Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε, αν κατάλαβα καλά, πρώτα unrevoked για να βγει το lock και μετα superoneclick ok?

 

 

Ετσι ακριβως.Καταλαβες πολυ καλα. :):)

 

Ο Εντοπισμος Σφαλματων της usb θα πρεπει να ειναι ενεργοποιημενος.

Edited by lightnt
Αγάπη είναι η μοναξιά που πρέπει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σίγουρα? δεν σου εμφανίζεται τίποτα? σε εμένα με αυτές τις ρυθμίσεις μου εμφανιζεται ενα εικονίδιο πάνω στην μπάρα που λέει ότι το μήνυμα έχει ληφθεί...

θα το ξανακοιταξω το βραδυ η αύριο, μήπως υπάρχει και καμια άλλη ρύθμιση και θα σου πω...

 

Αν δεν σου ειναι κοπος.Σε ευχαριστω πολυ φιλε!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαπίστωσα ότι υπάρχει ένα καμμένο pixel στην οθόνη μου. :(

Kαλύπτει κάτι τέτοιο η εγγύηση?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση ποσα χρονια ειναι; Πως μπορω να μαθω εαν το καταστημα που θα αγορασω το wildfire ειναι επισημο της ελληνικης αντιπροσωπειας για να μην εχω προβληματα με εγγυηση στο μελλον;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το απόγευμα μου έκανε κάτι για πρώτη φορα το κινητάκι! :confused: Με το που το άνοιξα (με το κουμπάκι απο πάνω δεξιά) και "ξεκλειδώνω" την οθόνη μου έβγαλε μια οθόνη με μαυρο φόντο και μπροστά είχε τις πρόσφατες εφαρμογές...:blink: πάτησα το Back και με εβγαλε στην κυρίως οθόνη... σας το έχει κάνει???

Σας εχει φανεί μήπως λιγάκι πιο... ευαίσθητη η οθόνη μετα το Update?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσα mb σε όγκο είναι η αναβάθμιση του wildfire σε froyo? Είμαι σε περιοχή που το δίκτυο μου δεν έχει κάλυψη 3g, hspa. Να δοκιμάσω να την κάνω μέσω OTA χρησιμοποιώντας GPRS (απλό GSM δίκτυο) ή θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα; Ευχαριστώ πολύ.
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η εγγυηση ποσα χρονια ειναι; Πως μπορω να μαθω εαν το καταστημα που θα αγορασω το wildfire ειναι επισημο της ελληνικης αντιπροσωπειας για να μην εχω προβληματα με εγγυηση στο μελλον;

 

2 χρόνια είναι η εγγύηση. Οι ελληνικές συσκευές έχουν ελληνικά στο κουτί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia..xthes agorasa kai gw to wildfire...mporei na mou pei kaneis pws mporw na apothikeuw tis efarmoges pou katevazw stin sd giati mou tis apothikeuei sti mnimi tou kinitou??ayto isxyei kai gia ta video kai tis foto..helppp!!

Καλησπέρα..

Καλορίζικο !!

Ψάξε λίγο στις σελίδες του Forum, θα βοηθηθείς αρκετά, τα παιδιά στη παρέα έχουν προσπαθήσει πολύ γι'αυτό.

Πρέπει πρώτα να κάνεις update στο κινητό σου..και δύο σελίδες πριν (183) ,εξηγώ και άλλο τρόπο ποιο εξειδικευμένο.

(Όχι greeklish,θα σου γίνει παρατήρηση..)

 

Καλύπτει κάτι τέτοιο η εγγύηση?

Καλύτερα να ρωτήσεις την αντιπροσωπεία,και αν θες ενημέρωσέ μας...

