Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καμιά αντίστοιχη εφαρμογή όπως το Documents To Go 3.0 Main App;

 

Quick Office PRO?

 

επισης, OfficeSuite Pro v4.0.338...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά χρειάζομαι την εξής εφαρμογή για διαχείρηση χρόνου ομιλίας σε εταιρική γραμμή:

 

1. Να μου δείχνει τον συνολικό χρόνο ομιλίας μεταξύ δύο ημερομηνιών (ακόμα και μετά από reset μου αρκεί)

 

2. Να μετατρέπει οποιαδήποτε κλήση από 1" έως 44" σε κλήση των 45" (για υπολογισμό της ελάχιστης χρέωσης)

 

3. Να εξαιρεί από το (2) ορισμένους αριθμούς (πχ τα ενδοεταιρικά)

 

4. Να μετρά ανεξάρτητα το χρόνο ομιλίας για συγκεκριμένους αριθμούς (για μέτρηση χρόνου ενδοεταιρικών)

 

5. Να μπορεί να κρατά backup του ιστορικού κλήσεων (όχι απαραίτητο αλλά καλό είναι να υπάρχει)

 

6. Να μην χρειάζεται να είναι rooted το κινητό

 

7. Να είναι δωρεάν στο Market...

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ :)

 

Call meter NG

Link to comment
Share on other sites

Όπως γνωρίζετε στο android, σε όποιο φάκελο και αν έχετε φωτογραφίες, το λειτουργικό τις βρίσκει και τις εμφανίζει στο gallery του κινητού.

Όταν δεν θέλουμε να μας εμφανίζει τις φωτογραφίες που υπάρχουν σε κάποιο φάκελο, βάζουμε μέσα στον φάκελο ένα αρχείο με όνομα .nomedia.

Επειδή όμως είναι βαρετό να κάνουμε αυτή την δουλειά για κάθε φάκελο, ένα παλικάρι έφτιαξε μια εφαρμογή για να μας διευκολύνει.

Θα την βρείτε στο xda φυσικά. Εδώ είναι :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1063358

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Όπως γνωρίζετε στο android, σε όποιο φάκελο και αν έχετε φωτογραφίες, το λειτουργικό τις βρίσκει και τις εμφανίζει στο gallery του κινητού.

Όταν δεν θέλουμε να μας εμφανίζει τις φωτογραφίες που υπάρχουν σε κάποιο φάκελο, βάζουμε μέσα στον φάκελο ένα αρχείο με όνομα .nomedia.

Επειδή όμως είναι βαρετό να κάνουμε αυτή την δουλειά για κάθε φάκελο, ένα παλικάρι έφτιαξε μια εφαρμογή για να μας διευκολύνει.

Θα την βρείτε στο xda φυσικά. Εδώ είναι :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1063358

επιτελους...ελειπε πραγματικα μια τετοια εφαρμογη :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επιτελους...ελειπε πραγματικα μια τετοια εφαρμογη :)

 

Τόσο καιρός παίζαμε με το .nomedia χειροκίνητα. Τώρα το έχουμε σε εφαρμογή!! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτή την δουλειά υπάρχει στο market και η εφαρμογή studiokuma. Κάνει την ίδια δουλειά με αυτήν που πρότεινα πιο πριν και υπάρχει εδώ και 6-7 μήνες στο market. Την έχω στο galaxy s μου από τον σεπτέμβριο και δουλεύει μια χαρά :).

 

http://market.android.com/details?id=com.studiokuma.nomedia

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι σε ρωτάει ******** όταν πας να κάνει κάποια κλήσει με τον default dialer.

Κ ότι φυσικά τρέχει συνεχώς.........Δε μπορώ να το κάνω end task.

 

και οτι εχεις το 3G ανοιχτο συνεχεια :p

 

απο 1,2,3=>μαπα το καρπουζι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτή την δουλειά υπάρχει στο market και η εφαρμογή studiokuma. Κάνει την ίδια δουλειά με αυτήν που πρότεινα πιο πριν και υπάρχει εδώ και 6-7 μήνες στο market. Την έχω στο galaxy s μου από τον σεπτέμβριο και δουλεύει μια χαρά :).

