Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει νόημα το market enabler γιατί όλες οι paid εφαρμογές,δεν εμφανίζονται σε όλες τις χώρες.Κάποιες εφαρμογές που είχα αγοράσει με market enabler από το market της αμερικής,δεν τις βλέπω στο market της ελλάδας και πρέπει για να τις κάνω update να βάλω πάλι το market enabler
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βγηκε νεα εκδοση Sygic aura V 3.0!!!!

 

παιδια το εχετε δοκιμασει...?

ενω εχει μεγαλη βελτιωση σε σχεση με το aura το πρωτο(το κινητο μου ειναι το samsung galaxy s) ανταποκρίνεται πλεον στις στροφες σωστα και ολα τα σχετικα..χανει τα ονοματα των δρομων την ωρα που το χρησιμοποιείς...

επανέρχονται που και που αλλα αν κανω ζουμ η οτιδήποτε χανονται και παλι..:confused:

και ειναι σαν να εχεις ενα χαρτη χωρις δρομους...(ονομασιες...)

ειναι οντως ετσι η μονο σε μενα συμβαινει αυτο.....?

θα σκασω μιλαμε με το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώσω την εφαρμογή handcent με κωδικό ώστε κάθε φορά που θέλω να διαβάσω νέο μήνυμα ή γενικά τα εισερχόμενα μου να μου ζητάει τον κωδικό! :O:O:O
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώσω την εφαρμογή handcent με κωδικό ώστε κάθε φορά που θέλω να διαβάσω νέο μήνυμα ή γενικά τα εισερχόμενα μου να μου ζητάει τον κωδικό! :O:O:O

 

Ρυθμισεις-Ασφαλεια & ιδιωτικο απορρητο και θα το βρεις εκει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω..εχω το navigon στο x10 mini pro και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.ομως υπαρχει καποιο προγραμμα πλοηγησει με 3D απεικονιση;εννοω πχ να περνας εξω απο το president στην κηφισιας και να στο δειχνει..ή τουλαχιστον να δειχνει ενα μεγαλο τρισδυαστατο κτηριο..παιζει κατι τετοιο σε καποιο προγραμμα πλοηγησης;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση, επειδη σταματησα να χρησιμοποιω το hancent και χρησιμοποιω το στοκ sms ξερετε πως μπορω να ρυθμιζω να πεταγεται ενα pop us για το σμσ γιατι τωρα εμφανιζεται μονο πανω στην bar
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση, επειδη σταματησα να χρησιμοποιω το hancent και χρησιμοποιω το στοκ sms ξερετε πως μπορω να ρυθμιζω να πεταγεται ενα pop us για το σμσ γιατι τωρα εμφανιζεται μονο πανω στην bar

 

Δεν γίνεται αυτό με τη stock εφαρμογή.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση, επειδη σταματησα να χρησιμοποιω το hancent και χρησιμοποιω το στοκ sms ξερετε πως μπορω να ρυθμιζω να πεταγεται ενα pop us για το σμσ γιατι τωρα εμφανιζεται μονο πανω στην bar

https://market.android.com/details?id=net.everythingandroid.smspopup&feature=search_result

Edited by Villis

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω δεν γίνεται με τη stock εφαρμογή εννοώ δεν γίνεται ως έχει. Δεν μπορείς να τη ρυθμίσεις να έχει pop-up χωρίς να βάλεις άλλη εφαρμογή. Αυτό που πρότεινε το παιδί από πάνω είναι σίγουρα λύση

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by Villis

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχετε δοκιμασει...?

ενω εχει μεγαλη βελτιωση σε σχεση με το aura το πρωτο(το κινητο μου ειναι το samsung galaxy s) ανταποκρίνεται πλεον στις στροφες σωστα και ολα τα σχετικα..χανει τα ονοματα των δρομων την ωρα που το χρησιμοποιείς...

επανέρχονται που και που αλλα αν κανω ζουμ η οτιδήποτε χανονται και παλι..:confused:

και ειναι σαν να εχεις ενα χαρτη χωρις δρομους...(ονομασιες...)

ειναι οντως ετσι η μονο σε μενα συμβαινει αυτο.....?

θα σκασω μιλαμε με το θεμα...

Kαι σε μένα έτσι γίνεται.Συνήθως δε δείχνει ονόματα και κάποιες φορές δείχνει πολύ λίγα διασκορπισμένα σε διάφορα σημεία του χάρτη.Επίσης δεν είδα να έχει αυτόματο ζουμ.Δε ξέρω τι γινόταν με την προηγούμενη έκδοση γιατί δεν έτρεχε στο κινητό μου (acer liquid metal) αλλά η τωρινή δεν μου κάνει καθόλου ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

eltsele, sepuku και sinos13 διόρθωσα την παράθεση κι έκανα συνεπώς μια μικρή εκκαθάριση στα τελευταία post! ;)

Συνεχίζουμε :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μένα έτσι γίνεται.Συνήθως δε δείχνει ονόματα και κάποιες φορές δείχνει πολύ λίγα διασκορπισμένα σε διάφορα σημεία του χάρτη.Επίσης δεν είδα να έχει αυτόματο ζουμ.Δε ξέρω τι γινόταν με την προηγούμενη έκδοση γιατί δεν έτρεχε στο κινητό μου (acer liquid metal) αλλά η τωρινή δεν μου κάνει καθόλου ζουμ.

