Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάξει για έκδοση για την ανάλυση 800 επί 480 που αν δεν κάνω λάθος έχει το κινητό σου,έχεις την 320 επί 240

 

Αυτήν ψάχνω φίλε μου αλλά δεν βρίσκω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά πρόγραμμα πλοήγησης συμβατό με Gingerbread ποιο προτείνετε; Το Aura δεν είναι συμβατό, το iGO δεν το βρίσκω λειτουργικό, το Copilot έχει ξεπερασμένους χάρτες. Άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση του Navigon (3.5.4) δουλεύει σε Android 2.3.

Η νέα έκδοση του Aura, 3.0, δεν δουλεύει γενικά σε Gingrebread? Εμένα όταν πάω να τρέξω τηνε φαρμογή μου εμφανίζει blank screen και με πετάει στην Homescreen, αλλά λέω θα φταίει η CyanogenMod ROM μου..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόγραμμα πλοήγησης συμβατό με Gingerbread ποιο προτείνετε; Το Aura δεν είναι συμβατό, το iGO δεν το βρίσκω λειτουργικό, το Copilot έχει ξεπερασμένους χάρτες. Άλλο;

Για δοκιμασε αυτο αν παιζει sygic mobile maps 10 .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση του Aura, 3.0, δεν δουλεύει γενικά σε Gingrebread? Εμένα όταν πάω να τρέξω τηνε φαρμογή μου εμφανίζει blank screen και με πετάει στην Homescreen, αλλά λέω θα φταίει η CyanogenMod ROM μου..
Όχι δεν είναι θέμα ROM. Απλά δεν είναι συμβατή με Gingerbread. Και σ' εμένα με stock Gingerbread σε Desire S τα ίδια κάνει. Ο downloader κατέβασε χάρτες αλλά η εφαρμογή με πετάει στο μενού...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι θέμα ROM. Απλά δεν είναι συμβατή με Gingerbread. Και σ' εμένα με stock Gingerbread σε Desire S τα ίδια κάνει. Ο downloader κατέβασε χάρτες αλλά η εφαρμογή με πετάει στο μενού...

 

Μάλιστα. Άρα περιμένουμε Update, τουλάχιστον δεν φταίει η ROM. :) Ελπίζω πάντως να έχουν διορθώσει τις δρομολογήσεις που προτείνει η εφαρμογή, είναι ο βασικός λόγος που δεν το χρησιμοποιώ, όσο όμορφο και εντυπωσιακό αν είναι.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα κρατησει backup το φακελο aura απο τη stock froyo. Τωρα που περασα σε insertcoin με gingerbread εριξα απλα το φακελο στην sd και εγκατεστησα το apk του aura και μου δουλευει κανονικα. :) Navigon και iGo myway επισης δουλευουν κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα κρατησει backup το φακελο aura απο τη stock froyo. Τωρα που περασα σε insertcoin με gingerbread εριξα απλα το φακελο στην sd και εγκατεστησα το apk του aura και μου δουλευει κανονικα. :) Navigon και iGo myway επισης δουλευουν κανονικα.

 

Το Navigon 3.5.4 ή 3.5.3?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφόρησε και η νέα έκδοση του Navigon, 3.6.0 :)

https://market.android.com/details?id=com.navigon.navigator_checkout_eu40

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφόρησε και η νέα έκδοση του Navigon, 3.6.0 :)

https://market.android.com/details?id=com.navigon.navigator_checkout_eu40

 

Τι διαφορα εχει απο την 2.6.1;;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε Desire S με stock Gingerbread ROM δεν δουλεύουν τα:

 

- Sygic Aura

- Sygic Mobile Maps 10

- Navigon

 

Το μόνο που φαίνεται πως παίζει είναι το iGO αλλά γενικά με απογοήτευσε...:(

 

*φρέσκους χάρτες για το CoPilot που μπορούμε να βρούμε; Έχει σοβαρές ελλείψεις από νέους δρόμους (πχ Εγνατία Οδός).

