Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια, υπαρχει εφαρμογη που να βαζουμε ενα αριθμο τηλ. android ή iphone και να μας λεει μεσω χαρτη που βρισκεται (χωρις να χρειαζεται να εχει κιαυτος την ιδια εφαρμογη)
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο και δεν πρόκειται ποτέ να υπάρξει. Σκέψου πως θα ήταν να μπορεί ο καθένας να μάθει το που ακριβώς είσαι κάθε στιγμή...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, υπαρχει εφαρμογη που να βαζουμε ενα αριθμο τηλ. android ή iphone και να μας λεει μεσω χαρτη που βρισκεται (χωρις να χρειαζεται να εχει κιαυτος την ιδια εφαρμογη)

 

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο και δεν πρόκειται ποτέ να υπάρξει. Σκέψου πως θα ήταν να μπορεί ο καθένας να μάθει το που ακριβώς είσαι κάθε στιγμή...

 

Είναι και άκρως παράνομο. Μόνο με εισαγγελική εντολή μπορεί να γίνει μέσω τριγωνισμού του σήματος στις κεραίες της κινητής τηλεφωνίας! :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει android app για live αναμετάδοση αγώνων;Νομίζω έχει αναφερθει ξανά εδώ αλλά δεν το βρίσκω...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει android app για live αναμετάδοση αγώνων;Νομίζω έχει αναφερθει ξανά εδώ αλλά δεν το βρίσκω...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Το online sport ειναι καλο.Εγω αυτο χρησιμοποιω,αλλα σημερα για καποιο λογο ας πουμε δεν ηθελε να παιξει το Παοκ-Παναθηναικος κι αναγκαστικα και μπηκα σε site απο τον browser για να το δω.

Μην περιμενεις ομως να δεις live αγωνες απο το wildfire.Δεν υποστηριζει flash και online παιχνιδια μονο ετσι μπορεις να δεις.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, υπαρχει εφαρμογη που να βαζουμε ενα αριθμο τηλ. android ή iphone και να μας λεει μεσω χαρτη που βρισκεται (χωρις να χρειαζεται να εχει κιαυτος την ιδια εφαρμογη)

 

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο και δεν πρόκειται ποτέ να υπάρξει. Σκέψου πως θα ήταν να μπορεί ο καθένας να μάθει το που ακριβώς είσαι κάθε στιγμή...

 

Είναι και άκρως παράνομο. Μόνο με εισαγγελική εντολή μπορεί να γίνει μέσω τριγωνισμού του σήματος στις κεραίες της κινητής τηλεφωνίας! :X

 

Κι όμως παιδάκια υπάρχει! Λέγεται Latitude και είναι ενσωματωμένο στο google maps, αρκεί ο χρήστης να το έχει ενεργοποιήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από τον browser του κινητού;Ποιόν;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Το wildfire δεν υποστηριζει flash player.Οποτε δεν υπαρχει τροπος να δεις live αγωνες.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παιδάκια υπάρχει! Λέγεται Latitude και είναι ενσωματωμένο στο google maps, αρκεί ο χρήστης να το έχει ενεργοποιήσει.

 

Δεν εχει ΕΛΛΑΔΑ :(

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παιδάκια υπάρχει! Λέγεται Latitude και είναι ενσωματωμένο στο google maps, αρκεί ο χρήστης να το έχει ενεργοποιήσει.

Άλλο αυτό!

Όπως το ρώτησε ο φίλος παραπάνω, δε θα πρέπει κι ο άλλος να κάνει κάτι (στην προκειμένη να έχει ενεργοποιήσει το latitude) αλλά μόνο εσύ να μπορείς να τον εντοπίσεις απ'το πουθενά ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το online sport ειναι καλο.Εγω αυτο χρησιμοποιω,αλλα σημερα για καποιο λογο ας πουμε δεν ηθελε να παιξει το Παοκ-Παναθηναικος κι αναγκαστικα και μπηκα σε site απο τον browser για να το δω.

Μην περιμενεις ομως να δεις live αγωνες απο το wildfire.Δεν υποστηριζει flash και online παιχνιδια μονο ετσι μπορεις να δεις.

 

οταν λες οτι βλεπει λαιβ αγωνες τι εννοεις περιγραφη φασεων οπως κανουνε καποια σαιτ στο ιντερνετ ?

για desire hd λειτουργει ?

Link to comment
Share on other sites

οταν λες οτι βλεπει λαιβ αγωνες τι εννοεις περιγραφη φασεων οπως κανουνε καποια σαιτ στο ιντερνετ ?

για desire hd λειτουργει ?

 

Οχι εννοω να βλεπεις αγωνες μεσω live sreaming.Κανονικα σαν τηλεοραση.Αυτο προυποθετει η συσκευη σου adobe flash player.Ναι στο Desire HD λειτουργει. :)

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ΕΛΛΑΔΑ :(

Σε μένα πάντως παίζει μια χαρά.

Άλλο αυτό!

Όπως το ρώτησε ο φίλος παραπάνω, δε θα πρέπει κι ο άλλος να κάνει κάτι (στην προκειμένη να έχει ενεργοποιήσει το latitude) αλλά μόνο εσύ να μπορείς να τον εντοπίσεις απ'το πουθενά ;)

Ναι σωστά, δεν διάβασα καλά το post του. Sorry.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ΕΛΛΑΔΑ :(

 

Σε μένα πάντως παίζει μια χαρά.

 

Ναι σωστά, δεν διάβασα καλά το post του. Sorry.