 

Η εγγυηση ποσα χρονια ειναι; Πως μπορω να μαθω εαν το καταστημα που θα αγορασω το wildfire ειναι επισημο της ελληνικης αντιπροσωπειας για να μην εχω προβληματα με εγγυηση στο μελλον;

Κανονικά είναι 2 χρόνια...(όπως σου λέει και ο φίλος Athanaso77),

Αν μπεις στο site της HTC ,"αγορά" αναφέρει τα καταστήματα που συνεργάζονται...

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσα mb σε όγκο είναι η αναβάθμιση του wildfire σε froyo? Είμαι σε περιοχή που το δίκτυο μου δεν έχει κάλυψη 3g, hspa. Να δοκιμάσω να την κάνω μέσω OTA χρησιμοποιώντας GPRS (απλό GSM δίκτυο) ή θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα; Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Περιπου 56-58mb. Αν αντεχεις να κανεις πανω απο ωρα για να κατεβει, go ahead! :D

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα που εχω παρατηρησει απο την αναβαθμιση σε froyo και μετα ειναι οτι πατωντας το κουμπι κατω δεξια για την αναζητηση πλεον εχει πολλες επιλογες.επιλεγοντας ομως τις επαφες κανοντας αναζητηση οταν βρισκει την επαφη την παταω και εμφανιζει παντα μια συγκεκριμενη επαφη χωρισ αυτη να ειναι αυτη που εχω κανονικα επιλεξει.εχει καποιος λυση???
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε για την αμμεση απαντηση σου..μηπως μπορει να μου πει κανεις απο που μπορω να κανω την αναωαθμηση σε 2.2..γιατι μπαινω στο επισημο site και δεν μπορς να την κατεβασω
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε για την αμμεση απαντηση σου..μηπως μπορει να μου πει κανεις απο που μπορω να κανω την αναωαθμηση σε 2.2..γιατι μπαινω στο επισημο site και δεν μπορς να την κατεβασω

Αρχικά θα πας Ρυθμίσεις-Ασύρματα δίκτυα-θα ξεμαρκάρεις το "Δίκτυο κινητής τηλ."(σύνδεση με internet)

για να μη χρεωθείς από την εταιρία σου...εννοείτε πως διαθέτεις Wi-fi ..

Μετά, Ρυθμίσεις-Σχετικά με το τηλέφωνο-Ενημερώσεις λογισμικού συστήματος-Έλεγχος τώρα..

Αν θυμάμαι καλά ,πάλι θα σε ρωτήσει,αν θες να κατεβάσεις από Wifi ή από Δίκτυο κινητής...;)

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου ειναι κοπος.Σε ευχαριστω πολυ φιλε!

 

κοιταξε αν στις ρυθμίσεις ειδοποίησης η επιλογή "Ειδοποιήσεις" είναι τικαρισμένη.

αν και πάλι δε λειτουργεί, πήγαινε στις ρυθμίσεις της default εφαρμογης για τα μηνύματα και ενεργοποίησε την επιλογή "Απεσταλμένη ειδοποίηση"

 

βασικά κάνε τον κόπο και κοίταξε για άλλη μια φορά τις ρυθίσεις του handcent, γιατί εγώ τώρα που τις άλλαξα δεν έλαβα αναφορά... τις ξαναγράφω μήπως είχα γράψει τίποτα λάθος πριν:

 

handcent sms->menu->ρυθμίσεις->ρυθμίσεις ειδοποίησης->ειδοποίηση αποστολής μηνύματος->ειδοποίηση αποστολών ειδοποίηση κατά τη λήψη, show notification

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα σχετικά με τη διαχείριση των εφαρμογών στο background..ότι η froyo κλείνει ορισμένες αν όχι όλες τις εφαρμογές που δε χρησιμοποιούνται..