 

http://market.android.com/details?id=com.studiokuma.nomedia

 

+1

Και εγώ την χρησιμοποιώ μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που μπορω να βλεπω αν καποια εφαρμογη κραταει το κινητο μου "ξυπνιο" και δεν μπαινει πληρως σε sleep mode? και επισης να μου λεει ποση μπαταρια τρωει καθε εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρώ την ακριβής ονομασία μιας εφαρμογής που ψάχνω εδώ και καιρό.

Πριν λίγο καιρό είδα σε έναν φίλο μου, να χρησιμοποιεί ένα πρόγραμμα στο iphone, το οποίο σχεδιάζε στον χάρτη της περιοχής, την διαδρομή που πραγματοποιείς με το ποδήλατο σου, (σημεία που πέρασες, συνολικά χιλιόμετρα που διέσχισες, κ.ά.) μια ενδιαφέρον εφαρμογή. Γνωρίζουμε εάν υπάρχει και στο Android Marke ή μήπως ψάχνω άδικα;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη εφαρμογή που προτείνεις μοιάζει αρκετά. Ευχαριστώ πάντως φίλε μου :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν η 2η μοιάζει σε αυτό που θέλεις, τότε ψάξε στο Market για "geocaching" και θα την βρεις πιστεύω. ;)

Περισσότερα για το OpenCaching μπορείς να δεις και εδώ:

http://www.naviusers.net/t1331-topic

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω να μου βγαζει παλι οταν παταω πανω σε ενα εικονιδιο στον launcher pro για να αλλαξω το εικονιδιο τις επιλογες που ειχε? για παραδειγμα μου εβγαζε:quickpic,συλλογη,es file manager.εγω ειχα πατησει μια προεπιλογη και τωρα δεν μου τα βγαζει και τα 3 να διαλλεξω.ξερει κανεις πως το επαναφερω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω αγορασει το igo και ξερω σχεδον τα παντα τωρα οποιος θελει κατι στον να τον βοηθησω:X(να ρωτησει) Σε pm.....

 

λοιπον λιγο να βοηθησω εδω μεσα για οσους παιδευονται γιατι παιδευτηκα και εγω πολυ...

 

1)περνει τους χαρτες και απο το igo που ειχαμε και στο wm6.5

απλα περνει μονον εναν δλδ αν εχουμε μεσα στον φακελο map 2 χαρτες διαβαζει μονο τον 1 τωρα ποιον διαλεγει δεν καταλαβα μπορει τον πιο καινουριο μπορει αλφαβητικα οτι και αν πω δεν ξερω ακομη?

 

2)στα speadcam.txt δεν τα βαζουμε ετσι μεσα χρειαζεται να τα μετατρεψουμε με ενα προγραμμα σε spud Μορφη

το προγραμμα ειναι το spudtxt.exe

 

3)για building βαζουμε τα αρχεια 3dc,3dl στον ιδιο φακελο απο το igo wm6.5

 

4) poi τα βαζουμε σε καινουριο φακελο οπως igo wm6.5 δλδ content/userdata/poi/ εκει μεσα τα βαζουμε σε μορφη kml στον αλλον φακελο content/poi/ βαζουμε τα .poi

 

5)για voice βαζουμε απο primo Νομιζω...εγω εχω τα voice_gre-f11-venerav3.0.zip και gre-m11-zeusv3.0.zip

 

6)για lang βαζουμε απο primo παλι Νομιζω.... σε καταληξη .gro ειναι για να κανει το μενου ελληνικο!

 

7)να προσθεσετε επισης τον φακελο στο content/phoneme εχει καταλαξη το αρχειο .ph τωρα που θα το βρειτε μαλλον απο primo παλι Νομιζω....

 

8)τον φακελο /content/dem/ βαζουμε ενα αρχειο το EasternEurope.dem σε αυτην την τοποθεσια δλδ που ειμαστε εμεις

η το αρχειο Europe_nasa.dem που εχει ολη την ευρωπη!

