Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν δοκιμαζεις το Go sms;Πιστευω θα σε καλυψει.

Επισης δεν στελνει αναφορα παραδοσης οπως ειπε ενας φιλος πιο πριν ακομα κι οταν το κινητο του παραληπτη ειναι κλειστο.Για μενα ειναι το καλυτερο.

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, πεδεύομαι με το handcent...

 

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ πια μετά το τελευταίο update του Handcent που δεν άφηνε το cosmote info να φιλτράρει τα μηνύματα.. Εν τέλει μου αρέσει περισσότερο και είναι και πιο γρήγορο. Επίσης έχει folders για να έχεις τα μηνύματα χωρισμένα ως εισερχόμενα/εξερχόμενα κλπ συν τη δυνατότητα για schedule sms. Βέβαια η αναφορά εμφανίζεται στιγμιαία στην οθόνη κι όχι όπως στο Handcent. Προσωπικά το συνήθισα και δεν με ενοχλεί.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Το handcent όντως βγάζει τις αναφορές αλλά ρε παιδιά δηλαδή θέλω όταν βλέπω μια συζήτηση να ξέρω το νούμερο απ το οποίο γίνεται η συζήτηση όχι να πρέπει να πάω στις λεπτομέρειες να το δω.

Εδώ δηλ δείτε εικόνα

Στο David επάνω επάνω το μαμά sms γράφει David <+306937...> κάτι πολύ βολικό. Ε δε βρήκα τρόπο να το βάλω αυτό.

Επιπλέον χρησιμοποιώ το "Blacklist Free" εφαρμογή φιλτρων και άμα βάλω handcent τα μηνύματα την προσπερνάνε και βαράει κανονικά.

 

Θα δοκιμάσω και το GoSMS σήμερα και θα σας πώ τι γίνεται κ μ αυτό. Αυτά πάντως τα *# κλπ δουλεύουν αλλά σου ρχεται μήνυμα από άσχετο νούμερο με ενημέρωση και μάλιστα το τηλ μέσα είναι της μορφής "30231077" χωρίς "+" και το τηλ μου δε το αναγνωρίζει αυτόματα να βγάλει την επαφή.."

 

Ενημέρωση:

Το πέρασα το goSMSPro και όντως φαίνεται καλύτερο απ το Handcent.

- Δουλεύει σωστά με το Blacklist Free application :)

- Δείχνει πολύ ωραία και τα νούμερα και τις συζητήσεις.

 

Πάλι με τα delivery reports δε βγάζω άκρη.

Πήγα κ ενεργοποίησα στα receive settings to "Request a delivery report" και ενεργοποίησα και στο Sent Settings

τα Sent Notifications αλλά μου βγάζει μια ειδοποίηση αμέσως όταν στέλνω sms ασχέτως αν ο άλλος έχει ανοιχτό ή κλειστό το τηλ.

Δεν παίρνω αναφορά παράδοσης μετά.

Παρόλα αυτά αν μπώ στις συζητήσεις μου δείχνει φακελάκι με τσέκ σε όσα παραδόθηκαν.

 

Επιπλέον ακόμη κ αν πατήσω στο Popup όταν έρθει ένα μήνυμα "delete message" πάω μετά στα μηνύματα κ δε το χει σβήσει.

Edited by lousou76
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά διάβασα κάπου ότι τα τελευταία android smartphones είναι εξοπλισμένα με google maps που δε χρειάζονται ίντερνετ για να εμφανιστούν αλλά είναι αποθηκευμένοι στο τηλέφωνο. Ξέρει κανείς αν ισχύει και αν ναι τότε εμείς οι παλιοί χρήστες (απλό Desire) πώς μπορούμε να τους φορτώσουμε; Όποιος ξέρει κανένα link ή μαγαζάκι ας στείλει με pm. Thanks...

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι παρατήρησα οτι παρόλο που με τις χρεώσεις και τα δευτερόλεπτα τα πάει καλά είδα οτι μου χρεώνει και τους αριθμους που έβαλα στην εξαίρεση αριθμών !

Λές να φταει επειδή τους έβαλα μετά που μου τους είχε χρεώσει ?

Τον αριθμό πως τον γράφεις ? Με αστεράκι ή σκέτο ?

 

Τελίκα τώρα δουλεύει καλά !

Του έκανα reset statistics και τώρα οταν παιρνω αριθμους που εχω εξαιρέσει δεν τους προσθέτει στον υπολοιπο χρόνο ομιλίας !

Πολύ καλή εφαρμογή !