 

ελα ρε φιλε και νομιζα οτι φταιει το samsung galaxy...:mad:

(το φλασαρα 3 φορες για αυτο το λογο....)...:rolleyes:

εβαλα την μαμα ρομ τωρα και παλι τα ιδια...

οποτε μαπα το καρπουζι...η προηγουμενη εκδοση ναι μεν λιγο πιο αργη..αλλα δουλευε καλυτερα..και παντα εδειχνε τους δρομους...

thanks για την απαντηση γιατι πιστευα οτι ειχα μονο εγω το προβλημα..

τωρα ηρεμησα οχι τιποτα αλλο γιατι νομιζα οτι θεμα κινητου και οχι προγράμματος...

Link to comment
Share on other sites

Τον adobe flash player πως μπορω να τον εγκαταστησω στο Legend μου;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες του navigon (αλλά και άλλων εφαρμογών για android) είναι ίδιοι με αυτούς των gps που έχουμε στα αυτοκίνητα ή έχουν διαφορετικό format;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως απενεργοποιούμε εκείνο το σπαστικό παράθυρο του swype που σου λεει οτι μια λέξη ήταν κρυμμένη από μια άλλη;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το Titanium back up:

 

1)Θέλω να περάσω μία rom με froyo για το κινητό μου:Από την 2.2 και μετά μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές μου στην SD?

 

2)Αν έχω αγοράσει κάποιες εφαρμογές και κάνω backup στην SD αν περάσω άλλη rom πρέπει να τα αγοράσω ξανά?Επιπλέον, η πρόοδος που έχω κάνει στα παιχνίδια θα χαθεί? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως απενεργοποιούμε εκείνο το σπαστικό παράθυρο του swype που σου λεει οτι μια λέξη ήταν κρυμμένη από μια άλλη;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

δεν γίνεται, ένας από τους κύριους λόγους που δεν χρησιμοποιώ το swype.

όπως επίσης η μανία του να διαβάζει όλα τα greeklish ονόματα του Facebook μου και να μου κάνει μαντάρα το λεξιλόγιο

επίσης πιάνει μνήμη 25mb και καταναλώνει και αρκετή μπαταρία, don't use it :)

Κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το Titanium back up:

 

1)Θέλω να περάσω μία rom με froyo για το κινητό μου:Από την 2.2 και μετά μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές μου στην SD?

 

2)Αν έχω αγοράσει κάποιες εφαρμογές και κάνω backup στην SD αν περάσω άλλη rom πρέπει να τα αγοράσω ξανά?Επιπλέον, η πρόοδος που έχω κάνει στα παιχνίδια θα χαθεί? :wacko:

1) ακριβώς

2) Δεν χρειάζεται να ξανααγοράσεις, το μαρκετ κρατάει τα στοιχεία σου και απλά τα ξανακτεβάζεις

επίσης για την πρόοδο σου με το titanium backup με την επιλογή "restore data" θα έχεις αυτό που θέλεις

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δυο αποριες

 

1ον. Πως κανουμε backup στις επαφες, υπαρχει καποιο προγραμμα pay ή free;

 

2ον. Στο ledend ποια κουμπια παταμε για hard reset;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Δυο αποριες

 

1ον. Πως κανουμε backup στις επαφες, υπαρχει καποιο προγραμμα pay ή free;

 

2ον. Στο ledend ποια κουμπια παταμε για hard reset;

 

1ον) το καλύτερο backup για τις επαφές είναι να τις βάλεις στο gmail λογαριασμό σου, οδηγίες εδώ

2ον) "απλό" factory reset μπορείς να κάνεις από settings --> privacy --> factory reset και για εκκαθάριση της εσωτερικής/εξωτερικής μπορείς να κάνεις format από settings --> storage --> erase

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα αυτοματης αποστολης μηνυματων, οταν υπαρχει απαντηση ή μηνυμα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ δημιουργοι του dontpanic επισημως ψαχνουν για μ@λακες

Κλειδωμα του λογισμικου σε ιμει η καρτα ?

Ναι ρε φωστηρες, να σας σκαμε τα 50αρια καθε 3-4 μηνες που αλλαζουμε συσκευη.

 

Ενταξει δεν φαινεται καθολου οτι πρωτο λογο για εσας εχει η αρπαχτη κι οχι ο καταναλωτης.

Αντε καλες δουλειες....:whistle::down:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος του galaxy s και έχω ένα πρόβλημα με το igo. εδώ θα ήθελα να σημειώσω ότι η ακρίβεια που έχει το πρόγραμμα igo δεν την έχω συναντήσει με κανένα άλλο πρόγραμμα (aura,ndrive....). Στο θέμα μας τώρα, έχω πρόβλημα στο ότι το παραπάνω πρόγραμμα μου τρέχει στο ένα τρίτο της οθόνης. Έψαξα μέσω google και εδώ μέσα στο forum και βρήκα για κάτι αλλαγές στο sys.txt αλλά δεν έβγαλα άκρη. Κάποιος κάτοχος του ιδίου κινητού που τρέχει το igo θα μπορούσε να με βοηθήσει για τα βήματα που ακολουθούμε; Αν υπάρχει κάποιος οδηγός που θα μπορούσα να διαβάσω ακόμα καλύτερα. ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως θα ήταν καλύτερα να απευθυνθείς στην ίδια την εταιρία που στην τελική πουλάει και το προϊόν για βοήθεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξει για έκδοση για την ανάλυση 800 επί 480 που αν δεν κάνω λάθος έχει το κινητό σου,έχεις την 320 επί 240

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...