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα εχει απο την 2.6.1;;

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Από την 2.6 έχουν βγει αρκετές αναβαθμίσεις, οπότε έχει πολλά παραπάνω πραγματάκια. Ρίξε μια ματιά στην σελίδα του στο Market να δεις τι προσφέρει, ή μπορείς και εδώ:

http://www.naviusers.net/f68-forum

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Από την 2.6 έχουν βγει αρκετές αναβαθμίσεις, οπότε έχει πολλά παραπάνω πραγματάκια. Ρίξε μια ματιά στην σελίδα του στο Market να δεις τι προσφέρει, ή μπορείς και εδώ:

http://www.naviusers.net/f68-forum

 

 

Μια χαρα..εχω μεινει πολυ πισω ε;χρειαζεται να αλλαξουμε και τους χαρτες;;

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ,

 

1ον. Υπάρχει κάποια εφαρμογή (την είχε το wave) ώστε να στελνει προκαθορισμένο μύνημα σε ώρα που θα του ορίσεις εσύ;;

 

2ον. Εφαρμογή που να κόβει-ράβει-ενώνει video (απο το κινητό ΟΧΙ απο το pc) υπάρχει;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ,

2ον. Εφαρμογή που να κόβει-ράβει-ενώνει video (απο το κινητό ΟΧΙ απο το pc) υπάρχει;

δοκιμασε το vidtrim.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ,

 

1ον. Υπάρχει κάποια εφαρμογή (την είχε το wave) ώστε να στελνει προκαθορισμένο μύνημα σε ώρα που θα του ορίσεις εσύ;;

 

Go SMS pro

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

1ον. Πως κανουμε backup στις επαφες, υπαρχει καποιο προγραμμα pay ή free;

 

Μπορείς να πας στο κινητό σου : επαφές>διαχείρηση επαφών>αντίγραφο ασφαλείας>αντίγραφο ασφαλείας στην SD

(κράτα και κάπου στο pc σ ένα αντίγραφο από αυτό το αρχειάκι)

κ σ κάνει export ένα αρχειάκι στην SD σου.Και απλά κάνεις restore μετά μετά από την SD με τον ίδιο τρόπο που πήγες να βγάλεις τοτο αντίγραφο και απλά επιλέγεις: "επαναφορά από κάρτα SD" :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφόρησε και η νέα έκδοση του Navigon, 3.6.0 :)

https://market.android.com/details?id=com.navigon.navigator_checkout_eu40

 

Μολις την περασα, πολυ καλη φαινεται.

 

Ο χαρτης για το NDrive 10 της Navteq 2011.03, ξερετε που μπορει να βρεθει;:ninja:

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

σορυ αν εχει απαντηθει. ψαχνω καποια εφαρμογη που να μπορει να βρει κ να σβησει αρχεια ή/και φακελους που δεν χρησιμοποιουνται κ εχουν ξεμεινει απο εφαρμογες που εχουν απεγκατασταθει. γιατι με το βαλε-βγαλε εχει γινει ενα μπαχαλο!:p

δεν ειναι ρουτ το κινητο και τρεχει σε 2.2. ευχαριστω προκαταβολικως!!:):)

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

σορυ αν εχει απαντηθει. ψαχνω καποια εφαρμογη που να μπορει να βρει κ να σβησει αρχεια ή/και φακελους που δεν χρησιμοποιουνται κ εχουν ξεμεινει απο εφαρμογες που εχουν απεγκατασταθει. γιατι με το βαλε-βγαλε εχει γινει ενα μπαχαλο!:p

δεν ειναι ρουτ το κινητο και τρεχει σε 2.2. ευχαριστω προκαταβολικως!!:):)

 

Αν κάτι γενικότερα λόγω μη ύπαρξης registry δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα (τουλάχιστον σχετικά με τη μνήμη του κινητού), δε νομίζω ότι θα βρείς κάτι που να λειτουργεί χωρίς root. Αλλιώς αυτή τη δουλειά κάνει το sdmaid (θέλει root)

 

Sent from my HTC Wildfire

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το aura 3. 0, αλλά δυστυχώς οι δρομολογησεις δεν βελτιώθηκαν καθόλου.

 

Sent from my ZTE-BLADE

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

την εχω υπ'οψην αυτην την εφαρμογη. τεσπα, σε ευχαριστω για τον χρονο σου!

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το aura 3. 0, αλλά δυστυχώς οι δρομολογησεις δεν βελτιώθηκαν καθόλου.

 

Sent from my ZTE-BLADE

 

Όντως... οι αλλαγές που είδα εγώ είναι κάτι μικροαλλαγές στο interface και διόρθωσαν τα κολλήματα που έτρωγε όταν έκανες συχνές στροφές ή συχνές στάσεις (φανάρια κλπ) που αργούσε να ξεκολλήσει από την τελευταία στροφή ή από εκεί που σταμάτησες. Κρίμα, γιατί από γραφικά είναι αρχηγός, αλλά από ουσία, τίποτα.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...