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!εχει καποιος να προτεινει καποια εφαρμογη που σε περιπτωση χασεις/ξεχασεις καπου την συσκευη να μπορεις να την εντοπισεις;ή αν στην κλεψουν να εχεις μια πιθανοτητα να την εντοπισεις...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό θα είναι. Την έκδοση 5.0 μπορούμε να τη βρούμε κάπου;

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

To Eset Smart Security που θα βγει απο οτι διαβασα θα χει gps locate που κανει αυτο που λες

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!εχει καποιος να προτεινει καποια εφαρμογη που σε περιπτωση χασεις/ξεχασεις καπου την συσκευη να μπορεις να την εντοπισεις;ή αν στην κλεψουν να εχεις μια πιθανοτητα να την εντοπισεις...

 

Εγώ είμαι ευχαριστημένος από το Seek Droid

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Εχω τους χάρτες τησ mls για samsung galajy s και θέλω να τους βάλω στο lg optimus one αν ξέρει κάποιος αν γίνεται και πως.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βγήκε η νέα έκδοση του flash player 10.3 που βελτιώνει αρκετά bugs που είχαν παρατηρηθεί στην προηγούμενη έκδοση.... http://www.engadget.com/2011/05/12/flash-player-10-3-hits-android-with-optimizations-bug-fixes-apl/

 

Ωστόσο στο δικό μου το desire τα κόλλησε όλα και ξανά γύρισα στην 10.2...μάλλον είναι πιο κατάλληλη για διπύρηνα και tabs.

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό θα είναι. Την έκδοση 5.0 μπορούμε να τη βρούμε κάπου;

Αν μπεις στο Market με Market Enabler θα κατεβάσεις την πιο πρόσφατη έκδοση των Google Maps 5.4.0 δωρεάν. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βγήκε η νέα έκδοση του flash player 10.3 που βελτιώνει αρκετά bugs που είχαν παρατηρηθεί στην προηγούμενη έκδοση.... http://www.engadget.com/2011/05/12/flash-player-10-3-hits-android-with-optimizations-bug-fixes-apl/

 

Ωστόσο στο δικό μου το desire τα κόλλησε όλα και ξανά γύρισα στην 10.2...μάλλον είναι πιο κατάλληλη για διπύρηνα και tabs.

δεν νομιζω, γιατι στο galaxy s μια χαρα δουλευει.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως λεγεται η εφαρμογη που ηχογραφεις κατι στο κινητο και σου βρισκει το κομματι?

Shazam, SoundHound

 

http://www.appbrain.com/app/shazam/com.shazam.android

http://www.appbrain.com/app/soundhound/com.melodis.midomiMusicIdentifier.freemium

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως λεγεται η εφαρμογη που ηχογραφεις κατι στο κινητο και σου βρισκει το κομματι?

 

Shazam ειναι δωρεάν απο το market !

Link to comment
Share on other sites

Shazam ειναι δωρεάν απο το market !

 

και το soundhound επισης:p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,δουλευει και για ελληνικα τραγουδια?

 

Edit: τι ειναι αυτο το appbrain?κατι σαν μαρκετ?

Edited by Villis
Αντί για συνεχόμενα post μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεα εκδοση Sygic aura V 3.0!!!!

 

Γνωριζουμε καποιο changelog ? Επισης τι προελευσης ειναι οι χαρτες του aura ? Θελω να πω ειναι της navteq, teleatlas ή CIT οπως στο mobilemaps ?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο Market με Market Enabler θα κατεβάσεις την πιο πρόσφατη έκδοση των Google Maps 5.4.0 δωρεάν. ;)

Δεν είμαι root. Κανένα link δεν υπάρχει να κατεβάσω το apk της τελευταίας έκδοσης;

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

 

Edit: τι ειναι αυτο το appbrain?κατι σαν μαρκετ?

Ναι, ακριβώς :D

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω,εχω το beautifoul widget εγκαατεστημενο και ενω βαζω την πολη που ειμαι χειροκινητα και απενεργοποιω το geolocation απο τις ρυθμισεις μετα απο επανεκιννηση του τηλεφωνου παλι ενεργοποιειται το geolocation.πως μπορω να το διορθωσω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι root. Κανένα link δεν υπάρχει να κατεβάσω το apk της τελευταίας έκδοσης;

 

Ψάξε στο google για Market Enabler .apk και θα το βρεις εύκολα πιστεύω.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο google για Market Enabler .apk και θα το βρεις εύκολα πιστεύω.

 

μα τωρα πλεον εχει κανενα νοημα το Market enabler αφου υποστηριζονται πλεον οι επι πληρωμη εφαρμογες και στην χωρα μας...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...