Καλό είναι όταν γράφουμε κάτι να είμαστε σίγουροι και να το έχουμε δοκιμάσει γιατί δημιουργείται το φαινόμενο της παραπληροφόρησης.

 

Όπως πολύ σωστά λέει ο φίλος kollatos, το latitude παίζει κανονικότατα και στην Ελλάδα !!!!

Εγώ το έχω δουλέψει αρκετές φορές με διάφορους φίλους μου.

Φυσικά για να μπορώ να βλέπω που είναι κάποιος, θα πρέπει υποχρεωτικά να με έχει κάνει αποδοχή ο συγκεκριμένος.

 

Edit:

η υπηρεσία latitude λειτουργεί μέσω του δέκτη gps της συσκευής. Αν κάποια συσκευή δεν έχει gps ή αν κάποιος έχει απενεργοποιήσει το gps, το latitude μπορεί να βρει επίσης την θέση μέσω internet (wifi ή 3g).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παιδάκια υπάρχει! Λέγεται Latitude και είναι ενσωματωμένο στο google maps, αρκεί ο χρήστης να το έχει ενεργοποιήσει.

 

υπαρχει και το facebook places μιας που σχεδον ολοι εχουν facebook :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο είναι τα αγαπημένα μου προγράμματα γιατί είναι λειτουργικά. Το viber καλό αλλά θέλει wifi απαραίτητα. Με τα άλλα στέλνεις βίντεο (10 δευτ 200kb), ηχογραφημένα κλιπάκια σε παααρα πολύ μικρό μέγεθος και κυρίως sms.

 

Είτε έχεις 2g, 3g, wifi δουλεύουν κομπλέ οπότε είναι πιό χρήσιμα και "ρεαλιστικά" από το viber.

Αυτα παίζουν μεταξύ Android μόνο σαφώς ε?

Αλλα πρέπει να έχει κ ο άλλος την εφαρμογή?

 

 

 

 

και οτι εχεις το 3G ανοιχτο συνεχεια :p

 

απο 1,2,3=>μαπα το καρπουζι :lol:

Για να δεκτώ την κλήση εννοείς ε?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα προγραμματα που κυκλοφορουν στο μαρκετ πχ battery doctor save,κανουνε καθολου δουλεια?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

ΟΧΙ!!!!!! :X:lol::lol::lol::lol::lol:

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όταν γράφουμε κάτι να είμαστε σίγουροι και να το έχουμε δοκιμάσει γιατί δημιουργείται το φαινόμενο της παραπληροφόρησης.

 

Όπως πολύ σωστά λέει ο φίλος kollatos, το latitude παίζει κανονικότατα και στην Ελλάδα !!!!

Εγώ το έχω δουλέψει αρκετές φορές με διάφορους φίλους μου.

Φυσικά για να μπορώ να βλέπω που είναι κάποιος, θα πρέπει υποχρεωτικά να με έχει κάνει αποδοχή ο συγκεκριμένος.

 

Edit:

η υπηρεσία latitude λειτουργεί μέσω του δέκτη gps της συσκευής. Αν κάποια συσκευή δεν έχει gps ή αν κάποιος έχει απενεργοποιήσει το gps, το latitude μπορεί να βρει επίσης την θέση μέσω internet (wifi ή 3g).

 

Εννοω οτι δεν εχει για Ελλαδα --->Enter your number or visit google.com/latitude on your mobile browser (Send a link to my phone).

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μου προτεινει καποια εφαρμογη που οταν δεν ξερεις που ειναι το κινητο σου ή στο κλέψανε ή το έχασες να μπορεις να το βρεις ?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μου προτεινει καποια εφαρμογη που οταν δεν ξερεις που ειναι το κινητο σου ή στο κλέψανε ή το έχασες να μπορεις να το βρεις ?

 

Για ένα δολλάριο αξίζει το seekdroid.

 

Δοκιμασμένο!

Link to comment
Share on other sites

Για ένα δολλάριο αξίζει το seekdroid.

 

Δοκιμασμένο!

 

πολυ καλο φαινεται !

μα πως βρισκει που ειναι το κινητο δηλαδη πρεπει να εχω ενεργοποιημενο ιντερνετ ?

επισης αν ειναι ανοιχτο χωρις σιμ τοτε το βρισκει ?

αν ειναι κλειστο το βρισκει ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρώ την ακριβής ονομασία μιας εφαρμογής που ψάχνω εδώ και καιρό.

Πριν λίγο καιρό είδα σε έναν φίλο μου, να χρησιμοποιεί ένα πρόγραμμα στο iphone, το οποίο σχεδιάζε στον χάρτη της περιοχής, την διαδρομή που πραγματοποιείς με το ποδήλατο σου, (σημεία που πέρασες, συνολικά χιλιόμετρα που διέσχισες, κ.ά.) μια ενδιαφέρον εφαρμογή. Γνωρίζουμε εάν υπάρχει και στο Android Marke ή μήπως ψάχνω άδικα;

Δοκιμασε το myroutes. Το δοκιμασα πριν λιγες ημερες και σου βγαζει ακριβως τη διαδρομη πανω σε google map, σου δινει πληροφοριες για την αποσταση που εκανες, μεγιστη ταχυτητα, μεση ταχυτητα κ.τ.λ.

Με την ευκαιρια προτεινω να δοκιμασετε την εφαρμογη wallpaper wizardrii. Επιτελους μπορω να βαλω wallpaper στο galaxy χωρις να κανει crop ή scroll!!! :D

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...