ. κλήσεων;; Ειδικά όταν έχεις πραγματοποιήσει ήδη μια κλήση και στη συνέχεια προσπαθήσεις να πραγματοποιήσεις κλήση σε άλλο νούμερο. Μου έχει τύχει να χρειαστεί να πατήσω πάνω στην επαφή τρεις φορές για να πραγματοποιηθεί η κλήση!!

 

Τους έστειλα και μου απάντησαν αυτό:

 

"Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC.

 

Όσον αφορά το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε,θα χριαστεί να δοκιμάσετε να κάνετε συγχρονισμό μέσου του hotmail ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα:

θα πιέσετε το βελάκι που βρίσκεται στην αριτερή πλευρά,email και δοκιμάστε να συγχρονίσετε,εάν απετύχετε δοκιμάστε:

μενού> ρυθμίσεις> λογαριασμοί κα συγχρονισμός> και επιλέξτε το hotmail και συγχρονίστε,εάν παραμείνει το ίδιο πρόβλημα δοκιμάστε να συγχρονίσετε ενώ η συσκευή σας είναι σε ασφαλή λειτουργία:απενεργιποιήστε την συσκευή και ξανα ενεργοποιήστε την μόλις ολοκληρωθεί η δόνηση πιέστε παρατεταμένα το κουμπάκι που βρίσκεται στο κέντρο εωσότου ενεργοποιηθεί η συσκευή σας."

 

Ανάθεμα και αν κατάλαβα τίποτα! :confused: Καλύτερα να το έστελναν στα Αγγλικά, δίχως μετάφραση.. Πιο πολύ με μπέρδεψαν τώρα..

Αν κατάλαβα καλά, μου λένε να κάνω προσπάθεια συγχρονισμού στο widget του hotmail (το έχω κάνει άπειρες φορές αλλά το πρόβλημα παραμένει..) και μετά μου γράφουν για safe mode.. Δηλαδή, μόλις επανεκκινηθεί η συσκευή να πατήσω παρατεταμένα το οπτικό κουμπί στη μέση που είναι και μετά τι; Θα μπεί σε safe mode και θα πρέπει να επιχειρήσω ξανά συγχρονισμό; Και μετά πως ξαναμπαίνει σε κανονική Mode??

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση κ εγώ δε λαμβάνω ειδοποιήσεις για τα mail μου.

επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι πως σε κάποιες κλήσεις ακούω τη φωνή μου. ακούω τη φωνή μου μόνο στις επαφές που είναι συγχρονισμένες με το fb!!:worry:

Link to comment
Share on other sites

έκανα hard reset επειδή που και που κολλούσε και είχα εκνευριστεί, και τώρα έχω και εγώ το πρόβλημα με τον καιρό και την τοποθεσία μου... παλιά μου έβγαζε την περιοχή μου, τώρα μπορώ να επιλέξω μόνο το Αθήνα... επειδή νομίζω έχει ξανανεφερθεί το πρόβλημα, αλλά με μια γρήγορη ματιά δεν βρήκα τη λύση του, θυμάται κανείς σε ποια περίπου σελίδα πρέπει να ψάξω ή τι πρέπει να κάνω?

 

Υ.Γ στο widget του ρολογιού, όταν πατάω τρέχουσα τοποθεσία, έχει μια μανία να βγάζει το... ελσίνκι!!

επίσης το widget του ρολογιού δεν μου δείχνει τον καιρό..

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα δοκίμαζα μέσα από τις ρυθμίσεις-->εφαρμογές-->όλα-->weather provider να κάνω εκκαθάριση δεδομένων.
Link to comment
Share on other sites

Εγω στην αρχη ειχα καποια προβληματακια με την 2.2 αλλα τωρα εχει στρωσει και το κινητο εχει γινει καλυτερο απο πριν.Ουτε με τον καιρο προβλημα,ουτε με τα mail μου.Ολα μια χαρα!Φτου φτου! :p

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

έφτιαξε μόνο του... βασικά έφτιαξε μετά και τη δεύτερη εκκαθάριση δεδομένων, γιατί στην αρχή του είχα κάνει και εγώ, πριν γράψω εδώ...

thx!

Link to comment
Share on other sites

βλεπω καποιοι που λενε για angry birds στο wildfire!γινεται να παιξει με official rom;;

ναι παίζει κανονικά, απλά επειδή έχει ένα πρόβλημα με την ανάλυση μας κατά την εκκίνηση, μόλις ξεκινήσει πατάς το ον/οφ σβήνει η οθόνη το ξαναπατάς πας στην εφαρμογή και εμφανίζεται η οθόνη κανονικά

Link to comment
Share on other sites

όσο είχα πάντως την 2.1 τα angry birds δεν έτρεχαν και πολύ καλά, πήγαιναν σπαστά... εδικά αν ήμουν και συνδεδεμένος στο ιντερνετ και είχε διαφημίσεις...

τώρα με την 2.2 δεν έχω δοκιμάσει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...