πως κατέληξα σ'αυτό το συμπέρασμα? επειδή το angry birds έχει πρόβλημα με την ανάλυση όσο είχα την 2.1 δεν το έκλεινα ποτέ αλλά πάταγα το κουμπάκι home και όταν ήθελα να ξαναπαίξω επέλεγα την εφαρμογή και με συνέχιζε απ'όπου είχα μείνει..το ίδιο συνέχισα να κάνω και με την 2.2 αλλά παρατήρησα ότι κάθε φορά που επέστρεφα μου ξεκινούσε το παιχνίδι από την αρχή αναγκαζόμενος να κάνω το τρικ με το on/off ώστε να προσαρμοστεί στην ανάλυσή μας..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι που παρατήρησα σχετικά με τη διαχείριση των εφαρμογών στο background..ότι η froyo κλείνει ορισμένες αν όχι όλες τις εφαρμογές που δε χρησιμοποιούνται..

 

Ισχύει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπαινω στα βιντεο και μου βγαζει την παρακατω εικονα με αποτελεσμα να μην παιζει τα βιντεο.Τι γινεται??? Μια βοηθεια !!!!!!

 

http://img837.imageshack.us/img837/6665/109yl.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!!!!ρε παιδια να ρωτισω κατι...εγω εχω την 2.1 την εργοστασιακη και ολα δουλευουν μια χαρα...πρεπει να βαλω την 2.2 που μου ηρθε και απο οτι διαβαζω τα 2/3 εχουν προβλημα μετα την εγκατασταση της???εχω να κερδισω ή να χασω τελικα???αντε και καλα XXXmas σε ολουσ και ολες :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!!!!ρε παιδια να ρωτισω κατι...εγω εχω την 2.1 την εργοστασιακη και ολα δουλευουν μια χαρα...πρεπει να βαλω την 2.2 που μου ηρθε και απο οτι διαβαζω τα 2/3 εχουν προβλημα μετα την εγκατασταση της???εχω να κερδισω ή να χασω τελικα???αντε και καλα XXXmas σε ολουσ και ολες :) :) :)

 

την πρώτη μέρα ίσως να έχεις κάποια μικροπροβλήματα αλλά μετα στρώνει :p

πάντως μετά από 3 μέρες με froyo στο wildfire είναι όλα άψογα :):):)

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φενεται μαλλον θα χασεις δυστυχως :( Μιας κ το ειπες πως επανερχεται παλι στην 2,1 εργοστασιακη?
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο θα κανω Spyros74...δεν προκειται να κανω κανενα update γιατι και το κινητο βαραινει (το παρατηρησε φιλοσ μου) και δεν βλεπεις καμια μα καμια διαφορα....τωρα το πως επανερχεται στην εργοστασιακη 2.1 πραγματικα δεν εχω καμια ιδεα sorry :-(((
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας κ το ειπες πως επανερχεται παλι στην 2,1 εργοστασιακη?

 

Εγκαθιστώντας απλά την επίσημη 2.1.

 

http://www.multiupload.com/0E3OVKURI1

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστώντας απλά την επίσημη 2.1.

 

http://www.multiupload.com/0E3OVKURI1

 

Να σαι καλα.Θα την περασω για να δω αν θα λυθει το προβλημα με τα βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε με τη 2.2 πόσο αργεί να μπει πια στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ την πέρασα με τη μία την αναβάθμιση σε froyo, ¨ολα καλά, το βρίσκω λίγο πιο γρήγορο το κινητό, αλλά έπαψαν πια να μου έρχονται emails από το hotmail. Ενώ από τον λογαριασμό GMail έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις (ευτυχώς γιατί είναι το επαγγελματικό!) στο widget που έχω βάλει για τον hotmail Λογαριασμό μου, τα εισερχόμενα δεν εμφανίζονται, ούτε ειδοποιήσεις παίρνω. Να στείλω όμως μέσα από το widget γίνεται, και αποθηκεύεται στα σταλθέντα! Διέγραψα τον λογαριασμό και το ξαναέκανα αλλά τίποτα... Μου βγάζει με τη μία ένα μήνυμα στα εισερχόμενα ότι "this news letter is old and it has expired"

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; Καμιά βοήθεια;; :confused:

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...