 

9)τα αρχεια με καταληξη .ftr τα βαζουμε στον φάκελο map

( είναι truck files, χρήσιμα για τα φορτηγά)

 

αυτα θυμαμαι τωρα οτι αλλο ερωτησεις και εδω μεσα!

 

 

 

 

το αρχειο lang στο primo ειναι zip.

πως το κανουμε gro??

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω να μου βγαζει παλι οταν παταω πανω σε ενα εικονιδιο στον launcher pro για να αλλαξω το εικονιδιο τις επιλογες που ειχε? για παραδειγμα μου εβγαζε:quickpic,συλλογη,es file manager.εγω ειχα πατησει μια προεπιλογη και τωρα δεν μου τα βγαζει και τα 3 να διαλλεξω.ξερει κανεις πως το επαναφερω?

 

Πιθανον να υπαρχει τροπος, στις ρυθμισεις αν κανεις καθαρισμο δεδομενων σε καποια απο αυτες, αλλα δεν το εχω δοκιμασει να σου πω. Παντως ενας πολυ πλαγιος τροπος που το ειχα κανει σε αναλογη περιπτωση, ειναι να ξαναεγκαταστησεις μια απο αυτες πχ το Quickpic , και θα σου ξαναβγαλει αυτη την επιλογη. Η οταν γινει ενημερωση, αλλα σιγα μην περιμενεις μεχρι τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη του τυπου uninstaller για να σουταρω μερικες στοκ εφαρμογες της HTC, μπας και εξοικονομησω λιγο χωρο γιατι εμεινα μονο με 15 mb free ? Ειμαι rooted και s-off αλλα με τη στοκ rom. Παντως μια χαρα το desire, λιγο παραπανω χωρο για προγραμματα να ειχε, θα ηταν τελειο. Μονο 120mb καπου μου δινει συνολο και το iGomyway μονο του πιανει κανα 35αρι. :S
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη του τυπου uninstaller για να σουταρω μερικες στοκ εφαρμογες της HTC, μπας και εξοικονομησω λιγο χωρο γιατι εμεινα μονο με 15 mb free ? Ειμαι rooted και s-off αλλα με τη στοκ rom. Παντως μια χαρα το desire, λιγο παραπανω χωρο για προγραμματα να ειχε, θα ηταν τελειο. Μονο 120mb καπου μου δινει συνολο και το iGomyway μονο του πιανει κανα 35αρι. :S

 

Μπορεις να διωξεις τις στοκ εφαρμογες με το Titanium.

ΑΛΛΑ προσεξε τι θα βγαλεις (ρωτα καλυτερα στο θεμα της συσκευης σου) γιατι αν βγαλεις κατι που δεν πρεπει μπορει να πας για reflash.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα προγραμματα που κυκλοφορουν στο μαρκετ πχ battery doctor save,κανουνε καθολου δουλεια?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aυτα τα προγραμματα που κυκλοφορουν στο μαρκετ πχ battery doctor save,κανουνε καθολου δουλεια?

 

Μην περιμένεις θαύματα. Συνίσταται να κοιτάζουμε το rating κάθε εφαρμογής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το navigon 2.6.1 εχει καποια ουσιαστικη διαφορά με την 3.5.4 που υπαρχει στα μαγαζακια ή να μην ασχοληθω καν με τη διαδικασια του ξηλωνε-ξαναβαλε ? Επισης το igo myway μονο σε μενα ειναι πολυ αργο για τις δυνατοτητες του τηλεφωνου ή ειναι το φυσιολογικο του αυτο το lag ?
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις θαύματα. Συνίσταται να κοιτάζουμε το rating κάθε εφαρμογής.

 

To ξεερω και αν θυμαμαι καλα και αυτο και αλλο ενα (δεν θυμαμαι το ονομα) εχουν 4μιση αστερια

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω για καμια καλη εφαρμογη phone manager ? Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

να ξαναρωτησω

 

κατι αλλο το προγραμμα Tapatalk που χρησιμοποιειται υπαρχει μονο με πληρωμη η υπαρχει κατι αντιστοιχο και free???

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...